Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamusKa...

kiedy jest ten najlepszy moment...PIszcie..

Polecane posty

Gość MamusKa...

Najlepszyczas na drugie dziecko w rodzinie? Jaka roznica wieku? Jakie emocje i doswiadcznia temu towarzysza..Mamusie wypowiedzcie sie..:) Jak reaguja i w jakim wieku sa dzieciaczki kiedy na swiat przychodzi mlodsze rodzenstwo..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
chyba nigdy niema najlepszego momentu - dwoje maluchów bywa ciężko ale maluch i 1klasista albo przedszkolak i gimnazjalista to jeszcze gorzej - mi się marzy tak 3 - 3,5 lata różnicy - starszy już w miarę samodzielny, przedszkolak, kumaty itd a jednocześnie na tyle mały żeby złapał fajny kontakt i bawił się z młodszym rodzenstwem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusKa...
no tak..ja wlasnie rozwazam roznice miedzy 2.5 roku do 3.5:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
no ja bym wolała 2,5 ale synek już ma 2 skończone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusKa...
Moj poczatkiem lutego skonczy 2..dlatego sie wlasnie tak zastanawiamy..ale chyba decyzja o drugim dziecku zawsze jest trudniejsza... A czy sa tu mamusie ktore juz maja dwojeczke..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhnhioutrgu
Kwestia tego co komu czy dla dzieci czy dla rodziców, Japatrzylam na siebie bo to matce robota przy dqwójce z róznica 2,5 czy 3 to bymmiala cyrk na drucie. Wiec odpadało.Dopiero jak starzsze mialo 4 to zaczelam dumac,ze jest samodzielne i sie samo soba zajmie inie ma histeryki DO MAMY!!!Mam róznice 5 lat i jest spoko. Ta sama płec jest bardzopozytywnie,zadnej zazdrosci,płaczu,szoku. Emocje? Jak starsze do szpitala to dopytywalo sie czy to napewno jego rodzeństwo :) i czy weźmiemy je do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko chyba już dziesiąty topik zakładasz o tej treści, ale ok, wiadomo po to jest forum. Ja uważam, że najlepsza różnica to albo baardzo mała np 1- 1,5 roku, albo duża :-) To takie moje teorie, ale poparte obserwacjami. Dla mnie obserwując najbliższą rodzinę różnica wieku ok 3- 4 lata to niezbyt trafiona decyzja...:-)) jedno małe, drugie maleńkie, oboje potrzebują mamy, starszy np 3 latek nie zrozumie wielu rzeczy a po 2 latach nie jest łatwiej - 2 latek wszystko zabiera, psuje, burzy, a 5 latek musi się chować ze swoimi klockami żeby się w spokoju pobawić aby jego dzieło nie zostało zniszczone (tudzież zjedzone ;-/ ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nigdy nie ma idealnego momentu. :) moje dzieci nie są w zbyt dużych odstępach czasowych, ale nie uważam, że zrobiłam im tym krzywdę, nigdy nie miałam problemu z tym, że któreś było zazdrosne o młodsze rodzeństwo, albo odwrotnie. wszystko zależy od tego, jak oboje z partnerem do tego podejdziecie i jaki będziecie mieć stosunek do obojga dzieci - najważniejsze, żeby każde traktować na równi i żadnego nie wyróżniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusKa...
kurcze..jak widze..co osoba to rozna opinia..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
u mnie jest różnica 2lat 2miesięcy.i uważam,że jest to fajna różnica,starsze dziecko jest dość samodzielne,nawiązuje dobry kontakt z młodszym.szkoda,że rocznikowo wyszło 3lata,bo miną się w przedszkolu i klasach w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×