Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość porcelanowy słonik na szczęści

biała kuchnia

Polecane posty

Gość porcelanowy słonik na szczęści

Stoję przed podjęciem poważnej decyzji a mianowicie o wyborze kuchni.Strasznie podobaja mi się białe kuchnie w stylu francuskim.jak patrzę to normalnie już się widzę w takiej pięknej kuchni. http://www.google.pl/search?q=kuchnie+w+stylu+francuskim&hl=pl&gbv=2&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=7wO9UMzjLMrDswbwvYHICQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1107&bih=703&sei=8gO9UMyBIsvEtAbe9IHoAg jednak się troszkę boję mam 3 chłopów w domu i obawiam się ,że narobię sobie kłopotu. jakoś nie lubię nowoczesnego stylu,kanty ,kąty proste - żle się czuję nawet w takim pomieszczeniu. chciałam prosić o wypowiedź osoby,które mają białe fronty jak to się ma do utrzymania czystości? dodam ,ze moja kuchnia musi być wizytówką domu bo z wiatrołapu wchodzi się niestety prosto do kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stein
biale po kilku latach moze troche zzolknac, ale najwazniejsze zwracaj uwage na fakture frontow moja niestety jest drewno podobna i rowki zachodza brudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym gora 2-4 tysiace
piekne te kuchnie!!! ja tez lubie taki styl, a nowoczesnosc mnie razi i te kanty wszedzie. Co do utrzymania w czystosci, jest troche ciezej, ale nie jakos bardzo. A blat im bielszy tym wbrew pozorom mniej brud widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się jednak nie odważyła na całkiem jasne meble, choć sama kupiłam sobie zestaw, który jaśniejsze elementy ma - http://www.twojemeble.pl/kuchnia_junona_k_junona_black_red_white,mebel26910.html Blat nie jest biały, ale nie jest też ciemny i powiem Ci, że brudu jakoś mocno na nim nie widać. Najbardziej narażone są dolne szafki (jeśli ma się dziecko), dlatego ja zdecydowałam się na brąz w tej części. Musisz sobie przemyśleć, czy będzie Ci się chciało co chwilę czyścić brud, skoro ma to być Twoja wizytówka i zdecydować się na coś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też wydaje mi się, że biel w kuchni to dość ryzykowna sprawa... ale z drugiej strony - jak będziesz widziała brud, to będziesz częściej sprzątać. tyle tylko, że biel prędzej czy później jednak zżółknie, a z tym już nic niestety nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie NIE. Ja to zbieram kasę na nową kuchnię bo w mojej bieli wytrzymać już nie mogę :D Wszystko białe - meble,blaty,stół,krzesła,sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oMarika
Ja mam białe fronty i jestem zachwycona. Brudzą się tak samo jak inne i trzeba je myć jak każde inne. Jeżeli to jest styl, który ci najbardziej odpowiada to nie ma się co zastanawiać. Ja kładłam deskę warstwową w kuchni to znajomi mi odradzali (że lepiej gres itd..) a teraz jak przychodzą to zazdroszczą :) kieruj się własnym gustem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ja mieszkam pięknie
Oczywiście, najlepiej się kierować własnym gustem :) białe fronty będą fajnie wyglądać szczególnie z drewnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam w poprzednim mieszkaniu przez 6 lat białe fronty (sama montowałam :)) i przez cały czas sprawowały się idealnie. Nie zmieniły koloru, nic innego, niepokojącego, się z nimi tez nie działo, a prezentowały się przepięknie. decyduj się! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porcelanowy słonik na szczęści
[zgłoś do usunięcia] AnastazjaP ja będe miała ecri coś w tym stylu http://www.kuchnie-scavolini.pl/meble_kuchenn e_scavolini_baltimora.html strasznie podobają mi się te wysokie i oszklone szafki 3 lata temu znalazłam kuchnie cudo w gazecie, zamówię u stolarza identyczną jak na moim zdjęciu bardzo ładna też mi się podoba.jednak te szklane szafki...hm ładnie wyglądają.ja obecnie mam tylko 2 takie i szczerze mówiąc ciężko się je myje przez te kratki to raz a po drugie niestety trzeba mieć tam wszystko na tip top poukładane bo wszystko widać a na to już ja bym nie miała siły....... za dużo oszklonych szafek jak dla mnie. u grycanki widziałam białą kuchnię i blaty brązowe też to fajnie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_elizaBE
Jak fronty są porządne i lakier porządny to nie będą żółknąć. Białe meble plus brązowe blaty - świetny pomysł. Popatrz sobie na projekty Komandora, kumpela zamawiała właśnie od nich białe meble do kuchni. Rewelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zamierzam remontować kuchnię, co prawda malutka blokową, ale będzie biel lub jaśniutki krem w półmacie przypominam sobie że u mojej babci na wsi od zawsze były białe meble w kuchni, zmieniały się tylko style a była kuchnia kaflowa na wegiel która brudziła nie mniej niż gazowa, moja mama mówi że raz w tygodniu myli dokładniej a co dziennie tylko przetarcie i nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co białej kuchni, jakie dajecie uchwyty? bardzo mi się podobają muszelki, ale nie wiem czy są wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam białą kuchnię w stylu prowansalskim,jest cudna,nic nie żólknie...to wprawdzie nie śnieżna biel, tylko taki lekki krem...jest cudna.Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, zobacz sobie w googlach na hasło "kuchnia prowansalska" i sama zrób projekt. Opłaca się,taniej i lepiej-tak jak chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rysiek79
Co wy gadacie z tym żółknięciem białych frontów! Jak jest dobry jakościowy front i lakier to nie ma siły, żeby żółknął. Mój znajomy ma już od kilku dobrych lat kuchnie Scavolini (linki były wyżej, więc nie będę spamował) w białych frontach i wyglądają, jakby kupił je wczoraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julk_a9870
dokładnie, lakierowane fronty nie zżółkną. Często się je myje. Zawsze biel można połączyć np. z czernią tak jak tu: http://www.urzadzamy.pl/kuchnia/aranzacje/bialo-czarna-aranzacja-kuchni-aranzacja-kuchni-ladne-inspiracje,6_7321.html lub urządzić nowoczesną kuchnię czerwoną również z bielą http://www.urzadzamy.pl/kuchnia/aranzacje/aranzacja-kuchni-nowoczesna-czerwona-kuchnia-zdjecia-kuchni,6_7320.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc kuchnia jest :))) białe fronty w półmacie , orzechowy blat jestem mega zadowolona , meble są już przeszło miesiąc aj przetarłam je raz , dosłownie czasem drzwiczki przy zlewie ochlapię,to lekko przecieram i basta, żałuje tylko że nie wymieniłam kuchenki na zabudowaną http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6e8b2f7699be7f2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygląda ok, tylko płytki trącą mi latami siedemdziesiątymi, no i jak już je dałaś, to nad kuchenką pociągnęłabym je do samego okapu, a nie taki kawałek malowany na środku 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już są właśnie podciągnięte pod sam okap, choć tak wyglądały ładniej przesadzasz że płytki to lata siedemdziesiąte, ja nie pamiętam żeby w tamtych latach takie były hahahah takie chciałam żeby były babciowe jakem w wieku babciowym :)) to są płytki pasujące do kuchni nowoczesne duże pasują do typowo nowoczesnych gładkich frontów, te mają frezy i choć mogłam wybrać ładniejsze to i tak jestem zadowolona ,są super w utrzymaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcięcia / rowki zachodzą brudem czyli ciągłe czyszczenie i być może szybsze zniszczenie mebli białe hm.... nie za bardzo mi się podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no właśnie, ile ludzi tyle gustów, byłoby nie ciekawie gdyby wszystkim podobało się jedno i to samo:)) ważne jest żeby fronty były gładkie, bez tak zwanej chrupki bo wtedy zachodzą rzeczywiście brudem fronty lakierowane na gładko czy to połysk czy półmat wystarczy lekko przetrzeć szmatką z płynem do szyb lub naczyń i są czyściutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam błyszczące, białe fronty i jestem bardzo zadowolona. Nie żółkną a do tego ściany mogę malować w różnych kolorach, pozmieniać dodatki i za każdym razem kuchnia wygląda inaczej. Kolorowe fronty to już ograniczona paleta kolorów na ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem biała kuchnia to synonim elegancji. Trzeba tylko skorzystać z pomocy kogoś, kto takimi kuchniami się zajmuje na co dzień. Z białym kolorem można przesadzić i zrobić kuchnię, która nie pasuje do reszty mieszkania. Ja postawiłem właśnie na współpracę z projektantem. Zamawiałem kuchnię w http://www.verlani.com/. Panowie mi zaprojektowali kuchnię, wykonali i zamontowali. Co ważne, kuchnia jest bardzo funkcjonalna i spełnia moje osobiste preferencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jakoś nie jestem przekonana do białej kuchni... Nie chciałabym tego czyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×