Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

koala melisa napewno pomoze :) a co do bezsennosci to polecam szklanke cieplego mleka przed snem np. z miodkiem :) mnie pomagala zasnac i spac do rana, teraz na szczescie juz przesypiam cala noc chociaz nie obedzie sie od przebudzenia na siusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo jej chodziło chyba o to, że jest w 10t4dniu czyli w 11 tyg. ciazy- bo tak to sie liczy. ja dzisiaj zaczełam 12 tydzień ciaży czyli jestem w 11t0d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafora - bardzo doceniam teraz to, że nie pracuję, podejrzewam, że gdybym się nie zwolniła to bym nie była w ciąży. Mam nadzieję, że niebawem zmęczenie zmieni się w energię, bo coś by trzeba pomyśleć nad jakimś zarobkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też muszę pomyśleć, bo w firmie, z którą współpracuję, nie za dobrze się dzieje i kasy jest coraz mniej ... Tylko co tu robić? Ja widzę nadzieję jedynie we wnioskach unijnych, które może trzeba będzie pisać, jeżeli ogłoszą nabór w ARIMR, no ale nie wiem, czy to zajęcie dla Ciebie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anidzik - może spróbuję tego mleka. A na siusiu to wstaję teraz częściej niż wcześniej chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowa mamuske :) to tez zalezy od dlugosci cykli moje najdrozsze :) a ja nie mam branej pod uwage OM bo wyszlo to troche dziwnie... a co do poronien to bardzo czesto zadazaja sie one ze wzgledow genetycznych w pierwszych tyg ciazy. a 10 to tak troche pozno chyba ze bralas progesteron dodatkowo to jeest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla mama w sobote zaczol mi sie 11 tydzien ciazy dzis jest sroda wiec dochodza cztery dni mam to wyliczone na podstawie kalendarza i usg. Zreszta kazdy chyba wie ile jest w ciazy termin mam dokladnie na 6 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze to kwestia tego ze moja poprzednia coreczka tez miala wczesniejszy termin z usg poniewaz byla od poczatku duzym bablem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
ooo mamo 6 latki jak jesteśmy blisko - u mnie 11 tydzień kończy siew piątek i bedzie od soboty biegł 12... To jest obliczone według OM, ja uważam że ciąża jest ciut młodsza bo owulację miałam w 17,a nie w 14 dniu cyklu, no ale ginekolog przyjął tak to niech ma. Akurat 3 dni róznicy przy 40 tygodniach nie mają specjalnego znaczenia więc sie nie kłócę. Tak czy inaczej już niedługo do końca I trymestru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest normalne poniewaz macica naciska na pęcherz. Czym wieksze malenstwo i tym wieksze parcie :) ja potrafie po jednej duzej szklance wody 300ml isc 2 razy siusiu :D wiec sporo czasu trace na toalete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. dawno mnie tu nie było. ja jutro zaczynam 12 tydzień a dzisiaj dokładnie jestem w 10 tyg i 6 dniu ciąży czyli koniec 11- jakoś szybko mi ta ciąża mija. wczoraj byłam u gina, mój bąbelek ma 31,1 mm i się zastanawiam czy nie jest za mały jak na 11 tydzień. w ogóle mam do was tyle pytań że nie wiem od czego zacząć. czy któraś z was robiła badania pappa? jak one przebiegają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym kibelkiem to przewalone, ja chodzę co chwilę, a w nocy to nawet 2 razy czasami muszę wstać i zaraz z rana też:-( Dalej nie mogę spać, strasznie mnie to męczy, budzę się o 2 i do 4,5 nad ranem się morduję. Jeszcze do tego cały czas coś mnie tam w środku rozpiera i brzuch pobolewa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistka ja test pappa mam dokladnie za 6 dni :D wiec chyba najpredzej z grona lipcowek chyba ze Ty mnie ubiegasz ? :) z tego co wiem to jest zwykle pobranie krwi, i polega na sprawdzeniu prawdopodobienstwa z jakim Twoje dziecko moze miec Downa dodaje stronke o usg genetycznym i tescie pappa http://www.drpiekarski.com/usg/usg-11-14-tydzien-ciazy-test-pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fingo30
Czesc dziwczyny u mnie siku jest doslownie co 5minut od samego poczatku. Juz przed spodziewna @ czulam ze cos jest inaczej bo silkalam wiecej niz zwykle. Nawet poszlam do lekarza podejrzewajac zapalenie pecherza.U mnie dopiero 7 tydzien drugi dzien czyli 8smy tydzien a termin wedlug kalkulatorow (bo u gina jeszcze nie bylam) wychodzi na 29 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPTYMISTKA - ja mam w piątek badania prenatalne, tam też jest chyba ten test. Tylko mam obawę, że będzie dopochwowo, bo to jednak 5 min nie trwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już niebawem, bo od soboty wchodzę w 12. tydzień, zleciało ... Najgorsze zaczyna być za nami. Anidzik, co masz na myśli pisząc o tym progesteronie? Progesteron jest w duphastonie na przykład, a ja, i pewnie niejedna z Was jeszcze, na nim jadę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te badania prenetalne to kazał wam lekarz zrobić czy na własną rękę je robicie? Bo mi mój nic o tych badaniach nie wspominał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angik chyba cie nie ubiegnę bo dopiero jutro chcę dzwonić i umówić się na wizytę ale szczerze mówiąc nie wiem dokładnie jakie. troszkę już czytałam na ten temat i tmawgam się chyba tylko na pappa. A Ty Margit t jakie dokładnie będziesz miała badania? Badanie przeziernosci karku wchodzi w skład pappa? tyle dziś o tym czytałam że aż zgłupiałam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistka ja szczegółów za bardzo nie znam ;) Jest dłuzsze usg i badanie z krwi. Mi NFZ - towa lekarka powiedziała, że trzeba je robić. Tylko skierowania nie dała ;P Więc kilka stówek pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze mylisz test pappa z amniopunkcja ktora polega na pobraniu probki wod owodniowych czyz nie tak? dobrze to ja w takim razie wysylam jeszcze jeden link bardziej przejzysty od poprzedniego :) i mam nadzieje ze rozwieje Twoje watpliwosci :) http://www.benc.pl/czytelnia/471/co-to-jest-test-papp-a/ a co do badania usg genetycznego to czesto odbywa sie przez pochwe jezeli przez brzusio widac niedokladnie :) wiec bez obaw to nie boli ja od poczatku mam usg dopochwowe i powiem wam ze jak probowali zrobic mi usg brzuszne to bylo to dla mnei bardziej niekomfortowe i pytajcie o wszystko co Was niepokoi po to tutaj jestesmy zeby sie wspierac i dzielic wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tyle czytałam o tych badaniach genetycznych, ale dalej nic nie wiem... Czy wskazaniem do nich jest obciążony wywiad czy każdemu je robią? Bo mój lekarz też nic jeszcze nie wspominał na ten temat. Mam się sama upomnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety średnio ogarniam temat tych badań, więc tylko piszę, że mam te co się zaleca, ale bez żadnego kłucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryna - ja nie mam żadnych wskazań. Sama też o nich myślałam wcześniej, a lekarka powiedziała że trzeba zrobić, tylko szkoda, że trzeba a na skierowanie się nie łapię, bo ani wiek 35 +, ani żadnych złych wyników, ani nic w rodzinie nie teges genetycznie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Test PAPPA to połączenie badania krwi z powazniejszym USG - badanie przezierności karku, kości nosowej i takie tam. Pozwala oszacować rysyko podstawowych chorób genetycznych. Bez skierowania (a te są wydawane gdy mama ma ponad 35 lat) kosztuje to kilkaset złotych. JaGdy prawdopodobieństwo np. zespołu Downa wyjdzie wysokie to zleca się badania inwazyjne np. amniopunkcję, czyli pobranie płynu z macicy i w nim szczegółowe badania genetyczne. Słyszałam też że można juz w Polsce zrobić nieinwazyjne badania genetyczne z krwi - odnajdują w krwi matki drobinki DNA płodu i robia analizę tego DNA. To jest technika przyszłości, no ale na razie to kosztuje jakąś masakryczna kasę - prawie 3 tys. Mój ginekolog prowadzący, gdy go zapytałam co myśli o tych rozmaitych badaniach powiedział tak: zdecydowanie polecam tym wszystkim, którzy wiedzą co zrobią, gdy wynik bedzie zły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala dobrze Twój gin powiedział...ja się zastanawiam nad tymi badaniami...chociaż czytałam, że część wad płodu można już zacząć leczyć w brzuchu matki, więc jeśli można coś zrobić, to ok, bo żrby tlko wiedzieć to ja chyba wolę nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszcie dziewczyny, kiedy miałyście ostatnią @ i który to tc. Ja dziś mam 11 tc 2 dc, ostatnia miesiączka była 24 września, przewidywany termin porodu to 1 lipca. USG NT i test PAPPA mam 17 grudnia, w 11 tc 6 dc. Tak wyliczył mi ginekolog wg @ i tak wyliczono w ośrodku, w którym będę mieć badania. A badania zasugerował lekarz ze względu na wiek i na obciążony wywiad. Dzięki pomocy jednej z Was badania będę je mieć za darmo (kosztują łącznie 400 zł tam, gdzie będę robić 240 zł usg NT i test pappa 180 zł, a jak w pakiecie to cena promocyjna ;) 400 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tej ciazy nie popelnie tego bledu jaki popelnilam w poprzedniej. Mianowicie zrobilam test PAPPA pomimo tego, ze USG wyszlo dobrze. Wynik PAPPA to ryzyko 1:81 zespolu Edwardsa. Mialam robiona amniopunkcje, ale na szczescie synek jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ja już ,wszystko, wiem i jutro dzwonię żeby umówić się na najbliższy termin na pappa- szkoda tylko że muszę jechać do miasta wojewódzkiego na takie badania gdzie nie wiem którą klinikę (szpital,przychodnie etc) wybrać no i nie wiem który lekarz jest dobry- umowie się po prostu do jakiegokolwiek na najbliższy termin:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×