Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Jesteśmy po wizycie :) Mała cała i zdrowa, leży głowa do dołu :) wg badan u mnie jest 32 tydzien 1 d... wg wywiadu 30 tydzien 2 dzien... ja już nie wiem... pozatym położna mi powiedziała, ze termin na 27 lipiec, wg badan na 14 :D To już w ogóle :-D kto mi powie czym się sugerować? Nastepna wizyta za 5 tyg... chyba waży 1819 g, chociaż strasznie cieżko się doczytać tu. Nie wiem sama, czy zmieniac tabelkę. Poardźcie mi ;-) Ponadto byłam w odwiedziny na mojej miastowej porodówce, obejrzałam wszystko, akurat było mało ludzi. Mam nadzieję ze i u mnie się tak trafi :) pani pielęgniarka która mnie oprowadzała przemiła. Oby była tego dnia! ;-) Opowiedziała co i gdzie jest. Widziałam dwie sale porodowe, w jednej z nich dziewczynę przed porodem, miała skurcze - jak na nią spojrzałam to mi się mózg wyłaczył. Kupka nieszczęścia, leżała na boku i krzywila się, na kanapie jakaś druga dziewczyna... dlugo nie mogłam przestac o niej myśleć. Mam nadzieję że ja podejdę do tego z większą rezerwą ;-) Poki co, wszystko ok ;-) A do czasu nastepnej wizyty chyba sobie wykupię usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta wiem gdzie Miedzychod mam rodzine w tamtych stronach:) A w jakim szpitalu bedziesz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta wiem gdzie Miedzychod mam rodzine w tamtych stronach:) A w jakim szpitalu bedziesz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z lekarzem nie rozmawiałam, tylko dzwoniłam i odebrała jakaś kobieta- zapytała który to tydzień i powiedziała, że może się uda:) Jestem już po sesji ciążowej, ale jeszcze nie mam zdjęć. Zaraz wrzucę zdjęcie łóżeczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Duuużo miałam nadrabiania i wybaczcie, że się do poruszanych tematów nie odniosę, bo nie będę komentarzy i opinii powielać:-) **** Brzuszki, ciuszki, wózki śliczne!!!!!! **** Cieszę się,ze na wizytach wszystko ok:-) **** Lou to dużą przerwę masz między wizytami, 5 tygodni???? Ja mam wizyty co 3 tygodnie a obawiam się,ze za niedługo każe mi się zjawiać co 2 tygodnie:-( **** Niagara bardzo jestem ciekawa czy uda się synusia uchwycić, bo mi się wydawało,że to już za późno na takie zdjęcia?????? No ale ja się nie znam. Czekamy na zdjęcia sesji i łóżeczka:-) **** Odebrałam dzisiaj wyniki badań, morfologia ciut się poprawiła ale niepokoi mnie wynik moczu. Wiem,ze bakterie w ciąży to normalne (pisze, ze mam liczne) a do tego leukocyty 2-3 oraz obecne azotyny. Co to oznacza????? Dodam,że nic mnie nie swędzi ani nie piecze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam zdjęcie i przy okazji utworzyłam nowy folder- Łóżeczka, kołyski, bujaki- tam też, jest moje łóżeczko ;) A zdjęcia z sesji na pewno wrzucę, może nawet kilka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***messi- u mnie ostatnio wyniki z moczu też były z bakteriami i te leukocyty czy jak tam sie nazywa to tez mialam jakos tak podobnie. i tez mnie nic nie piekło, takze bylam zdziwiona ze cos sie wogole dzieje.. ja to wyleczylam furaginą :) ***lou_ - faktycznie długi odstęp między wizytami.. aż 5 tygodni? ja do mojego już teraz jezdzilam co trzy.. teraz po tej pewnie bedzie chcial czesciej.. a zostaly mi dwie rubryki tylko w karcie ciazy wolne.. :) beda musieli doczepic jakas kolejna :) ***atamta- znasz powiedzienie że szewc bez butów chodzi ?:D zawsze tak jest :D fajny ten wózeczek :) i fajnie że przy spacerówce ma dłuższą tą część pod nóżki.. w moim zippie jest to dość krótkie, a rozciągnąć się nie da w żaden sposób.. :/ *** _tesla_ - jak ja byłam na 3d to też już się krzywił.. a byłam w 30.. mówił że to ostatni dzwonek bo później za duży już bobas.. *** Lou_ - to faktycznie duże rozbiezności z tą datą.. ale ja chyba bym brała pod uwagę jednak tą z miesiączki..a dzidzius i tak sie moze urodzic dwa tygodnie przed albo dwa tygodnie po tym terminie.. wiec orientacyjnie bedzie sie zgadzało ze wszystkimi datami wyliczonymi :) *** wrzucam coś na pocztę.. tylko się nie nabijajcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie a myślałam,że coś przegapiłam :) niagara cudne łóżeczko.. i już wszystko pozakładane.. ja jeszcze nie przystroiłam w ochraniacze i falbanki.. :) chociaz tych ostatnich akurat nie mam :) z baldachimem tez chyba lipton będzie.. :( bo nie moge dostac materiału nigdzie.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tylko na chwilkę, bo jesteśmy u rodziców moich z mężem i neiładnie tak do komputera biegać. Śliczne ubranka, brzuszki i wózeczki. Niagara boskie łóżeczko gdzie takie zakupiłaś? KMM - moja mama niby młoda, bo ma 43 lata a na temat "ciepłego" ubierania ma starożytne poglądy, najchętniej by mi kombinezon kazała nałożyć na wyjście ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze,ze moja mama nie jest starozytna:D pod wzgledem ubierania:P Synka tez mi nie obabula hehe.:D xxx Messi Mnie tez nie pieklo ani nie swedzialo,tylko rano pecherz bolal.Bo mialam liczne bakterie ginka kazala mi brac prenatal uro care i jak reka odjal:)1 kapsulke dziennie biore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa- łóżeczko na allegro zamawiałam. KMM- będę jeszcze to wszystko ściągała i prała a póki co niech sobie stoi i się kurzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.misia2889 a co to za różnica która ciąza? Żona brejdaka ciotecznego dwoje dzieci i dwoje cesarka. .niagara1212 w sumie mi kazął przyjść międzi 28-30 tc ale można zadzwonić zapytać;) Powinno być dobrze widać zależy ile mały ma miejsca i jak przezroczyste są wody. Cudne to Twoje łóżeczko. .viola1988- fajnie wysoko masz brzuszek;) .KMM- dzięki za info faktycznie fajne rzeczy są;) Ominęli te małe bo one by się tak nie opłacały musieli by dac 3 paczki normalnie kosztują niecałe 15 zł paczka. Ale ja 2 chętnie zakupię. JA już ma sporo tych wkładek ale chyba jeszcze zakupię te z biedronki;) .Mój M przeżywał ze ja to mam niewielki brzuch bo niektóre kobiety to taaakie wielkiexD ja się smieje że to zależy od wielu czynników;) Ale weź chłopu przetłumacz:P .biala87 no one sa fajne ale cena. Jak dla mnie kosmos szczególnie że dziecko używa parę miesięcy. .Co do wagowych spraw wagowych to dziś ważyłam się po 2 tygodniach i straciłam 400 g O_o a brzuch urósł o 2 cm. Mierze w pasie równiutkie 100 cm;) .Atamta fajny jest ten wózek! .Lou__ - super że wszytsko w porządku. Ja bym się nie sugerowała tym co teraz wykazuje usg mi się przynajmniej tak doktorka nie kazała sugerować. Trzymamy się na razie tego co ustaliłyśmy na początku z krwi. Świetnie że mogłaś na spokojnie obejrzeć porodówkę;) Choć wiadomo jak się popatrzy na kobiety rodzące to sa różne odczucia ale nie ma się co przejmować. Kazda z nas inaczej to znosi . Z lóżeczkiem postawiłam na swoim i w przyszłym tyg. Pojade po łóżeczko;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia będę rodzić w Drezdenku. Zastanawiałam się też nad Nowym Tomyślem ale mam tam jeszcze raz tak daleko a poza tym nie chciałabym trafić na jakiegoś lekarza z naszego byłego szpitala w Sierakowie bo mam akurat z nimi przykre doświadczenia z pierwszego porodu i ciąży... Niagara słodkie to łóżeczko :) Oby Cię nie próbowali naciągnąć na tym usg... Lepiej się dowiedz, czy jak się nie uda obejrzeć dzidzi czy też będziesz musiała zapłacić pełną stawkę za takie usg. Lou ja się cały czas sugeruję terminem porodu z om bo co usg to inna data im wychodzi - wszystko zależy jak bobas rośnie w danym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach no wlasnie nie wiem co to za roznica.Pierwszy porod mialam sn bez komplikacji. Pytalam ginke i mi powiedziala,ze jak zostanie miednicowo to sn bo to druga ciaza.Czytalam rozne fora i gdzie nie wchodze to pisza tak jak ginka powiedziala To jest chore.Wierze,ze sie obroci:)Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta Ja tez sie trzymam terminu wg OM:) Ja bylam na usg 4 D za darmo.W auchan byla taka akcja.Kolejka byla masakryczna,ale sie zalapalam i widzielismy myszke w 4D nawet dostalismy zdjecie buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pierwiastki
z miednicowym od razu maja cc, kiedys nawet za pierwszym razem z miednicowym rodzilo sie sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wskazania do cięcia cesarskiego w piśmiennictwie medycznym stanowią przedmiot dużych kontrowersji. Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazania położnicze do zabiegu cesarskiego cięcia są następujące: nieprawidłowe ułożenie główki dziecka, nieprawidłowe położenie płodu przy trwającej czynności skurczowej, np. ułożenie poprzeczne, twarzyczkowe, nóżkowe i miednicowe u kobiet rodzących po raz pierwszy, niewspółmierność szyjkowa, czyli zaburzenia rozwierania się szyjki macicy, niewspółmierność porodowa, czyli zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki, wielkość dziecka powyżej 4,5 kg, ciężki stan przedrzucawkowy, poród przedwczesny, obarczony dużym ryzykiem uszkodzenia płodu lub śmierci dziecka, zaburzenia akcji serca płodu, będące oznaką niedotlenienia dziecka, spadek częstotliwości serca akcji płodu przy nieefektywnej czynności skurczowej, nieprawidłowy postęp porodu, słaba akcja skurczowa, wypadnięcie pępowiny, podejrzenie krwotoku wewnętrznego spowodowanego pęknięciem macicy, zakażenie wewnątrzmaciczne, przedwczesne odklejenie łożyska, łożysko przodujące, przebyte wcześniej podłużne cesarskie cięcie, wcześniejsze operacje macicy, patologie w obrębie miednicy i kanału rodnego, np. guzy mięśniowe w kanale rodnym. 3. Wskazania pozapołożnicze do cięcia cesarskiego Wskazania pozapołożnicze do wykonania cesarskiego cięcia, to: choroby sercowo-naczyniowe matki powodujące niewydolność krążenia, choroby płuc matki przebiegające z ograniczeniem pojemności życiowej, poważna wada wzroku matki i zagrożenie odwarstwieniem się siatkówki oka, zaawansowane retinopatie, czyli zmiany chorobowe siatkówki oka, patologie kręgosłupa uniemożliwiające poród naturalny, niewyrównana cukrzyca matki, konflikt serologiczny, wskazania neurologiczne, wskazania psychiatryczne, m.in. tokofobia lęk przed ciążą i porodem, aktywna opryszczka narządów płciowych."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ułożenie miednicowe utrudnia poród siłami natury i naraża dziecko na okręcenie pępowiną, krwotok wewnątrzczaszkowy czy niedotlenienie. Tę pozycję najczęściej przyjmują dzieci przed 35. tygodniem ciąży, w porodach przedwczesnych, które nie zdążyły przyjąć położenia fizjologicznego, czyli podłużnego główkowego. Czasem ułożenie miednicowe zdarza się w ciążach bliźniaczych lub gdy ilość płynu owodniowego jest zbyt duża albo zbyt mała, co ogranicza możliwości ruchowe dziecka. Jak przebiega poród w przypadku ułożenia miednicowego? Dużo wolniej, ponieważ częścią torującą jest miękka miednica, zamiast twardej główki. Niektórzy ginekolodzy - położnicy podejmują się prób obrotu dziecka przed rozpoczęciem akcji porodowej. Zdarza się jednak, że mimo wykonanego przez doświadczonego położnika obrotu zewnętrznego dziecko wraca do położenia pośladkowego (miednicowego). Jeśli kobieta nie rodzi po raz pierwszy, a dziecko usadowiło się pupą do dołu, istnieją szanse na poród siłami natury, o ile maluszek nie jest zbyt duży (do 4 kg) i warunki fizyczne mamy na to pozwalają - wymiary i budowa miednicy winny być prawidłowe. Warto mieć świadomość, że gdy mimo spełnienia wszystkich wymienionych warunków akcja porodowa się opóźnia, trzeba pomóc dziecku przyjść na świat poprzez cięcie cesarskie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tyle co udało mi się znaleźć o położeniu miednicowym i cc vs sn. Faktem jest, że szyjka macicy u wieloródki jest jakby "niedomknięta", może mięśnie są już nieco rozciągnięte i dlatego dziecku łatwiej jest przejść przez kanał rodny (nawet nóżkami do przodu) niż pierworodnemu? Nie wiem, naprawdę. Mogę spytać lekarza jak chcecie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje, ja się w takim razie wstrzymam z zażywaniem czegokolwiek na ten pęcherz do wizyty, bo mam za tydzień w poniedziałek. *** Misia trzymam kciuki,żeby maleństwo się obróciło ale skoro lekarz twierdzi,że przy drugim porodzie położenie miednicowe nie jest wskazaniem do cc to pewnie tak jest, z tego co Truj tutaj przytoczyła też tak wynika. Ja myślę,że nie ma co się stresować na zapas:-) *** Lou ale masz rozbieżności terminów:-) Mi właściwie wyliczył lekarz datę tylko wg OM i nic nie wspominał o zmianie, a nasze maleństwo jest dość duże więc myślę, że lepiej się trzymać daty OM:-) *** Niagara śliczne łóżeczko:-) Już myślałam,ze masz wszystko tak idealnie przygotowane! Ja tymrazem zakładam pościel bez falbanki i przybornika:-) *** Aha, bo była mowa o ciuszkach na wyjście to ja chyba zdecyduję się na coś bardziej bieliźnianego hihihhi typu np body i śpioszki lub półśpioszki:-) *** Co do wtrącania się osób trzecich to moja mama jest cudowna i nigdy się nie wtrącała ale za to teściowa ma zawsze "ale"! Jakbym dziecka nie ubrała to ZAWSZE jej zdanie jest odmienne! Ale ja się do tego już przyzwyczaiłam i to co mówi mam głęboko w d...:-D *** A tak w ogóle to ja nie trawię swojej teściowej, przykre to jest, bo zawsze myslałam, ze teściowa to jak druga mama będzie ale z tą kobietą porozumieć się nie da. A jak u Was???:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść wszystkim Truj- co do tych wskazań to jak zauważyłam lekarze zmieniają sobie tak jak im pasuje z jeden się dogadasz a z drugim za nic w świecie, po prostu trzeba trafić na ludzkiego człowieka. \ U mnie na komunii było fajnie tylko długo. Wczoraj zrobiłam badania a dziś mam usg po 18 i już nie mogę się doczekać , ciekawe ile moja niunia waży. Wczoraj lekarz rodzinny na pytanie czego mnie zaczyna serce boleć i mało nie wyskoczy powiedział tak może być ale po ciąży najprawdopodobniej minie. Normalnie wiadomość wyczerpująca bo tyle i sama wiem. Wczoraj kupiłam lek nowy na skurczę i teraz będę czekała na efekty bo dziś nad ranem nawet w pośladek zaczął mi wchodzić mam już dość tych skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Moja teściowa z kolei ma dwa oblicza. Z jednej strony czasami zdarza jej się być miłą i pomocną osobą (chociaż znając ją na co dzień zawsze zastanawiam się czy jest to szczere...). A z drugiej strony uwielbia narzucać swoje zdanie, uwielbia dawać swoje "dobre" rady, zawsze wszystko musi wiedzieć bo ciekawość ją zżera, a już co dla mnie jest najgorsze i nie do zaakceptowania to to, że jest straszną plotkarą. Wszyscy sąsiedzi zawsze wiedzą co się u nas dzieje, więc na prawdę trzeba uważać co się przy niej mówi. Jedynym pocieszeniem w tym wszystkim jest to, że nie jestem w tym sama, mój mąż podziela moje zdanie i sam mi czasem mówi, żebym czegoś tam przy niej broń boże nie mówiła... Ale zaczęłam optymistycznie poranek:) ale to tak w odpowiedzi na pytanie Messi:) MIłego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki :) Ale mam nadrabiania :))) Odwiedziłam pocztę i musze powiedziec, że brzuszki, ciuszki no po prostu miodzio!!!! Ja też musze nadrobić zdjęcia i wrzucić :) I to koniecznie! Skończe z całym tym praniem, ogarne to wszystko i popykam fociszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) łóżeczko bomba;) ja się właśnie zastanawiam czy baldachim ustawić za główką dziecka czy właśnie tak na boku... jakbym miała pokój dla dziecka to na pewno kupiłabym białe łóżeczk0o a tak kupiłam takie żeby pasowało do całości:) bujaczek kurcze ale cenka;) ale skoro chcą zaszaleć:) hmm super;) wózek też fajny oby się dobrze sprawował:) A Twój brzuszek Violu faktycznie bardzo wysoko;) ja mam dłuższy tułów to się tak bardziej rozkłada:P Małą z rana mocno wypychała mi stopę i ja za nią łapała:P miałyśmy zabawę;) W ogóle może to przypadek a możne faktycznie reaguje maleństwo ale jak tatuś wieczorem jak już leżymy połozy rękę na moim brzuchu i zapyta "gdzie moja niunia" to dostaje kopa:P Faktycznie wizyta za 5 tygodni kurcze dziwne, tak jak mówiłam ja od kwietnia juz co 2 tygodnie jeżdżę na kontrolę do lekarza... A moje wyniki moczu i krwi są w porządku:) doktorka się dziwi że jeszcze ani razu w moczu nic mi nie wyszło:P widzę tylko że już mam mniej żelaza niż poprzednio:) miałam chyba 13,6 a teraz wyszło 12,8 a norma od 12:) A i dziś jadę odebrać opis rezonansu ciekawe co tam napisali:) mięło słonecznego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam zapytać... która z was wkleiła zdjęcie dywanu? Jak go prałaś? też mam dywan z długim włosiem i na moje nieszczęście jasnokremowy xD wydaje mi się czy prałaś go nie w domu i na wskroś, bo na pranie szamponem na prawie sucho mi to nie wygląda... podziel się metodą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja baldachim a raczej moskitierę będę miała na boku łóżeczka :) Tylko ja mam takż, która obejmuje całe łóżeczko i od góry ma tzw różę- bo to ma funkcje moskitiery właśnie. U nas tyle komarów, że innej opcji niż moskitiera sobie nie wyobrażam :/ A i tak dziecko zgryzione będzie jak nic! Bo to takie dzikie komary, na które żadne preparaty nie działają skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie. Odwrócenie sytuacji, jak w pierwszej ciąży. Od przedwczesnych skurczy, zagrożenia przedwczesnym porodem wkraczam w fazę, wg której - zdaniem doktorka - raczej nie urodzę przed terminem. Nawet skurcze BH ucichły. Ku.... Ciekawe, co doradzi położna. Nie chcę drugi raz przenosić ciąży, no way. x dietowo - powodzenia:) x Misia - trzymam kciuki, żeby maleństwo się obróciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Margrit ..........28.........1........pomorskie ....01.07...Julian Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...Alicj a metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...Mieszko Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... Lenka K_M_M..........23..........1..........pomorskie...07.07.. . Mareczek Maite............26..........2.........dolnośląskie.... 07.07...dziewczynka MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07...Kal inka Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. chłopiec cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... Antoś niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07... Alan _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . Rozalia atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 18.07...Melania elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...chłopiec Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07...chłopak Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... Lou__..........21..........1.....mazowieckie.......27.07 ... Ada pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07...dziewczynka fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka IGA Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja odnosnie tesciow sie nie wypowiem,bo ich nie mam:( xxx Mowie do corci,zeby sie obrocila:)Mam nadzieje,ze bedzie wspolpracowac z mamusia:D Bo boje sie jak cholera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×