Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Witajcie dziewczyny. x Mama, dlatego napisałam, że zdanie Pana prof. wydaje się być dość zaskakujące, że WYŁĄCZNIE dzieci matek palących umierają tego typu śmiercią. Nie polemizuję, bo ani nie badałam przypadków śmierci łóżeczkowej ani nie wczytywałam się w takie makabryczne przypowiastki, nie było też takiego przypadku w rodzinie - a co za tym idzie moja: wiedza w tym temacie jest niewielka. Po prostu przytoczyłam zdanie jednego ze specjalistów. Też myślałam, że będę dziecko układać i przekładać z boku na bok, jak się urodzi - a tu dupa. Moje dziecko od urodzenia spało na brzuchu, bo inaczej zasnąć nie umiała (ja też nie potrafię, do tej pory lekko się przekręcam na brzuch jak zasypiam) albo cierpiała na straszne kolki i nie spała w ogóle :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach: gratuluje dziewczynki!:) Lekarz mi powiedzial, ze podobno plec dziewczynki to nie jest podawana na 100%, tak wiec dziewczynka moze okazac sie jeszcze chlopcem.... Dziewczyny nie nakrecajmy sie jakas smiercia lozeczkowa. Wiadomo, ze moze sie zdarzyc, wszystko moze, ale nie ma co sobie dodawac dodatkowych stresow...Ja jakos oduczylam sie czytac na necie takich roznych strasznych perypetii dziewczyn i roznych przypadkow i chorob ktore moga sie zdarzyc, bo na prawde mozna zwariowac! Ale cudownie, ze dzis piatek i za kilka godzin weekend :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach - tez gratulacje, babcina przepowiednia się sprawdziła? Bo już mi się nie chce tyle stron wstecz szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG, Virada - poniżej wklejam informację o zajęciach dla przyszłych matek, ja chodzę na szkołę rodzenia ale moze Wy skorzystacie :) termin: 16 marca (sobota) godziny: 12.00-14.30 16 marca ruszają w Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29 bezpłatne spotkania - ABC narodzin, z zakresu szkoły rodzenia. Na trzech warsztatach rodzice, oczekujący na narodziny dziecka, dowiedzą się jak prawidłowo stymulować rozwój dziecka od przyjścia na świat, jak opiekować się noworodkiem od pierwszych chwil jego życia, jak kąpać, przewijać i masować malucha. Uczestnicy ABC narodzin dowiedzą się jak karmić niemowlę, jakie produkty wspierają laktację, czym są alternatywne metody karmienia. Nasi eksperci powiedzą co oznacza płacz dziecka i jak rodzice powinni na niego reagować. Poruszą też wątek wyzwań rodzicielstwa, czyli co to znaczy być dobry rodzicem. Wykładowcy: - Grażyna Bliger - położna - Adela Jakielaszek - psycholog - Maciej Rujna - konsultant laktacyjny Poza merytoryczną wiedzą, 16 marca na Zakrzowskiej 29, na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki. Po wykładach w Dziecięcym Centrum Handlowym Askot w ramach "Szczęśliwych godzin" będzie można dokonać zakupów wybranych produktów objętych specjalnym rabatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawda!!!
Ja mialam monitor - snuza halo i polecam bo przydawal się też na spacerkach albo gdy corka spala np w ogrodzie w gondoli. Niania elektroniczna jest super i też polecam, ale nie wyczuje zatrzymania oddechu... Powiem tak, nam się snuza wlaczyla 2 razy gdy m źle zapial pieluche a na niej moniotr :-P ale pozniej pozyczylam snuze kolezance której lekarz powiedzial że prawdopodobnie uratowala jej synkowi zycie... Maly cierpial na bezdechy, jest już po operacji. Ona ani jej maz nigdy nie palili ani nie pili bo są bardzo wierzacy a ich wiara tego zabrania. Jeśli chodzi o kladzenie na plecach to nie polecam - mój kuzyn jako niemowlak tak się udlawil :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dawno się nie odzywałam. Gratuluję wszystkim dobrych wiadomości i jednocześnie trzymam kciuki za maluszki i ich mamy, które otrzymały mniej pocieszające wiadomości. Ja właśnie po usg połówkowym, dołączam moje dziecię do tabelki, ku mojemu zaskoczeniu będzie chłopiec, a więc wymazuję dziewczynkę na razie!. Waga ok.550 g, zdrowy, wszystko w normie. Dopisuje do tabelki: NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... chłopiec niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...chłopiec Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07...chłopak Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07... http://www.suwaczki.com/tickers/xnw40tc7tqegx q5n.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesla: dzieki za info, wczoraj ta informacje widzialam na dzwiach ASKOTa, a wlasnie teraz sie zapisalam:) Choc na stronce pisze, ze uczestnictwo zalezy od wolnych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponad to, że moje dziecię ma się dobrze, mam również dobre wiadomości dla siebie!. Ostatnio pisałam o tym, że grozi nam cc z powodu zbyt nisko ułożonego łożyska, tylko 1mm powyżej szyjki macicy a powinno być 5 mm. Obecnie łożysko jest w prawidłowym ułożeniu, więc na razie nie jestem skazana na cc i bardzo się cieszę.:) Chciałam się wszystkiego dowiedzieć ze szczegółami od lekarza ale podczas leżenia na leżance dostałam takiego bólu w plecach, że nie mogłam nic powiedzieć, nie wiem co to było pierwszy raz mi się to zdarzyło, krzyż, nerki wszystko, taki ból że szok. Doktorek spieszył się jak mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TIGRAi30 a lekarz wcześniej powiedział, że dziewczynka? czy to było Twoje przeczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie szczeg do tych ktore sa w zblizonym tyg do mojego tzn21/22 tydz, otoz ile razy dziennie czujecie ruchy dziecka?? czas ich trwania to oczywiscie indywidualna sprawa ale ile razy??ja dotad czulam srednio 3-4 razy dziennie ale np przedwczoraj moze ze 2 razy wczoraj tez ale niezbyt silne, a dzis jak dotad wcale!:( zaczynam sie martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny, przede wszystkim dopisuje mojego Malucha do listy: NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Malaga_07.......30..........1........kuj.-pom......08.07.....chłopiec Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... chłopiec niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...chłopiec Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07...chłopak Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07... Trochę się zmartwiłam, może któraś też tak miała i coś napisze Otoż byłam wczoraj u swojego lekarza - wszystko książkowo, ale stwierdziła, że macica jest nieco wieksza niż wskazuje na to wiek ciąży. Co prawda dodala, że absolutnie nie jest to powód do zmartwień, że byc może Dzidzia będzie duża, jednak jest za wcześnie, żeby to stwierdzic. Doczytalam, że może to oznaczac ciążę mnogą ;P jednak dwukrotne badanie USG chyba do diabła by coś wykazało ;P Oczywiście naczytałam się też różnych złych rzeczy. Wiem, że najrozsądniej jest nie czytac, nie myślec i zaufac swojemu lekarzowi, ale co zrobic. W ogóle mały się ostatnio wreszcie dośc mocno uaktywnił :) Któraś pisała o problemach z nerką - wspominalam, że też to przechodziłam i leczyłam się dokładnie tak samo - żuravit i nospa, przesło, więc spokojnie, będzie dobrze :) 08.07.2013 - Aleksander - małe szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOPKA zjedz coś słodkiego i spróbuje się położyć (na plecach, boku obojętne) i poczekaj. Na pewno nie zaczynaj się na nowo zamartwiać i wyszukiwać że coś jest nie tak - może po prostu innaczej sie dzidzia obróciła i kopie Cię bardzie po wnętrznościach. Głowa do góry niedawno byłaś u lekarza jest wszystko w porządku i zacznij się cieszyć ciążą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ty zakłopotana nieznajoma?
incognito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zastanawia jedno... na ciul pomarańcze czytają ten topik i się wpierniczają? Po co czytać 184 strony czegoś co w ogóle nie dotyczy danej osoby? Po to, żeby wyłapywać "a może to ta? a może to tamta?" :D Kurde, pomarańcze ale wy macie nudne życie :D hahahahahah nie no do prawdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka, ja co prawda ma ciąże trochę straszą, ale zaledwie wg OM 5 dni, bo mam termin na 16.07 i co do ruchów, to gdzieś dopiero od k tygodnia czuję je codziennie, przeważnie rano i wieczorem zwłaszcza kiedy mam ręce na brzuchu, w dzień, kiedy coś robię czuję je rzadko. Wczoraj też prawie cały dzień była cisza, jak już coś czułam, to nie byłam pewna czy to ruchy, rano też już się martwiłam bo leżałam, wstawałam, znów leżałam i nic, ani śniadanko z sokiem pomarańczowym ani kawka nie pomogły, dopiero później kilka mocnych kopniaków, nie dających się z niczym pomylić. No i kiedy leżę na boku to bardzo rzadko czuję ruchy, najczęściej na plechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo, przecież wiadomo, że nie pomarańcze, może któraś pisze na inny temat i chce się logować i zajrzała na chwilę, nie może nic napisać?...No nie wpadajmy w pomarańczową paranoję :) Też pomyślałam o Zakłopotanej, bo opisywała dzisiaj dokładnie takie sam problem z macicą większą niż wiek ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesla dzięki za informacje :) Ja już byłam na jednym takim spotkaniu na Zakrzowskiej i powiem Wam, że szkoły rodzenia to na pewno nie zastąpi, ale jak ktoś ma czas to można wziąć udział, szczególnie, że dostaje się jakieś gadżety, np dostałam ostatnio butelkę Lovi i przewijak turystyczny :) Część tych "wykładów" to tak naprawdę prezentacje firm i reklama ich produktów, jedynie wykład położnej p.Bliger był bardzo praktyczny i przydatny. Dostałam również kupon rabatowy na zakupy w Askocie (chyba 10%), ale kupon jest ważny bardzo krótko (ja z niego nie skorzystałam, bo nie byłam jeszcze na etapie kupowania czegokolwiek i w sumie nadal nie jestem). Dlatego tym razem odpuszczam to spotkanie, może za jakiś miesiąc-dwa znów będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pięknie - zapalenie oskrzeli i zatok :( i oczywiście antybiotyk :( Synuś lepiej ale oby mu się też nie rozbujało. Za to drugi też zaczyna kaszleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiem wiem, ale mnie nawet lezenie na boku ani slodycze nie pomagaja, najczesciej jak czuje ruchy to gdy siedze! moge lezec 2 godz i nic, slodycze tez nie daja rezultatu.wiem ze badania byly ok i to mnie pociesza, ale zeby od wczorajszego popoludnia nic nie czuc??:( martwie sie... a poza tym nie mam sie jak polozyc bo w pracy jestem ;) hehehe a biureczko za krótkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka ja na początku czułam tylko na siedząco i gdy trzymałam rękę na podbrzuszu, nie było to bardzo często, więc spokojnie! Moja koleżanka jest na tym samym etapie co Ty i też nie czuje za bardzo ruchów, czasem wydaje jej się, że to "to" ale mówi, że nie wie czy to nie przypadkiem burczenie w brzuchu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla nieuwaznych - swoje watpliwości opisałam na CZARNO a nie POMARAŃCZOWO,w takim kolorze zresztą w ogóle tu nie bywam, tak czy siak nie będę Wam już przeszkadzac - zdrowka i fajnych dzieciaczków zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady G dzieki, ja tez jak przykladalam reke to czulam, ale tez i bez reki dosc mocne, z niczym nie do pomylenia! a tu nagle nic...nie panikuje jeszcze ale czuje roznice ze byly mocne a teraz nic,wiec mam maly powod do zmartwienia, musze czekac....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatniej wizycie doktorek namierzał płeć chyba z 5 min, po czym stwierdził, że "nic nie wystaje" po czym trochę się zmieszał i powiedział, żeby się nie sugerować ale dał mi nadzieję, że będzie dziewczynka, dzisiaj jednoznacznie stwierdził ptaszka.:) Moje przeczucie od początku mówiło mi, że chłopiec będzie ale potem dałam się zwieść słowom doktorka, ah jednak przeczucie to przeczucie:) warto na nim polegać czasami. Ciekawe na jakiej wadze się zatrzymamy... skoro teraz już 550 g szczęścia, jak porównałam z wami to spory ten mój dzidziol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka: ja jestem mniej wiecej na tym samym etapie co Ty i czuje po kilka ruchow rano ok godz 9 i wieczorem ok 21, poza tym pojedyncze w ciagu dnia. ale zdarza sie, ze "nie zauwazam" ich jak jestem w pracy i duzo sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde virada no wlasnie mialam tak do tej pory, najwieksze ruchy czulam wieczorem.a dzis nic...i wczoraj wieczorem tez nic:( zaczynam fiksowac! oszaleje jesli dzis mala nie zacznie kopac!:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz mozliwosc spotkania sie z Polozna? Ja moge do niej podejsc i ona wtedy sprawdza czy serce bije takim specjalnym urzadzeniem. To Cie wtedy uspokoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta - współczuję;( Ale najważniejsze że jest antybiotyk i będzie już tylko lepiej. U Was dziewczyny też taka zawierucha? Kurde aż zatyka iść się nie da i zaspy po kolana;D I taka to wiosna przyszła. A ja nie mogłam sobie dziś odpuścić i kupiłam ręczniczek, body i skarpeteczki oczywiście różowe;D Aj jakoś mam dobry humorek dziś;) Mimo tej pogody. Malaga_07 - gratuluję chłopca;) Ja się trochę zdziwiłam bo moja dzidzia jest ułożona głową na dół. Wasze tez tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×