Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Gość pewnie tak skoro
sie zawinela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolettBerry
Oj kobitki,zapachy są obleśne.Akurat w pracy siedze wiec rozni ludzie do mnie przychodza i mam odruchy wymiotne jak np nie ktore babeczki sie wypsikaja perfumami albo przyjda po alkoholu albo po fajkach,porazka a sana do nie dawna jaralam jak glupia. Najlepiej dzidzius wychodzi jak sie o nim nie mysli,ja dluuugo myslalam ze chce go i ciagle gadalam o tym,wkoncu wszyscy mi powiedzieli daj sobie spokoj,przstan gadac,no i sie uspokoilam i bum,pojawil sie ;] Życze wszystkim cierpliwosci i powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VioleTtBerry - miałam tak samo. Jak myślałam, czekałam na okres i ryczałam to nic. Jak postanowiliśmy zmienić plany i zwolniłam się z pracy to też bum ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas podobnie, przez 4 miesiące liczyłam, kiedy będzie owulacja, kiedy się mamy kochać, aż ostatniego miesiąca poszliśmy na żywioł, no i też jest bum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolettBerry
Dokladnie ;) a w ogole moglybysmi mi cos wytlumaczyc? Otoz jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy zrobilam badanie krwi,wyszło mi że jestem w 1 tygodniu ciazy.No ok,spoko,do lekarza mam w piatek dopiero.Wiec zaczelam czytac te portale dla matek.I jak są opisane tygodnie,co sie dzieje w danym.To po przeczytaniu ego objawy mialam jakbym byla w 4,5 tygodniu.Pozniej wyczytalam że nalezy to liczyc od ostatniego dnia miesiaczki,czyli ja mialam 4 pazdziernika,i wg moich obliczen wyszedl mi 5 tydzien,Dobrze ja to robie?Bo dla mnie to czarna magia,a wiadomo lekarz powie wszystko,ale do pt ciezko mi wytrzymac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak Was czytam to mam wrażenie, że ja wcale nie lipiec, bo 2.11 badanie krwi pokazało 6-7 tydzień. Pojęcia nie mam jak to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiek ciąży liczy się od terminu ostatniej miesiączki (reguła Nealego bodajże) a nie owulacji, czy stosunku (każdy lekarz tak liczy, chyba że kobieta ma nienaturalnie długie cykle czy poóźnioną/wczesną owulację). Czyli tygodnie ciąży łatwo policzyć (w dniu spodziewanej @ jesteś już w 4/5 tygodniu ciąży, a jak chcesz policzyć termin porodu to podam na przykładzie (chociaż kalkulatorów w necie mnóstwo) np. miałaś okres 10.10.2012: dodajesz rok (10.10.2013), odejmujesz 3 m-ce (10.07.2013), dodajesz tydzień (17.07.2013). Voila :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, liczy się od dnia ostatniej miesiączki. Czyli tak paradoksalnie 1 tydzień ciąży to jeszcze żadna ciąża, bo do zapłodnienia dochodzi w ok. 2-3 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolettBerry
Woooow,ale to masakra z tym :D Dziekuje Wam bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolettBerry
czyli wychodzi 11.07 termin porodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które już mają dzieci Próbuje znaleźć u wujka google kiedy zaczyna bić serduszko maleństwa - i nie rozumiem bo piszą z reguły w 21,22 dni - ale chyba liczą od dnia zapłodnienia? dobrze rozumiem? Idę na usg w piątek i będzie to 27 dzień od zapłodnienia więc chyba powinno już bić serduszko? prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, Fredzia, od zapłodnienia :). W 21-22 dniu cyklu dziecina jest jeszcze okrąglutką blastocystą, któa wędruje po jajowodzie albo zaczyna sobie szukać miejsca do zagnieżdżenia :). A u tych, które mają dłuższe cykle to dopiero owulacja występuje, więc w ogóle nie ma mowy o serduszku. Ale Ty powinnaś już zobaczyć :), chyba że ciąża jest młodsza - tak też się zdarza, więc w razie czego: nie panikuj :). Ilu serduszek życzyć? Jednego, dwóch..trzech :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam regularne cykle 28 dni i wiem kiedy zostało dokładnie poczęte ;-) więc dobrze zrozumiałam ;-) pewnie już będzie bić , już się nie mogę doczekać ;-);-) Co do życzenia, hmmm jedno, dwa, trzy nie ma znaczenia ;-);-);-) najważniejsze że już jest chociaż jedno ;-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Faktycznie, można oszaleć z tym wyliczaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie :D Ja również dołączę się do szczęśliwych mam Lipca 2013 :) Wg różnych netowych liczników termin mojego rozwiązania to 18 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, czy można się do Was przyłączyć? Dziś zrobiłam pierwszy test ciążowy i wyszły dwie grube krechy :-) Będzie dzidzia! Co do terminu to podejrzewam, że 18 lipca ale jeszcze nie wiem dokładnie. Pozdrawiam serdecznie wszystkie lipcówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Witam nowe dziewczynki :) tak jak dziewczyny mowią 1 dzień ciąży to pierwsze dzień ostatniej miesiączki, jednak jak badałam betę z krwi to w moim labo normy były wyliczone dla tygodni od zapłodnienia... ja na razie nie mam ani mdłości ani zapachy mi nie przeszkadzają, mam podwyższoną temkę jak to w ciąży bywa, nabrzmiałe i obolale piersi, męczą mnie wzdęcia :/ noi spac nie mogę, nie wiem czy to nie z wrażenia, bo jeszcze nie uwierzyłam do końca że się udało :) Co do serduszka to tez czytałam że wykształca się w 21 dniu życia zarodka, ale podobno nie każdy sprzęt lekarza może tak szybko pokazać serduszko, dlatego najczęściej je widać między 6 a 8 tygodniem ciąży Dziewczyny a wy planujecie iśc na L4 czy długo pracować? Ja nie wiem co mam robić bo mam niby niezbyt męczącą pracę bo przy komputerze, ale za to bardzo stresującą i boję się że ten stres zaszkodzi ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że L4 to kwestia indywidualna. Jak wszystko chciałam zaplanować i jeszcze pracowałam, to ponieważ miałam stresującą pracę, to planowałam iść na L4 od 3 miesiąca, żeby jakoś bardzo nie zapeszać. Teraz myślę co tu zrobić żeby jednak pracę choć przez chwilę mieć, ale boję się jakichś podejrzeń później i walki z ZUSEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaganiana jestem. Ja też obecnie jeszcze na wychowawczym. I coraz bardziej niedobrze... ble. Jeszcze tylko z 6 tygodniu u już będzie ok:). Witam nowe szczęśliwe mamusie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna nadziei - mamy podobne objawy, ja też tylko obolałe piersi, wzdęcia i problemy z zasypianiem ... Ja na L4 się nie wybieram, bo współpracuję z firmą na podstawie umowy o współpracę i własnej działalności gospodarczej, ale od grudnia zaczynam płacić wyższe składki i w 3. trymestrze idę na L4, bo mnie mój dyrektor wk****wia :) I już tam nie wrócę, tylko będę się skupiać nad swoją w 100% własną DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja tez mam termin na lipiec, wg internetu dokladnie 19 lipca:) To moja druga ciąża, pierwszą straciłam pół roku temu, więc teraz trochę się obawiam, czy czasem to szczęście szybko się nie skończy jak ostatnio...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w ogóle pytanie: kiedy wybieracie się do lekarza na 1 wizytę? Ja mam termin na 23.11:) Nie wiem czy jest sens iść wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam swoją działalność gospodarczą więc L4 jak najbardziej ale od 3 msc :) oszczędność w składkach :) Nie mam żadnych objawów - tylko jestem bardziej senna więc innaczej niż Wy :) VIRADA Witamy w gronie :) co do wizyty u lekarza to w Twoim przypadku bym nie czekała - biorąc pod uwagę ostatnie poronienie. Robiłaś sobie beta hcg? jaki masz wskaźnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super film!! co się dzieje w Nas samych teraz -gorąco polecam :) Mój mąż powiedział że dzisiaj na wieczorny seans sobie życzy taki film , bo chce wiedzieć jak nasz szkrab się rozwija :) - ja już kiedyś ten film oglądałam i dlatego kazał mi go odszukać :) http://vod.pl/zycie-przed-zyciem,79940,w.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej beta hcg jeszcze nie robilam, mysle, ze mi to zleci lekarz. Poki co wyszedl mi pozytywny test ciazowy i biore duphaston, ktory mi zlecil wlasnie moj gin w przypadku ciazy. wczensiej nie moge do niego isc bo nie ma terminow, a wlasnie sie zastanawiam czy jest sens isc wczesniej, i tak to jest zbyt wczesna ciaza (dopiero w pt miala dostac okres, wiec jestem jakos pod koniec 4 tyg), wiec na USG nic nie zobaczy... a co do dyskusji z L4, to ja tez pracuje 8 ha przed kompem. Ja sobie planuje po 3 trymestrze przyniesc zaswiadczenie, ze jestem w ciazy i bede pracowala 4 ha na dzien, bo tylko tyle mozna przed kompem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIRADA idź zrób bete prywatnie a po 2 dniach powtórz czy przysrost jest prawidłowy. Badanie kosztuje 29 zł, a przynajmniej będziesz spokojniejsza do wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIRADA była bym zapomniała jeszcze - i koniecznie kup sobie KWAS FOLIOWY i zażywaj - bardzo ważne w okresie przed ciążą i w pierwszym trymestrze ciąży!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dzieki za rady! może rzeczywiscie tak zrobie. A kwas foliowy biore juz z rok:) dzieki za linka do filmu, wlasnie namowilam meza zebysmy zobaczyli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×