Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sylwia8663233

Jak zaoszczędzić pieniądze

Polecane posty

Gość gość
Niby się mówi że urządzenia energooszczędne itp. Tyle zaoszczędzimy co i nic- wcześniej się popsuje jak zwróci koszt zakupu. Ja stawiam na dobrego sprzedawcę prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniaq
mam nadzieje, ze prad będzie taniał i niedługo nie będzie znaczenia jakiego sprzedawcę prądu będę miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajny tekst– dużo o tym jak oszczędzać na wakacjach tu jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko przenajświętsza ! Po opłatach mieć 4600 zł. i nie umieć tym rozporządzić, żeby nie zabrakło ? To ja chyba musiałabym umrzeć z głodu. Po opłatach mam do dyspozycji (na 2 dorosłe osoby) ok. 250-300 zł. na tydzień i zapewniam, można za te pieniądze przeżyć, nie jedząc byle czego. Ale podstawą jest planowanie i trzymanie się tego planu, dzięki temu, robiąc zakupy, kupimy to, co jest (lub zaraz będzie) koniecznie potrzebne. Ba, nawet odkładamy do zamykanej skarbonki min. 20 zł. tygodniowo (te 2 dychy to absolutne minimum, bo często jest to więcej), ale nawet gdyby się odkładało regularnie to 20 zł, to po roku mamy uzbierane 1080 zł. i już mamy choćby na zakwaterowanie na wakacjach. Na jedzenie i przejazd jest ze zwrotu podatku i z męża pracy za tzw. "wczasy pod gruszą". Podstawa - to po prostu planowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie zdziwiło, a właściwie zbulwersowało co innego - kobieta pisze, ze ma mało pieniędzy, oszczędza na jedzeniu i jej dzienny limit na 2 osoby to 15 zł, a jednocześnie daje synowi 200 zł kieszonkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sobie przeliczyłam, że jak ta pani napisała, że ma 4600 zł. w "najgorszym miesiącu", to w miesiącu liczącym 31 dni wydaje dziennie ok. 148 zł. Przecież to bardzo dużo ! Jakby odłożyła co miesiąc zaraz po wypłacie to 600 zł. i zostałoby 4 tysiące , to na dzień do wygospodarowania zostałoby ok. 128 zł. dziennie, czyli ok. 890 zł. tygodniowo. Jak się zaplanuje obiady i inne posiłki na cały tydzień, to bardzo łatwo zrobić zakupy, aby mieć składniki na potrawy. Jest też inna metoda, po wypłacie zrobić "rozpiskę", co z rzeczy nieżywnościowych jest nam potrzebne, np. spodnie dla dzieci, czy buty. Następnie zastanowić się nad tą "listą" jeszcze raz i wtedy zastanowić się, co jest koniecznie potrzebne "na już", a co jeszcze może poczekać, no, a pozostałą kwotą dysponować. no i jak ktoś wcześniej pisał - planowanie to podstawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćchirurg
Trzebabylo się uczyć, a nie teraz narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po wuj mam oszczędzać, jak za darmo dostaję 2,5 tys. od głupich pracujących podatników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgawolga
a myslalas o zmianie dostawcy pradu? ja odkad zmienilam dystrybutora energii elektrycznej na firme axpo to place duzo nizsze rachunki za prad przy tym samym zuzyciu. nawet do kilkunastu procent miesiecznie. przez rok uzbiera sie calkiem fajna sumka :) polecam bo nie trzeba wyrzeczen i nawet nie trzeba myslec i samo sie oszczedza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka112
sprawdz jaka masz umowe z operatorem pradu. czesto mamy przestarzale i niekorzystane. ja odkad zmienilam axpo to dowiedzialam sie jak duzo placilam wczesniej. teraz place duzo nizsze rachunki za prad, a zuzywam tyle samo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ełełe
Oszczędzać, to pierw trzeba mieć z czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dość opłat za prowadzernie konta? Znajdź bank z brakiem opłat! ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl Na stronie są oferty banków w kategorii: karty kredytowe konta osobiste konta oszczędnościowe kredyty gotówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonamiśka
U mnie sposobem na oszczędzanie są tez rozsądne zakupy. Oprócz konkretnej rozpiski wydatków, jak sugerowała ktoś wcześniej. Staram się szukać okazji, żeby nie przepłacać. Poczytaj sobie porady na ten temat https://www.baan.pl/wyprzedaze-znanych-marek-gdzie-szukac-dobrych-cen-markowej-odziezy/ Śledzę informacje tego typu, a dopiero później planuje zakupy. Wszystko zależy też od tego jaki mam budżet na dany miesiąc, na co konkretnie mogę sobie pozwolić. Robię to wszystko z notatkami i pomaga mi to oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tysiące sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Liczą się te sprawdzone oraz te co dają wymierne korzyści i najlepiej szybko. Zacząłbym od zakupów grupowych oraz stron typu cashback. Warto porównywać ceny w różnych sklepach a najlepiej w porównywarkach cen. Bardzo dużo informacji o oszczędzaniu znajduje się na stronie: http://www.moneygrabbing.co.uk/oszczedzanie/ Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam partnerów do współpracy Jeśli: - chcesz sobie dorobić parę stówek (na początek) - masz skończone 18 lat - ogarniasz podstawową obsługę komputera - chcesz się uczyć - znalazłbyś parę godzin w tygodniu ↘️ TO BARDZO DOBRZE TRAFIŁEŚ ↙️ Współpracuję ze ZNANĄ, 100% LEGALNĄ i NAJWIĘKSZĄ firmą w tej działce. Jeden z NAJBEZPIECZNIEJSZYCH biznesów online. Trzymamy się z dala od kosmetyków i MLMów. Tutaj nic nie kupujesz ani nie inwestujesz!! Na początek pokażę Ci jak zarobić kilka stówek. Jeśli się zaangażujesz i będziesz chciał dalej ze mną współpracować to pokażę Ci jak zarabiać dużo więcej tym systemem. Co Ja z tego MAM i dlaczego chcę POMÓC zarobić innym?? Wiadomo - ja też na tym zarabiam. Kiedy Ty zarabiasz to ja również za to coś dostaję. Daje mi to motywację, żeby pomagać, uczyć i dzielić się wiedzą z innymi. TAK WIĘC - jeżeli jesteś zainteresowany to zapisz się za pomocą mojej strony poniżej a ja wytłumaczę Ci wszystko i podam szczegóły. http://lukaszpawlowski.getleads.pl/jakzarobic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku sporo zaoszczędzę na urlopie z rodziną. Znalazłam promocję na wyjazd do Disneylandu i bez wahania kupiłam wejściówki oraz zabookowałam nocleg na stronie Parkmanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można oszczędzać i odkładać pieniądze, oczywiście można również co jakiś czas wypłacać sobie od 40 zł. Ja już mam konto od tamtego roku i naprawdę warto :) Bonusway to społeczność, której użytkownicy otrzymują bonusy za każdy zakup w internecie. W każdym tygodniu są nowe sklepy. Polecam :) Łapcie link https://www.bonusway.pl/?r=6295880- jak zarejestrujecie się i zrobicie zakupy to otrzymacie 25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chce podawać nazwy banku żeby nie zostać wzięta za marketingowca:D Ale dużo mi pomogło posiadanie konta bankowego z taką funkcją, że kilka złotych od każdej dokonanej transakcji kartą odprowadzane mi jest na konto oszczędnościowe. Poza tym staram się kupować na promocjach, ciuchy na wyprzedażach itd. Zarabiam 2 tyś.na rękę. Udaje mi się odłożyć 400-500 zł na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aizijka
Korzystać z możliwości jakie dają konta oszczędnościowe, bo pozwala to na naprawdę wiele. Ja sama mam konto założone w Getinbanku i przyznaję, że jestem bardzo zadowolona z warunków - naprawdę sporo pieniążków można odłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszczędna mama
Ja korzystam z funpage na facebooku o nazwie Świnka Skarbonka, można podejrzeć tam fajne oferty, dzięki którym da się oszczędzić korzystając z nich. https://www.facebook.com/Świnka-Skarbonka-183444102341450/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MateuszB
W oszczędzaniu najważniejsza jest systematyczność i konsekwentność. Można sobie w tym pomóc np. bezpłatną aplikacja na smartfon dzięki, której oszczędzamy na codziennych zakupach. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz na LINK: https://www.zespolwygranych.pl/cashback/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wiele sposobów na oszczędzanie pieniędzy, my to nawet oświetlenie zmieniliśmy na activejety ze względu na dużą energooszczędność i rachunki zmalały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na żywności jest trudno oszczędzać, ale mnie się udało zmniejszyć rachunki za prąd poprzez zmianę oświetlenia na ledowe z activejet i wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walerka99

Polecam zdecydowoanie taki bank  hhttps://www.prudential.pl/kapital-na-przyszlosc po wiele przydatnyc informacji na temat banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaden

W przypadku auta mogą być to zwroty za paliwo tak jak np. bank Toyota oferuje, czym warto się zainteresować . Często  opłaca się tez założyć  firmę na siebie i odliczac podatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati

Ja miałam zaosczędzić a skończyło się tak, że potrzebuje pożyczki, właśnie patrzę przez Sprint Casha i szukam najlepszej oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×