Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marzenia się spełniają_*

coś na ciepło na kolację z wędliną

Polecane posty

Gość Marzenia się spełniają_*

hej :) dostałam kilka kilo wędlin robionych tradycyjnymi metodami i chciałabym zrobić z nich coś jutro na kolację, bo akurat będzie więcej osób, macie jakieś pomysły? chodzi o to, żeby nie było to zbyt ciężkostrawne mam szynkę, baleron, kabanosy, polędwiczki, kurczaka wędzonego, kiełbasę i schab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggrretta
Pokroić baleron w cieniutkie plasterki w każdy zawinąć jakieś nadzienie, np. kawałek suszonego pomidora w oliwie i kilka plasterków oliwek, posypać świeżą bazylią i dać kawałeczek mozzarelli albo grubo startego emmentalera. Całość spiąć wykałaczką i podsmażyć na patelni do stopienia sera. Z nadzieniem można poszaleć :) Możesz też zrobić sos pomidorowy z pomidorów z puszki, schab pokroić w cienkie plasterki, chwilę podsmażyć i podać z sosem. Może być jajecznica czy omlet z wędliną, czy jakaś tarta... Pomysłów jest mnóstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkesssssssss
ciepła kiełba na kolację to nic lekkiego niestety. Ale jakie dobre :) Ja bym pokroiła po prostu, estetycznie poukładała, podała pieczywo, masło, jakieś surówki i ot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
dzięki za pomysły :) smażona z serem zdecydowanie za ciężka kiełba chyba w ogóle odpada, bo jest strasznie tłusta a może leczo z wędliną? i do tego świeża bagietka, albo ryż? miałybyście ochotę coś takiego zjeść na kolację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z wędlinami można
na ciepło sporo rzeczy zrobić sos jak Ewa robi :) zapiekankę np z ziemniakami pizzę grzanki z wędliną farsz do pieczonych warzyw - ziemniaki, cukinia, papryka pierwsza rzeczą, o której pomyslałam, były jednak śliwki suszone w boczku :) - zawijasz śliwke w plasterek boczku, spinasz wykałaczką i albo pieczesz albo smażysz - pyszności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
nadzienie do różnych zapiekanych warzyw super :) chyba zrobię w weekend, bo dzisiaj nie zdążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zapiekanki lub pizza mini, bardzo dobre , wedlin a, pieczarki i ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×