Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

KMM rzeczywiście ta taunika jakaś nie wymiarowa, może na większy brzuszek są te poszerzone boki????? Ja często kupuję na allegro ale nacięłam się już na kurtkach i butach i tego tam nie kupię na pewno! Natomiast używane ciuszki dla dzieci to rewelacja:-) *** Lou co do wanili to mi właśnie przypomniałaś,że rzeczywiście jest to dobry specyfik na komary!!!! W tamtym roku smarowałam (moskitiery nie zawsze dają radę:-( brzegi firanek:-) *** Ja już też mam skurcze przepowiadające ale od kilku tygodni, najbardziej odczuwalne wieczorem, nieprzyjemne uczucie:-( *** Co do forum to włąśnie tez zauważyłam, ze działa z opóźnieniem i duże posty oraz z podanym linkiem do strony uważa za spam!!!! Nie naprawią tego???? Co to porobili..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam duze piersi i w sumie nie uwidocznily sie jakos bardzo mocno w tej sukience.. jakos ona je zamaskowala... naprawde czulam sie w niej dobrze, wiec polecam.. jak bede miala jakies zdjecia w tej sukience to wrzuce, bo mysmy aparatu zapomnieli ;] xxxxx skurcze przepowiadajace- to bol w podbrzuszu, w dole brzucha jak przy @, brzuch sie napina, twardnieje... moga juz wystapic po 20 tc... ja z malym jak bylam w ciazy mialam je caly czas az zmienily sie w skurcze porodowe... a wtedy tak jakby te przepowiadajace zrobily sie regularne czyli nie odczuwalam ich jako jakby ciagly bol przez 1-2 minuty i spokoj na godzine, tylko powtarzaly sie co 20min np a pozniej co 15min.. nie wiem jak to wytlumaczyc tak do konca... tez nie wiedzialam, ze to to...lekarz mnie uswiadomil... bo ja myslalam,ze macica sie dalej naciaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lskajd;
a;lmd;a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam żadnych skurczów. W ogóle dopiero niedawno zaczełam odczuwac przesuwanie się dziecka, wcześniej tylko kopanie było. Ale jak poczułam to aż mi ręka zdrętwiała z wrażenia :D K_M_M Ty masz duże piersi? Gratuluje, jesłi Ty masz duże to ja mam jak słoń :D Bo obecnie mam stanil 85 H :D Mam 32 cm w miseczce a wiem ze jeszcze gorzej będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach 18- ja mam położną znajomą koleżankę ale ona nie jest w tym szpitalu co chce rodzić . Jak pójdę teraz 24 maja na wizytę to popytam lekarza co i jak bo ja bym z chęcią wolała rodzić naturalnie ale boję się o moje oczy bo z tym nie ma żartów wzrok jest tylko jeden a nie mam kolejnych 12 tysięcy na operację a on też mi nie da jak coś sie stanie. Tyle lekarz już kasy wziął , że może zrobi to tak jak trzeba. U mnie już30 tygodni ale nie czuję żadnych skurczów tylko jak mała się przesuwa raz z lewej raz z prawej strony . K_M_M odpuść sobie tą gówniarę skoro nie umie docenić twojego czasu i chęci pomocy , po co ci się denerwować w ciąży , niech sobie teraz sama radzi jak innych nie umie docenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou_ zaskocze Cie.. moj rozmiar biustonosza to 65JJ :P hehe za około 15 minut ma być. dzwoniła już, sie pytała czy napewno aktualne.. dam znać później co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skurcze to nic przyjemnego.. wogole dobrze że mam lekarza teraz w piatek, bo cos mnie brzuch pobolewa od dwoch dni. i jakos wiecej ze mnie wyplywa sluzu.. niby od 32 tygodnia to narmalne.. ale lepiej niech sprawdzi, bede spokojniejsza :) ale dzisiaj tej dziewczynie cos chyba wygarne, bo mam na nia cisnienie.. co do stanika to ja mam caly czas taki sam rozmiar jak przed ciaza i nic sie nie wylewa poza :) cale szczescie.. mam nadzieje ze to sie juz nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ';lkjhgf
[poiuyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze doczytalam.. moja mama tez powiedziala ze to poszerzenie jest na wiekszy brzuch.. no ale to ja nie wiem jaki ten brzuch wielki bym musiala miec.. na bank do takiego nie dobije.. sadzac na jego rozmiar teraz.. poza tym.. jak tak patrzylam jak naciagalam to to tez bedzie tak odstawalo przy wiekszym.. minimalnie mniej.. ale i tak odstaje ( z poduszka testowalam :D ) także poźniej się wezmę za wciągnięcie tego.. igła, nitka rączek para i tunika będzie dopasowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_M_M Aż spojrzałam na Twoje zdjęcia na poczcie żeby się upwenić i na prawdę.. taki cyc jak Ty teraz miałam po odchudzaniu, w latach swojej świetności (niestety było minęło) i wtedy nosiłam najmniejszą miseczkę w swojej kariwrze. Rozmiar rozmiarowi nierówny, szczególnie jeśli chodzi o te napisane na stanikach. Swoja drogą mam wielką nadzieję że mi się uda wrócić do swojej wagi z tamtego okresu. Nie chcę się spierać kto ma większe, tylko po prostu widzę i porównuję ;D Mnie znowu boli kręgosłup na górze - to znak ze znów czas wymienić model na większy ;/ Kurde, dłużą mi się te 2 ostatnie miesiące ;/ a tak mi ciąża szybko mijała, w mgnieniu oka. I oczywiście, okazuje się ze nic nie gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny możecie opisać jak odczuwacie te skurcze? Bo mnie ostatnio coś na dole brzucha tak nagle zakłuje albo jakby od środka ktoś wkęcał mi śrube... Czy to skurcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach nie pochwalę się ile waży bo nie sprawdzała tego ginka, bo powiedziała, ze ostatnio to sprawdzała, tylko spojrzała na morfologię i kazała przestać brać witaminy poza DHA, na podstawie tych badań powiedziała, żeby nie brać bo dziecko będzie za duże rosło teraz. Na kolejnym badaniu mam mieć jakiś wymaz z pochwy i odbytu na coś nie pamiętam na co, o ile wogóle będę miała wizytę bo dziś nie mogłam się umówić bo nie dostali kasy na czerwiec .... W tym tygodniu prywatnie na dopplera się jeszcze wybiorę bo to ostatni tydzień kiedy można zrobić,a podobno dobrze zrobić Kapris - ja na szczęście nie przez pracodawcę, może gładko pójdzie Marzena - ja biorę magnez o nazwie MBE i o ile o nim pamiętam to skurczy brak :) Niagara - ja dwa razy chyba czułam, jakby nagle taki bolesny okres nadszedł, ból w podbrzuszu jak w czasie okresu, ból dolnej części pleców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbjm
bjukn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Na zakupach nie poszalałam - kupiłam tylko jeden zestaw bodziaków i stelaż do wanienki ;p także nie ma się nawet czym chwalić ;) Czuję się dziś dość kiepsko i boli mnie wszystko tam na dole. Przy obiedzie przeżyłam niemiłe chwile - pierwszy porządny skurcz... i tak mnie to wystraszyło, że popołudnie przeleżałam ciągle zerkając na zegarek z obawą, że coś się dzieje i że mogę za wcześnie urodzić. W poprzednich ciążach nie miałam tak wcześnie takich skurczy. Lou ja miałam materac robiony z gąbki tapicerskiej kupionej w zakładzie tapicerskim, gdzie moja mama szyje obicia na meble. Tą gąbkę mama obszyła materiałem na zameczku. Gąbka ma już prawie 7 lat i była używana przez 2 dzieci a w ostatnich 3 latach sporadycznie. Nic się z nią nie stało poza tym, że trochę pożółkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwęziłam:) jest o niebo lepiej :) ale zdjęcia nie zrobie, bo mam za krótkie ręce i nie da rady samej sobie, żeby było widać :) po kazdej stronie 2-3 cm wciągnełam.. niby nie duzo a jaka różnica:) no a dziewuszka była.. 3 godziny wałkowałyśmy układy równań i wyznaczanie funkcji w układzie współrzędnych.. chyba troche załapała.. bo robiła sama już bez podpowiedzi...powiedziałam jej co mysle na temat tego umawiania. ze jestem zla ze mnie olala.. bo powiedziala ze gdzies na spacerze z bratowa byla.. to bezposrednio powiedzialam ze dla niej wazniejszy byl spacer a ja na nia czekalam. i sie wkurzylam.. jak tak bedzie robic to zakonczymy te pomoce bo nie na tym to polega.. troche glupio jej sie zrobila chciala sie usprawiedliwiac.. powiedzialam jej ze nie ma sensu usprawiedliwianie tylko niech wiecej tak nie robi bo to nie fair.. i sie wziela za zadania... jeszcze raz chce przyjsc przed praca klasowa.. w sobote ma przyjsc.. tak wstepnie sie umowilysmy.. oby sie poprawila.. napisalam dzisiaj do mojego chlopaka, czemu nie pyta jak korki poszly.. a on: no bo pewnie nie przyszla..??? hehe.. i zdziwienie bo jednak przyszla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** KMM jednak przyszła??? hihihi To dobrze i dobrze,że jej powoedziałaś co Ci na sercu leży:-) *** Niagara ja nie umiem opisać tych skurczy, takie jakby przed miesiączką tylko słabsze i ja je odczuwam jakby tak bardziej się "rozlewały" w stronę ud i pleców; może trwa to z 20 sekund i jak dla mnie to strasznie nie przyjemne:-( *** Co do badań to ja póki co nie mam skierowania na żaden wymaz; mój lekarz w ogóle jest bardzo oszczędny w dodatkowych badaniach więc ciekawe czy w ogóle mi coś zleci: pamiętam jak mnie przyjmowali do porodu i pytali chyba o czystość pochwy???? (robi się chyba pod koniec ciąży) bo widzieli, że nie mam wyniku w karcie to jak powiedziałam od którego lekarza jestem to było wszystko jasne, a on był wtedy zastępcą ordynatora. *** Maite gratulacje dla synusia! To już duuuuży krok do przodu:-) Trzymam kciuki,żeby z kupką szybko poszło, bo wiem,że czasem nie jest już tak łatwo jak z sikaniem:-( *** No zmykam spać, bo coś mi się żołądek upomina o jedzonko a druga kolacja to byłaby chyba przesada przy mojej wadze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi - nie chce przekręcić, ale chyba o paciorkowca chodziło z tym wymazem i sama powiedziała, że za 2 tygodnie czyli 35 tydzień się pobiera, więc mam nadzieję, że NFZ :| bo już poszła kasa w zeszłym tygodniu na badanie, które jak to ona mówi, jest nie refundowane ale zrobić trzeba, miałam powtarzaną toxo i cytomegalię chyba. No ale mus to mus. Czy którejś lekarz też kazał odstawić witaminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit mi lekarz nawet nie zalecił zażywać dodatkowo witamin ani tymbardziej nic nie polecił. Sama kupiłam w aptece (tak jak w pierwszej ciąży) i zażywałam najpierw po pół a teraz już po całej tabletce. Była tutaj kiedyś mowa właśnie o tym,ze gdy zażywa się tabletki to dzieci są większe ale czy tak do końca jest????? Jakie witaminy zażywałaś? Odstawiłaś już? Zażywasz coś poza witaminami????? No teraz to sama niewiem co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit mi lekarz nawet nie zalecił zażywać dodatkowo witamin ani tymbardziej nic nie polecił. Sama kupiłam w aptece (tak jak w pierwszej ciąży) i zażywałam najpierw po pół a teraz już po całej tabletce. Była tutaj kiedyś mowa właśnie o tym,ze gdy zażywa się tabletki to dzieci są większe ale czy tak do końca jest????? Jakie witaminy zażywałaś? Odstawiłaś już? Zażywasz coś poza witaminami????? No teraz to sama niewiem co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam na początku Falvit Mama a potem Femibion, od jakiegoś czasu jak pamiętam ;) biorę też tran dla kobiet w ciąży - to ze względu na DHA, na skurcze magnez MBE. Od dziś nie biorę witamin, magnez zostawię, bo te skurcze wyjątkowo uciążliwe są no i muszę pamiętać o tranie nadal. Nie wiem tylko jak na podstawie morfologii nie sprawdzając na tej wizycie ile waży stwierdziła, żeby odstawić bo się duży może urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Margrit to rzeczywiście śmieszne że po morfologii lekarz widzi ile dziecko niby waży , jeszcze takich cudów nie słyszałam. Ja cały czas biorę Aspargin na skurcze ale muszę chyba zmienić bo nie ma różnicy po miesiącu . Od początku ciąży biorę też witaminy i kwas foliowy i nic nie mówił lekarz żeby odstawić , zobaczymy w przyszłym tygodniu na wizycie. Ja kupuje na zmianę Falvit, Femibion i Matruelle . W sumie każdy z nich ma ten sam skład witamin tylko w innych ilościach więc na zmianę je uzupełniam . Tylko tego magnezu chyba dalej mało jak skurcze męczą mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Ja biorę witaminy - Prenatal Classic i Prenatal DHA, na ostatniej wizycie pytałam moją ginkę o wagę noworodków po witaminach i mówiła, że nie ma to znaczenia, że kiedyś chyba po Maternie rodziły się większe dzieci... w każdym razie jutro idę na wizytę to znów zapytam czy mam coś odstawić. Z oferty Biedronkowej wybrałam 2 komplety bodziaków, ręcznik z kapturkiem i myjką i pieluszki flanelowe, niestety pieluszki tetrowe były przezroczyste :/ A to badanie czystości pochwy to wymaz w kierunku paciorkowców (GBS), kosztuje ok 35zł, lepiej poprosić o zrobienie tego wymazu, bo inaczej z automatu podają przy porodzie antybiotyk na wszelki wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj magnez MBE jeden na noc. Stwierdziła, że morfologia jest idealna i niby dlatego mam odstawić, bo za duży może być. Może że niby za dużo witamin może być ? W tym tygodniu idę na Dopplera spytam innej lekarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze przepowiadające... ja męczyłam się z twardnieniami macicy od czwartego miesiąca. Teraz, gdy rozwiązanie coraz bliżej, jakoś ucichły. Taka jakaś wywrotowość mojego organizmu... x Margit - mi położne po urodzeniu Zuzy mówiły, że może być taka duża przez witaminy, które brałam. W tej ciąży postawiłam na warzywa i owoce, zamiast suplementów. No i, jak na razie Olga, niewielka. Ale na razie nie ma co wyciągać pochopnych wniosków. Swoją drogą, ciekawe, że tylko na podstawie morfologii dostałaś takie zalecenie. Chociaż z tego, co pamiętam, w pierwszej ciąży też miałam rewelacyjne wyniki. Lekarz sam się dziwił, że hemoglobina idzie do góry, zamiast spadać. x Marzena - nie daj się i drąż temat cc. On tak będzie gadał, ale naprawdę nie sądzę, żeby chciał zaryzykować. x Messi - to ciekawe z tymi wymazami. Ja badanie czystości pochwy miałam robione już 3x w tej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno, wczoraj w szkole rodzenia oglądaliśmy fragment filmu "Szczęśliwe niemowlę" na temat technik uspokajania płaczącego niemowlaka zgodnie z przytaczaną tu kiedyś koncepcją czwartego trymestru - nie wchodząc w dyskusję czy koncepcja jest słuszna czy nie ;) filmik warto obejrzeć (szczególnie pierwszych 30 min), takie sposoby mogą się kiedyś przydać :D Podaję link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=ASEjSYlnbzM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris u mnie to samo ze skurczami (twardnieniem brzucha) - mam od 20 tc, a od jakiegoś czasu są rzadsze, a biorę cały czas to samo czyli Luteinę i Magne B6 Max 2x2...ciekawe jak będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny. Wczoraj wieczorem myślałam, że umrę. Poszaleliśmy z Danielem trochę ale nie aż tak bardzo, nawet się nie zasapałam haha :) i jakieś 15 - 20 minut później zaczęła mnie dosłownie bolec pupa, a raczej kośc ogonowa, ale nie kłująco, tylko taki jakby przykurcz był. czułam go jakby wzdłuż posladków i nóg, bo nogi zaczęły boleć mnie tak jak po długotrwałym wysiłku, łydki i pod kolanami. Mimo że praktycznie wcale nie chodziłam wczoraj. Co chwile mi przechodziło i wracało. Nie mogłam wygodnie sie ułożyć, każdy rych mi sprawiał ból szczególnie przy wstawaniu i kładzeniu się. Czułam taki mega dyskomfort i jakby rozpychanie. Myslałam ze to moze miednica bo w tych okolicach bolało ale nie wiem. Dzis już jest ok. Wiecie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No wczoraj w końcu zrobiłam pranie ciuszków:) Ja w Biedronce kupiłam też body, pieluszki tetrowe, kocyk i sobie kapcie do szpitala. Aha te pieluszki tetrowe pierzecie? Co do witamin to ja biorę tylko kwasy DHA (OMEGA 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Margrit mi też przy którejś wizycie tak powiedziałam i byłąm zawiedziona. Ale nie można mieć wszystkiego. A co do witamin to dziwne że odstawiła. W sumie może i mi karze ale nie wiem bo jak cały czas biorę kwas foliowy tylko w suplemencie diety i ostatnio nawet o to pytała. .Co do skurczy to ja biorę magnez magneb6 i jest ok ale jak biorę 3x dziennie;/ Zapomniałam w południe chyba z 3 dni wziąć i dziś skurcz lewej łydki tragiczny i długo trzymał. Ale mnie to nie dziwi mała swoje zasysa a ja zawsze miałam braki magnezowe. .Mi na tej wizycie ginka kazała przypomnieć aby pobrać wymaz z pochwy ale o odbycie nic nie mówiła. .Wczoraj dostałam skurczu w dolnej części brzucha 3 razy;/ 2 razy z rzędu i potem jak się położyłam już. W sumie coś długo mnie trzymały ale przeszły obyło się bez nospy oddechy pomogły. Ból jak na okres i twardy brzuch. Ale te skurcze może to przez odkurzanie wczoraj w sumie jakoś czułam napięcie brzucha jak skończyłam. .A i wczoraj strasznie bolał mnie dolny odcinek pleców i kość ogonowa. Ot takie moje dolegliwości ciążowe;/ .AMarzena27 ja przed ciażą brałam aspargin ale ginka stwierdziła że magneb6 lepszy. W sumie tego nie drązyłąm dla czego. Wiem że ten magnez występuje jeszcze silniejszy. .KMM o widzisz nagle jej zaczęła się pętla na gardle zaciskać? Ale dobrze że postawiłaś sprawę jasno! Bez owijania w bawełnę. Niech wie że Ty też masz swój czas, i ona nie jest pępkiem świata;) .Ja dziś od 3 do kilka minut po 4 nie spałam bo mała takie mi rodeo zrobiła że hej. Mocno bolało i żebrom też się dostało. Potem przysnełam do 5 i skurcz i od nowa mała się zaczęła mocno wiercić;/ Co dziwne przywołałam do siebie psa i jak się przytulił mała się uspokoiła i usnęłam do 8. Pies na nia działa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja się z tych biedronkowych rzeczy to zapatruję się na flanelowe pieluchy ale nie doszłam jeszcze;D A słuchajcie bo dziś mi przyszło na myśl jak to jest. Dziecko się rodzi i wracamy dod domu to ok. Ale jak to jest z pierwszą wizytą u pediatry? Trzeba zgłosić że sie dziecko urodziło czy jak? Zielona w tym temacie jestem;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×