Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Noelia wózek super- tez sie zastanawialam nad tym x-landerem, nawet w moim miescie jest oferta takiego uzywanego za 550 zł, no ale w opiniach piszą, że jest duzy po złożeniu (mamy małe autko) i że dosyć ciezki więc najlepiej jak sie ma domek. Ale baaardzo mi sie podoba własnie ze względu na te duże koła :-) Co do podobieństwa dziecka - ja zauwazyłam u moich dzieciatych znajomych taką prawidłowosć, że pierwsze dziecko rodziło się podobne do taty a drugie dopiero do mamy.Mi jest w sumie wszystko jedno - obydwoje mamy niebieskie oczy, jesteśmy wysocy i szczupli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Hej dziewczyny! Nie wiem jak wy ale ja bym się bardzo chętnie wyspała... Dziś kolejny dzień siedzę w bibliotece na uczelni od 8 rano i próbuje wreszcie skończyć pracę a jutro i w niedzielę mam normalne zajęcia wykłady itd rownież od 8 rano. Pociesza mnie jedynie myśl że w czerwcu obrona i będę miała spokój. A w trójmieście również trochę śniegu sypnęło - miałam dziś poranną gimnastykę przy odśnieżaniu samochodu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ślub braliśmy w czerwcu. Chcieliśmy dziecko od razu...ale wiadomo...podróż poślubna...wakacje...częste delegacje męża i jakoś tak wyszło, że dopiero w listopadzie zaszłam w ciążę...i tak dość szybko wg mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada, no ja też właśnie zaczęłam zwracać uwagę na wielkość tej spacerówki ale ta jest dość duża, i można ten wkład wyciągnąć i robi się jeszcze większa KattiYo - jak już pisałam mieszkam w domku, na lesistym terenie, więc nie będę go musiała nigdzie wynosić itd... włąśnie będeę sprawdzać wymairy bagażnika, ale to już może jak odkopię mój samochód, jak zwyzdrowieję (obecnie snieg sięga już klamki od drzwi)!!!! do męża samochodu na 100% się zmieści ja mam sportowe auto, ale może damy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)( chwila refleksji) Moja pierwsza ciąża też była wielkim zaskoczeniem i pojawiła się w najmniej oczekiwanym momencie.Było to w czasie rozkwitu mojej kariery.Niestety moja praca się zakończyła w owym czasie-tak wyszło-ale zawsze gdy patrze na mojego synka, nigdy nie żałuję i nie wyobrażam sobie ze mogłoby go z nami nie być.Odwrócił wtedy nasze życie do góry nogami :D . Wiele planów pozmieniała tamta ciąża, ale widocznie tak musialo być.Teraz mam wspaniałą rodzinę i to jest najważniejsze. Tą obecną ciąże zaplanowaliśmy, ale z planów przez ponad dwa lata nic nie wychodziło...już stracilismy nadzieję, aż tu nagle 2 kreseczki się pojawiły :D wspaniała chwila. Mimo że ta ciąża zaplanowana to i tak świat znów odwróci się do góry nogami :) i to jest najfajniejsze. Cieszę się każdym dniem ciąży i wcale nie spieszy mi się do porodu. Czas ciąży to okres wyjątkowy w naszym życiu.Czasem są gorsze dni, ale starajmy się przejśc przez ciążę uśmiechnięte, szczesliwe i dumne, bez względu na spotykające nas trudności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my bralismy ślub w sierpniu i od razu odstawiliśmy zabezpieczenia, potem we wrześniu podróż poslubna i w listopadzie już się udało :-) W sumie to po to legalizowalismy nasz związek żeby spokojnie sobie dzidziusia zrobić bo mieszkaliśmy juz razem od 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada - my ślub braliśmy w lutym 2012 o ciązy dowiedzieliśmy się w wigilię 2013:) był cudowny prezent dla nas i rodziny - najbliższych :) ale starania rozpoczęliśmy przez ślubem na początku wiedziałam, że nic nie wyjdzie, miałam różne problemy w rezultacie na kwasie foliowym jechałam już nie wiem ile, ale pewnie 3 lata się uzbierało :) ciekawostka jest taka: że tuż przed ślubem mój mąż schudł osiem kilo i wylądował w szpitalu (podejrzewałam go nawet o sabotaż :P ) hehe, żartuję - okazało się, że jest chory, nie da się tego wyleczyć, ale można z tym żyć - raz jest lepiej, raz gorzej teraz nastąpiło pogorszenie znów i zaczynam się martwić :O ja trzy dni przed ślubem odebrałam wyniki rezoznansu i okazało się , że kolejny guz mam - mikrogruczolak w przysadce mózgowej (niby nic, ale wiadomo skąd prolaktyna wysoka i kolejna przeszkoda do zajścia w ciążę) o reszcie pisać nie będę no ale udało się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia - zalezy od sklepu, też się naszukałam jest kilka opcji, w zalezności od fotelika, lub jego braku, a także bazy do fotelika do auta i wiadomo gaondoli, spacerówki i innych gadżetów ceny są różne ale widziałam w necie od 2300 - 2800 to już po przecenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie kiedyś założyłam, że do 30 -stki chciałabym urodzić dwoje dzieci. Jedno już "prawie" mam, ale z drugim raczej się nie wyrobię przed 30 stką :/ teraz mam prawie 29, musiała bym chyba od razu po urodzeniu zajść drugi raz w ciążę...ciężko tak rok po roku...także chyba przesunę sobie o rok moje założenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę ten wózek obejrzeć na żywo jesli będzie ok, jestem zdecydowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada --- taaak, znam te założenia, ale w lipcu kończę 29, więc się nie wyrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia najważniejsze jest się nie poddawać! choć wiadomo, że jak coś jest nie tak, jakieś problemy to ciężko myśleć pozytywnie. Ale wiadomo jest, że wiara czyni cuda!! w każdym aspekcie naszego życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia no właśnie mieszkasz w domku więc dla Ciebie idealny taki wózek :-) No i na dodatek to jest terenówka ;-) i bardzo spora wygodna spacerówka. SAma już wczesniej oglądalam x-landery - tylko , że my mamy małe autko i blok. Pewnie najpierw pooglądam w sklepie wózki, popatrze na wagę, wygląd i wykonanie - może łatwiej będzie coś wybrać bo wybór jest przeogromny. Noelia - ciąże też potwierdzałam w święta - świetny prezent pod choinkę :-) Widzicie, kiedys tez marzyłam o tym żeby do 30-tki miec dzieci - a zycie tak się ułożyło że mam 33 i dopiero pierwsze dziecko w drodze. Mąż planuje conajmniej dwoje więc nie wiem kiedy się wyrobię :-) I czy po przejściach porodowych bede chciała drugie wiedząc już jak to jest hahaha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby się ktoś uparł to są używane x-landery na allegro w przystępnych cenach. A że to ponoć bardzo wytrzymały wózek wiec warte do przemyslenia dla kogoś z mniej zasobnym portfelem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja we wrześniu skończe 29. Przypomniało mi się jak się dzidzia poczęła...pamiętam jak po stosunku rano czułam kłucia jajnika jak przy owulacji...mówię do męża "kochanie mam owulacje" a on zacisnął pięści, powiedział "trzymam kciuki", pogłaskał po brzuchu..to chyba było wtedy bo termin mniej więcej się zgadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti ja robię tak jak Ty..czyli najpierw robię rozeznanie w sklepie, żeby na żywo zobaczyć, później szukam na necie promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada - ooo pozytywnego myslenia mi nie brakuje :) tylko nie umiem patrzeć na to jak się męczy no ale jesteśmy na to skazani :) będzie dobrze, wiem co do wózków, KattiYo szukałam właśnie na allegro, ale tej wersji x1 nie ma w opcji, któa by mi opdoiwadała i w ogóle jest ich niewiele inne modele owszem, a tu kicha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia30 -- tak i ja z tego co pamiętam - to brałam pod uwagę któryś model z marki Bebetto mi znowu te kółka nie pasują :D ale wózek fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z moich obliczen wychodzi mniej wiecej, ze dzis jestem na polmetku :) zaczelam 20-ty tydzien :) a skoro juz taki temat powstal to ja oczywiscie modle sie zeby najpierw w spokoju urodzic Frania, ale gdzies w kwietniu chcialabym starac sie o drugie dziecko :) ale wszystko zalezy od umowy w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Za dużo jest tych wózków hahahhaha Mój mąż wczoraj powiedział, żebym się uspokoiła bo spokojnie wszystko możemy kupić jak będę w 8 miesiącu.. Ale dostałam nerwa. Ja go rozumiem, że nie ma co panikować...ale czy on myśli że ja tyle wytrzymam??? Ja juz bym chciała kupować kupować kupować...wybierac...No ale z drugiej strony fakt - gdzie bym teraz trzymała łożeczko, wóżek i te wszystkie pierdoły... Wczesniej planujemy zamienić sie pokojami z mamą.. Nie wiem jak to będzie.. No a z drugiej strony, jesli się (odpukać) okaże że wyląduję w szpitalu wczesniej i będę musiała przelezeć do konca ciąży albo urodze wczesniaka to co? Kupowanie na wariata na ostatnią chwile byle czego? Echhhhhh mężczyźni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia..tak od razu drugie? Słyszałam, że powinno się dać troche czasu organizmowi na regenerację bo to przecież spory wysiłek jest (cała ciąża) - optymalnie rok-dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - ja wiem, że wózek chyba warto kupić wcześniej, bo się dośc długo na niego czeka (tzn to też zalezy w jaki sposób się go kupuje) dlatego to jedyna rzecz na której się na razie skupiam co do tego "czasu dla organizmu" myślę, że wszytsko zależy właśnie od ciąży, od organizmu itd moja Mama rodziła rok po roku: córki 83,84,85 ;) niestety zostałyśmy 84,85, a Mama miała po 84 zabronione zachodzenie, ze względu na cesarkę, ale nic się nie podziało ja planuję zrobić rok przerwy, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że sytuacja w pracy tego wymagać będzie... u mojego męża mamy tez rok po roku były dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia30 --- hehe :) noo niezłe szprychy widziałam ten wózek, ale moim typem jest coś pośredniego z tej marki http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://pramsworld.ie/foto/102430230211expander_all.jpg&imgrefurl=http://pramsworld.ie/?main%3D3%26sub%3D22%26item%3D44%26lang%3D1&h=600&w=600&sz=87&tbnid=Ci-YzEWIPqjowM:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__o8yrPeSdjQ1Ksqs6w_CfdhK5Q7U=&docid=Cff1pJqMNaZSeM&sa=X&ei=0f5CUeD7N4vZPJH2gNgD&ved=0CFEQ9QEwBg&dur=1287 sorry za paskudnego linka, ale jest tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem tylko, że lekarze zalecają przerwę. Ja nawet jeszcze nie myslalam kiedy będe planowac drugie, ale pewnie nie wczesniej niż za 2-3 lata. Jesli sie okaże, że w ogóle. Mam nadzieję, że już wtedy bedziemy mieli większe mieszkanie bądź domek. No i kwestia jak dużej opieki będzie wymagała wtedy moja mama. Rozmawiałam z bratem - oni wózek kupili dopiero po porodzie. Więc nie nastawiam się , że będzie z tym jakiś problem.Wcześniej chciałabym miec mniej więcej zorganizowany pokoik - łóżeczko, komoda, przewijak..i na pewno kupione akcesoria do pielęgnacji, i zaopatrzoną apteczkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia30 - ja też bym chętnie kupiłą coś tańszego, ale zalezy mi na wielofunkcyjnym no i "wypasionych" kołach - to już prawie zboczenie hehe zrezygnowałam już z teutonii ten x lander jest dużó tańszy :) no i planujemy kolejne bobo, więc oby się udało KattiYo, - pewnie, każdy robi wszytsko w swoim tempie, ja powolnym, oprócz wózka nie szukałam jeszcze nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×