Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zdesperrrowwannna

Aaaaaaaaaaa!! Kolejny raz robię małemu kluski śląskie i znów się nie udały !!!!

Polecane posty

Gość gość
ale sie rozesmialam do lez... haha dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mia ta cara
ja robie wedlug przepisu goscia14.31 i zawsze wychodza.Nawet jak ciasto sie klei to nie dodaje wiecej maki ziemniaczanej ,tylko mam rece w mace i wtedy robie kulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje kluski wiecznie się kleiły, rozpadały próbowałam wszystkiego. Znalazłam sposób i są idealne:) Ziemniaki przeciśnięte przez praskę wkładam do miski, ugniatam lekko i odwracam do góry nogami, 1/3 wykrawam i w to miejsce wkładam mąkę ziemniaczaną. Nie dodaję absolutnie mąki pszennej!!! Zarabiam jeszcze dosyć ciepłe ciasto tylko z mąką i razem z wykrojoną częścią ziemniaków. Ciasto jest bardzo kruche, nie nadaje się w tej formie:) Ale zostawiam na parę minut aby lekko ostygło i dopiero dodaję jajko i wyrabiam ponownie. Ciasto ma konsystencję błotną i klejącą więc dosypuję trochę mąki ziemniaczanej i wyrabiam jeszcze raz. I wychodzi rewelacyjne, nie klei się:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam oczywiście 1/4 wykrawam nie 1/3!!!! Pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czwortek
Mieszkam na Śląsku i powiem tak że teraz wszystko zależy od kartofli i jak są złe to masa i tak się zrobi jak z gumy a mąka ziemniaczana to drugi problem bo nie każda mąka się zgodzi z kartoflami.Ja aktualnie dodaje superior ta z gruli z Biedronki jest do kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czwortek dziś Zawsze zależało od ziemniaków. Jakoś robię, na mące biedronkowej i wychodzą dobre. Logiczne, że jak wsypiesz za dużo mąki, to ci się zrobi guma. Wsypuję na czuja, a nie ilość odpowiadającą 1/4 ziemniaków, bo jedne ziemniaki są suche inne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×