Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Mi lekarz kazał sam wypić glukozę z cytryną.A co do położnej to wam powiem że ona zawsze się mną opiekowała w ciąży, do gin chodzę prywatnie więc to nie ma związku.Każde pobranie krwi w poprzednich ciążach miałam zastrzyki to wszystko ona mi robiła.Mam u niej karte. Z każdą wizytą u niej jestem ważona,ciśnienie mierzone,pytana jestem o samopoczucie.Może ją wypytam jutro jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja tak- krem BB firmy eveline. Ja w ogole bardzo ostatnio polubilam kosmetyki tej firmy- naprawde fajna jakosc i niezla cena. Mam krem BB, odzywke do rzęs, odzywke do paznokci..A niedawno BB kupilam garniera i jak dla mnie porazka- no ale to tez kwestia skóry.. Ja mam twardy brzuch tylko jak sie najem i mam od razu wzdęcie. Kubuś zmienil pozycje i mnie kopie tak jakos bardziej w srodku.. Dziwne uczucie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Ja też mam częściej twardy brzuch, w dodatku jak trochę za dużo pochodzę to tak jakoś ciągnie mnie na dole i ostatnio zaczęło mnie kuć i pobolewać w dole brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
i też zauważyłam że Mały zmienił pozycję, teraz też czuję go tak jakoś głębiej, kopie mnie po wnętrznościach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo dzięki, spróbuje tego z Eveline, bo za Garnierem nie przepadam jeszcze żaden krem tej firmy mi nie przypasił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) a mnie wlasnie obudzily promienie slonca wpadajace przez okno :) i to by bylo na tyle spania.... Dzisiaj musze sie wziaz za projekt na uczelnie bo ten weekend tam spedzam :/ Rolada zazdroszcze glowki malej moja az tak sie nie pokazuje, ona preferuje chwilowe kopniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta glukoza to lepiej bez cytryny.poprostu to jest mocno slodkie taka woda z 4lyżkami cukru.a cytryne mozna wziasc dodatkowo i zagrysc jakby nie smakowalo.ja zauwazylam że jak jestem zmeczona mocno to coreczka strasznie zaczyna sie wiercic.brzuch mi naszczęscie sie nie napina.a chodzicie czesto do ubikacji bo mnie jakos to omija.mala nie naciska mi na pecherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kattiyo , anulka mój lekarz twierdzi ,że nie powinno się dodawać cytryny i zakazał mi tego zastanawiam się czy można pić wodę mineralną w ten dzień np. czekając na to drugie pobranie czy nic a nic? ja idę w poniedziałek na to badanie mam tylko nadzieję , że nie zwymiotuje i że wynik wyjdzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) alez zjadlam pyszne sniadanko :) maz pojechal rano do piekarni i kupil bulki jeszcze cieple i baaaaaardzo miekkie :) ja zrobilam twarozek ze szczypiorkiem i rzodkiewka, ugotowalam jajka, a do tego pomidorek i ogorki :) no normalnie mniam :D wczoraj wieczorem zlapalam masakrycznego dola... normalnie plakalam i plakalam (w ciazy strasznie czesto mi sie zdaza... :/) no bo tak sobie pomyslalam, ze ciagle sama w tym domu siedze... K. rano do pracy, pozniej jedzie pomagac w tym remoncie u tesciow... no i sie rokleilam... :( dzis w planie wielkie prasowanie-bo juz na ta sterte patrzec nie moge... :) zobaczymy czy na planie sie nie skonczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam plan zeby dokonczyc prasowanie i umyc okno.. Ale zobaczymy jak pojdzie w praktyce. Kiepsko spałam i czuję sie jakas taka połamana.. Zaraz musze zjesc jakies sniadanie bo mam straszne ssanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki ;) ja jak robilam glukoze dodalam pare kropel soku z cytryny, widac co lekarz to opinia :/ wczoraj bylam z mężem obejrzec ten wózek i iiiii jestesmy zachwyceni. Solidnie wykonany, szybko sie składa w miere lekku i cudownie wyglada na zywo, nie myslalam ze bedzie taki fajny :) za tydzien jedziemy go zamowic, tylko trwa wojna co do koloru bo ja chce brazowo beżowy, a mój D. Twierdzi, ze zaraz będzie brudny jak wyjdziemy na dwór. On z kolei upatł sie na taki melanżowy szary. Tylko czy nie bedzie on za ciemny do dziewczynki? Eh ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wypijesz glukoze to juz nie mozesz pic nic przez te 2 h bo wtedy zaburza wchlaniania. Co do glaskania brzucha to wlasnie glaskanie tez powoduje ze brzuch czesciej twardnieje. Glaskanie moze nawet doprowadzic do wczesniejszego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines ja mam czarny wozek:) i wcale nie wydaje mi się za ciemny;) innego koloru nie brałam pod uwagę... Też jestem po śniadanku, dzisiaj płatki na mleku ponieważ bardzo mi smakują w ciąży:) byle nie sładkie... Z tą glukozą to widzę, ze każdej radzili inaczej, panie w moim labo same mówiły o cytrynie, że można i jak czekałam to mogłam troszkę wody niegazowanej łyknąć..dla mnie najgorsze było czekanie, a sama glukoza do przełknięcia... Zapowiada się upalny dzień, plan na dzisiaj - prasowanie rzeczy na wyjazd i kolejna porcja słońca na nogi:) wczoraj nawet leciutko mnie złapało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dawno mnie tutaj nie było, ale na bieżąco podczytuje. Co do twardnienia brzucha, to ja mam wrażenie, że mój cały czas jest taki dość twardy, albo po prostu mi się wydaje bo nie mam porównania. Martwi mnie trochę brzuszek, bo przez 3 tyg ani drgnął 92cm w najszerszym miejscu, za to +6kg od początku. Ostatnio spuchłam cała, jak było tak gorąco, fatalne uczucie i szybko musiałam zdjąć obrączke, bo mi sie wżynała w palec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines ja niestety musze do 12 czekać, bo wtedy dopiero słoneczko jest na moim balkonie:) ale za to juz do wieczora. Dotej pory miałam malutki balkonik, ateraz na nowym mieszkaniu to rowerem można jezdzic;) Ellix ,ja na szczęście nie puchnę i mam nadzieje, ze tak juz zostanie - współczuje, no ale żeby nie było mi tak słodko to pękają mi naczynka na udach i ostatnio boli mnie żyła pod kolanem:( oby żylak nie wyszedł:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Ale dziś słoneczko :D spałam dobrze, choć miałam dziwne sny :/ Goosia ale Ci zazdroszczę tego śniadanka, aż mi się smaczek zrobił :) też idę coś zjeść... Plan na dziś...umówiłam się z koleżanką na spacerek, nie widziałam się z nią chyba ponad lata! teraz ma prawie roczne dziecko więc wypytam co i jak na temat porodu w Krakowie, gdzie warto, a gdzie nie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze rok temu przed slubem mieszkalam na blokach, jedynie wyjscia na działkę mnie ratowalo. A teraz nie moge sie nacieszyc :):) mi juz pare dni temu piegi powyskakiwaly, ale na szczescie to pasuje bo farbuje włosy na rudo więc ok :) ja zaraz wskocze pod prysznic ogarne pokoje, relaks na dworku a po poludniu albo tarasik i kawka z mężem i moze jakas mała sesja zdj, albo zakupy tygodniowe:) Aa i jeszcze jedno, od paru dni mam dziwne bóle brzycha,nie umiem zbytnio jezdzic autem bo od razu zaczyna bolec. Czesto ciągnie mi go tak jakby w dól i mam wrazenie ze zaraz wybuchnie :( ma ktoraś podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie glaskam brzucha bo w pierwszej ciazy mialam twardy brzuch wiec mialam zakaz. Teraz tez mam zakaz glaskania. Ja wole donosic ciaze i potem cieszyc sie maluszkiem a nie teraz wywolac skurcze i plakac ze po co mi to bylo. Mi teraz wystarczy jak popatrze na brzuch jak sobie skacze i nie raz ppowstaje guzek bo maly nogee wypycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd a można chociaż trzymać rękę na brzuchu?? nie głaskać tylko położyć rękę...niech sobie leży...mój mąż tak często robi jak siedzimy obok siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że brzucha nie można zbytnio masować - tak samo jak piersi. Nie wiem jak z delikatnym głaskaniem. Staram się ograniczać - wystarczy że go masuję jak smaruję kremem na rozstępy. No ale mój mąż często się nie może opanować :-) x Byłam na małych zakupach u rzeźnika. Dziwna pogoda, słońce chowa się często za chmury i strasznie duszno. Czeka mnie jeszcze spacer popołudniu do przychodni po odbiór recepty mojej mamy. Mam nadzieje, że będzie mi się chciało... Muszę się zabrac za prasowanie, ale mam leeenia... I jeszcze popołudniu też mnie czekają tygodniowe zakupy marketowe..Dobrze, że mam zgłowy już mieso i wędlinki. Kurcze musze sobie kupić jakieś ładne buciki na płaskim - z płaskich większość mam tylko adidasy, a reszta to na mega obcasikach i szpilkach..No chyba że sie za chwile zrobi lato to mam ładne sandałki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Gzie wy widzicie słoneczko? W trójmieście od rana jest pochmurno i od czasu do czasu pada.... A ja wczoraj byłam u okulisty. To już 3 wizyta u okulisty od początku ciąży i 3 opinia. W końcu zapadła decyzja że będę miała cc właśnie ze względu na mój wzrok. Na szkołę rodzenia się nie wybieram bo po pierwsze u nas jest to strasznie drogie, po drugie moja przyjaciółka nie dawno była i była bardzo nie zadowolona a po trzecie godziny tego są takie że kogoś chyba pogrzało. Teraz doszedł też czwarty powód - ostateczna decyzja o cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcioe dziewczyny :) czytam Was i czytam :) ja teraz siedze na allegro od wczoraj i poszukuję koloru łóżeczka lalka_tereska pamiętam, że mówiłaś, że kupiłaś tego sundvika w kolorze wenge ? mówiłaś że wygląda prawie jak czarne (ja mam czarne półki w pokoju) myslę, czy jak kupię białe nie będzie się to gryzło ? czy ten sundvik wygląda ok ? co do głaskania, to może wywołać poród, ale to nie jest tak, że u każdej kobiety rozmawiałam z lekarzem i ja na początku przy tych skurczach faktycznie nie głaskałam brzucha teraz kiedy się wszytsko unormowało, nie mówię, że cały czas Go głaskam, ale robię to lekarz powiedział, że tylko przy ciążach gdzie istnieje ryzyko przedwczesnego porodu nie wolno tego robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to dziecko czuje, że je głaszczemy mnie jak mocniej kopnie to delikatnie dotykam w tym miejscu palcem i dziecko mi oddaje :) i można, bo pytałam a jak wypycha główkę i tworzy mi się garb bardzo delkatnie przesuwam reką i On się wtedy chowa i zaraz znowu "wyskakuje" no tak się bawimy :) :P choć abcd tez ma rację, no ale u mnie teraz nie ma żadnych skurczy i szyjkę mam odpowiednio długą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już po glukozie.Położna sama wzięła u mnie cytryne i wcisnęła.Samo wypicie nie było złe ale potem te dwie godziny to jazda .Leżałam i bałam się poruszyć żeby nie zwymiotować.Zaraz po wszystkim kupiłam kapuste kisz. i zabiłam te mdłości.Ja i reszta mojej rodziny uwielbiamy głaskać (nie masować) mój brzuch i po tym nic się nie dzieje. A twardy brzuch mam i skurcze od wysiłku , przemęczenia.Bo gdy leże jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i donośnie jeszcze mebelkowych spraw mam zapytanie: czy kupujecie bądź posiadacie przewijak ? jeśli tak to jaki? przewijak z komoda ? przewijak sam - jako osobny mebel? czy ten taki przewijak nakładkę na łóżeczko, na który nakłada się pokrowiec? nie chcę kupować zbędnych rzeczy, ale wiem, że coś takiego by mi się przydało ten łazienkowy z wanienką uważam za zbędna rzecz ale taki przy łóżeczku by sie chyba przydał ? koleżanka mi powiedziała , że użyła przewijaka może z 5 razy a tak to przewijała na łóżku czy gdzieś tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Macie jeszcze problemy z krwotokami z nosa? Albo krwawym katarem? Ja dziś kolejny raz miałam krwotok z nosa tak mocny że aż mi się w głowie zaczęło kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mania ja tak naprawdę dopiero teraz odczuwam te dolegliwości związane z krwotokami z nosa, jak do 23 tyg była cisza tak teraz co pare dni leci mi normalnie jak z kranu :P i dziąsła strasznie krwawią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×