Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

hinskiturysta hmmm u mnie polog wygladal tak ze no na poczatku krwawilam bardzo ale to normalne... caly pobyt w szptalu chodzilam bez biezlizny, w samej tej mega podpasce, by rana sie goila, pozniej w domu tez dlugo chodzilam bez bielizny, chocby nawet dlatego ze ta rana jest tam gdzie majtki sie zaczynaja i ocieralo i bolalo. w sumie dlugo tez krwawilam glownie wtedy jak maly cyca ssal - to normalne, macica sie wtedy kurczy. i tak jakies 2 tygodnie jeszcze w domu chodzilam bez biezlizny, poszlo mi mnostwo tych mega podpasek, jak gdzies wychodzilam to polozna kazala mi kupic takie majtki w pas, wiec kipilam i na rane dawalam gaze jalowa. a w szpitalu kazali lezez brzuchem do gory i wietrzyc ta rane, i dlatego tez chodzilam bez bielizny. teraz juz nic nie leci, normalnie chodze w bieliznie i wkladce, rada sie ladnie zagoila - bynajmniej z zewnatrz :) aaaa i mylam sie mydlam z AA do cery wrazliwej no i to chyba tyle.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a jezeli chodzi o toxo to dziewczyny zrobcie sobie te badania, ja w ciazy na to chorowalam i bralam cala ciaze antybiotyki, kiedys mialam kota i inne zwierzeta ale nie wiem kiedy sie zarazilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j&j eryka tez uczulal. ja narazie stosuje te oilatumy i inne bo mam troszku probek. daje pare kropli do wody i juz nic wiecej nie dodaje. fij a przenosilas malego? mojemu tez sie luszczy ale polozna dala mi jakis kremik altan dermo czy jakos tak niby do dupci ale twarz mu ladnie wygladza. no i mowila jescze by kupic ziolo czy korzen prawoslazu to zaparzyc i przemywac tym buzke a co zostanie to do kapieli. ale jeszcze tego nie stosowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, urodziłam Alanka w 39 tyg. Ja mam specjalny krem do odparzonej pupci, robiony w aptece. Jak pisałam wcześniej, załatwiłam mu ją tak Linomagiem :( A ta maść bardzo mu pomogła :) Nie mogę znaleźć tego kremu o którym piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego ja pędzę na te toksoplazmozę w pon. To ostatni czas kiedy można ją wyleczyć w razie czego (tfu tfu odpukać!) ... Moonia86 pomyśl nad tym też! (nie)mądra kupiłam i koper włoski i majeranek i anyżek .... Mam nadzieję,że dobrze wybrałam:] Dziewczyny a polecacie jakiś aspirator do noska albo sól morską ? Póki jestem w PL chcę się zaopatrzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oglądałam wózki :) i taki mi się spodobał ten popielato pomarańczowy tylko jest cholernie ciężki :( dobrze że na parterze mieszkam :) nie jestem zwolenniczką drogich wózków bo nie oszukujmy się używa się go rok może półtora i kupuje się lekką spacerówkę :) http://allegro.pl/nowosc-3w1-wozek-baby-merc-solar-2-gratisy-i3048821359.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Tak piękna dziś pogoda, że aż mi sie płakać chce na myśl, że zima ma jeszcze wrócić. ;) Dziewczyny, PIERWSZE ROZSTĘPY. Centralnie na czubku brzucha. Myślałam, ze to jakiś siniak, takie czerwone kółko mi się zrobiło.. i bliżej sie przyjrzałam a to paseczki. ;p Masakra, mój mąż się śmiał ze mnie. :D "Kochanie to zniknie!" My myślimy o tym wózku: http://allegro.pl/wozek-4w1-x-trall-2012-gratisy-licytacja-i3050127247.html III piętro i pewnie ja z nim będę więcej śmigać, więc dla nas waga najwazniejsza. Andziulka ten Twój tez mi sie podobał. Patrze, że allegro rządzi. ;p Carolajna wózeczek fajny, ale z pewnością nie dla mnie. ;p Ja jestem bardziej nowoczesna i nawet za antykami nie przepadam, gdzie wiecznie o to starcia z moim mężem, bo on by strasznie chciał mieć w domu takie meble. Ale ja przepraszam bardzo, gdzie na 45 m2 antyki trzymać? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Mooniaaa86 ja też się pisze na miseczkę zupki. ;p U mnie dzisiaj buraczkowa. ;) X Caperucita Roja ja mam tak samo. Nie mogę spać po nocach i wstaję nie wiadomo o której. :D X Molly może już pojechałaś na porodówkę? ;p X Fij i Aneta... ja się naprawdę nie zarzekam. Ale póki co nadal chce. ;D Chce w odstępach dwóch lat najlepiej. ;p Nie rozumiem jak można wyrosnąć z pieluch a potem znowu się w nie pakować. ;p Żona brata ma córeczke, 4 lata i o rodzeństwie mówi ciągle w czasie przyszłym-odległym. ;p X nowa-ona witaj! Tutaj dziennie przybywa kilka stron, także nie da się chyba nadrobić zaległości. Chyba, ze masz cały dzień wolny, kasy jak lodu i jakiś murzyn będzie Ci czytał a Ty sobie będziesz popijać świeżo wyciskane soczki z owoców nad własnym basenem. O matko, to chyba moje marzenie hahah ;D Czy któraś tak ma? Jeśli tak to ja się wproszę na kilka dni. ;p X Keysy ja na razie się świetnie bawię, ale spoko, za 7 tygodni przechodzę na Twoją stronę i będę już razem z Tobą burczeć na dziewczyny za rozpisywanie się o wszystkich pysznościach którymi się zajadamy. :D I order mówisz? ;p Dobra, zobaczymy. ;D Bo to ja pisałam. ;p A ile kg jesteś na plusie nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się w ogóle antyki nie podoabją ten wózek to taki wyjątek, ale też pewnie kupimy taki nowoczesny i w jakiejś rozsądnej cenie :) A co za kremy stosujecie na brzuszki ? Ja już chyba muszę jakis kupić. To niby dopiero 12 tydzień (własnie tabelke muszę zmienić) a już mi widać brzuszek, musze jakąś fotkę zrobić. Ale w dzinsy jeszcze sie mieszcze :) Chociaż w domu to najchętniej chodizłabym w dużej koszulce i skarpetkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta łady, ma ładną spacerówkę, a nie wiem czy wy też macie takie wrażenie, że w tych niektórych wózkach spacerówki są okropne i to bez względu na cenę. I ja też chcę kupic taki 3w1 z fotelikiem wydaje mi się że to jest wygodne, sam stelaż to bagażnika potem fotelik klik-klak i już można smigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Carolajna ja robię sobie zdjęcie już chyba trzeci miesiąc i nie mogę się zebrać. ;D HinskiTurysta pierwszy podoba mi się bardziej... niestety cena poza moim zasięgiem. ;p Fajnie wygląda i co ważniejsze, fajnie waży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna ja od początku jak się dowiedziałam że jestem w ciąży zaczęłam smarować się oliwką z bambino :) od 4 miesiąca kupiłam krem z Ziaji na rozstępy bo nie jest aż taki drogi bo ok 20 zł :) i smaruje się na zmianę jeden dzień oliwka w drugi balsam :) a jak mi się skończyła oliwka bambino to kupiłam taką z rossmana :) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=31360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, też używałam Bepanthen Baby profilaktycznie, po każdej zmianie pieluszki, ale się skończył i położna mnie podkusiła, że po co tyle kasy wydawać, wystarczy Linomag, i masz babo placek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka, też ją mam... Dobijał mnie jej zapach na początku ciąży, ale jak ostatnio byłam u mojego i zapomniałam wziąć od niego mojego Palmersa, to popatrzyłam na półkę w domu i dojrzałam tą znielubioną oliwkę i powiem Ci, że ciałko jest o wiele gładsze i fajniejsze... bardziej nawilżone niż po Palmersie... i już zapach mi nie przeszkadza ;P Kurcze mam dylemat Dowiedziałam się, że bratanek Marcina zachorował na różyczkę, on nie przyjedzie na imprezę urodzinową siostrzenicy Marcina, ale będą jego rodzice.. I boję się, że przyjadą i będą zarażeni tym dziadostwem i przekażą dalej... Wyczytałam, że w trzecim trymestrze płód nie jest narażony na działanie tej choroby, mimo to mam obawy, że mogę się zarazić... Nie pamiętam czy ja chorowałam na to, czy w podstawówce byłam na to szczepiona... Nawet jeśli ja nie pojadę na imprezę to pojedzie Marcin, a on nie chorował ponoć na to, więc i tak jest jakieś prawdopodobieństwo zakażenia... I jestem zła... Wiem, że choroba nie wybiera, ale szlag mnie trafia na samą myśl... ;'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaa ja też nie mogłam zlokalizować mojej karty szczepień ze szkoły a lekarka się pytała czy przechodzilam rozycze czy byłam szczepiona to dała mi skierowanie czy mam przeciwciała i miałam a po odebraniu wyników kilka dni później Znalazlam kartę szczepień i byłam szczepiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie- 6tc, widać było tyko pęcherzyk i "kropeczki" tak powiedziała pani doktor, ale kazała się nie przejmować bo podobno to jeszcze normalne, zleciła podstawowe badania i kazała przyjść za miesiąc, ale ja tyle nie wytrzymam i umówiłam się na 26.03:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Ja używam Ziaji na rozstępy. :) Ale... haha, chyba nieskuteczna. ;p Mooniaaa86 no jak pech to pech. Sama nie wiem co bym robiła na Twoim miejscu. Ja unikam wszelkich zaraźliwych chorób jak mogę. Jak ktoś ma katar to uciekam od razu. ;p Z drugiej strony te choroby wszystkie przeszłam, więc może rozwiązaniem jest to co napisała andziulka , czyli badanie na przeciwciała. :) nowa-ona, gratulacje. :) Ja jak zobaczyłam tego pęcherzyka to aż mi łezki pociekły z radochy. ;) Na początku wizyty są co miesiąc. Ja tak przynajmniej chodzę a już u mnie 33tc. ;p W ogóle to wpisz się do naszej tabelki. :) Gdzieś tam powinna być na poprzednich stronach. ;) Jak Twoje samopoczucie? Wrażliwszy zapach, mdłości, senność czy nic z tych rzeczy? ;) Andziulka88 co u Ciebie? Nie odzywasz się coś a ja co rusz myślę co u Ciebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z objawami to pikuś. Lekka senność przez co robię się leniwa:) no i chyba tyle, no ale chyba jeszcze wszystko przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------11------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------25----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------25---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---27---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------27-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------29----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------32-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------33---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----40--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk nowa-ona--------------Sylwia---------23------------mazowieckie-------------6----------?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może się znacie na tym, czy jest to możliwe że wysokość macicy odpowiada tc a dziecko nie rośnie i nie urosło od 4 tygodni? Czy lekarz mógł zrobić złe pomiary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się przymierzałam do Ziaji ale zobaczyłam w rossmannie oliwkę właśnie taką dla mam i sie nie mogłam zdecydować :P A oliwka bambino co jakis czas po kąpieli cała się smaruję :) I uważam, że jest świetna. Jej zapach kojarzy mi się z dziećmi :) A z różyczka to nie jest tak, że wszystkie dziewczynki są szczepione? Ja na pewno byłam, ale miałam też zrobione badanie. ten mój lekarz mimo, że olewający to badania kazał mi zrobić wszystkie. Nowa-ona ja na początku też tu pisałam, że nic mi nie dolega a kilka dni później zaczęły się te cholerne mdłości które trzymają z różnym nasileniem do dzisiaj :( A dzisiaj to już po prostu masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI nowa-ona--------------Sylwia---------23------------mazowi eckie-------------6----------? 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------12------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------25----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------25---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---27---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------27-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------29----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------32-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------33---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----40--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk Nowa-ona zmieniłam Cię w tabelce bo sie wpisałaś do mam zamiast do fasolek :) No i sobie zminiłam na 12tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no spoko, ale ze mnie gapa nawet nie zerknelam co to za tabelka. sorrki:-D a co do tych objawow to nawet mnie nie strasz:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja pamiętam, że w wieku 14-15 lat byłam w gimnazjum na coś szczepiona, ale nie pamiętam na co... A jak pomyśle, że jutro musiałabym iść wcześnie rano do szpitala i znowu walnąć 6 km, a w sumie 12km bo popołudniu, żeby odebrać wyniki to na prawdę nie uśmiecha mi się, a urodziny w sobotę... I tak stwierdziłam, że w poniedziałek pójdę na tą toksoplazmozę, wiec przy okazji mogę sprawdzić czy mam te przeciwciała, bo jak nie, to po tyg znowu będę musiała isć.. (Nie)mądra nie chce Cię straszyć, ale jesteśmy na takim etapie ciąży, że nie ma bata dziecko rośnie, po prostu musi... Nie mówię, że nie popełnił błędu... bo z nimi różnie, ale raczej powinno być większe na pewno... Mojej J. na koncu ciąży powiedział po trzech tyg, że wazy tyle samo co 3 tyg wcześniej, a na prawdę urodziło się większe.... ale to było tuż przed porodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×