Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cos uniwersalnmego...

jakie polskie slodycze dla obcokrajowcow zabrac?

Polecane posty

Gość gość
My jak wracalismy do Szwajcarii to zabraliśmy kolacza bo fajnie wyglada i smakuje tez ok, wszelkie czekolady i ptasie mleczka nie maja szans z ich rodzimymi czekoladami Nie wiem jak w innych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wedlowskiego ptasiego mleczka to za drugim razem kupiliśmy razem z "malagami" i od maja ptasie leży w szafce :D szału nie ma , kiedys było lepsze gdy byłam dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja myslę ze dobrym wyborem bedą sezamki,przeciez sa super a moze chałwa? a moze nasze nalewki słodkie ajerkoniak lub nalewki babuni.ALbo np soplicę pigwową?Muszą to byc czekoladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
toruńskie pierniczki, malaga, prince polo, krówki, sezamki, michałki, kostka piernikowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtyd,pe,d
Truskawkowa z wedla,torcik wedlows,i,pierniczki torunskie,cukierki z solidarnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.07.13 [zgłoś do usunięcia] gość Powiem ci jak jest naprawde, mieszkam w stanach, byla iu mnie rodzina , przywiezli polskie smakolyki, ptasie mleczko itp. Nikt z moich amerykanskich znajomych nie chcial tego jesc Ja ci tez powiem prawde-rozbawilas mnie niesamowicie,bo gust amerykanski w tym zakresie to dno...dna :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim anglikom bardzo smakowalo ptasie mleczko, wisnie z alkoholem w czekoladzie i cukierki miesznkowe chyba z solidarnosci - zloty orzech i inne tego typu. Jedna kolezanka stala sie fanka polskiej chalwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toruńskie pierniki-jedyne prawdziwe. Wedlowsie ptasie mleczko. to sa rarytasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelmaa
O tak, wedlowskie Ptasie Mleczko jest rewelacyjne, a ostatnio zasmakowałam w Biało Białym tak samo fajnie rozpływa się w ustach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kazdym kraju są polskie sklepy,więc po co wieziesz z Polski? w USA odpadają polskie wyroby cukiernicze i nalewki kupowałam i zadnych rewelacji! lepiej kup coś na miejscu to,co lubią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym chciała żebyś mi przywiozła krówki (te suche też są ok) i michałki, nie wiem czy to typowo polskie ale dla mnie bomba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooooo CHAŁWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiejka
Chałwa i wedlowskie czekolady , ptasie mleczko również ma powodzenia za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renago
Wszystkie słodycze wedlowskie są dobre jakościowo, dlatego każdy je docenia i najchętniej kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi to przede wszystkim kojarza się z PL sliwki w czekoladzie – wybornie smakuja, uwielbiam je:) od kilku lat mam zaufana firmę http://e-slodycze.eu/ tych przepysznych cukierków. Zamawiam wyłącznie od nich :) jeśli miałabym jeszcze cos podpowiedziec to może jeszcze kukułki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krówki i koniecznie Michałki - choć te ostatnie to można w zasadzie kupić na miejscu - w Niemczech, Holandii i UK robią juz powoli podobną furrorę jak u nas w ojczyźnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaniaaa111aa
baryłki wedlowskie !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa chałwę. Typowo polska...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ptasie mleczko od milki jest super, te wedlowskie mi nie smakuje. merci, rafaello i inne takie akurat chyba we wszystkich krajach. bezy też są fajne i smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ptasie mleczko, wiśnie w czekoladzie, chałwa, krówki, michałki białe (!), prince polo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajomi Kanadyjczycy uwielbiaja sliwki w czekoladzie. Z kolei na Brytolach testowalam ptasie mleczko, Michalki i pare innych rzeczy i nie byli pod wrazeniem. Bardziej sie podniecali jak upieklam ciasto,albo muffinki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm teraz mysle, mzoe sprouj Kukulki, oni nie maja takiego czegos. I czekolady nadziewane z Wedla, sa takie pol na pol, jedna jest z gruszka bodajze i czarna porzeczka, to tez cos,czego nie ma za granica. Aha, Pawelki, takie najbardziej alkoholowe tez :) Ogolnie w Polsce na miejscu latwiej im zaimponowac drozdzowkami, ciastami z cukierni (np Sowy), czy lodami od Grycana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika33

Jeśli krówki to koniecznie Krówki Zatorskie od firmy Lolly Polly! Nie znam drugiej firmy, która produkuje tak dobre krówki z samych NATURALNYCH SKŁADNIKÓW. Cieszę się, że istnieją jeszcze takie firmy, które stawiają na naturalność a nie na chemiczne dodatki, które nas trują... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×