Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

czesc dziewczyny zaczne od gąski,kochana wiem co czujesz bo mam to samo.tez sie martwie mimo e lekarz powiedzial ze to wczesnie. za tydzien powinno juz byc serducho:)i tego sie trzymam bo zwariuje.zajrzalam wczoraj do karty ktora mi dal wraz ze zdjeciem i wymiar pecherzyka to (srednia) 0,95 cm.a byl to 5t2d wiec chyba nie nalezy do najmniejszych.nie martw sie bedzie dobrze,musimy wierzyc!ja czekam na wtorek. czytalam wczoraj ze rzadko jest cos takiego zeby miec 2 razy puste jajo plodowe.ja juz mialam wiec wierze ze teraz dzidziol mi sie ladnie ukarze!:) ja mam lekkie mdlosci,czasem wieksze.piersi rosna ale bardzo nie bola. zauwazylam od 3-4dni ze mam lekkie wybrzuszenie tuz nad -sorry za prostolinijnosc- łonem,na wysokosci macicy wlasnie(tam gdzie lekarz jezdzi przyrzadem z usg).... oby to byl znak ze moj dzidzius rosnie.za tydzien ide do endo,mam juz teraz nadczynnosc,serce wali jak mlot,musze zmniejszyc leki! witam nowe kolezanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padło pytanie odnośnie luteiny dopochwowo - ja stosuję po duphastonie, żeby było taniej, i nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy to wina luteiny, ale boli mnie głowa odkąd ją stosuję. A dzisiaj byłam na USG jamy brzusznej, bo miałam lekkie przejścia wątrobowe i jestem pod stałą kontrolą; i trafiłam na bardzo fajnego lekarza wykonującego USG, jak mu powiedziałam, że jestem w ciąży, to zjechał na podbrzusze, żeby zobaczyć Maluszka (to już końcówka 8. tygodnia) no i był - zaczyna coraz bardziej przypominać człowieczka :) Po takich wstępnych oględzinach (bo wiadomo, skupiał się bardziej na innych narządach wewnętrznych) stwierdził, że wszystko jest w porządku i wydrukował mi zdjęcie. Dobry początek dnia :) Aż chce się iść do pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych mdłości, póki co w tej również mnie omijają szerokim łukiem ;-) jedyne co - to jestem wiecznie koszmarnie zmęczona :-) Wczoraj padłam do łóżka o 21 czyli zaraz po Juniorze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie metafora:) super! moj lekarz odradza dopochwowa luteine,daje doustna bo dopochwowa czasem rbobi zakrzepy....doustna jest niedobra w smaku,niedobrz emi po niej ale zrobie wsyztsko dla dzidzi.jak bylam u niego we wtorek to dal mi recepte na lek ktory jest do kupienia w czeskim cieszynie tylko(w polsce nie)ultrogest czy jakos tak,ktory swietnie ciaze podtrzymuje i jest w formie żelki dopochwowej!...tylko ze nie mam kiedy jechac,pomijajac juz kilometry!hhehe ale jak bedzie okazja to kupie.ponoc to jest lepsze niz luteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak... Poprzednio po powrocie z pracy po prostu padałam, później tylko wstawałam, żeby się umyć i ubrać w piżamę ;-) A teraz jeszcze z dzieciem chcę spędzić trochę czasu, a później "obsłużyć" go przed spaniem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki. Nie ma co martwić się na zapas, nikomu tym nie pomożemy, ewentualnie możemy zaszkodzić. Mi też dokładnie daty się nie zgadzają, z tym, że ja cykle miałam bardzo różne (kiedyś nawet 60 dniowe), więc biorę pod uwagę, że owulacja mogła mi się przesunąć, a na dodatek w ogóle nie zauważałam u siebie śluzu płodnego więc wszystko było "tak na oko", a w ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań. Gdy już wiedziałam, że jestem w ciąży to dostałam bóli brzucha i wystąpił taki lekko brązowawy śluz to szybko z mężem do lekarza, ale nic jeszcze wtedy nie widział więc nawet nie był w stanie potwierdzić ciąży, kazał zrobić bete hcg i odpoczywać. A mi bóle przeszły beta ładnie rosła więc teraz pójdę na wizytę za tydzień, aby było już coś widać bo wtedy człowiek jest spokojniejszy. A jakie badania zlecili Wam lekarze? Bo podobno tych pierwszych badań jest dość sporo. Nie denerwujcie się kobietki, bo nerwami nic dobrego nie zdziałamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o zmęczenie to nawet mi nie mówcie... Jak się zbliża 21 to ja po prostu nie mam już siły na nic. Jestem tak zmęczona, że przez 12 godzin bym się nie wyspała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja, badań jest sporo. Ja wczoraj oddałam sześć "buteleczek' :/ brr, nie lubię pobierania krwi. Dostałam skierowanie na ogólne badanie moczu i krew: morfologię, TSH, p/c toxoplazmozy i cytomegalii, p/c żółtaczki typu B i C, HIV i grupę krwi, bo nie mam jej "na papierze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
cześć dziewczyny, u mnie nie średnio dziś od rana mega mdłości :( popijam herbatkę imbirowa i trochę pomaga. a jeśli chodzi o zmęczenie to go nie odczuwam,o tej samej porze chodzę spać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Widze, ze wiekszosc juz byla u lekarza i juz maila USG:) Ja ide jutro i strasznie sie tym stresuje. Mam nadzieje, ze zrobi mi od razu USG i juz bedzie cos widac:) Jakby nie to, ze robilam test i beta HCG to bym w sumie nie czula, ze jestem w ciazy. Nie mam za bardzo objawow, jedynie co, to mnie ten brzuch boli, wczoraj przed snem to czulam sie jak przed okresem. Nie wiem czy az tak silny bol to normalne...macie moze bole brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
badań też miałam masę jak cytrynka, oznaczenie grupy krwi tez choć niby mam na papierze ale na stare nazwisko więc kazali zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do luteiny - ja już poprosiłam moją ginekolog o powrót do duphastonu, chociażby przez komfort "instalacji" ... Dziewczyny - macie już sposób na mdłości - imbir i migdały, a macie jakiś sposób na ból głowy ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Widze, ze wiekszosc juz byla u lekarza i juz maila USG:) Ja ide jutro i strasznie sie tym stresuje. Mam nadzieje, ze zrobi mi od razu USG i juz bedzie cos widac:) Jakby nie to, ze robilam test i beta HCG to bym w sumie nie czula, ze jestem w ciazy. Nie mam za bardzo objawow, jedynie co, to mnie ten brzuch boli, wczoraj przed snem to czulam sie jak przed okresem. Nie wiem czy az tak silny bol to normalne...macie moze bole brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja nie mam mdlosci, wiec nic nie poradze...a na bol glowy ja sobie robie jakas herbatke, choc to tez chyba taki sposob bardziej na psychike niz objawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virada123 ja miałam takie identyczne bóle brzucha jak na okres i wystąpił u mnie śluz taki jakby lekko brązowy, ale przeszło mi i jedno i drugie. Jak byłam u lekarza to mówił mi, że to różnie jest, w tak wczesnej ciąży nic nie wiadomo, ale kazał odpoczywać. Jedno co mnie aby wkurzyło to, że przepisał mi luteine i powiedział, że sama mam zadecydować czy chce brać czy nie. Chyba sam powinien wiedzieć czy powinnam ją brać, a nie daje mi wolną rękę :/ jest lekarzem więc niech decyduje, w końcu jest za to odpowiedzialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm mnie brzuch mniej juz boli, wczesniej byl to ból jak na okres. teraz to uczucie ciezkosci tam na dole.takie "rozpieranie"/. mecza mnie delikatne mdlosci, glowa codziennie boli. narazie radze sobie z mdlosciami, umiem je zdusic,dzis zjadlam pol bialej babelkowej czekolady i mam troche spokoju ale i tak mam uczucie pelnosci w gardle. czuje sie zmeczona i bez sił. mam nadzieje ze dzidziolek ladnie rosnie. stres na pewno nie pomaga ani anm ani dzieciom ale wiem ze trudno nie myslec! co do badan: ja cytomegalie, wirusy,rozyczke, toksoplazmoze, tsh robilam po zabiegu. krew mam od dawna na papierku. teraz lekarz kazal mi zrobic krew, mocz cukier itp,taka podstawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saphiree no dziwne, ja bym brala, ona podtrzymuje ciaze, tym bardziej ze mialas plamienia. bierz jedna rano jedna wieczorem, ale wykup sobie podjezykowa!jest niedobra ale lepiej sie wchlania i nie robi brylek jak dopochwowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOPKA Ty już w trzeciej ciąży to masz doświadczenie z tym wszystkim :) trochę mnie zdziwił tym , że mam zrobić jak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ saphire: ja bym na Twoim miejscu brala. Mi lekarz tez przepisal ale duphaston, bo wymyslil, ze mam niski progesteron i w ogole w ciaze nie zajde. Ja w tym cyklu go nie bralam a w ciaze jakos zaszalam, ale jak juz zrobilam test to na wszelki wypadek zaczelam brac ten duphaston. Z tego co czytalam i lekarz mi mowil, to wlasnie takie leki nie szkodza, bo nie ma problemu jesli hormonu jest bardzo duzo, a jesli rzeczywiscie by sie okazalo, ze jest go malo, to taki lek ci ciaze podtrzyma. Ja poki co biore 1 tabletke, i nie mam plamien ani nic, ale zobacyzmy co mi jutro powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też właśnie chcę zaczekać na wizytę do środy i zobaczyć co mi powie. Nic mi teraz nie dolega, plamień nie miałam, raczej taki śluz lekko zabarwiony na brąz. W ogóle mówił, że lepiej jest jak się nic nie przyjmuje, nie wiem sama. Lekarz powinien być zdecydowany w takich kwestiach. Zaczekam do środy i się na wstępie zapytam o luteine. A do kiedy trzeba ją brać aby przejść już w taki bezpieczny okres? Do 3 miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saphire tyle ze 2 wczesniejsze stracilam:( wiec doswiadczenie mam srednie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem do kiedy ale chyba nie zaszkodzi.:) ja biore jedna rano jedna wieczorem pod jezyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziewczyny. Topka jak mi się przypomina jaka była wczoraj ze mnie złośnica i nerwus, to aż mi głupio...Dziewczyny co do luteiny to ja się dziwię temu lekarzowi, który każe sam decydować...Ja podczas starań miałam 3 lekarzy i każdy zawsze pod np. 16 dc (po stwierdzonej owu) dostawałam albo duphaston albo luteinę...a już w ogóle jak kobieta jest po poronieniach, po to są te leki...Najwygodniejszy jest chyba dupek, mi przeszkadzała luteina dopochwowa - ciągle mooookro, więc zamieniłam ją sobie na pod język, żałuję,że nie prosiłam o dupka...W ogolę nie zrozumiałam się z lekarzem i wybrałam opcję luteina 4*1...czy co 4 h w dzień ssie;) ale nawet zaczęła mi smakować. Ja tak jak nie mogłam się doczekać jutrzejszej wizyty, już teraz po prostu tylko się boję ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bahati spoko kazda z nas sie denerwuje :) heheh bedzie dobrze i u ciebie!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×