Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość ManiaMania89
Ja do tej pory miałam tylko sporadycznie krwotoki z nosa. najczęściej pojawiał się krwawy katar. Od paru dni tak jak wspomniałaś leci mi tak krew z nosa jakby ktoś kran odkręcił. Teraz jestem na uczelni w bibliotece i o mały włos by mnie nie wyrzucili bo krwotok się zaczął jak pochylałam się nad książką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie my widzimy slonce?? no co Wy :) u mnie, w gorach do sloneczka ponad dwadziescia stopni :) a pranie schnie jak oszalale :) pralka nie nadaza :D ja wlasnie zrobilam sobie drugie sniadanie i wszamalam :) dzien do prasowania nie najgorszy-koncze koszule meza... czyli to czego na stercie zawsze jest najwiecej bo codziennie do pracy pomyka :) zaplanowalismy na niedziele ta Doline Chocholowska ustalajac, ze pojdziemy powoli i do momentu kiedy nie wysiade... :) zapowiadaja ochlodzenie ale moze to i lepiej :) a tam teraz maaaaaasa krokusow kwitnie :) same zobaczcie http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,9931026,Dolina_Chocholowska,,2.html :) czytalam wczoraj jakies blogi w internecie i kobiety w ciazy spokojnie tam docieraja :) przewidywany czas wedlug przewodnika to dwie godziny, ja daje sobie trzy :) ogladalam chwilke temu w dzien dobry tvn program o tym jak karmic wczesniaki-moze ktoras widziala?? ale dla mnie nie to bylo najwazniejsze tylko fakt, ze ten chlopczyk urodzil sie w 27 tygodniu, a teraz ma odpowidnia wage i dobrze sie rozwija :) troszke mi ulyzlo... oczywiscie o tym nie mysle, ale sam fakt, ze moga uratowac takiego wczesniaczka jest dla mnie otucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniamania jaką masz wadę wzroku, że musisz mieć CC? Ja mam astygmatyzm. A odnośnie przewijaka to zastanawiam się nad takim sztywnym co na łóżeczko można położyć, albo w innym miejscu ;) nie wiem jeszcze czy kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja krwotoki miałam ok 15-16 tyg. Strasznie mi leciało!! jak z kranu właśnie, teraz jest ok, czasem jak wydmucham nos to papier jest lekko czerwony, ale nie cieknie z nosa...krwawienie dziąseł mam nadał...czasem krew mi ścieka ciurkiem po zębach, wyglądam jak wampirzyca wtedy :D ale teściowa dała mi taką malutką pastę specjalną co się jej wyciska do zwykłej pasty i po niej jest w miare ok...chyba zwęża naczynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa ja oglądałam ten program i też się ucieszyłam, że ten maluch urodził się właśnie w tym tygodniu, w którym teraz jestem i wszystko z nim dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech ja też placzka sie w ciąży zrobiłam. Wczoraj do snu sobie poplakalam. Ale akurat miałam powód. M. Zawiesza działalność bo nie idzie i zostajemu na lodzie.... ech cóż zrobić. Ja kupię białą komode zwykłą w ikei, stawiam koło łóżeczka a na komode przewijak położe taki zwykły bo też czuję że te przewijaki tylko dla maluszków sie nadają bo potem już chyba za duże szkraby są na to... Ja spadam na podlasie do rodziców. No i święta za tydzień;-) A już w maju ruszam z kupnem Wszystkiego. Dobrze że mamy odlozonych trochę oszczędności. Niestety już sie szybciej męczę. I wpływa to na brzuchol. Więc w czerwcu chcę żeby wszystko było już gotowe. Dziewczyny nie wiem jak Wy ale właśnie zaczynamy z malutka 3 trymestr. Jupi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
elliska - ja mam wadę -5(nieustabilizowana wada- co pól roku mi się pogarsza) z tym że niby są jakieś zmiany na rogówce które przy wzmożonym wysiłku takim jak poród mogą się pogorszyć. Wczoraj lekarka mi powiedziała że jeżeli zmusza mnie do porodu sn to mogę po nim mieć wadę -8 albo nawet i gorszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też oglądałam tvn :) a wczoraj było o stanie poporodowym, rozstępy...bóle krocza...zmęczenie...itp...takie macierzyństwo bez upiększania i dodawania słodyczy, jakie to cudowne być matką...nawet zdjęcia pokazywali, stylizowane na artystyczne...np. matka karmiąca dziecko, piękny widok....ale brzuch cały obwisły i z rozstępami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
a u mnie właśnie zaczęła się ulewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na forum kwiecień 2013 jest diewczyna ktora urodziła w 28 tygodniu i też póki co maluszek coraz lepiej funkcjonuje. Mnie też to jakoś uspokaja. Chociaż to trochę głupie, bo to co przeżywają takie mamy to jest jakaś tragedia. Ten maluszek ważył 800 g, ale już przybiera na wadze. Masakra jak medycyna idzie na przód;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniamania to ja mam -3 o ile dobrze pamiętam, ale nie sprawdzałam, czy mi się ta wada powiększyła. A u mnie jest pochmurno. Fajnie jakby burza była. Bardzo lubię burzę jak siedzę sobie bezpiecznie w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki :) U mnie upał, właśnie wróciłam z zakupów i teraz wcinam 2 śniadanko i czytam Was, a za chwilę idę wyłozyć się na tarasie.dziś całkowicie pod parasolem, bo wczoraj niby co chwilkę chmurka była na niebie ,ale i tak spiekłam się troszkę za bardzo.A karnację mam jasna więc mi dużo nie trzeba i zaraz czrawona jak raczek ;P Na obiad kupiłam paluszki rybne, ugotuje ryż-poszłam na łatwiznę bo nie chce mi się stać przy garach w taki upał.A pod wieczór przyjeżdzaja znajomi i robimy grilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całe szczęście, że te dzieciaki rosną zdrowo i że medycyna jest w stanie im pomóc...no ale co rodzice przejdą, ile strachu to już oni tylko wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aandzik - dziękuję za odpowiedź :) czyli reszta nie kupuje przewijaka ? hmm sama już nie wiem co do wady wzroku ja mam -3,75, ale na jednym oku mam zaćmę pourazową :O , która co prawda nie pogłębiała się do tej pory, ale sama jestem ciekawa, bo teraz idę sprawdzić właśnie tę zaćmę no i plus schorzenia endokrynologiczne.. sądzę, że po przeczytaniu wielu rzeczy sama będę optować za cc... chociaż mój pierwszy lekarz mówił tylko o tym, zanim jeszcze w ogóle byłam w ciązy... teraz nie mówi nic i już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia ja przewijak tez kupuje :) mam wypatrzony taki zwykly http://allegro.pl/przewijak-usztywniany-80x50-berber-12-wzorow-hit-i3057149987.html :) bede go ustawiac na lozeczku albo na komodzie, zobacze w trakcie gdzie mi bedzie lepiej :) moja siostra taki miala, a pozniej faktycznie przezucila sie na lozko, ale ja w pokoju malego nie bede miec lozka wiec przewijak powinien mi posluzyc bo nie bede za kazdym razem Franka przenosic i calego asortymentu kosmetycznego np. do sypialni zeby go przewinac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noelia co do przewijaka, ja kupię taki co go się kładzie na łóżeczko, mamy mały pokój więc nie chcemy żadnych zbędnych mebli. Ale to się jeszcze zastanowię...bo być może po prostu będę przewijała małą na kanapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia, ja nie kupuję przewijaka,Mysle że to zbędny gadzet.Zawsze przewijałam młodego na kanapie lun nawet na dywanie podkładając zawsze jakis mały kocyk lub taki specjalny nie przemalkalny podkład w razie ewentualnego przemoczenia. Ale to kwestia gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dopóki będzie Młody spał w naszej sypialni, to też wolałabym jak najmniej gratów dzięki, zostałam utwierdzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie...mam parę ciuszków dla dziecka używanych...myślicie, że należy je wyprać w wysokiej temp.?? np 90 stopni czy wystarczy 60 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bede miec pzrewijak sztywny na lozeczko, bo nie mam miejsca na osobno stajacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada, moja pralka ma w programie prania BABY CARE obok taki znaczek z bodami :) i wtedy temp ustawia sie na 60 stopni, więc myślę że to wystarczajaco. Wg mnie mozna gotowac te białe ubranka lub pieluszki, bo te kolorowe to jednak troche ryzyko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolada ja sie chyba boje prac az w tak wysokiej temperaturze ze wszystko zmieni swoje rozmiary.... :o Ja planuje wszystko wczesniej namoczyc a dopiero pozneij prac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też się boję...bo jednak 90 stopni to dużo...ale może jak w 60 się wypierze a później dokładnie wyprasuje z obu stron to powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) ja od paru dni dzialam sobie na mojej dzialeczc, sadze kwiatki, warzywka.. Ach uwielbiam to:-) tylko czuje sie bardzo uzalezniona od meza bo wielu rzeczy juz sama zrobic nie moge, a zawsze taka zosia samosia byla ze mnie i wszystko robilam po swojemu. No ale dobrze, ze maz mimo tego ze wraca zmeczony z pracy z checia mi na tej dzialce pomaga:-) Co do glaskania brzucha to powiem Wam ze moja kolezanka z 7 miesiacu trafila przez to ze skurczami do szpitala. Lekarz od razu powiedzial jej ze to od glaskania brzucha. Ja wiec staram sie tego nie robic, tylko klade sobie reke na brzuchu i tak trzymam. My tez mamy zamiar kupic taki przewijak na lozeczko i Gosia akurat taki sam z ta miarka mam upatrzony:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolada ja np normalne biale bawelniane rzeczy typu koszulki, skarpety czesto piore w 90 stopniach i nic sie nie dzieje. Tak pomyslalam na poczatku ze te biale uzywane bodziaki co mam tez tak wypiore ale jednak doszlam do wniosku ze sie boje. Wypiore w 60 stopniach, potem wyprasuje i mysle ze bedzie ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×