Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawnik by się przydał

doradzicie w beznadziejnej sprawie??

Polecane posty

Gość prawnik by się przydał

chodzi o byłego pracodawcę mojego męża. pracował u niego na umowy zlecenia, podpisywane raz w miesiacu. zgodnie z umową zarabiał 200zł, a poza umową kolejne 2000zł. w maju wystąpił problem w płatnoscią, nie zapłacił meżowi nic, w zerwcu i lipcu to samo. swoją sytuację tłumaczył nałożoną na niego karą z urzędu skarbowego. podobno jego księgowa narobiła błędów, i zostały na niego nałożone 2 wysokie kary. wiadomo jak to urząd skarbowy, poblokował mu konta i sciągał sobie pieniażki. on kręcił, zakładał nowe konta i prosił o przelewanie należnosci na te nowe, co zaostrzyło konflikt między nim, a urzędem skarbowym. w sierpniu podpisał mężowi lojalkę że za maj, czerwiec i litiec zarobił taką i taką kwotę, która nie ozstała mu wypłacona. oczywiscie do tej pory pieniędzy nie widzimy, pisemko jest. wkradł się nowy wątek, gdyż podobno pojawiła isę u niego pani komornik która ściga męża i on te pieniądze oddał komornikowi, na potwierdzenie podobno wysłał pisma do męża, które nie dotarły. wczoraj zadzwoniłam do niego i uswiadomiłam mu, ze skoro on odda komornikowi wskazaną przez niego kwotę to sam sobie wiaze pętle na szyji bo przecież urzad skarbowy dostał podatek tylko od 600zł, a nie od załużmy 4000zł. on chciał zrobić na złość mężowi i oddać pieniądze komornikowi, ale po wczorajszej rozmowie szczerze sę wystraszył i nie wiedział co ma zrobić bo powiedziałam ze po pierwsze założymy mu sprawę o spłatę zadłuzenia i odsetki a po drugie jezeli on odda wiecej niż 600zł to ja dzwonię do US, a oni go pograża na kolejnych kilkadziesiat tyś. dobrze ja myślę czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weikoioop
przeciez twoj mąż tez uczciwy nie byl jak sobie bral poza umowa 2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnik by się przydał
ale wykonywał obowiazki słuzbowe, za które nie dostał ani złotówki, nawet tej na umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem nie wiem.............
Przede wszystkim po co pracował jeszcze w lipcu jak za dwa poprzednie miechy mu nie płacił ?? ani za maj ani za czerwiec więc po co w lipcu jeszcze tam łaził Kasy nie dostaniecie ... bo to co dostawał Twój mąż to był nielegalny dochód w szarej strefie ... "na czarno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paszczak30
Uważaj, bo mąż w razie czego będzie musiał oddać należny podatek od nieudokumentowanych dochodów. To, czego nie było w umowie w świetle prawa się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to widzę tak
głupi mąż - mądra żona - się dobrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×