Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jakikociolkupic

Jaki kocioł kupić?

Polecane posty

Gość jakikociolkupic

Chcę kupić nowy kocioł i zastanawiam się nad Viessmann Vitodens 200. Ma ktoś może? Jakich używacie? Jesteście zadowoleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonyowoc123
Ja się zastanawiałem między tym Veissmannem, a De Dietrichem. Ostatecznie stanęło na tym pierwszym. Co do opinii to mogę napisać za parę dni, bo czekam aż przyjedzie. Doradzali mi specjaliści z Makroterm, jak nie wiesz co wybrać napisz do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JareK39
Najlepiej wybrać coś z asortymentu firmy w pobliżu miejsca zamieszkania. Ja mam kocioł z podajnikiem z PIECBUD - u z Radomia (mieszkam w okolicach) i bardzo dobrze wybrałem. Mam go 2 rok i żadnych kłopotów nie sprawia. Najlepiej idź do jakiejś profesjonalnej firmy produkującej kotły grzewcze i pogadaj sobie z nimi, wcześniej przygotuj parametry domu itd. U mnie obsługa była bardzo kompetentna i pomogli mi wybrać kocioł, a później odpowiednio mi go ustawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakikociolkupic
Czy w Viesemanie szybko gotuje sie grochówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radekk29
Ja mam kocioł od Witkowskiego, z podajnikiem ślimakowym. Sprawdza się bardzo dobrze, jak ktoś ma blisko, to warto podjechać i zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, jak się niedawno dowiedziałam, do firmy Witkowski można podjechać i zobaczyć piece, doradzić się itd. Sama się na dniach będę tam wybierała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam czeska firme ATMOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już do nich wczoraj dzwoniłam i się umówiliśmy z mężem, że pojedziemy w piątek zobaczyć te kotły. Na szczęście to nie aż tak daleko, a zawsze wycieczkę zrobimy :) Mąż też pozytywnie patrzy na te kotły, więc myślę, że się zdecydujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam jestem zwolenniczką polskich produktów czyli polecałabym Termet. Trzeba się zastanowić nad tym co z częściami po gwarancji, bo ani do Viessmana ani De Dietricha części zamiennych w sklepie nie ma tylko trzeba za nie słono zapłacić serwisantowi- a płaci się wtedy i za część i za dojazd i za usługę. Często taka wizyta to połowa nowego kotła. Ceny częsci poza tym są kilkukrotnie droższe. Podzespoły w tych kotłach i tak są prawie jednakowe i nie popracują dłużej jak 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja u siebie mam od roku kocioł Piecbudu, robią dobre kotły, solidnie wykonane, polska firma z tradycjami. Mam model KJ G, z podajnikiem, praktycznie nic nie trzeba przy nim robić - ładuję zasobnik, i to praktycznie na tyle. Od nowości nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga19820
AgnieszkaR80, ja również zainteresowałam męża tę firma. Musimy kupić nowy piec przed sezonem grzewczym, ponieważ ten stary się niestety zepsuł. Również umówiliśmy się na wizytę i jak na razie mamy pozytywne odczucie. Staramy się jeszcze coś wytargować, ale pewnie też kupimy kocioł Witkowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mogę polecić PIECBUD, bdb firma, mam od nich kocioł od 5 lat i nie narzekam, część znajomych też ma i wszystko z kotłami ok. co ważne można pojechać, obejrzeć kocioł, ja tak zrobiłem, doradzili mi i dopiero wtedy zamówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my mamy piec z PLESZEWA jestesmy zadowoleni w 100% cena ok,pali sie dobrze POLECAM!!!! Wpisz na allegro PIEC PLESZEWO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy taki w domu i jesteśmy zadowoleni, ale raz mieliśmy nieprzyjemną awarię w środku nocy, że musieliśmy wzywać fachowców. Całe szczęście, że trafiliśmy na serwis24.wroclaw.pl bo działają przez całą dobę i nam pomogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że zainteresowanie tematem spore. Pozwolę sobie dodać, że Viessmann posiada też ciekawe rozwiązania do podgrzewania ciepłej wody - pompy ciepła do cwu, np Vitocal 060A. Pracuje cicho, ma kilka programów pracy, w zimie kiedy pracuje kocioł może być zasobnikiem na cwu a lecie przygotowuje ciepłą wodę. Jeśli są pytania - zachęcam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Agnieszka R80 :-) robisz reklamę i nic !Ja byłam w tej firmie ,oglądałam kotły i właśnie na bardzo gburowatego pana któremu nie chciało sie nam doradzić ( akurat mu przeszkodziliśmy jeść śniadanko- bo kiełbasę było czuć na odległość)nie zdecydowaliśmy sie na kupno!,Taki drobiazg a zadecydował ,ze u was nie kupiliśmy -:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Agnieszka R80 :-) robisz reklamę i nic !Ja byłam w tej firmie ,oglądałam kotły i właśnie na bardzo gburowatego pana któremu nie chciało sie nam doradzić ( akurat mu przeszkodziliśmy jeść śniadanko- bo kiełbasę było czuć na odległość)nie zdecydowaliśmy sie na kupno!,Taki drobiazg a zadecydował ,ze u was nie kupiliśmy -:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam kocioł z podajnikiem i bardzo dobrze się sprawuje. Kupiłem z serii LUX od firmy Witkowski, na http://www.sklep-witkowski.pl/ można sobie obejrzeć. Zabudowany sterownik ma i jest bardzo dobry w obsłudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witkowski to ma mobilnych handlowcółw z tego co czytałam, i można zadwonic i podjadą do domu i na miejscu doradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy zakupie kotła panowie z salonu 3e-heating opowiedzieli co nieco o niemieckiej solidności jaką jest Viessmann i od tamtej pory jak zamontowali taki u mnie w domu to nie mam żadnych problemów, działa bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 152
wieśman ? Co to za kocioł ? Słyszłem o Zębiec - podobno są niezłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 152
w Polsce robi sie kotly od 100 lat więc myśle , ze nasze są lepsze od zagranicznych.. Mamy tradycje palenia węglem na zachodzie europy tyle osób nie pali tylko mają centralne.. Dlatego zachodnie kotły sa niższej jakości od polskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z urządzeniami Viessmann - jaki kocioł Cię interesuje? Posiadamy w ofercie nowe, ciekawe kotły kondensacyjne. Polecam również nowoczesne pompy ciepła. Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zebiec_PL
@prawictwo pospolite 152, Zachęcam do poznania produktów marki Zębiec. W prosty sposób może Pan/Pani skorzystać z konfiguratora dostępnego na stronie jakikociol.pl lub skontaktować się z działem technicznym telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Pana dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotły automatyczne oczywiście osiągają lepsze parametry efektywności od zwykłych "kopciuchów". Jednak warto sprawdzić również klasę takiego kotła, która mówi nam o emisji zanieczyszczeń ze spalania paliw stałych. Polecam najnowszy kocioł na pellet marki Viessmann Easypell posiadający najwyższą V klasę emisji spalin. Więcej szczegółów można o nim przeczytać tutaj: http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-na-biomase/kotly-na-pelet/easypell.html Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×