Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mebleee

czy opłaca sie inwestowac w kuchnię ikea??

Polecane posty

Gość gość
Fronty są w wymiarach standardowych w Ikea i jak mi się znudzi to idę i kupuje a pójdziesz do innego punktu z mebli to zobaczysz ile zapłacisz bo ci powiedzą, że masz nie wymiarowe ble ble ble i jeszcze nie wiesz co ci zrobią bo się okarze, że źle zmierzone. Monterów z Ikea nie brałam to nie wiem jacy to fachowcy ale dużo rzeczy kupuje i jestem zadowolona. Nie mam ma myśli tych najtańszych rzeczy typu stolik za 50 zł bo na takie się nie porywam. Materac na łóżku w sypialni tez z Ikea i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są tam ładne meble, więc myślę, że warto :) Ja akurat nie kupiłam tam mebli, bo nie znalazłam odpowiednich (wymiary). Później pochodziłam po innych sklepach i też pudło. W końcu stwierdziliśmy z mężem, że będziemy robili meble na wymiar, może cenowo wyjdzie troche więcej, ale w końcu meble będą dobrze dopasowane do naszej kuchni. Poza tym meble na wymiar to wyższa jakość, są solidniejsze i bardziej wytrzymałe - warto też na to patrzeć, bo jednak to wydatek na wiele lat :) My meble zamawialiśmy w Max Kuchnie - w ich gdańskim oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Następna beznadziejnie głupia samo-reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciągu ostatnich 6 lat urządzałem z żoną dwie kuchnie. Pierwsza - Pan stolarz z kolegą, druga - IKEA (w 10.2017). Pan stolarz bez zarzutu - czysto, dokładnie z pomysłem ale dość drogo. Ikea - to cała historia: 1. W sklepie - pięknie i profesjonalnie ale bardzo dużo wydruków papierowych (pewnie później z tego robią swoje meble). Ceny sprzętu AGD dramatycznie wysokie. Jak się później okazało, całkowicie bez wiedzy co do sposobu montażu i jakości przygotowanej powierzchni ścian i sposobu montażu. 2. Pomiar - szybko i profesjonalnie, ale jak się później okazało, całkowicie bez wiedzy co do sposobu montażu i jakości przygotowanej powierzchni ścian i sposobu montażu. 3. Transport - spóźniony 4 godziny. Jeden tragarz nosił meble 2 razy bo się pomylił. Przywiózł nie nasze... Na wejściu połamał wszelkie przepisy BHP dotyczące ręcznych prac transportowych (55 kg sam po schodach na pierwsze piętro). Brawo IKEA firma FAIR TRADE funduje Panu tragarzowi choroby kręgosłupa w wieku przed czterdziestką. Pan Tragarz zdradził ile dostaje kasy za transport (jechał swoim pojazdem) - to zaledwie 30 procent z tego co ja zapłaciłem! No tak Szwedzi robią kasę na murzynach z Polski. 4. Montaż - pełna profeska Pana dresiarza. Po pół godzinie zawija ekipę i mówi że nie będzie montażu. Brudne ściany i źle przygotowane - on nie będzie montował. Obiecał że załatwi następny montaż bardzo szybko i bez naszego udziału. Bzdura - nerwy przez telefon, brak terminów i kolejny montaż za tydzień. 5. Dzień montażu - Pan dresiarz zadowolony - ściany czyste, pomalowane i zagruntowane. Oczywiście ściany przykryte meblami i 200 zł za farbę w błoto, ale on zadowolony. Fakt zrobił montaż szybko choć narzekał na krzywe ściany i brak kątów (czego nie widział pomiarowiec). 6. Podsumowanie - miało być szybko, dobrze i bez stresu. Nic z tego - dokładnie odwrotnie. Szczerze nie POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monterkuchni
Dziwna śmieszna i długa wypowiedź. Panowie montażyści mają określone wymagania co do ubioru i nie pracują w dresach. Nigdy nikt nie mówi o malowaniu ścian, jak sobie klient życzy to meble montażyści powieszą nawet na ścianach bez tynku. (widać dresiarza zgarnąłeś z ulicy) W montażu pracowałem 10 lat i takie wypowiedzi są śmieszne. Super meble na zamówienie jak to się reklamują wcześniej i nawet na wymiar !! Każde na wymiar Ikea bije na głowę choćby tym że na kuchnie dają 25 lat gwarancji i nawet jak by się coś działo to bez problemu wymieniają. A jeżeli chodzi o ten wymiar, to z mebli modułowych można wszystko dopasować i poprzerabiać nie tracąc gwarancji i też jest na wymiar. Nie wierzcie ludziska tym oszołomiarskim wpisom tylko zapytajcie sąsiadów albo kogoś kto meble ma a nie wydaje mu się że są złe lub dobre. Te wasze autoreklamy są śmieszne i głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te meble co mamy kuchni są zrobione na wymiar i zlecaliśmy je firmie Meble Janas w tamtym roku. Kontakt można na ich stronie znaleźć: meblejanas.eu. Piękne naturalne drewno, widać słoje, zdecydowanie klasyczny design idealnie się komponuje z całym wystrojem wnętrz, który mamy właśnie utrzymany w starszym retro klimacie. Szybka realizacja, dokładny projekt – nie były potrzebne żadne poprawki, przeróbki i tego typu historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam kuchnie z Ikea, kosztowala nieco ponad 3 tys € (bez sprzetu i blatow, to wybieralam i kupowalam osobno i gdzie indziej). Za zrobienie mebli na wymiar do tej samej kuchni (konfiguracja szafek niemal identyczna) specjalistyczne firma zazyczyla sobie 8 tys €. Ruszylam troche glowa i sama zrobilam plany, wybralam szafki i akcesoria, wszystko przywiezlismy sami do domu, i montaz tez zrobilismy z mezem sami i kuchnia jest naprawde super, jestem z niej bardzo zadowolona. Zastanawiam sie jak "sprytnym inaczej" trzeba byc zeby nie umiec sobie samemu kuchni zaplanowac i zeby musiec korzystac przy tym tym z pomocy "fachowca"... nawet montaz jest w zasiegu kazdej srednio "yntelygentnej" osoby ... no i zaden "fachowiec" nie wykona pracy tak dokladnie jak robi sie dla siebie ;) Moja mama ma kuchnie robiona na wymiar przez profesjonalna i renomowana firme (nie napisze marki bo ktos stwierdzi ze chce konkurencje zgnoic ;) ). Z reka na sercu moge powiedziec ze moja kuchnia od kuchni mojej mamy w niczym nie odbiega, a niektore rozwiazania sa wrecz lepsze w kuchni z Ikea. Jesli chodzi o trwalosc to nie mam obaw, w poprzednim mieszkaniu tez mialam kuchnie z Ikea i po 12 latach uzytkowania absolutnie NIC sie z nia nie dzialo. Dodatkowy plus : jak mi sie za kilka lat fronty znudza to je wyrzuce i kupie sobie inne, i sama je zaloze do moich standardowych szafek ;) W "renomowanej firmie" zaplacilabym znow majatek za dorabianie frontow na wymiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kuchnię wspominam jako najgorszy koszmar. Same szafki fajne i funkcjonalne, ale wolne dni, które wzięliśmy, żeby panowie montażyści przyszli, popatrzyli, zobaczyli rury i poszli inkasując za to 150zł i stwierdzili, że jak rury ze ściany zniknął, to proszę umówić kolejny montaż w IKEA. Następna ekipa nieco bardziej ogarnięta i tak połowy nie zrobiła, "bo się nie da". Dopiero poprawki trzeciej dały efekt. Nie wspominam już o tych setkach wypraw do IKEA, bo w zamówieniu czegoś brakowało albo było czegoś za dużo albo nie wiem co... Koszmar nie z tej ziemi. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się podobają kuchnie z Ikea, są też wytrzymałe. Tylko wbrew pozorom ich ceny nie są takie niskie. Tutaj https://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia można przejrzeć kilka inspiracji, również tych z wykorzystaniem produktów Ikea. Może to niektórych przekona do tych mebli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam meble z brw juz prawie 10 lat - wszystko zrobone na wymiar, super z pomyslem zagospodarowane, wtedy placilismy za nie 6,500zł, teraz chcemy zmienic i tez myslalam o ikei ale nie wiem czy w agata meble nie bedzie latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AGATA to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika33
Moim zdaniem warto, jak meble tego typu się podobają :) Sama mam meble z Ikea, miedzy innymi w kuchni, dla mnie Ikea ma najlepsze rozwiązania pod względem funkcjonalności. Warto szukać promocji takich - ja zaglądam co tydzień na gazetkę https://www.gazetkonosz.pl/ikea/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem IKEA to naprawdę dobry wybór. Jeśli szukasz mebli za rozsądną cenę i o całkiem niezłej jakości, to szwedzki producent może okazać się jedną z najciekawszych opcji. Osobiście co roku wyczekuję na nowy katalog. Najnowszy znajdziesz tutaj https://www.kupino.pl/gazetki/ikea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka

Poszukajcie w Obi. Tutaj znajdziecie aktualną gazetkę: https://www.kupino.pl/gazetki/obi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×