Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hhrryddka

BARDZO nadpobudliwe dziecko. Lekarka zaleciła magnez. Jaki ???

Polecane posty

Gość hhrryddka

Mam bardzo nadpobudliwą córeczkę (4lata) Jest po korekcji wady serca i ostatnio kardiolog również zauważył jej ruchliwe zachowanie. Powiedział, że POTRZEBNY jest magnez i, że na pewno pomoże. Dodam, że ADHD i inne choroby są wykluczone, po prostu jest taka strasznie ruchliwa, na spacerach NIGDY nie idzie zawsze biegnie i mogłabym do rana wymieniać. Podczas oglądania bajki (właśnie teraz) też nie siedzi tylko chodzi sobie po pokoju albo pajacuje :) Pytanie: jaki magnez kupić? Ma być dobrze przyswajalny... Podajecie dzieciom? Z jakich powodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnxcvbnmxcvbnm
Ja w wieku Twojej córki brałam SlowMag, ale to było dawno temu i teraz pewnie są dostępne inne preparaty. A lekarz nie polecił Ci konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup magsolvit b6
malinowy syropek szybko i świetnie sie wchłania własnie dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justek76
dziwne akurat magnez pobudza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierżant Zielonka
w Empiku widziałem takie przyklejane na lodówkę, z obrazkami... zajmie sie dziewcze to się uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój 4-latek jest taki sam
ale do głowy nie przyszłoby mi posądzać go o jakieś schorzenia z tego powodu:O dlaczego uważasz, że coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazywaj to jak chcesz
ale dziecko jest pozwydrzone , pełno teraz takich dziewczynek które w miejscu nie ustoją ponieważ mają na wszystko pozwalane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wymyślacie pierdoły
twój 4-latek też po operacji serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Booooli gardlo
Dziwny lekarz szczerze powiedziawszy albo sie nie dogadaliscie :-) magnez na pewno pomoze w przypadku, gdyby mala miala niekontrolowane skurcze miesni, co faktycznie w nadmiarze przy jej chorobie moze byc niewskazane. Ale pierwsze slysze, zeby dziecko, ktore jest ruchliwe i zywe uspokajac w ten sposob. To raczej kwestia charakteru i nie madx wyjscia jak jej zapewniac takie atrakcje, ktore ja zainteresuja :-) lepiej miec dziecko ruchliwe i pajacujace niz mimoze jakas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Dziwne są wasze teorię, bo własnie na ulotce z magnezu było napisane, ze powoduje wyciszenie nadpobudliwych dzieci. Autorko, ja miałam dla syna magvit junior, ale nie zauwazyłam jakiś spektakularnych efektów. Cena ok. 20 zł za 20 saszetek. Chciałam kupić reklamowany chela-mag junior, bo podobno najlepiej się wchłania, ale w aptece nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfcbg;
"lepiej miec dziecko ruchliwe i pajacujace niz mimoze jakas " nie, najlepiej jest pośrodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhrryddka
Lekarz sam zauważył jak ona się w gabinecie zachowywała i zaproponował magnez. Miał nawet słoiczek z takimi tabletkami na biurku. Pokazywał mi i miałam kupić taki sam, ale nie zapamiętałam nazwy :o Coś tam magnez + skrzyp polny ? Ehhh nie pamiętam Podobno ma to ją uspokoić :D choć nie mam z tym problemu. To była tylko i wyłącznie inicjatywa lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnez jest doradzany na nerwicę więc w sumie niegłupie zalecenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przeprasza, co widzisz zlego w dziecku zachowaniu to co opisalas? bo ja doprawdy nie spostrzegam zadnejgo karygodnejgo zachowania aby dziecko hamowac z jej energią, w jakim celu?? To że nie idzie truchcikiem tyko biegnie, to jest normalne prawidlowe zachowanie zywego 4 latka,ktory rosnie, i sie rozwija.Przynajmniej nie jest jakies neptyczne jak zombi.Stawia na wysilek fiizyczny bo organizm jej tego sie domaga To że nie siedzi na tylku przez bite 2 goidziny,nie ruszając sie z kanapy tylko wciąż coś ja interesuje to też nie widze niepokoju do strofowania dziecka, że akurat w wieku 4 lat nie ma ochoty od A do Z co do joty oglądac jakiejs bajki i gapic sie nieodrywanie w pudlo,tylko woli wyrywkowo, i jest ok To że pajacuje w swoim domu to coż zlego w tym jest ,ze dziecko ma faze na powyglupianie sie bo jej szajba odbija? no chyba ma prawo w tym wieku powydurniac sie czy to fikolki robic ,czy stawac na rekach, do kolka rozancowego bys wolala ja zapisać Autentycznie zadne zachowanie twojego dziecka nie nadaje sie do stopowania jej energiczności ,i nie potrzebnie alarm wnosisz Magnez zapewne pomoze na skurcze, w tym wypadku chodzi o serce swojego dziecka I uwierz mi, ja tepie okropne zachowania dzieci jesli w ich wieku jest to przesada,ale w twoim wypadku ,macham tobie reką abys odpuscila i mniej spiny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --000--0
uwazam jak najbardziej ze twoje dziecko juiz ma taki charakter i nie ma co brac pod uwage lekarza jakis uwag w jej ruchliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie adhd ????//
dziecko niewychowanee a tu zwalalcie na adhd teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie dziecko niewychowane? Po pierwsze dziecko to nie stary, który siądzie przed telewizorem i cały dzień przesiedzi. A że biega, podskakuje, wszystkiego musi dotknąć i zobaczyć: Ono poznaje świat. A jak inaczej ma to zrobić. Autorko, dziękuj że masz takie "adehadowca" w domu niż dzieciaka, który większość czasu spędza przed komputerem. Moja córka jest identyczna. Ma co prawda niespełna dwa lata, ale też tylko biega, skacze, podskakuje i 5 minut w miejscu. Kiedyś czytałam o magnezie. I to prawda, że wycisza. Mi jednak Jej zachowanie nie przeszkadza... chyba, że pomógł by w spaniu bo Ona sypia w nocy jak przysłowiowy zając pod miedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest powod do wstydu
To ty cztero latke nie umiesz opanowac ze az lekarz musial ci uwage zwrocic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhrryddka
Jeja :o Ona nic takiego w tym gabinecie NIE ROBIŁA... po prostu siedząc pukała ciągle nogą w nogę krzesła. Jak poprosiłam aby przestała to ok, ale zaczęła sobie klaskać albo przeglądać te wszystkie ulotki niekoniecznie zostawiając je na swoim miejscu :) wzięłam ją wiec na kolanach to też usiedzieć miała ciężko i tyle... Lekarka tak popatrzyła i wyjęła ten swój magnez... Tak się teraz zastanawiam (mąż mi taką myśl podsunął), że może ma płacone za polecanie takiego, a nie innego leku i podpięła to pod nadpobudliwość i gdy ją zapewniłam, że kupie właśnie ten to zmieniła w końcu temat... Hmmm... Mała faktycznie wszystkiego musi dotknąć. Głównie biega - nie chodzi i ma energii więcej niż trójka innych "zdrowych" dzieci bez wad wrodzonych ;) Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz madrego meza i najzwyczajniej w swiecie zywa corcie. Jedyne medyczne uzasadnienie dla brania magnezu to faktycznie unormowanie kurczliwosci miesni (w tym serduszka) przy schorzeniach okolokardiologicznych. Moze wystarczy gorzka czekolada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj slodzicie, a w innych te
mimo tego zwrocie uwage ze sama lekarka zaintersowala sie niegrzecznym zachoaniem dziecka A te matki co tak usprawiedliwają dziekco ,nie bede wskazywac juz palcem kto, same wczesniej mądrowaly sie w innych tematach na temat niuewychowanych dzieci,a tu raptownie wszystko w porządku z dziecka zachowaniem? obluda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaaaaaa
Uderzyło mnie jedno zdanie w odpowiedzi jednej z mam, a mianowicie, że "pełno teraz takich dziewczynek które w miejscu nie ustoją ponieważ mają na wszystko pozwalane" Czyli co? u chłopcu to by uszło, a dziewczynce nie przystoi?! Autorko, nie przejmuj się. Moja 3 letnia córka tez jest bardzo żywiołowym dzieckiem, ale nie mogę powiedzieć, aby była niegrzeczna. Jest ciekawa, a ja uważam, że ciekawość (nie wścibstwo) jest cechą ludzi inteligentnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boska kara jest okrutna
tutaj slodzicie, a w innych te ,zgadzam sie z tobą wpelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja tez taka jest
Moja tez taka bwya jak twoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssssssmerfetkaaaaaaaaaaaa
Kobiety puknijcie się ! Co Wy wypisujecie ? Że Wam nadpobudliwe dzieci nie przeszkadzają ? A może Wasze nadpobudliwe dzieci tylko dla Was takie są ? Może tak naprawdę nie widzieliście dziecka które nie radzi sobie z emocjami, z energią , nie potrafi się samo skupić ? Nie jest to kwestia wychowania . Nie rozpieszczam syna, jestem wręcz nieustępliwa w większości kwestii co wyraźnie mu przekazuję . Nie pozwalam na wszystko, nie kupuję wszystkiego. Poświecam mu czas, czytam książki, układam puzzle, klocki, gumowe zwierzątka NIE MA MOWY O INTERAKTYWNYCH głośnych zabawkach, zabieram na podwórko w lecie był od rana do wieczora latał, skakał , a w domu nie potrafił zasnąć dalej był niezmęczony i pobudzony, Wam się wydaje , że to jest do przeżycia bo sobie radzicie , a jak ktoś sobie nie radzi to nie ma NADPOBUDLIWEGO dziecka tylko zwyczajnie nie potrafi Go wychować. Mój syn jest od urodzenia problematyczny kolki, bezssenność , ząbkowanie i naprawdę moja psychika wysiada. Nie ma mowy o wyjściu do sklepu, znajomych czy spacer w wózku bo zaraz musi wszystko dotknąć, wszędzie wejść , a jak nie to histeria , skakanie i inne dziwne zachowania któe są powodem Jego nadmiernej energii i emocji których nie potrafi spokojnie wyrazić. Też zastanawiam się nad magnezem a nóż coś pomoże ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalelujja
sssssssssssmerfetkaaaaaaaaaaaa :o czuję się jakbym przeczytała o MOIM synku (4lata) naprawdę... mam to samo i także zamierzam zakupić magnez. Lekarka mówiła mi, że moze być to spowodowane niedoborem i, że na pewno go to wyciszy, uspokoi. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zachowanie dziecka autorki nie widze jakis wiekszych zastrzezen, ale jesli smeerefoo i aalleeluja a macie naprawde problem z dzieckiem,ktory was przerasta ,mowa o zachowaniu dziecka, to radzilam bym moze zastosowac tzw "twardą reke" ?? zawsze podniesc poziom dyscypliny mozna ,kiedy dotychczasowa efektow nie przynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miranda 1
Chyba też dziś kupie małemu magnez. To co tu czytam, to tak jakby o moim synku 3 i pół roku. I niech się zamkną za przeproszeniem mamusie które piszą że dziecko nadpobudliwe jest nie wychowane!!! Wychowujemy je lepiej niż wy które bez wysiłku dzieci wychowujecie, . Lekaż mi kedyś powiedział , że mój mały "dzik " kiedyś z tego wyrośnie , a muł mułem zostanie, -słowa lekarza, świete słowa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magnez na ścianę !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez sie zastanawiam nad kupnem magnezu dla 2letniego synka... Jest nadpobudliwy, energiczny, co mi tak nie przeszkadza, jak to, ze nie radzi sobie z emocjami, czy nie wiem jak to okreslic- szybko sie irytuje, wtedy nie wie co ze soba zrobic, rzuca sie na ziemie, kreci w kolko, chce uderzyc, itp... W kazdym razie jestem przeciwna suplementom diety, ale tak mysle, czy sam magnez moze mu zaszkodzic? Bo jesli nie, to chyba sprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×