Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Dziewczyny na które pieluchy z pampersa stawiacie? ja właśnie przegladam i nie miałam pojecia ze jest az tyle różnych i niewiem które wybrac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala, witamy z powrotem :) oby już do końca ciąży obyło się bez problemów, już swoje wycierpiałaś... Bardzo Ci współczuję, a jednocześnie gratuluję siły :) ja bym się chyba załamała. Ja jeszcze się zastanowię co do tego zwolnienia, w sumie za tydzień długi weekend, to może trochę odpocznę - bynajmniej nic robić nie zamierzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak mówiłam, ja sie smaruję 2 razy dziennie, wszystkiego próbowałam, przeciw rozstępom, cellulitowe jakieś, zwykłe nawilzające i teraz obstaję przy oliwce. Ale jak widać - dupa. Rozstępy mam i chyba będą sie powiększać. Po prostu mam skłonność ;/ W domu straszna atmosfera... Mama daje mi delikatnie do zrozumienia, że pora się wyprowadzić... Kłóce się z nią i bratem strasznie... A że pogoda ładna, większość dnia poza domem ;),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Ja tak z innej beczki Dzisiaj rano przeglądałam strony z imionami dla dziewczynek. Wybrałam kilka imion. Powiedzcie mi, które z tej listy Wam się podobają najbardziej? Alicja Anastazja Aniela Celina Jagoda Liwia Oliwia Wiktoria To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou__ - no to też ładnie Twoja Mama robi. Nie może Ci powiedzieć tego wprost? elliska - jak dla mnie Oliwia Wiktoria. Ja chciałam nazwać Wiktoria ale nasi bliscy znajomi mają więc darowaliśmy sobie;) Jeszcze niezłe są Alicja i Jagoda;) Ale się zmachałam ogarnęłam te dwie wielkie półki i poskładałam te ciuszki z poprzedniego prania a na razie stop bo ma padać niestety ale no niech czasami popada:P Zero kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie Alicja i Oliwia;) a miałam jeszcze napisać o rozstępach, smaruję się regularnie kremem ale pojawiły mi się 4 na boczkach... jak na razie malutkie takie kropki czerwono-sine... ciekawe ile tego jeszcze przybędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala cieszę się, że w domku jesteś ;)( Co do znieczulenia w kręgosłup to ja miałam na odwrót- nie bałam się, bo słyszałam, że nie boli i... się porzadnie zdziwiłam :D cóż... tak to jest jak sie ma niedomykalność kręgów i parę innych atrakcji :D Lekarz się 6 razy wkłuwał ;P Byłam własnie u lekarza... niestety jakiś grzybol mi się przypałętał :o jak lekarz zobaczył moją minę to mało nie padł ze śmiechu :P Jak zwykle musiał pożartowac i powiedział, ze to na bank mąż z poligonu przywiózł xD A tak powaznie stwierdził, że bardzo często w ciąży tak się dzieje... choć niezbyt mnie to pocieszyło, bo wolałabym tego nie miec. Alusia rosnie pięknie :) waży już 1400g :) wszystko z nią ok ;) szyjka "piękna" (jak to mój lekarz mówi :P) ma prawie 5cm ;) No i wszystko pozamykane. Łożysko też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rozstepów. Nowych nie mam tylko stare w niektórych miejscach poczerwieniały. Na szczęście jakoś nie przykładam do tego wagi ;) są to są, po ciąży to normalne i tyle ;P nie mam ich chorobliwie dużo (mój mąż ma więcej na plecach po okresie rośnięcia ;P) więc chrzanić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wam:). Ja dziś nie najlepiej się czuję. Jest mi słabo i duszno chyba przez pogodę:(. Lou współczuję sytuacji w domku:). Koala dobrze, że już jesteś w domu. Bardzo Ci współczuję tego wszystkiego:(. Elisska mi się Liwia z tych co podalas podoba najbardziej. Mamo 6 latki współczuję grzybka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Koalala ale się nacierpisz w tej ciąży :( Oby już teraz było dobrze. A za te 5 tygodni znów będą Cię znieczulać w kręgosłup do wymiany tej rurki? Nawet sobie nie wyobrażałam, że takie rzeczy mogą się ciężarnej przytrafić... Lou współczuję sytuacji w domu. Ja też swoje przeszłam w relacjach z bratem i mamą - łącznie z tym, że musiałam się wyprowadzić z domu z noworodkiem, bo mamuśka wywaliła mnie z domu. Ale szkoda wspominać i roztrząsać stare dzieje - tym bardziej, że to było bardziej skomplikowane. A rozstępy w pierwszej ciąży poszły mi okropne mimo smarowania bardzo intensywnego - to niestety skłonność jak piszesz. W drugiej ciąży doszły mi zaledwie 2 małe przy pępku a teraz mam jedną kropkę niedużą jak na razie też blisko pępka. Elliska mi się podoba Jagoda i Liwia :) A u nas zmiana opcji ;) Z Tymona skłaniamy się ku Igorkowi :) Ciekawe ile razy jeszcze zmienimy zdanie do porodu he he!! Mama ale dowcipny ten Twój doktorek! A Ty też aplikowałaś sobie ten kefir? Ja już kupiłam ale nie wiem ile go tam wcisnąć - a zamierzam zrobić to strzykawką od nurofenu bo tampony mi niezbyt służą. No i chyba na noc - czy może częściej niż raz dziennie? Dziewczyny które stosują - pomaga Wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta no mi lekarz powiedział, że dobrze, ze te irygacje z jogurtu robiłam. Pomogło o tyle, że już nie piecze. I robiłam właśnie taką strzykawką od nurofenu i jeszcze jeszcze na wierzchu sobie smarowałam- w sumie dwa razy dziennie rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała ja kupiłam po 1 opakowaniu: Pampers New Baby rozm. 1 waga 2-5kg oraz Pampers New Baby rozm. 2 3-6kg. Najpierw muszę wypróbować, które bardziej spasuję i wtedy mogę kupić większą ilość:-) Lou współczuję sytuacji z mamą, przykre to:-( Ale może Ty to tak odbierasz? Przecież wprost Ci nie powiedziała. A mieliści/macie jakieś plany, żeby się wyprowadzić od niej? Elisska jak dla mnie to Oliwia i Wiktoria. Synka mam Wiktora więc córusi już tak podobnie nie nazwę ale gdyby wtedy zamiast synka była córa to miałaby na imię Olwia:-) Mamo no to Cię pocieszył lekarz odnośnie grzybka z poligonu! :-/ A tak poważnie mam nadzieję,ze szybko się go pozbędziesz, współczuję Ci bardzo. Co Ci się jeszcze przytrafi?????? Atamta - Igorek ślicznie, jak mój chrześniak:-) My co do imion to niby mamy wybrane ale jeszcze szukam: chłopczyk baaardzo tradycyjnie jak na ten czas: Kacper (ale podoba mi się jeszcze: Karol i Filip) a dziewczynka: Lena (ewentualnie: Milena, Nadia, Tatiana, Pola, Klaudia). Takze sama do końca jeszcze nie wiem jak to będzie ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou przykre są takie sytuacje ale może wam się uda samym sobie poradzić?? przynajmniej unikniecie zbędnych nerwów... a ja z kolei mam dziś strasznie żarty dzień;) mogłabym cały czas coś mielić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi nie wiem co jeszcze, ale uznałam, ze limit nieszczęść u mnie już wyczerpany, więc niech Pan Bóg przestanie sceny robić wreszcie. A z tym poligonem to myślałam, ze padnę xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nescfe03
Hej dziewczynki:) Elliska mi z tej listy podoba się Celina i Jagoda ale ze wskazaniem na Celinkę:) Cytrynko co do zwolnienia to ja też planowałam pracować jak najdłużej tylko będę mogła ale ostatnio coraz trudniej mi się wstaje, cały czas czuję się zmęczona a i po całym dniu zaczynają puchnąć mi nogi:( Także chyba już czas najwyższy, tym bardziej, że już mąż mnie bardzo przekonuje. 14 maja mam wizytę u ginki więc wezmę zwolnienie... Anetach masz do polecenia jakieś fajne lumpki z ubrankami dla dzieci?? Bo ja bywam w gruncie rzeczy w dwóch gdzie są ubranka dla maluchów jeden jest na Diamentowej a drugi na Koryzowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no ja Was podziwiam, że jeszcze pracujecie! Ja z racji wykonywanej pracy (ciężkiej fizycznej) musiałam z miejsca iść na L4. Zawsze sobie planowałam, że jak będę mogła to będę pracować w ciąży ale jak widać nie zawsze można. Jak sobie pomyślę, że teraz ledwo ogarniam obowiązki domowe i wstawanie rano, żeby wyszykować synka do przedszkola to nie wyobrażam sobie jak Wy to robicie i skąd bierzecie na to siły? Ja dziś wysprzątałam balkon, wyprałam 3 pralki pościeli (z rozwieszaniem i ściąganiem) i padłam! A tu jeszcze obiad, dzieci... Poleżałam pół godzinki i musi mi to wystarczyć do wieczora bo jeszcze kupa roboty w domu. A tak w ogóle to chcę Wam polecić nianię - tą co kupiłam z Waszych poleceń :) http://allegro.pl/philips-avent-scd-505-dect-niania-elektroniczna-i3157825874.html Przetestowałam ją już z dziećmi i jest rewelacyjna! Zero zakłóceń, czysty i głośny dźwięk no i można powiedzieć maluszkowi na odległość, że mama już idzie :D Jest na angielskie wtyczki ale dołączone są przejściówki, które pasują do naszych gniazdek (choć zauważyłam, że w te z bolcem ciężko wchodzą - lepiej włożyć do gniazdka bez bolca) Zamawiałam w niedzielę późnym wieczorem a dziś rano już dotarła - pocztą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:-) widze powrocil temat imion:-) u nas w tej kwestii bez zmian. Zostaje Marek. Ewentualnie podoba mi sie jeszcze szymon i jakub:-) Troszke sie zdenerwowalam bo ta jedna czesc od pawla siostruy dzisiaj dostalam. Ale to co od jego kuzynki ma byc niestety dostane w czerwcu. Kiepsko bo nie lubie tak na ostatnia chwile:-/ takze pewnie sporo dokupie zanim dostane cokolwiek, bo nawet nie wiem co bedzie w tym zestawie.. Jesli chodzi o smarowanie to ja smaruje nadal raz dziennie zwyklym balsamem. Czasami jak mi sie odwidzi to mam mamaoil. Fajnie natluszcza brzuszek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten sprzedawca ma teraz tą nianię na tej aukcji http://allegro.pl/philips-avent-scd-505-dect-niania-elektroniczna-i3196400091.html a tu ma jeszcze tani zestaw startowy z butlami :) llegro.pl/philips-avent-zestaw-startowy-butelka-smoczek-i3196500009.html A tak abstrahując od tematu to czekam na lody - mąż mi zaraz przywiezie ;D Dzień bez loda dniem straconym! :D Dziś zaczynam kurację kefirową - wybrałam kefir a nie jogurt bo w tych jogurtach jest więcej jakichś dziwnych dodatków. Jak myślicie - kefir lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny jeszcze raz! Fajnie, że jesteście i wspieracie. Messi nie chciałam żebyś ryczała, przepraszam jeśli zbyt ckliwie to opisałam :) ale tamta chwila własnie była taka wyjątkowo wzruszająca... Atamta - tak, ta wymiana za 5 tygodni też będzie w znieczuleniu i też niestety będę musiała w sumie pobyć 2 dni w szpitalu. Ale dam radę, byle właśnie nic innego po drodze mnie nie spotkało. Dziewczyny, dlaczego Wy wpychacie sobie tam jogurt zamiast kupić lactovaginal? Jest bez recepty, dostępny w każdej aptece... Dostałam antybiotyk, więc też teraz sobie na wszelki wypadek aplikuję. Co z tym jogurtem później, jak Wam się tam w cieple ukisi w środku? Mi się to jakoś mało higieniczne wydaje... Z naskórnym zastosowaniem kefiru miałam kiedyś niezłą przygodę. Otóż poszłam przed jakimś wiosennym weselem blada jak trup do solarium. Niby tylko na 5 minut, bo na co dzień do tego przybytku nie chodzę. Chyba coś musiało być nie tak z lampami, no w każdym razie poparzyło mnie tak, że aż miałam bąble... Dostałam też gorączki. Ktoś mi wtedy polecił właśnie kefir na te oparzenia. Wysmarowałam się cała a potem zasnęłam. Było mi strasznie zimno, trzęsło mną, więc w nocy otuliłam się szczelnie kołdrą. Do rana kefir na moim rozgorączkowanym ciele zesmrodził się :) A miejscami zasechł na skorupę. Późniejsze ścieranie go z tych bąbli - no czysta radość po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym poligonem to się uśmiałam;D Widać same grzyby na tym poligonie:P Messi29 ciekawa jestem jakie imię będzie ostatecznie za mną chodzi Lilianna i dałabym tak na drugie ale M nie chce żeby dziecko miało drugie imię. Ja zakupię butelki Avent ale z tym smoczkiem przypominającym pierś. Zobaczymy jakie będą efekty. A teraz mam chyba ten dzień w którym wieczorem usypiam na stojąco. Mi zalecano kefir a jeszcze lepiej zsiadłe mleko. Topka _ fajny brzuszek a kto malował arcydzieło? Mi koleżanka polecała kosmetyki dla mam z Ziajki. Mówiła że dobrze się wchłaniają i nie sa tłuste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta niania jest rewelacyjna.. :) ja tez planuje rozpoczac akcje kefirowa. ale najpierw musze udac sie do sklepu po kefir jakis naturalny. a poki co cos nie po drodze mam sklepy.. loda mi sie chcialo i do tej pory jeszcze nie upolowalam owocowego zadnego :) jak sama sobie nie kupie to nikt nie zorganizuje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala - ja też stosuję lactovaginal teraz raz na tydzień zapobiegawczo ale kefir przynosi ulgę a ja po tym latovaginalu nie czuję jakiejś specjalnej różnicy;) A z tym solarium to ja bym to gdzieś zgłosiła chyba że wcierałąś jakiś balsam i zareagował tak na te lampy;/ Wspóczuję bólu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhm co do lactovaginalu to moim zdaniem jest bardzo drogi i mało skuteczny. Już gdzieś pisałam, że akurat na mnie zdecydowanie lepiej działa Iladian Direct. A co do zsiadłego mleka jakoś nie miałam problemu z higieną. Zakładałam zawsze podpaskę malutką, żeby mi nic nie uciapało, a poza tym i tak się myję co dwie godziny w czasie "zarazy". Ja mam słabszy dzień. Chodzę jak piłkę, odpada mi kręgosłup, a piersi lepiej nie mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj taaaak jogurt/kefir przynosi ulgę. jak mnie piekło w ten najgorszy dzień to po tantum rosa myślałam, ze się wścieknę dosłownie ( a tylko się nią podmyłam). Zaaplikowałam jogurt- ULGA!!! Na drugi dzień rano pieczenie zmalało do minimum i jak użyłam tantum to już nie piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nic nie piecze na szczęście ale upławy mam paskudne i wkładkę muszę zmieniać kilka razy dziennie - o podmywaniu nie wspomnę. Lactovaginal niestety nic nie pomaga - przynajmniej żadnej różnicy nie widzę a kosztuje dużo - 33 zł za opakowanie 10 kapsułek. Kefir wydaje się przy tym rewelacyjnym pomysłem :) Patussa a ten Iladian ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba sie załamie.. :( myslałam, że chociaż moj chłopak rozumie moją niechęć do karmienia i nie będzie mnie do niczego nakłaniał.. fakt że sie nie odezwał, jak to ujął "woli przemilczec pewne sprawy". ale wiem ze chodzilo o karmienie bo wspominalam ze trzeba bedzie kupic mleko i herbatki itp.. masakra jakas.. wydawało mi sie ze zrozumial ze to juest obrzydliwe i nie bede sie zmuszac.. nie wiem jak mam mu to jeszcze jasniej wytlumaczyc.. :( no katastrofa. nie dosc ze jest daleko to jeszcze jakies takie chore niejasnosci i niedomowienia.. co ja moge zrobić żeby to w koncu zrozumial?? nie bede karmic piersia na miliard procent.. nie ma nawet takiej opcji.. ale chcialabym zeby to zrozumial anie ciagle w glebi myslal ze jestem stuknieta ze mnie od tego cofa.. czy to naprawde jest az tak niespotykane zjawisko ze tak trudno w to uwierzyc i sie z tym pogodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM - szkoda że Cię nie rozumie ale no niestety to i tak w większości Ty będziesz do dziecka wstawać więc to Twoja świadoma decyzja i powinien to zaakceptować. Tym bardziej że nie jest to powiedziane że nie będziesz karmiła piersią bo tak tylko masz ku temu realne powody. Słuchaj może trzeba mu pokazać jakiś filmik np na youtube o karmieniu z butki o jego zaletach i że nie jest to takie straszne. Będzie dobrze;) Głowa do góry;) A któraś wspominała że w biedronce nie maa mleka od początki tych 1. Wczoraj byłam w biedronce i są dwa rodzaje tych od pierwszych dni więc może jakiejś dostawy nie było;) Wczoraj wieczorem mała tak skopała tatusia że powiedział na 100% że to były nóżki;D Aż buzię ze zdziwienia otworzył:P I dowiedziałam się że kolejna koleżanka jest już w drugiej ciąży;D Ale będziemy chodzić z przedszkolem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elissska znasz moje zdanie: Alicja albo Eliza;) heheh ewentualnie Liwia - Oliwia tragedia, same Oliwki na ulicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) KMM współczuję sytuacji z chłopakiem. Podejrzewam,że czym bliżej porodu i potem zaraz po porodzie będziesz musiała wysłuchiwać takich nalegań na karmienie piersią z kazdej strony:-( Ja chciałam karmić ale nie miałam wystarczającej ilości pokarmu i wytrzymałam 2 miesiące. teraz powiedziałam sobie,ze na pewno takiej traumy sobie nie zafunduję i swojemu dziecku zresztą też. Jak dostał butlę i był najedzony to zupełnie inne dziecko bylo, spokojne, pogodne. Także ja z kolei planuję karmić piersią ale nie powiedziane,że dam radę i nie mam zamiaru się przejmować opiniami osób z boku! Może Ci się akurat odmieni jak synusia zobaczysz? Bedziesz miałą dużo pokarmu i to karmienie każe się dla Ciebie przyjemnością? A jeżeli nie to naprawdę się nie przejmuj i słuchaj siebie! Topka w mojej okolicy na Oliwię i np Lenkę był boom ale jakieś 3-4 lata temu, teraz jest przerwa. Nawet jak się wiejdzie na faktyoswiecim.pl to bardzie tradycyjne imiona są teraz wybierane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×