Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martusiaaa18

Zespół Churga - Straussa

Polecane posty

Gość gość
Oczywiście były też gorsze chwilę. Na początku kuracji byłem ratowany Endoxanem. Eozynofilie były wszędzie. We krwi na poziomie 85%. Później już było lepiej. Raz do 2 razy w roku mam ciężkie zapalenie oskrzeli do tego ciągle zapalenia zatok, oczywiście mam też osteopenię i regularnie łamią mi się zęby. Poza tym wszystko ok. Wyglądam dobrze, wagę mam idealną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie! Biorę sterydy od 25 lat..różne w mniejszej lub większej ilości.Od 212 roku usłyszałam ,że to Zespół Churga-Straussa..Brałam Sól Medrol ..wlewy dożylne ,byłam na Endoxanie przez 10 m-cy. Nie jest lekko zawsze się coś dzieje.Tyle lat borykam się ze zdrowiem ale funkcjonuje i mimo wszystko się uśmiecham. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba aż tak złych wyników nie mam, z objawów to tylko zatoki i oskrzela i epizod z zapaleniem osierdzia, z biopsji nacieki w zatokach i oskrzelach, serce na echo idealne, we wtorek ma mieć rezonans serca i ocenę nacieków. Najlepsze jest to, że od zapalenia osierdzia w 2014 roku biorę sterydy w odstępie max 30 dni przerwy i ponownie steryd. W zeszłym roku byłem w przychodni immunologicznej i przepisano mi dwa leki, a dosłownie suplementy. Po pierwszej kuracji nie było efektów i lekarz powiedział, że można powtórzyć ponownie za pół roku i tak zrobiłem. Teraz mija już ponad 40 dni a ja czuję się bardzo dobrze. Delikatne objawy zatokowe. Reumatolog mówi mi, że objawy astmy się cofają a mogą się pogarszać stan organów wewnętrznych. Z tych leków co biorę ma śmiech. Ja gdybym nie miał 3 tygodnie temu biopsji to normalnie uwierzyłbym w uzdrowienie. Co ty o tym sądzisz i jak oceniasz wynik eozynofilów podawałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wit123
Ja się leczę od 3 lat Encortonem w Krakowie u pani dr n. med. Barbara Rewerska, również konsultowałem się prywatniej klinice Niemczech. Twój wynik troszkę za duży. A nie chcesz się poradzić w Krakowie. Dwie opinie to nie jedna. Będziesz miał porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wit , przemyślę to. Troszkę mnie przeraża to leczenie encortonem. Od 8 lat jestem na sterydzie z przerwami i lekarze mi truli, że musimy znaleźć przyczynę tego zapalenia bo steryd pomaga mi tylko na chwilę . I masz znaleźli chorobę i jedyne lekarstwo to steryd i do tego brać go ciągle. Maskara klient na całe życie i bez możliwości wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wujek Wojciech
Dla ZCS polecam książkę : Cud terapii Gersona .Tam wiele dobrych przykładów ,że nie tylko sterydy i farmacja ale natura uzdrawia wszystko nawet z raka. Spróbować nie zaszkodzi. Do oglądania film ròwnież polecam oraz wywiady z Leonardem Coldwellem naturoterapeutą.Powodzenia czekam na posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wit123
edziu321 Nie musi by steryd na całe życie. To zależy od zaawansowania choroby i czy leczenie doprowadzi do remisji choroby. Z twoich wypowiedzi nie wynika, że jesteś w remisji, tylko choroba jest cały czas. Trzeba zmieni sposób leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszaZabrzr
Witam. Jak dobrze wiedziec, ze sa inni. Po kilkunastu latach przeroznych problemow wlasnie rozpoznali mi Churg Straussa. Narazie mam wlaczony Metotreksat 15 mg na tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani, moja wypowiedź na temat tej choroby, zdiagnozowanej u męża w 2012 r jest na drugiej stronie -dość długa, opisująca początek choroby! Mąż choruje od 5 lat! Przez ten cały czas szukaliśmy przyczyny tej paskudnej choroby!Stosowaliśmy różne diety - w tym bezglutenową, bezmięsną i bezkazeinową! Stan zdrowia się poprawiał,ale alergia nadal była!!! W tym roku, wiedzenie instynktem samozachowawczym, i za namową rodziny zrobiliśmy vega test - w b. dobrym gabinecie terapii naturalnej. Test wykazał zakażenie organizmu glistą ludzką , toxocarą , przywrą jelitową i innymi, ale nie będę aż tak wchodzić w szczegóły! Przeprowadziliśmy dwumiesięczną kurację p/ pasożytniczą z przerwą dwutygodniową. I wreszcie te cholerne eozynofile z poziomu ponad 7, spadły do poziomu 3,4! Stan zdrowia poprawiła sie na tyle,że zmniejszono dawki leków, w tym sterydów, a frakcja wyrzutowa serca jest obecnie na poziomie 50% było 38. Tutaj można przeczytać o toxocarozie i o tym co ona powoduje! https://pl.wikipedia.org/wiki/Toksokaroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie! Po pięciu latach choroba się odezwała i znów objęła serce (już raz przeszłam zawał ) Churg Strauss nie pozwoli o sobie zapomnieć.Wcześniej brałam Metypred 40 mg i Endoxan w tabletkach przez okres 10 miesięcy. Metypred został i był stopniowo zmiejszany. 2018 kontrolny rezonans serca ,który wykazał niestety ponowne zajęcie serca choroba. Włączono imuran ,encorton 60 mg..na takiej dawce sterydów można zwariować ,skutki uboczne są okropne. pół roku brania leku i nic, teraz zmiana wlewy Endoxanu i dalej sterydy.Czy pomoże ? Zobaczymy..powiem Wam jeszcze,że miało być tak pięknie ,czyli lek biologiczny i znów nic,jakoś mnie to omija. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja zachorowała 4 lata temu- diagniaza: ciężką astma eozynofilowa. Choroba zaatakowała bardzo agresywnie. Niemal od razu duże dawki sterydów matypred 32 mg rano i wieczorem. W trakcie częste zapalenie zatok co skutkowało operacją. Jestem już po trzeciej. W 2016 na Wołowskiej w Warszawie gdzie z ogromnymi powikłaniami ledwo wyszłam na prostą. Po miesiącu okazało się że mam usuniętą cała małżowine i znaczną część komórek sitowia. Z trudem znalazłam lekarza który podaj się próby ,,naprawienia,, tego co zespsuła Pani doktor z Wolowskiej- jeśli można ja Wogole nazwać Panią doktor. Teraz jestem świeżo po 3 operacji polipy ciągle się odnawiaja, bólr głowy ciągły katar. Niemal co 2 mięs zaostrzenie astmy, wysokie feno i ciągle wysokie eozynofile. Przejezdziłam już chyba całą Polske w poszukiwaniu lekarza który mógłby mi pomoc. Po szperaniu w necie sama wpadłam przypadkowo na zespołu CS i część moich objawów pasuje do tej choroby. Aktualnie jestem w trakcie leczenia biologicznego - mebuluzumab ale szału nie ma. Może moglibyście polecić mi jakiegoś dobrego lekarza który mógłby sumiennie przyłożyć się do sprawy. Zapoznać się z moją choroba i przede wszystkim pomoc. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam ws-tstkuch j życzę wytrwałości w chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

Witam,

choruje na ZCS od niespełna 2 lat. Choroba uaktywniła  się u mnie od razu po urodzeniu mojego pierwszego dziecka. Proszę o wiadomości szczególnie kobiet w podobnej sytuacji.

jborzecka@wp.pl

pozdrawiam, Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Churg 2019

Witam czy ktos jest tu w 2019 obecny jako churgowiec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Mój mąż choruje. Ma położyć się do szpitala w Krakowie i mają podać mu jakąś chemię. Czy ktoś miał podawaną chemię w tej chorobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×