Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Patussa18 - Ziajka:) Bardzo tanie i przyzwoite. A w razie problemów skórnych Oilatum można z powodzeniem zamienić na dużo tańszy Oillan z polskiej firmy Oceanic. Nasza córa miała zaraz po urodzeniu b.suchą skórę i krostki. Oczywiście znaliśmy tylko Oilatum, ale kupiliśmy je tylko raz. Potem aptekarz polecił nam tańszy Oillan i do Oilatum już nie wróciliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach też mam Corsę. Sprzątanie w bagażniku będzie nieuniknione :) Część rzeczy przerzucę do męża, on ma combi to zmieści się i wózek i moje bagażnikowe skarby :) U niego w samochodzie mamy za to problem z pasami z tyłu, bo mój genialny mąż kiedyś rozłożył fotele i jakoś tak mu wrednie pas się zaklinował, że nie dało się ich z powrotem złożyć. Więc mój luby ten pas... uciął :) No i teraz tylko po jednej stronie mamy pas, a samochód nie ma podejścia pod ISO FIXa... Więc jak przypniemy fotelik pasami to ja obok będę musiałą siedzieć nieprzypięta... Zastanawiam się czy można gdzieś się udać, żeby nam zamontowali nowy pas... Viola gratulacje - super, że wszystko ok. Dietowo - Zuzia i Julia, jeśli chodzi o popularność, to chyba na podobnym poziomie, od lat w czołówce :) Oba ładne! Kurczę, czy już tylko nasza mała pozostała bezimienna? Jakoś ciągle nie możemy się zebrać do ostatecznych rozważań nad imieniem dla Niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris - dziękuję za odpowiedź. Może mi jeszcze podpowiesz coś o stosowaniu oliwki? Podobno bardzo zatyka pory..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa18 - nie pomogę niestety, bo nie zagłębiałam się nigdy w "porowy" temat. Oliwki używaliśmy raczej sporadycznie, ze wzg. na to, że uznaliśmy ją za niepraktyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy pierwszym i drugim dziecku stosowałam oliwkę przez pierwszy miesiąc. Po odstawieniu oliwki pierwszego smarowałam emolium bo ciągle miał wysypki a przy drugim nie stosowałam nic - nie było potrzeby bo miał ładną skórę - jedynie oliwka do główki raz po raz bo wracała lekka ciemieniuszka. Ja nie zauważyłam, żeby oliwka zatykała pory (chyba, że u bobasa tego nie widać) ale stosowałam bardzo oszczędnie. Przewożenie wózka w Clio... u mnie mieściła się dopiero spacerówka ;) Ja nadal chora :( Bardzo mnie to martwi bo w piątek mamy jechać na usg 4D a wieczorem na koncert... Bilety już mamy... W dodatku młodszy synuś też już chory, dzisiaj jedziemy do lekarza. Piękny przełom zimy i wiosny... Nie wiem jak u Was ale u mnie biało i nadal sypie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala -To genialny pomył w swej prostocie miał Twój M;D Ale na pewno jest możliwość wstawienia pasów. Mój znajomy miał zacięty pas z tyłu i nie udało się go odblokować i wymienili. Robił to u takiego ogólnego mechanika także warto poszukać. Dziewczyny tylko ja sobie nie wyobrażam jeździć autem np. bez podnośnika itp. hyhy mam same potrzebne rzecz:p Nie no będe musiała ograniczyć do minimum. Kurde dopiero wychodziłam na balkon i poślizgnęłam się na tyk zakichanym śniegu i wypierdzieliłam orła;/ Mam nadzieję że małej nic nie jest w sumie czuję ruchy ale będę bardziej to obserwować dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhm dzięki Wam za odpowiedzi, nawet nie mam się kogo zapytać o radę :D. Pogada faktycznie zimowa, ale u mnie już prawie wszystko stopniało śnieg nie pada... Zresztą ja tylko przez szybę mogę sobie na pogodę "popatrzeć". Też jakiś czas temu byłam chora, współczuję. Leczyłam się wapnem, rutinoscorbinem i mlekiem z masłem, czosnkiem i miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też śnieżyca od rana... dziś cały dzień przesiedzę w domu może sie uda podleczyć trochę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta - współczuję, kuruj się. anetach - znam ten ból, też wywaliłam takiego orła z 4 tyg. temu. Lekarz powiedział, że jak nie upadłam na brzuch to nie mam czym się martwić. Zalecenia lekarskie: nie przewracać się więcej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. U mnie też śnieżyca, sypie z przerwami już od wczoraj wieczorem:-( A tak się cieszyłam,że nadchodzi wiosna.... Zdrówka życzę tym, które przeziębione i tym, które borykają się z zapaleniem pęcherza:-) Mnie póki co na razie te dolegliwości omijają, chociaż synuś już jest chory. Na dodatek w przedszkolu panuje ospa ale ja ją chyba już przechodziłam więc jestem bezpieczna????? Dziewczyny może podleślecie linki do aukcji gdzie kupowałyście podkłady, wkładki, majtki????? Kurde jak coś u jednego sprzedawcy jest tańsze to znowu inne rzeczy ma droższe. Czy nastawiacie się na zakupy w aptece???? Ja póki co to znalazłam link do aukcji z kremem Purelan, można też kupić inne fajne rzeczy (np. podkłady, nakładki sedesowe, chusteczki pampres, majtki- chociaż ja bym wolała XXL)http://allegro.pl/hit-purelan-masc-na-popekane-brodawki-medela-37gr-i3080034985.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo myślę, że w tym Kunercie nie można wyprać materiału, ale nie jestem pewna. Moja koleżanka ma wózek z tej firmy i jest zadowolona. Druga znajoma dopiero co kupiła identyczny jak na linku, który wysłałam. Różowy. Mówi, że kolor piękny i solidny ten wózek się wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala ja też nie mam jeszcze wybranego imienia. Chyba do ostatniego momentu będę się zastanawiała. Na ostatniej wizycie gin. powiedziała, że raczej dziewczynka będzie, ale poczekam jeszcze do następnej, żeby się upewnić i wtedy może zacznę się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elliska, dałas mni do myślenia z tym kunertem ale pewnie i tak zostanie na baby mercu:P strasznei mi sie spodobał i ta jego funkcjonalność... ale to dopiero gdzieś w czerwcu:P kooala wydawąło mi się że zuzia jednak mniej a może jednak... ale Julia jeszcze w liceum mi sie podobała;) wtedy jeszcze to nei było popularne imię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo Zuzia bardzo mojemu T. się podobało i mi też, ale właśnie ze względu na popularność zrezygnowaliśmy z tego imienia. Julia też jest popularne, ale bardzo ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Mnie napadało w nocy a teraz deszcz ze sniegiem wszystko topnieje i dobrze bo sama zostałam M wyjechał i bym odsniezac musiała a juz palenie w piecu mnie meczy... no ale takie zycie. Jezeli chodzi o oliwke dla dzieci to moja kolezanka urodziła w lipcu ubieglego roku i od oliwki dziecko dostalo potowek i jak była u niej połozna to zabroniła w lecie uzywac oliwki bo pory zatyka i kazała uzywac zwykłej oliwy z oliwek i do dzis jej uzywa a dziecku nic nie dolega. (kupuje ta w biedronce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly przywlokl ze szpitala takie krosty na buzi i dlugo stosowalam emolium albo oilatum do kapeli.,, dodatkowo mylam mu pupe mydlem bambino badz szarym...snarowalam go oliwka do roku, pozniej juz nie.... teraz myepje go bialym jeleniem dodajac pare kropel oliwki do kapieli :-) Napewno dla malej kupie emolium na poczatek a oliwke bambino, bo moj po Johnsonie byl jeszcze bardziej wysypany :-\ Tu robie zakupy typu podklady poporodowe itp: http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19243422&order=p Jest taniej niz w hurtowniach czy sklepie My mamy combi forda teraz , ale ma maly bagaznik i zastanawiam sie jak tam sie cokolwiek zmiesci... szczegolnie wozek combos... wczesniej mielismy megane combi i mial wieeelki bagaznik, konia bysmy tam wsadzili B-) Ja polowkowe usg mialam w 19,2 tc i mala wazyla 287g, tydzien temu na usg w 23,2 wazyla 604g....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Te majtki poporodowe kupujecie jedno razowe czy wielorazowe? Wkłady swoją drogą ale te gatki to nie wiem. A druga sprawa to ich rozmiar. Z tym też mam problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MESSI podsyłam link do fajnego sprzedawcy na allegro. Porównanie cen, sprzedawców i tego co mają zajęło mi prawie tydzień ;-) ale warto bo naprawdę ma dużo rzeczy i w dobrej cenie http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222926 MARGRIT dzięki za info naprawdę dobre ceny , wieczorem się wybierzemy na zakupy tym bardziej że witaminki mi się kończą a też mają dobra cenę ;-) Miłego dnia mamuśki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą oliwka to może się sprawdzić, będę eksperymentować:). A co do majtek to podobno w szpitalu można mieć tylko te jednorazowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamana ja tez sie przymierzam do tej sukienki:) i jeszcze jedna prawie identyczna tylko troche luzniejsza i ma rękaw 3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładna ta sukienka i cena też fajna:). Mi np szkoda by było kupić ubrania ciazowe w H&M które ponoszę tylko kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzie dzieki, Maite jednak znalazła jeszcze tańszą ofertę:-) Są tam przede wszystki majtki w dużym rozmiarze:-) Ja kupuję jednorazowe, bo były one dla mnie super. Gdy się zbrudziły to od razu do kosza, nie zawracałam sobie głowy praniem. Nie są z siatki (na którą niektóre dziewczyny narzekają) tylko jakby z jakiejś grubszej fizeliny???? No nie wiem co to za materiał. Moja siostra miałą za to wielorazowe i też sobie chwali, bo ta siateczka jest taka cienka, ze szybciutko schły:-) A co do rozmiaru to ja ważąc 80 kg po porodzie miałam chyba 44, były fajne bo nie uciskały:-) Takze tymrazem też kupuję duże:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta tez oglądałam te sukieni, nie są typowo ciążowe więc istnieje szansa wykorzystać je później. Ale zdecydowanie w większym rozmiarze!!!!! ehhhh:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzi_a - tylko trzeba mieć kartę LifeStyle, ale to w razie czego można na miejscu wyrobić. Można po 3 sztuki każdej rzeczy na kartę kupić. No chyba żebyście dwie założyli , na dwie osoby ;) Jak byliśmy rano, to nad koszami z Pampersami aż się kurzyło :) W Trójmieście też zima, sypie i sypie. Ja majtki kupiłam i jednorazowe i wielorazowe Seni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny rozmowy w toku polecam;F Uśmiałam się a dopiero się zaczyna program. O paniach które nie sprzątają hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też ogladam:) niezłe to będzie:) czyli jednak z doświadczenia wolicie te majtki jednorazowe?? hmmm i kolejny dylemat co wybrać;) chyab kupie na próbę zobaczę czy wygodne;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę sobie psuć humoru na tych Rozmowach w toku ;P bo rozwaliła się nam zmywarka i właśnie goście wyszli w związku z czym wanna iłazienka ma nowa funkcję - pomieszczenia do zmywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi kosmetykami to wszystko od dziecka zależy i to bardziej niż od nas ;P Wiem jedno... oliwki będe starała sie unikać, bo niszczy ciuchy jak nie wiem :/ Wszystko obrzydliwie żółte :o Miała moja Hanuśka taką śliczną pościel... wszystko też żółte... do bani nie wspominając o tym, że dziecko jest takie tłuste i ani buziaka dać ani nic :/ Co do mycia ja w zależności jaką dziecko będzie miało skórę. Jeśli taką jak starsza córa to będe myła mydełkiem bambino w kosce a po kąpieli będe smarowac balsamem hippa- nie będzie więcej tłustego dzidziucha :D A jak będzie miała kiepskawą skórkę to będę dodawała do kąpieli oilatum czy inny emoilum- na jedno wychodzi. I finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×