Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Ja chyba narazie kupię sobie kilka par getrów ciążowych, jakoś dla mnie dziwnie to by wyglądało z tym rozporkiem ;P A na typowo ciążowe ubrania to za wcześnie jakieś spodnie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja przespałam wszystkie programy... Wczoraj nie spałam do 3 w nocy... wykończę się chyba :( Ale to pewnie wina wieczornej drzemki - tak mnie zmogło, że kimnęło mi się po 19.00 i M obudził mnie po 21.00... Ja już nauczyłam się zmieniać pozycję w rogalu. Wczoraj była u mnie psiapsiółka z półrocznym bobasem i była zachwycona tym wynalazkiem. Dostałam kilka ciuszków ciążowych - najbardziej cieszę się ze spodni :) Oglądaliśmy zdjęcia z usg i ziarno niepokoju zostało zasiane... Mąż mojej psiapsiółki "wypatrzył" siuraka... No ja tam nic nie widzę ale teraz ciągle gapię się na to zdjęcie. Bahati ciekawe czy urodzimy w tym samym czasie :) Cofnęłam się wczoraj do tabelki i jeszcze kilka dziewczyn ma termin na ten dzień ale ostatnio chyba tu nie zaglądają bo już dawno nic nie pisały. Jadę dziś umówić się do dentystki... Sama radość ;) Koalala ja też mam podobnie :) Usg genetyczne mnie uspokoiło i teraz czekam z niecierpliwością na pierwsze ruchy - jak już będę je czuła będę całkiem spokojna o maluszka i chyba wtedy będę w pełni cieszyć się z ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virada123 to super to idziemy leb w leb:) ja tez czytam co dzieje sie w danym tygodniu z dzidzia:) jutro wizyta u ginekologa mam nadzieje ze wszystko ok bo ten kaszel trzesie mi wszystkimi narzadami w srodku... jezeli chodzi o spodnie to mi juz sa za ciasne i chodze praktycznie tylko w leginsach najwygodniej nic nie uciska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Ja mam takie jedne dżinsy które kiedyś sobie kupiłam u... chińczyków, czy jakichś innych wietnamczyków, za jakieś 50-60 zł chyba! Szybko wylądowały w kącie szafy, bo jednak wtedy stwierdziłam, że to szajs straszny i co mnie w ogóle napadło... A teraz je uwielbiam! One są z czegoś takiego miękkiego i sie bardzo rozciągają w pasie! A nogawki mają w miarę szerokie, więc wyglądaja w miarę normalnie, nie jak dżinsowe legsinsy. UWIELBIAM je i chodze w nich teraz cały czas :) Każde inne spodnie już mnie cisną, niby się jeszcze dopinam, ale jak siedzę to mi niewygodnie bardzo, bo właśnie takie twarde są i sie wbijają... A chiński wynalazek wcale! Chyba się wybiorę na bazarek i sobie jeszcze takich poszukam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/Opol skie..........21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... .....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie kupiłam przed ciążą też dżinsy tylko jakieś takie rozciągliwe są i z wysokim stanem na guziki, zakrywają cały brzuch i też super są jak narazie bo nie gniotą i leginsy jeszcze się nadają a inne spodnie jak założę to sobie dać rady nie mogę bo mnie w brzuch gniotą:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam że takie zwykłe dzinsy z gumką się sprawdzą, ale spadają mi z brzucha ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję, będę się posługiwać datą z USG: NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O pol skie..........21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... .....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta, a jak Twój brzuch? Ja zawsze byłam chuda, potem szczupla, a przed ciążą czasami po jedzeniu wyskoczył mi brzuszek, teraz to już w ogóle jak sie najem wyglądam na 7 mc...mam tez małe wybrzuszenie tuż nad spojeniem łonowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Bahati ja też mam już brzuch spory - nie dość, że przytyłam kilka kg w zeszłym roku to po dwójce dzieci szybko brzuch mi wyskoczył. Tak więc też wyglądam już na 7 miesiąc ;) Kiedyś też byłam chuda - 47kg ważyłam 2 miesiące przed zajściem w 1 ciążę, przed zajściem w drugą 52kg a przed tą ciążą 58kg... A poza tym po drugim dziecku mój brzuch już nie wrócił do normy i przez ostatnie 2 lata co chwilę słyszałam pytania w stylu "o! dobrze widzę, że rodzinka znów się powiększy?" Teraz przynajmniej się nie wnerwiam i z uśmiechem mogę odpowiedzieć "tak" ;) Ogólnie jakoś tak się szybko poszerzam i powiększam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! mi też brzuch wyskoczył, jakoś mnie tak wydęło, ale w sumie nie wygląda jak na ciążowy jeszcze. ale jak go dotykam to jest taki dziwny...:) koala, bahati: ja mialam dokladnie tak samo! co chwile spodziewalam sie ze zaczne krwawic, ze poronie, wolalam sie w ogole nie cieszyc, bo balam sie ze i tak strace. Ale teraz jest juz lepiej, choc to dopiero 13 tc. w pt mam USG i jak juz tam bedzie dobrze, to juz sie zaczne cieszyc w koncu:D u mnie maz teraz chory, wiec ja bede spac w drugim pokoju, zeby mnie nie zarazil. Wlasnie tez profilaktycznie skonsumowalam czosnek;) biala: widze, ze w tabelce mamy ten sam dzien porodu:) fajnie tak wiedziec, ze ktos ma dokladnie tak samo "wiekowe" dziecko:) ale slyszalam, ze z tymi porodami to rzadko kiedy sie udaje co do dnia ale zobaczymy:) Daj znac co po USG!:) Co do gadzetow dla kobiet w ciazy to ja z wyzej wymienionych powodow jeszcze sobie nic nie kupilam, balam sie o ta ciaze, ale po piatkowym USG moze sie juz w cos zaopatrze:) szczegolnie, ze moze sie juz za niedlugo przydac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,(zwłaszcza te w kolejnej ciąży)...glupie pytanie a jaki "ten" brzuszek jest w dotyku, czuje się cos innego czy jak brzuch po objedzeniu...:D wiem, wiem - świruję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy któraś z was bierze luteinę? Bo mi lakarz kazał dokończyć opakowanie i już nie brać. Trochę się boję, że to może za wcześnie...Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola ja też lecę na luteinie 2x1 i duphastonie 1x1, do tego folik ale od środy zamierzam przerzucić się na jakieś inne witaminy takie już od 2 trymestru. Odnośnie witamin, co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do kiedy masz brać te leki nie mówił ci lekarz? Mi mój kazał brać pharmaton matrnelle czy coś podobnego bo nie mogę się doczytać dokładnie, mówił, że te witaminy będą dobre bo zawierają więcej niż inne żelaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola, ja biorę duphaston i w piątej gin powiedział przy wypisywaniu recepty " na ostatni miesiąc - miejmy nadzieję"...A teraz jest u mnie 13 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola, ja biorę duphaston i w piątej gin powiedział przy wypisywaniu recepty " na ostatni miesiąc - miejmy nadzieję"...A teraz jest u mnie 13 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola1988 mi moj ginekolog tez kazal brac( Pharmaton Matruelle) ale obecnie biore (Gra Vitamin) mam je od szwagierki kupila mi w danii tez je brala maja bardzo dobry sklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstawiłam sam kwas foliowy i biorę Falvit Mama, ale dlatego że mąż jak zrobiliśmy pierwszy test i pojechaliśmy do apteki, to jak do niej wparował to i test wziął i kwas foliowy i Falvit Mama, dobrze że pieluch nie kupił już wtedy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati w pierwszej i drugiej ciąży mój brzuszek jak zaczynał rosnąć to był dość twardy i taki napięty jakby, teraz niestety to w większości sadełko ale pod spodem czuję już "ten prawdziwy" brzuszek i poniżej pępka też już lekko wysadziło. Ale same odczucia odnośnie brzuszka nawet w drugiej ciąży były dla mnie trochę dziwne - czułam się trochę jakby to nie moje ciało było w tym miejscu... Głupie nie? Od początku czułam mocną więź z bobasem (a szczególnie jak zaczęłam odczuwać ruchy) ale sam brzuch był jak jak jakieś ciało obce, jakby doklejony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit faktycznie opinie rozne na temat Pharmaton Matruelle napewno sie zastanowie czy kupowac troche sie przerazilam... ale na rynku jest na szczescie taki wybor ze jest w czym wybierac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Witam , ciągle czytam Wasze wpisy, ale się nie udzielam :) Miałyście już wrażenie że czujecie ruchy ? Ja w 99% 2 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola, szczerze mówiąc to nie pytałam się jak długo jeszcze mam brać tabletki. Poszłam chyba takim rozumowaniem że skoro mam tzn miałam problemy to pewnie będę je zażywać do 20-któregoś tygodnia. Jutro mam prenatalne u innego doktorka to jego się podpytam. Jakiś czas temu czytałam że na tym etapie co my jesteśmy to łożysko przejmuje już wszystkie funkcje więc luteina podawana jest tylko dlatego żeby kobieta była spokojniejsza o swoje maleństwo-chodzi głównie o psychikę kobiety-ale czy to jedyny argument?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiek77, to moje pierwsze maleństwo więc nie wiem czego się spodziewać. Narazie tylko burczy mi w brzuchu choć staram się jeść regularnie i wciąż czuję że jestem syta. A na ruchy to aż tak bardzo nie czekam. Narazie żyje jutrzejszą wizytą i mam nadzieję że będzie już widać czy to chłopczyk czy dziewczynka. Może dopiero od jutra będę oczekiwać pierwszych ruchów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja baaaardzo chcialabym czuc ruchy, ale jak googluję tę sprawę to częśćeij widzę 20 i więcej niż wcześniejsze tygodnie, czasami niektóre piszą, że "WCZEŚNIE w 17 tc" i to przeważnie w kolejnej ciąży...Dlatego pewnie będę musiała poczekać. W na usg widziałm, że nasze Serduszko ma tam jeszcze dużo miejsca...Ale nie powiem, że czasami się nie wsłuchuję...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
dziewczyny ja już po usg genetycznym, wszystko w porządku, łapki są z 5 paluszkami, nóżki itp. długo trwało badanie bo tylko tyłek non stop na ekranie było widać :). prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu downa 1: 7500 ( z hakiem), trochę mnie to uspokoiło :) muszę koniecznie kupić bawełniany biustonosz i chyba zdecyduję się na taki tzw. rosnący bo już cycków nie ma gdzie upychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×