Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Kurde z tymi przeziębieniami to jest ciężko;/ Ja wszystkich stresuje żeby się nie przeziębili bo mnie zarażą i będę dłuuugo się leczyć. Jak zaczęliśmy się starać to też się przeziębiłam i lekarka powiedziała że będziemy mnie traktować jak by dzidzia już była. Dostałam w tedy tantum verde w spreyu do gardła i paracetamol na zbicie gorączki. Teraz biore raz dziennie 2 rutinoscorbiny. Na razie tfutfu się trzymam. Trzymajcie się dziewczyny postara się zaglądać jednak mamy teraz awarię internetu i piszę jak u kogoś neta dorwę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
Metafora dzisiaj na zakupy? Święto jest przecież i wszystko zamknięte :) Chyba na na zakupy na stacji benzynowej i w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak ochroniarz zobaczy Metaforę z mężem w maseczce i skafandrze to z całą pewnością ich wpuści :) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie osiedlowy zawsze w każdy ustawowo wolny dzień jest czynny, może tym tropem idź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzę,że nowe
się adomowiły a te które zakładały topik zrezygnowały:-( skoda...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta u mnie termin z OM rózni sie o tydzień z terminem z USG (i z owulacji). Lekarz ostatnio stwierdzil, że i tak u mnie przy planowanym cc termin jest ruchomy więc jak dziecko bedzie już donoszone to wybierzemy sobie datę i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym planowanym cc różnie właśnie bywa - ja miałam w 2 ciąży termin cc na 12 maja ale synuś zdecydował, że wychodzi 9 maja... Ledwo zdążyliśmy do szpitala... Jeśli teraz też będę miała cc to musimy z lekarzem wcześniej wyznaczyć termin bo takie cc z zaskoczenia (szczególnie w niedzielę - jak było u mnie) to nic fajnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dlatego ja bym chciala umówic sie jak ciaza będzie juz donoszona ale do terminu będzie troche... nie wiem, moze 38tydz? 39? Zobaczymy jak tam wszystko będzie wygladać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta OStatnia miesiączka 9 października, owulka 15/16 dc. Termin z miesiaczki 16.07 z usg 12.07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biala87: ja dzis tez zaczynam 13 tc:) dzis sobie tradycyjnie poczytam na necie co sie bedzie dzialo z dzieciaczkiem i ze mna w tym tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koalala
A u mnie i jeszcze u części z nas zaczął sie już tydzień 15! Kurczę jak ten czas szybciutko leci... I jak inaczej jest teraz w porównaniu z tym co było w pierwszych tygodniach... Chodzi mi przede wszystkim o moje podejście, takie psychiczne nastawienie. Na początku wariowałam. Cały czas panikowałam, że coś jest nie tak, były momenty, że byłam już pewna, że poproniłam, płakałam, biegałam co 15 minut do toalety sprawdzić czy nie plamię... no i w ogóle nie byłam się w stanie skupić na niczym innym niż na ciąży, cały czas o niej myślałam, czytałam itd. Marzyłam o tym by zajść w ciaże, ale gdy sie udało, to na początku więcej było w tym lęku niż radości. A teraz? Oswoiłam się ze swoim stanem, zaufałam lekarzom - wiem, że maluch ma się dobrze, normalnie pracuję i załatwiam inne sprawy i ciązą po prostu sie cieszę ;) Jest SUPER! Czy u Was było podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala, ja na poczatku miałam podobnie, nawet bałam się w końcu myśleć, że jestem w ciąży...Trochę uspokoiłam się po usg genetycznym, ale od niego mija dopiero 3/4 dzień, a po wizycie zawsze jestem spokojniejsza...Ale tego własnie chciałm: żeby przynajmniej minął I trymestr, przynajmniej statystycznie czuję się bezpieczniej. Teraz chciałbym mieć taki prawdziwy ciążowy brzuchol i czuć ruchy...bo wtedy nie musisz czekać tygodniami na usg tylko żyjesz od kopnięcia do kopnięcia...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tvp 2 będzie za chwilę o gadżetach dla kobiet w ciąży, w reklamie widziałam poduszkę rogala, może coś fajnego jeszcze pokażą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku się wcale nie bałam... zaczęłam bać się wtedy kiedy z krwawieniem trafiłam do szpitala. Teraz z kolei już się nie boję, bo wiem, że moja mamusia tam w niebie pilnuje żeby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit, fajnie że napisałaś. Ja oglądam zawsze dd tvn ale jużprzelączyłam na dwójkę. chciałam jakiś czas temu ją kupić ale mąż obiecał że kupi mi ją na urodziny-tylko że do urodzin jeszcze 4 tygodnie a mi już teraz śpi się niewygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam rogala jest fajny, ma jedną wadę dla mnie, że jak się ułożę na prawym boku np to zazwyczaj utrudnia on zmianę pozycji w nocy, więc jak rano się budzę, to gnaty mnie bolą, Narazie odstawiłam rogala i korzystam z małej poduszki :) wstawka do spodni, którą pokazywali wydaje się być niezbędna ;P Skoro spodnie już są za wąskie w pasie, to mam sobie wstawić taką gumkę i łazić z rozpiętym rozporkiem czy jak ?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co u mnie słychać? za 2 dni zaczynam 16tc. jutro jadę na badania genetyczne. troszkę się boję. jeśli chodzi o pierwszy trymestr to cieszę się że już minął. nie czułam się w nim najlepiej i źyłam tylko od wizyty do wizyty... teraz jest już ok, w sobotę zrobiliśmy imprezkę w domku żeby pochwalić się znajomym moim stanem, a że były 2 kol w ciąży, jedna świeżo upieczona mama i jedna mama z 4 letnim stażem także naszych rozmów nie było końca bo w końcu mogłam z kimś pogadac, a faceci jak się rozgadali hehe wózki to cały czas porównywali z autami. fajnie było:-) zaczynam już się cieszyć ciążą i mam nadzieję że jutro na prenatalnych będzie ok. co prawda ani grama jeszcze nie przytylam ale widzę że brzuszek rośnie także powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tych spodni to trzeba będzie zakładać raczej taki pas materiałowy marszczony- takie jakby przedłużenie koszulki. kiedyś ktoś wrzucił tu na forum linka do takiego pasa. też to zamierzam kupić ale w niemczech jak będę bo w sieciówce widziałam za 3 euro. poza tym tą chusteczkę która pokazywali w kieszeni to ją można wsadzić pod rozporek chociaż ja bym preferowała ciemniejszy kolor do jeansów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też cieszę się, że to już 14 tydz i że badania wyszły ok. Jakoś lepiej psychicznie się już czuję:-) Wieczorem mam wizytę u lekarza ale bez usg to pewnie nic ciekawego mi nie powie... A co do rogala to też sobie sprezentowałam ale jakoś nie mogę póki co z nim za bardzo spać bo mnie szew gniecie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Optymistka, weź mi rozjaśnij bo ja ostatnio wolno chwytam, o co chodzi z chusteczką do rozporka ???? Bo mnie to zaintrygowało mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz Viola ? U mnie szew się nie odznacza, tylko właśnie mnie wkurza, że jak się kładę na boku, to poniekąd blokuje łatwą zmianę na drugi bok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala, ja też już czuję wielką radość z ciąży, w głowie mi już siedzi tylko remont pokoju dla dziecka (hmmm, etap wicia gniazda? ;) ) i poród, którego się nie mogę doczekać! Ale tak realnie to najbardziej się nie mogę doczekać poznania płci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie prawie taki sam aby kolory inne. Myślę, że jak mi brzuch bardziej urośnie to będzie dobry tylko teraz się jakoś nie bardzo ułożyć w nim mogę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o to meblowanie to i ja się nie mogę doczekać:-) Już bym wszystko pokupiła ale niestety za wcześnie:-( ale na allegro prawie co dziennie oglądam łóżeczka itp:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loninio
No bo rogale są dobre kiedy brzuszek jest duzy, bo wtedy w zasadzie i tak powinni się spać na lewym boku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koalala, ja tak chaotycznie piszę bo piszę na tel a ten tel jest tak wkurzający że nie wiadomo czemu kursor mi się sam przestawia a wtedy mam problem z edycją i wogóle jak chcę zrobić podgląd to mi się wszystko kasuje, dlatego czasem wolę nic nie pisać niż męczyć się 15 min z krótkim postem... ale wracając do twojego pytania. w programie pokazywali różne gadżety dla kobiet w ciąży i min była taka przedłużka do pasa do spodni, jednak gdy ją zamontujesz to automatycznie w miejscu rozrporka tworzy się luka bo de facto chodzisz z niedopiętymi spodniami i właśnie w to miejsce zaproponowali włożenie kawałek takiej chusteczki (szmatki) żeby zasłonić powstałą przerwę i żeby przy tym nie było widać bielizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×