Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość bo zielona herbata
wybiera żelazo z organizmu zwłaszcza pita non stop a w ciąży zawsze tego żelaza brakuje mimo że przed ciążą był z nim w porządku. Lepiej odpuścić sobie zielona herbatę i nie mieć dzięki temu anemii. Co do ciąży w UK to tak - robią test czy aby ci sie nie wydawało ze jesteś w ciąży potem mierzą, ważą, pobrali krew, obliczyli termin OM i każą przyjść między 12 a 13 tc do położnej a położna kieruje do szpitala na skan czyli usg pierwsze prenatalne wtedy tez pobierają krew na badania genetyczne.Co by sie nie działo do 13tc niestety nikt Ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
a bierzecie jakieś suplementy, witaminy? mi znajomy lekarz polecił Omegamed Optima i póki co tylko to biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona herbata wypłukuje tłuszcz a to jest bardzo potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu, ja piłam wczoraj tylko raz ale później czytałam o tym w necie a dziś jeszcze potwierdziła to moja ginekolog. więc stanowczo pożegnam się zielona herbata na 8 miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo zielona herbata
natko DHA,kwas foliowy, witamina D jod żelazo to trochę za mało na pierwszy trymestr jak najbardziej ale w drugim trymestrze będziesz musiała wprowadzić preparaty pełno witaminowe z minerałami- m.in witaminy z gr B, magnez, wapń i uważajcie na nadmiar wit.A nie kupujcie lepiej preparatów z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
w takim razie zostaje tylko mięta i rumianek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko biorę ten duphaston i kwas foliowy, dużo witamin ale wszystko naturalne nic w tabletkach. natalka u mnie też dziś poczatek 7 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
o witaminie A też czytałam, że nadmiar jest zły w ciąży. a polecasz jakiś konkretny preparat? myślisz, że w drugim trymestrze powinnam dokupić sobie pozostałe witaminy czy zmienić całkowicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
a czy któraś z Was widziała już bijące serduszko na usg? wiecie może przy jakim poziomie hcg widać coś więcej niż tylko pęcherz płodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyny! cieszę się, że znalazłam ten topic, fajnie czytać o osobach w podobnej sytuacji. nie przeczytałam jeszcze wszystkich stron, ale postanowiłam dołączyć. test zrobiłam tydzień temu - dwie wyraźne krechy. następnego dnia poleciałam do lekarza - mam za sobą ciążę pozamaciczną i chciałam mieć pewność, że tym razem jest inaczej. pęcherzyk był w macicy :-D ale poza tym nic więcej lekarz nie powiedział. w najbliższy piątek idę znowu do ginekologa, ale do innego - poleconego przez znajomą. mam nadzieję, że teraz zobaczę i dowiem się więcej. oby wszystko było oki, trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
mi poki co tylko ta luteine dal i powiedzial ze dalekj brac kwas foliowy i to na tyle .... no mi sie zacznie w czwartek dokladnie 7 tydz :) mam nadzieje ze juz mi cos pewnego powie lekarka :) bo do tego 13 zawsze jakies leki sie znajda ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
Sally Brown no trzymamy kciuki i gratulujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ja gadam! to już 2 tygodnie minęły odkąd zrobiłam test. już się nie mogę doczekać kolejnej wizyty u lekarza, chciałabym, żeby wszystko było oki i żebym mogła zobaczyć serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
ja tez na to licze ze zobacze lub uslysze :) no u mnie juz 13 dni jak @ sie spoznia ;)) Sally ktory tydz by był u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
Sally gratuluję!! :)))) natalka, a dostałaś luteinę tak po prostu czy miałaś niski progesteron? bierzesz pod język czy dowcipnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
powiedzial ze jak jestem w ciazy to mi pomoze w utrzymaniu ciazy i kazal brac 2x1 pod jezyk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2231
za pół godziny mam wizytę u lekarza zobaczymy co mi powie ta angielska położna mam nadzieje ze zrobi mi jakiekolwiek badanie napisze jak wrócę trzymajcie kciuki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe Mamusie gratuluje :) ja bede miec dopeiro pierwsza wizyte i tez licze ze juz cos bedzie widac...chociaz to bedzie 5t2d....moze bedzie zarodeczek, jak myslicie?? ja tez biore luteine, dostalam na regulacje cyklu i jakbym zaszla to tez nie zaszkodzi :) wiec biore caly czas... A ja dzisiaj pieke ciasteczka korzenne....ach ta magia swiat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, gratulacje nowym przyszlym mamuśkom:) Czemu nie można pić herbaty z malin???? Ja slyszalam, ze wlasnie trzeba bo wzmacnia mięśnie macicy i przed porodem to nawet zalecane.. Na przeziebienie mi lekarz tez zalecil wiedzac ze w ciazy bylam jak bylam chora. Ktos cos wie wiecej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja za tydzień idę na pierwsze USG, w 7 tyg. I mam pytanie czy te USG jest wewnętrzne czy zewnętrzne? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piiotrkowaa
Hej . :( Robiłam test wyszedl negatywny :( czyli zaniedługo ciocia przyjedzie,ale fakt, że sie spóźnia . Jeszcze mam cichą nadzieje, że moze test byl za tani by był wiarygodny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2231
Nienawidzę Anglii !!!! wiec tak moja pierwsza wizyta u pielęgniarki w uk zważyli mnie zmierzyli jakiś tam wywiad historii rodziny o chorobach i pytała się czy test robiłam i ze w czwartek ktoś do mnie zadzwoni i powie mi co dalej świetnie .. czyli uwierzyli mi na słowo ze jestem w ciąży a ja nadal się martwię .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
Piotrkowa moze jeszcze za malo hoprmonu zeby test wyszedl pozytywny :) poczekaj pare dni i @ nie przyjdzie to powtorz test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piiotrkowaa
KUrcze!! test robiłam 15 min, teraz na niegopatrze i jest druga blada kreska . Czy to to czy test już jest "przeterminowany" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi25 w 5 tygodniu i 2 dni moze byc widoczny tylko sam pecherzyk jeszcze bez zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
moze byc ze jestes ale po ilus minutach wynik bedzie niewiarygodny ... powtorz za 2 dni i najlepiej z rana z pierwszego moczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2231
Piotrkowaa ja tez tak miałam druga kreska byla blada :D i zrobilam pozniej z 5 testow i wszystkie pozytywne :D Gratuluje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkowa moze byc ze wczesnie....u mnie za pierwszym razem ta druga kreska tez pojawila sie po jakims czasie dopiero :) wiec poczekaj 2 dni albo idz na bete :) abc123 dzieki za odp....szkoda ze jeszcze nic nie bedzie widac, bo pozniej swieta i nie mam kiedy isc w 6 tyg...moze pojde pomiedzy sw a nowym rokiem, zobacze co gin powie ostatnio jak bylam w 7 tyd to juz bylo piekne serducho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka :):):):)
witam... mogę dołączyć..? termin ostatniej miesiaczki to 15listopad.. dziś przyszły mi testy ciążowe i z ,,głupa" zrobiłam jeden po południu i po zaledwie kilku sekundach pojawiła się bardzo blada,ale różowa druga kreska.. chwile później zrobiłam drugi test i to samo się pojawiło.. z kalkulatora wychodzi (jesli to faktycznie ciąża) że to 4 tydzień i termin porodu na 23 sierpnia.. dodam że w czerwcu poroniłam w 6 tygodniu.. kiedy najlepiej do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×