Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sylwia8663233

Jak zaoszczędzić pieniądze

Polecane posty

Gość a masz ty7878
mspikdnv, a masz ty autorko chociaz jedno dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie tak
ja ostatnio kupiłam żarówki energooszczędne LED. Teraz w kuchni mam razem 30 W zamiast 100W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryska123
Ja oszczędzam dzięki lokacie. Wydawało mi się że to najlepszy i najskuteczniejszy sposób oszczędzania, do tego można zarobić. Mi nigdy nie wychodziło odkładanie pieniędzy do skarbonki więc tata namówił mnie na lokatę w Skoku Wołomin. http://skok.wolomin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Revivale
Możesz odkładać pieniążki lub je inwestować :) Nie zawsze można inwestować w aktywa, bo to wiąże się z dużym potrzebnym kapitałem, jednak wiem, że na lokatach można się trochę dorobić. Dość fajną ofertę mają ttuaj: http://www.skok.wolomin.pl korzystam od kilku lat i ładnie wygląda to co się tam już wypracowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 'robie tak ze odrazu po wyplacie 100zl wkladam w skarbonke ktora nie da sie otworzyc tzw (metalowa puszka ktora zeby otworzyc trzeba zepsuc- koszt 4zl) codziennie po zakupach wrzucam tez tam reszte w bilonie tzw do 10 zl. Niby sie nie odczuwa braku takiej kasy a jak dopadnie nas kryzys to fajny grosz sie uzbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturooo
Hehe, ja powiem Wam, że sporo czasu już szukałem podobnego tematu, ale odpowiedzi ni w ząb. Bardzo trudno zrezygnowac z czegoś co się robiło do tej pory regularnie aby oszczedzać. Jako, że jestem kierowcą, to zaczałem mysleć o oszczędzaniu paliwa. Nie jest to oczywiście coś w stylu: ,, dziś nie jade autem" Bardziej coś w stylu ,, jak dojade bardziej ekonomiczniej " :) W taki sposób: www.darmowekilometry.pl może nie jest to dużo, ale kilka dyszek zawsze do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira56
Ja oszczędzam w Skandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co jak zyski ? Sama znalazłaś tą firmę czy koś Ci polecał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie macie miesiecznie więcej kasy niz wam potrzea i kwestia tylko, żeby nie rozeszło sie po kościach. A jak oszczędzić gdy nie ma się kasy? Gdy siadasz1 i wiesz, ze masz za malo? Jakies wrzucanie do skarbonki odpada, bo dla mnie to żadne oszczędzanie. Nie wrzycam reszty z zakupow, bo wydaje ja jutro i wtedy nie sięgam po kolejna setke z konta. To tylko pozory oszczędności. A lokaty to tez tylko inwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira56
co do tej Skandii - to jakieś fundusze, lokaty czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1977
post wcześniej nie był napisany przez elwira56 tylko miał być pytaniem do niej - ot taka pomyłka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz podesłać link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1977
poczytałam trochę na ich temat na tym portalu który wskazałaś - zgłoszę się do nich - nic to nie kosztuje więc ryzyko żadne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie, że ofertę kierują typowo do kobiet, zachęcające:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa177
mnie też ta oferta dla kobiet kupiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to jakiś chwyt marketingowy, ale bardzo dobry, naprawdę warto wejść i poczytać o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja co miesiąc staram się choć troszkę odłożyć na konto oszczędzające w www.bszory.pl/ wystarczy, że nie kupisz jakiejś bluzki, kosmetyku i to już jest kasa, którą możesz zainwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie dorabiam grając po prostu na Lottomanii - fajna sprawa, powiem wam, można naprawde sporo wygrać i odłożyć, no nie wiem, na wakacje na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz zaoszczedzic na wakacje, to szukaj alternatyw, zeby trzeba bylo miec mniejsa kwote. moj sposob to wyprawa na własna reke z grupa pzyjaciol. wynajmujemy busa (wawa-bus.pl), robimy zakupy w PL i jedziemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planuj wydatki. Wieksze zakupy z lista maksalnie raz w tygodniu. Potem dokupujesz tylko chleb i swierze warzywa. Planuj posilki ze szczegolami: NP sniadanie kakao i jajecznica, obiad w pracy maz kanapki t'y fasolka szparagowa z ryba. Obiadpkolacja: zupa jarzynowa. I tego sie trzymaj. Powies tygodnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wymieniam walutę tylko online. Tak jest zwyczajnie najbezpieczniej, najwygodniej, najszybciej. Ostatnio wymieniałem w Pewnym Kantorze, bo kurs był bardzo korzystny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkładanie 200 zł miesięcznie z każdej pensji wystarcza nam na zaoszczędzenie na wakacje. Oczywiście nie ma ekstrawagancji. Ważne, aby wiedzieć, jak nie wydać dużo. Ja może mam łatwiej, gdyż pracowałem 5 lat w biurze podróży i wiem, jak wszystko zorganizować, aby zbyt wiele nie wydać, a dobrze wypocząć. Polecam zerknąć na bloga: http://manageplus.pl/jak-oszczedzac-na-wakacjach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może zrób tak jak my i wykop studnie głębinowo, rachunki za wodę od razu będą niższe. Skontaktuj się z nimi http://www.hydroel.com.pl/ na pewno ci pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nella4
Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak oszczędzać na muzyce jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na koncie mam subkonto oszczedzam i tam po wypłacie od razu przelewam 300 zł. Dodatkowo jak robie jakieś przelewy bądź sprawdzam stan konta to przelewam tą końcowkę co się znajduje na koncie. Tłumaczę o co chodzi. Załózmy mam 3546,23 to 46,23 przelewam na konto oszczędzam. Tym sposobem dodatkowo oszczędzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię tak ,a jestem samotną matką i dziecko nastoletnie wię naprawde wymaga nakładów 1) opłacam rachunki 2) zostawiam 100 zł na tzw wydatki szkolne (teatr,ksero,kino,jakies durne składki) 3)do 30 kopert wkladam po 15 zł ,w każdej kopercie jest mój limit dzienny,zakupy robie codziennie,jeżeli zostanie reszta typu choćby 30 gr wrzucam do wazonika 4)po mc z reszty z tych 15 zł na ogół zbierze się ze 20 zł/mc i to mam na skromną chemię którą kupuję pod koniec miesiąca,często też zostaje z pieniędzy szkolnych. 5)daję synowi 200 zł kieszonkowego 6) całą reszte wypłaty chowam w takim miejscu że musiałabym pomęczyć sie 1,5 godziny by ją wyjać :D:D wiec te piękne okazyjne szpilki mnie nie skuszą. 7) raz na 3 mc nie odkładam nic bo albo kupuję ubrania sobie i synowi albo idę do kina czy teatru i uzupełniam spore juz wtedy braki w chemi . Nie zarabiam dużo bo 1900 netto plus 500 zł alimentów ,wiec zyje z nastolatkiem za 2400 ,oszczędzam miesiecznie 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 15 zl dziennie na jedzenie dla dwóch osob ? w tym nastolatek to co wy jecie ze tak malo wydajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zupy,kotlety schabowe a`la schabowe (1,70 za 12 szt) ,czasami coś niezdrowego typu mortadela w panierce,poza tym owsianka na śniadanie,kanapki z pomidorem i sosem czosnkowym swojej roboty. Nie kupuję raczej śmieciowego żarcia ,sporadycznie jakieś parówki czy wedlinę tańszą,czasami kiełbasa smazona ,ziemniaki i surówka. Ja robie menu na cały miesiąc i uwzględniam że np surówka z marchwi będzie na trzy dni,zmienia sie tylko dodatek mieśny i ryż na ziemniaki np. Wisi to menu w kuchni,oczywiście konsultuję to z młodym tak bysmy oboje jedli co nam smakuje. Nie mówie że jest to proste ,jest to mega trudna rzecz zmieścić sie w 15 zł ,ale z czasem sie nauczysz ,sama kiedyś wydawałam po 250na tydzień i stale czegos brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×