Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dzionek

PASTY I INNE TAKIE DO PIECZYWA dawajcie co macie

Polecane posty

Gość dzionek
Mam pytanie o avokado. a mianowicie jak wybrać dobre w sklepie? i czy pasuje do wędzonej ryby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
avocado do wedzonej ryby pasuje przewybornie! ba, nie wiem nawet, czy do czegokolwiek pasuje lepiej :) a jak wybrac dobre w sklepie? to kwestia doswiadczenia i nauczenia sie metoda prob i bledow, niestety. ogolnie moge poradzic tylko tyle, ze jesli chcemy jesc od razu, to avocado musi byc calkiem brazowe i troche miekkie. jesli na skorze jest zielen, bedzie mialo niedojrzaly, mydlowaty smak. ale na szczescie avocada ladnie dojrzewaja w domu. poleca sie w woreczku papierowym je przetrzymywac. osobiscie nie lubie z avocada i wedzonej ryby robic pasty, bo wtedy nie czuc tak dobrze oddzielnych smakow. czyli na kromke chleba/bulke posmarowalabym serem kremowy, a na to kawalki wedzonej ryby oraz plasterki avocado. jezli chodzi o pasty, to robie jej jak produkty sa mniej szlachetne, czyli np. zwykla ryba s puszki :) dla pszykladu: puszka tunczyka, jedno jajo, lyzka kopiasta majonezu, bazylia i ostra papryka (lub pieprz, lub slodka papryka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również uwielbiam pasty, taka fajna odskocznia od tych wszystkich "sklepowych pyszności". Moje ulubione to pasta jajeczna i pasta rybna z wędzonej makreli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzionek
Ostatnio zrobiłam pastę z jajek na twardo startych na tarce o drobnych oczkach i ugotowanych pieczarek. Trzeba je drobno posiekać w jakimś tnącym urządzeniu. Do tego majonez, jogurt naturalny, pieprz ziołowy i sól. Jak wrzucę na bloga to pokażę. Można też dodać szczypiorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WewillrockU
Ja mam dla Was przepis na pastę wiosenną. :) Okres na nowalijki już niedługo się zaczyna, więc w temacie. :) Składniki: rzodkiewka jajka serek Bieluch o smaku naturalnym szczypior Rzodkiewkę i ugotowane na twardo jajka trzemy na tarce o małych oczkach. Szczypior drobno siekamy. Mieszamy to wszystko z Bieluchem, pieprzymy i solimy do smaku. Nakładamy na chlebek, polecam alpejski. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasta tunczykowa
tunczyk w sosie wlasnym + jajko starte na tarce+ kukurydza+ majonez. pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzionek
po to założony jest ten temat, żeby dzielić się przepisami i pomysłami na alternatywy dla kupnych wędlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×