Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Awi2012

najpierw slub a wesele za rok.

Polecane posty

Witam Mam problem, jestem w ciazy w 4 miesiacu i slub planujemy pod koniec grudnia. Nie chce robic wesela poniewaz jest za malo czasu na zorganizowanie wszystkiego tak jakbysmy chcieli a nie chce zeby dziecko urodzilo sie bez slubu. Dlatego chcemy wziasc slub teraz (sama bliska rodzina ) i jakis obiad potem, a slub taki z prawdziwego zdarzenia dopiero jak sie urodzi dziecko i wroce do formy. Tylko jak zrobic samo wesele bez slubu ? Moze odnowienie przyzeczen malzenskich ? Pomozcie prosze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrom
Żałosne, ślub tylko dlatego że jesteś w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hodowca Drobiu
Teraz cywilny. potem kościelny, na babcie nie ma co patrzeć i tak się przecież ciupaliście, czego konsekwencjo jest twoj post. Wiele par tak robi. Ze swojej strony polecam tez hodowlę drobiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domiskaa
teraz cywilny, a za rok kolscielny chyba najprosciej bez kombimowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci to było
Po co ci to było ? Trzeba było pomyśleć wcześniej o zabezpieczeniu ? Pewnie napiszesz że zawiodło. Dziwne że mnie przez 10 lat współżycia nie zawiodło żadne zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mormon
po co ci to było - a pewnie byś chciała no nie? Wreszcie byłby pierścionek... i ślub... a tak to tylko kafeteria pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci to było
Jakbym chciała to wzięłabym wcześniej ślub a potem zaszła a ciąże. Od 3 lat jestem po zaręczynach a ślub dopiero planujemy za 1,5 roku. Nie śpieszyło nam się od samego początku do ślubu ani nawet zaręczyn. Musieliśmy oboje dojrzeć do tej decyzji. A do decyzji o dziecku jeszcze nie dojrzałam więc nie planuję ciąży. Także nie wiem co miałaś na myśli pisząc "a pewnie byś chciała no nie? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
na twoim miejscu najpierw wziełabym tylko cywilny beż gosci,tylko wy i świadkowie a wesele i goście na slub kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem czegoś
jak wezmą cywilny ślub to będą małżeństwem, czyż nie? Po roku ślub kościelny - ale kogo? ślub małżonków? Czyli co? ślub kościelny tylko po to, aby weselicho i popijawę urządzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci to było
roczne małżeństwo weźmie ślub po raz drugi z tym że kościelny żeby być małżeństwem po raz drugi :) i żeby zrobić imprezę. Dajcie spokój jak już bierzecie ślub to albo wszystko w jednym czasie a nie tak rok później i zróbcie od razu przyjecie. A tak to co najpierw raz zaprosicie gości którzy przyjdą z kopertami, a za rok znów poprosicie chrzestnych, dziadków, rodzeństwo i co drugi raz mają wam dać ? Jakbym była chrzestną to nie wiedziałabym jak zachować się w takiej sytuacji. Iść na ślub z samymi kwiatami a jak młodzi za rok jednak tego ślubu nie wezmą to wyjdę na sknerę że im 3 tys w kopertę nie dałam. Jak dam na ślubie cywilnym kopertę a potem jednak będzie ślub kościelny i weselicho to z pustymi rękami przecież bym nie poszła bo jak to tak wypada i pewnie znów musiałabym coś kupić bo wiadomo że drugiej koperty bym już nie dała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też uważam
że ślub to jednorazowe wydarzenie, na raty to sobie można telewizor kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wpieniajcie się ludzie
to typowe dla katolików, blichtr i patyna tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
jest wiele par które mieszkają razem bez ślubu a po kilku latach robią wesele i biorą ślub i jakoś nikt się nie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuyuyuyuh
tak, ale nie urządzają 2 slubów. albo weź ślub i rób skromną uroczystość- jak nie ma czasu na większą albo poczekaj rok , a nie odstawiac jakąś szopkę i brać ślub 2x będąc de facto małżeństwem z przychówkiem. kołtuństwo straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
nie urządzają dwóch wesel,na cywilny wystarczy tylko 2 świadków,bez imprezy ,ew. skromny obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkdjskdjksdkjdksdjskdskd
Dajcie dziewczynie spokój. Gdzie jest napisane, ze bierze ślub tylko i wyłącznie dlatego, że jest w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz tyle czy zrobisz to wesele za rok ? czy nie będziesz miała większych wydatków na wesele bo wiesz teraz wydatki wzrosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svejlkoa
jkdjskdjksdkjdksdjskdskd, jest bardzo jasno napisane: "jestem w ciazy w 4 miesiacu i slub planujemy pod koniec grudnia. Nie chce robic wesela poniewaz jest za malo czasu na zorganizowanie wszystkiego tak jakbysmy chcieli a nie chce zeby dziecko urodzilo sie bez slubu." Głupota, pokaz pod publiczkę "bo co ludzie powiedzą", szopka i cyrk. A jak do tego zrobi jeszcze 2 śluby w odstępie roku to już w ogóle będzie tragifarsa i żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci to było
Dlatego napisałam, po co jej to było ? Skoro boi się tego co ludzie powiedzą to trzeba było pomyśleć o zabezpieczeniu a nie teraz cudować z dwoma ślubami czy weselami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasztetka dębicka
Żal komus dupe ściska, że kobita chce, zeby dziecko urodziło się im jako parze małżeńskiej>? Nie dla kogoś, nie dla babci, nie dla pana jezusa, ale dla ich komfortu psychicznego? Boli to kogos czy co? Można zrobic tak, ze wesele będzie z okazji slubu w kos.ciele - ale moze autorka nie chce ślubu koscielnego. A moze ten skromny w grudniu ma byc własnie koscielny. W takim wypadku można sobie zrobić odnowienie tych przyrzeczeń i imprezkę, co to przeszkadza? Kurwa ludzie wy nie macie innych zmartwień? Jakby ktoś mnie na cos takiego zaprosił, to bym po prostu poszła, to przeciez nie mój problem, czy slub bez wesela, czy wesele bez slubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehhhhe
pasztetka dębicka, jakby chciała teraz brać kościelny to nie pisałaby "slub taki z prawdziwego zdarzenia dopiero jak sie urodzi dziecko i wroce do formy" bo generalnie kościelny = cywilny (konkordatowy). Poza tym naprawdę wierzysz, że ktoś chce na chybcika wziąć kościelny a potem z wielką pompą i weselem cywilny? No nie żartuj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikiwiki
Awi2012 proponuję najpierw ślub cywilny i małe przyjęcie w gronie najbliższych Ci osób. Może być jak najbardziej obiad. A ślub kościelny i wesele później. Często spotykam się z sytuacjami, gdzie młodzi biorą najpierw ślub cywilny a za czas jakiś kościelny plus wesele. I nie wynika to zawsze z tego powodu, że dziewczyna jest w ciąży. Po prostu chcą mieszkać razem będąc już małżeństwem (robią to dla siebie, nie na pokaz) , chcą samodzielnie odłożyć pieniądze na ślub kościelny i wesele. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. "Poza tym naprawdę wierzysz, że ktoś chce na chybcika wziąć kościelny a potem z wielką pompą i weselem cywilny? No nie żartuj " Wypowiadasz się a nie masz podstawowej wiedzy. Nie może być po ślubie kościelnym ślubu cywilnego ! Odwrotnie i owszem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy robi jak chce
To, że dziewczyna jest w ciąży to nie znaczy, że ślub bierze pod publiczkę i dla ludzi. Po prostu niektórym zależy, żeby stworzyć dziecku i sobie prawnie ustabilizowaną rodzinę, od początku jego narodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja tak ci powieem
My planowalismy slub za rok... Okazalo sie jednak,ze jestem w ciazy, co tylko przyspieszylo dezycje o legalizacji zwiazku i nie przez ciaze tylko my chcielismy. Najpierw byl cywilny na 4 osoby - swiadkowie i my, a po poltora roku koscielny z prawdziwego zdarzenia:) Jestesmy razem juz 6 lat i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też m się tak wydaje
myślę, że najsensowniejsze jest to, żebyś zrobiła w grudniu skromny cywilny ślub, a dopiero później za rok kościelny jak już wszystko zdążycie zaplanować.. Jednakże, zgadzam się tutaj z osobą, która zapytała czy będziesz miała na to pieniądze, bo jak wiadomo wydatki przy dziecku rosną masakrycznie. Natomiast jeżeli macie już odłożone, to chyba nie masz się o co martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób najlepiej tak :
-Usuń teraz ciąże -Weź ślub i zrób wesele kiedy tam chcesz i jaki chcesz z pompą lub bez jak wolisz - A dopiero potem spraw sobie dziecko I po problemie :) Nie będziesz się zastanawiać czy teraz cywilny , czy potem kościelny , kiedy wesele , kiedy dojdziesz do formy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz zrobić różnie
albo wogóle zaczekać ze ślubem aż dojdziesz do formy i wszystko zaplanujesz, np. razem z chrzcinami ;-) albo teraz wziąć cywilny, a później kościelny i wesele albo możesz niczego nie odkładać, zrobić w grudniu na ile się uda przygotować i już. W sumie za rok średnio to widzę... będziesz miała z niemowlakiem jak planować? załatwiać? zapraszać gości? Pomijając wydatki... Ja w Twojej sytuacji chyba zrobiłabym to teraz, bez przekładania i kombinowania, jeżeli chcesz urodzić dziecko jako mężatka ;-) Ślub, wesele, za jednym zamachem. A za rok będziecie mieli inne sprawy... Ja nie czułabym się chyba komfortowo robiąc wesele po roku małżeństwa, z dzieckiem na ręku... dziwnie jakoś. I co teraz na ślub suknia a później druga? czy już na wesele na kolorowo ... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
"To, że dziewczyna jest w ciąży to nie znaczy, że ślub bierze pod publiczkę i dla ludzi. Po prostu niektórym zależy, żeby stworzyć dziecku i sobie prawnie ustabilizowaną rodzinę," Bitch, please!!!! Jakby chodziło o "prawnie ustabilizowaną rodzinę" to by nie było tematu, bo by poszła do USC, podpisała co trzeba w obecności najbliższych i tyle. To jest właśnie ślub "z prawdziwego zdarzenia" dający "prawnie ustabilizowaną rodzinę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×