Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość elcia33

menu na komunię w domu

Polecane posty

Gość elcia33

wiem, że organizowanie komuni w domu nie jest obecnie w modzie, ale ja z różnych powodów jestem na to skazana. Proszę o pomysły co przygotować na obiad, przystawki i co podać na ciepło, z góry wielkie dzięki za inspiracje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zeszłym roku urządzalismy wspólnymi siłami komunię, więc podam, co pamiętam: - zupa krem z zielonego groszku z groszkiem ptyasiowym. Była opcja rosołu, ale rosól nie zawsze się udaje, więc stanęło na kremie - rolady z kluskami, indyk z szalotkami w occie balsamicznym z ryżem - sałatki Potem tort i ciasta i lody - kolacja - zwykła zimna płyta i frankfuterki na ciepło Pamiętaj, ze nie ma sensu robić zbyt duzo jedzenia, bo większość zostanie. U syna na komuni cały strogonow wzięłam do domu. Ważne jest jeszcze, o której wszystko się zacznie. Jeżeli goście przyjdą wcześnie np. o 12, to nie ma sensu serwowania im obiadu, bo i tak nikt nie będzie jadł w południe. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest kawa/herbata z suchym ciastem w stylu sernik czy makowiec. Ważne jest przystrojenie stołu. Poszukaj w internecie, pooglądaj w restauracjach czy na filmach, aby mieć dużo wcześniej pomysł i nie kombinowac na ostatni moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to trzeba podążać za modą ;) :P ? Dużo zależy od preferencji kulinarnych Twoich gości ;) Czy są to smakosze którzy lubią tradycje czy bardziej nowoczesność :D Rok temu byłam na komunii u brata u było tak : Tradycyjnie rosół ale można poeksperymentować i zrobić coś innego krem ze szparagów/pomidorów/groszka zielonego ,zupa cebulowa zapiekana pod ciastem francuskim, zupa serowa z grzankami. NA II DANIE: zrazy wołowe w sosie grzybowym udka pieczone faszerowane pieczarkami roladki z dorsza i do tego był do wyboru sos koperkowy lub miętowy do wyboru - ziemniaki z koperkiem,kluseczki lub ryż surówka - warzywa z wody , sałata ze śmietaną,surówka z kapusty pekińskiej PÓŹNIEJ : bigos karkówka pieczona (podana na ciepło) strogonow A na zimno : 2 sałatki domowe wędliny - schab,karkówka,szynka,kiełbasa galareta z kurczaka ryba NA "DESER" parę ciast tort owoce lody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia33
bardzo dziękuję za podane propozycje, zaproszeni goście to osoby lubiące jedzenie tradycyjne, więc na pewno podam rosół, a na drugie podoba mi się propozycja udek faszerowanych z pieczarkami.... wiem, że dopiera listopad. ale na taką uroczystość w domu (bedzie ok 25 osób) to trzeba się wcześniej przygotowac zarówno psychicznie jak i organizacyjnie, dlatego wolę już zająć się powoli tematem. pewnie, że w restauracji fajnie i wygodnie, no i modnie też, bo moi znajomi są zadziwieni że robimy komunię córki w domu, ale jak już wspomniałam wile czynników złożyło się na taką decyzję, nie ukrywam że finansowe też.... zastanawiam się ciagle nad daniami na cieło, myślę nad krokietami a strogonowa nigdy nie robiłam więc bałabym się tego podjąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się absolutnie znajomymi! To jest WASZA decyzja i nie musisz się nikomu tłumaczyć. Ja chrzciny robiłam w domu (21 osób) i miałam gdzieś co sobie inni pomyślą. Moje dziecko jest w 1 klasie i gdziekolwiek bym nie zrobiła komunii nie obchodzą mnie zdania innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k Jak Kasia
Elcia a to Ty robisz te piękne torty? Co do dań na ciepło to dobre są krokiety,co ci zostanie spokojnie możesz zamrozić.Z mies polecam pierś z kurczaka faszerowana serem feta i suszonymi pomidorami.Świetne danie,smaczne i szybkie. Możesz zrobić również karczek pieczony na soli,gdy zostanie ci z obiadu możesz na zimno pokroić i dołożyć do zimnej płyty. Lubię robić Chili con carne, szybkie i myślę ze większości będzie smakować.Możesz zrezygnować z chili i dać zwykła paprykę,nie będzie za ostre. Na zimno fajne sa faszerowane pieczarki,polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na ciepłą kolację możesz
zrobić krokiety (wersję z mięsem i z kapustą i grzybami) podane z barszczem, chyba wszyscy lubią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Hej, ja urządzałam chrzciny w lokalu i powiem Ci, ze w domu wysżłoby niewiele taniej, a za to o ile więcej roboty (gotowanie/serwowanie/zmywanie). No ale podjęłaś decyzję więc nie przekonuję. Dobrze mieć 2 zupy do wyboru, np tradycyjnie- rosołek/flaczki Na drugie danie min ze 3 potrawy do wyboru, np kotlety mielone, devolai, czy kotlety z piersi kurczaka, jakaś rybka, bitki- zależy od gustu. Do tego dodatki- sałata/surówki/pieczarki i ziemniaki. Późnej np lody/kawa/herbata i ciastka, cukierki, ciasta i tort np. NA podwieczorek może być coś na zimno- śledziki, sałatka jarzynowa, wędlina, może być bigos, kiełbasa na gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
ja robiłam chrzciny dwa razy w domu i powiem Wam, że finansowo drożej mi wyszło niż w lokalu... tyle, że ja zamawiałam pełen catering z obsługą - mój tylko lokal ;-) co do menu masz duży wybór, a czasu jeszcze na tyle dużo, że możesz przetestować potrawy na święta np. Ja zawsze zanim np. upiekę ciasto na okazję najpierw robię na niedzielę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catering to coś zupełnie innego niż gotowanie samemu :) Ja za chrzciny w domu wydałam prawie 1000 zł (obiad + później coś ciepłego i zimnego+tort/ciasta i owoce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mi nie zalogowana.
pociesz się ze to komunia i alkoholu nie trzeba kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do komunii w domu czy w lokalu - ja robiłam w lokalu, bo mam małe mieszkanie, ale patrząc na ilośc lokali, to jednak większość robi w domu, więc się nie przejmuj. ;) Nie wiem, jaką masz rodzinę, ale u siostry przyjęliśmy rozwiązanie, że każdy z gości coś robi, a siostra zwraca za produkty. Ona jest bardzo niezorganizowana, więc nigdy w życiu nie poradziłaby sobie z organizacją tak dużej imprezy. Zrobienie jednej potrawy nie wymaga jakiegos wielkiego nakładu czasu, a każdy robi wtedy swoje popisowe danie i wszystko wychodzi super. Trzeba tylko dogadać, co kto przygotuje, żeby potrawy się nie powtórzyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAK, TO WAŻNE ŻEBY UMIEĆ
poprosić o pomoc i umieć z niej korzystać. Mi pomagała moja mama i teściowa - na komunii w domu było 19 osób :) mama przyjechała dwa dni wcześniej i razem gotowałyśmy, teściowa zrobiła pyszne ciasta i przyniosła w dniu komunii. Podczas samego przyjęcia wszyscy jakoś się zorganizowali i pomagali, czy nosić, czy nakładać i podawać. Była luźna rodzinna atmosfera i nie trzeba było nad każdym skakać. To ogromna pomoc, bo jedna osoba się zarąbałaby. co do menu, to do takich imprez podchodzę metodycznie: 1. ustalam menu, zapisuję sobie, z uwzględnieniem co kiedy podam 2. rozbijam każdą potrawę na składniki do kupienia, łacznie z dodatkami i przyprawami, żeby się nie stresować, jak czegoś mi nagle zabraknie 3.ustalam harmonogram prac:) - czyli co kiedy robię wszystko sobie drukuję: menu, listę zakupów i harmonogram Wtedy jest łatwiej, bez paniki i gorączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia33
messol - pomysł z taką organizacją to rewelacja, niestety nie w mojej rodzinie... wiem że mogę liczyc na pomoc mojej mamy, przyjedzie wcześniej i będziemy pichciły, i będziemy piekły ciasta i mam koleżankę która przyjdzie w dniu komunii do pomocy organizacja to podstawa dlatego staram się do tematu podejść odpowiednio wcześniej potwór z bagien - alkoholu nie przewiduję wkońcu to nie ta okazja i święto, choć już słyszę w rodzinie głosy sprzeciwu typu - "to nie ma po co przyjeądżać" masakra jakaś.... wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciaaaaa
podziwiam was za odwage zrobienia komunii czy chrzcin na ok 20 osob w domu. bardzo duzo potraw przygotowujecie nikt nie zaproponowal, a u mnie ta przystawka zawsze robi furore, a mianowicie szparagi (ze sloika, najlepiej biale) zawijane w salate i szynke. ukladasz plaster szynki (duzy, bez dziur i nie za gruby bo sie nie zwinie dobrze), na to plaster salaty (miekkiej, np lodowa jest za twarda), na to szparag 1 lub 2, majonez i zwijasz i ukladasz na talerz. odstaw do lodowki zeby sie przegryzlo i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
messol -co ty piszesz , obiad to podstawa , właśnie obiad sie je w południe lub popoludniu, przyjda goscie z kosciola niektorzy z daleka nawet moze być zimno i deszcz i ona im poda kawe i ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiesz, większość ludzi o 11 czy 12 nie jest tak głodna, aby zjeść obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O 12 można spokojnie podać obiad,bo jak msza była rano,to już wszyscy są głodni...a jeszcze czasem po południu trzeba iść z dzieckiem drugi raz do kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie agencji eventowej, która zadba o wszystko. Ja robiłam w zeszłym roku komunię mojej córeczce i wynajęłam agencję Endorfins (endorfins.pl), zrobili świetną imprezę dla dzieciaków z całej mojej rodzinki. Córeczka była zadowolona, bo cała komunia była na wesoło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się w zupełności! nikt lepiej nie zatroszczy się o taką imprezę jak agencja któa zna sie na tym i organizuje podobne eventy na każdym kroku! tzn mam na myśli organizację czasu dzieciom a nie samej komuni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze jak robie jakies większe imprezy w domu, ostatnio to były chrzciny, to korzystam z opcji cateringu. Niedaleko mnie jest restauracja http://lasuch.waw.pl/oferta/ która oferuje smaczne i zdrowe jedzenie, mają bogatą ofertę wiec warto korzystac. Przyjadą i przywiozą jedzenie i nie trzeba stac przy garaach kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, zdecydowanie odradzam organizację komunii w domu, lepiej już w lokalu, przynajmniej możesz zając się przygotowaniem dziecka a nie sprzątaniem domu i dogadzaniem gościom :) My organizowaliśmy tutaj http://www.imprezy-perla.pl/ i cena była bardzo przystępna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak Ci kosztowo wyszła ta komunia? Mi się wydaje że wynajęcie sali i zamówienie menu to jest taki sam koszt. Przykładowo w Rozdrożu jest 100zł za talerzyk, a u mnie było 8 osób, a tyle bym wydała pewnie na same zakupy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zamowilismy catering Margaret, jest to catering z Wroclawia, zajmują się takimi eventami i wychodzi to zawsze bardzo profesjonalnie, a przynajmnije nie sa zbyt zdrodzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

Polecam serdecznie serwis chrzcinyikomunie.pl szeroki wybór lokali oraz uprzejma obsługa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukasz lokalu na chrzciny lub komunie ? sprawdź tutaj  https://chrzcinyikomunie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvh
Dnia 15.11.2012 o 13:39, messol napisał:

Jeżeli goście przyjdą wcześnie np. o 12, to nie ma sensu serwowania im obiadu, bo i tak nikt nie będzie jadł w południe.

Co za bzdura. To jest normalna pora obiadowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zorganizowałam komunię w domu. Zamówiłam sobie catering w restauracji Aquarele. Wszystko pięknie przygotowali. Obsługa tez sprawnie się spisała. Było sympatycznie i miło. A dzieciaki mogły się pobawić na ogrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×