Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

eee to spoko na pewno nie jest wyzszy u nas a jeszcze z dzieckiem to juz w ogole.... ale zla jestem na chlopa ze tego nie dopilnowal, jak chcialam isc sama to nieee, pojdziemy razem a teraz klops...ech szkoda slow, opierdziele go w domu! bleee ale mi sie dzis wszystko do gardła dzwiga....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
Myślałam, że każdemu się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
ja slyszlam ze trzeba byc pod opieka lekarza - czyli pewnie miec karte ciazy- przed chyba 10 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
lucjola to o tej opiece to akurat słyszałam:) moim zdaniem głupota - co ma to do becikowego? Czasem są takie przypadki, że kobieta dowiaduje się o ciąży później po 10 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz w poprzednieij ciazy nie zalozyl karty bo powiedzial ze dopki nie uslyszy serca karty nie zaklada....wiec czemu sie czepiaja 10tygodnia to nie wiem? ja teraz poprosze o jakis swistek ze bylam i wydruk zdjecia chocby tam mial byc tylko pecherzyk ale bede miala papier zeby sie pozniej nie migali od wyplaty becikowego!!! bedzie na wozek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
Mi lekarka teraz też jeszcze nie założyła karty, ani nawet nie zleciła żadnych badań, wprost mi powiedziała, że we wczesnej ciąży jest duże ryzyko poronienia i nie ma sensu ;/. Na szczęście za tydzień jadę do swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
moj gin. powiedzial ze karte zalozy przy nastepnej wizycie ktora bedzie 27 lis. juz z wynikami wstepnych badan laboratoryjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
Ja też liczę na kartę wtedy, bo wtedy mam wizytę u swojego lekarza. Lucjola, a Ty, który tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale karta ciąży też nie ma nic do becikowego :D lekarz wam będzie musial wystawic takie zaswiadczenie że bylyscie pod jego opieka przed 10 tc i mialyscie w 2 - 3 trymestrze przynajmniej po jednej wizycie ;) spokojnie z ta karta ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja też nie mam jeszcze karty. U lekarki byłam 9-11 to wtedy zrobiła mi USG w sumie nawet to mi go nie dała tylko wpięła do karty, powiedziała, że jeszcze w sumie nic nie widać tylko pęcherzyk ciążowy, że zarodek jeszcze za mały jest i że mam przyść w teminie drugiej miesiączki czyli po 25-11 (bedzie to 9 tydzień). Nie dostałam też jeszcze żadnych skierowań na wyniki ani nic takiego - ale z drugiej strony jak byłam w pierwszej ciąży to też jakoś mniej więcej tak miałam usg wiec nie panikuje. Nie robiłam sobie wyników beta bo co ma wisieć nie utonie i co ma być to będzie - to że będę sie ciągle stresowała czy jest ok to mi nie pomoże. Wiadomo, ze chcę żeby było ok, i przywołuję tylko te dobre myśli - poprostu musi być i już. a co do spraw typowo podatkowo-chorobowych -czyli wysokosci zasiłku i takich innych to moze jak macie jakieś wątpliwości o mogę pomóc - bo na bieżąco jestem - w sumie ksiegowa z 12 letnim stażem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
5 tyd i 5 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
Ja jestem równo w 5tc. Myślicie, że w 6tc będzie już coś widać na USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arba, to jeśli możesz, wytłumacz nam prostymi słowami, jak wylicza się pensję na zwolnieniu lekarskim w ciąży. Mnie na przykład interesuje, czy wlicza się do tego tzw. "trzymastka"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arba to dobrze miec tu fachowca, :)przydasz nam sie bardzo :* hehehhe gaska co mas zna mysli ze 10t pod opieka?-pod opieka w czasie calej ciazy cy od 10 tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
tego się obawiałam... ale ponieważ poprzednią ciąże straciłam w 8tc, wolę jednak jechać troszkę wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynka - jeśli wysokość trzynastki jest zależna od ilości dni na np zwolnieniu chorobowym -czyli jeśli jest pomniejszana przez to że było sie na zwolnieniu to wtedy jest jej wysokośc brana do podstawy zasiłku macierzyńskiego. Jeśli natomiast niezależnie od ilości dni na L-4 w ciągu roku dostajesz taką samą trzynastke to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka na stronie mopsu z pewnoscia znajdziesz wniosek o becikowe. Lekarz wpisuje że bylas przed 10 tc na wizycie i potem daty dwoch badan w 2 i 3 trymestrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaska widzialam ten artykul i sie "przerazilam " dlaczego? cyt: Normy beta hCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od terminu owulacji, tydzień ciąży mlU/ml: 3 4 tydzień od owulacji 9 130 4 5 tydzień od owulacji 75 2600 moja owulacja byla 27.10, bete robilam 14.11 czyli to byl 3 tydzien od owulacji a moj wynik byl 929!!!! bardzo duzy w porownaniu do tych tu podanych.... w artykule pisza o wysokim hcg: "Również zbyt wielkie stężenie hormonu we krwi sygnalizuje niebezpieczeństwo. Niepokojący rozrost w macicy powstały na skutek nieprawidłowego zapłodnienia komórek, zaśniad groniasty, wydziela olbrzymie ilości hCG. Dzięki zapewnieniu odpowiedniego nadzoru przy zaśniadzie częściowym możliwe jest jednak zarówno urodzenie dziecka, jak i wyleczenie z zaśniadu. Trzeba przy tym pamiętać, że nieleczony zaśniad, może nawet zagrażać życiu, transformując się w postać nowotworu złośliwego kosmówczaka. Wysokie stężenia hCG powyżej normy obserwowane są jednak również także w ciąży bliźniaczej, więc nie należy popadać w panikę." i teraz mam zagwozdke....ECH PANIKARA ZE MNIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka dlatego nie ma co latac na badania na wlasna reke i "sluchac" dr google bo i tak nic madrego sama nie wymyslisz a niepotrzebnie się tylko będziesz stresowac :) odpusc, wyluzuj się ( choć wiem że nie jest to latwe ) i czekaj cierpliwie na to co gin powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
Topka gąska ma racje, wiem, że to nie łatwe, ale chodzenie, co chwilę na betę zupełnie nie ma sensu, tylko dodatkowy stres dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie, widzę, że forum wróciło do łask, a nasze na innej stronie umarło :) Widzę, że będę na porodówce pierwsza :) Witam sąsiadki Topkę i gąskę, ja też widzę góry, powiem więcej - mam do najbliższego szlaku jakieś 40 minut piechotą :) Ja niedawno się martwiłam, że nie mam żadnych objawów i teraz bach - mdłości, ból głowy, ból piersi i ich powiększenie. Byle do 12. tygodnia ... NICK ................ wiek ..... która ciąża ....województwo ....data porodu Arba79.................33..........2...........podlaskie. ............07.07.2013 MamaPoRazTrzeci ...32... ......3 ..............?????...............08.07.2013 optymistka85 .........27.........2.........lubuskie.............ok.10.07. 2013 żółta_cytrynka.......25..........1.........mazowieckie ..........11.07.2013 viola881988...........24..........1.........lubelskie.... ...........13.07.2013 Fredzi_a...............27..........1.........małopolskie ............14.07.2013 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ..........15.07.2013 Virada123.............28..........1.........dolnoślaskie ...........16.07.2013 gąska.................. 27..........2.........śląskie..................16.07.2013< br /> Ginger78...............34.........3.........podkarpackie. ..........16.07.2013 lucjola123..............33.........1...........mazowiecki e..........18.07.2013 TOPKA..................27.........3...........śląskie.. .............20.07.2013 patussa18.......21.........2.(po poronieniu)..świętokrzyskie...............24.07.2013 metafora . ............26.........1...........śląskie.................06.07.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc metafora:) dziewczyny ja nie mowie zeby latac co chwile ale te 2 razy dla porownania musialam isc, po tym co przeszlam dmucham na zimne....1 ciaze stracilam w styczniu, kolejna w czerwcu a we wrzesniu zmarl moj tata wiec same widzicie ze mam powody do panikowania...boje sie....za duzo przeszlam i teraz musze zrobic wszystko by byc mamą:) ja jestem z Tychów:) gory widze ale do szlaku mam jakies...40 km...hehehe:P a wy skad jestescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie planuje jeszcze porodu ale jesli juz sie odbedzie to albo w Tycach albo w Mikolowie :) choc czas pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka :D ja mieszkam za ścianą :D haha w miasteczku z najpiekniejszym parkiem :D Topka 2 badania owszem, ale nie ma co się tu nakrecac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×