Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość WYSOKONADCISNIENIOWCY

NADCIŚNIENIE - LECZENIE

Polecane posty

Gość gość
Zamiast tabletek proponuję picie soku z buraka, bardzo tania i skuteczna metoda na obniżenie ciśnienia, mojej mamie, która od lat cierpiała na nadciśnienie bardzo pomogło. Trzeba też wyeliminować z diety sól i zastąpić ziołami, czosnek dodawany do potraw również bardzo pomaga obniżyć ciśnienie. Dwa razy dziennie można pić herbatkę ziołową składającą się z morszczynu, jemioły, kwiatostanu głogu, owoc głogu, skrzypu polnego, korzenia kozłka, kwiatu bzu i liści ruty (mieszanka ojca Klimuszko). Zamawiamy przez internet, polecam sklep http://www.ziolavita.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinkatruskawkowa
Rzeczywiście stosowanie takich naturalnych można powiedzieć środków pomaga. Ale przede wszystkim trzeba przyjmować lekarstwo i zmienić tryb życia. Mój kardiolog z euro-kliniki w siemianowicach dba właśnie o to, aby dbać o siebie. Jednak dobry lekarz prowadzący jest skarbem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniawas
Witajcie, wszystkim na nadciśnienie polecić mogę Provein od Avity. Też kiedyś musiałam brać leki i leki i jeszcze raz leki, jednak lepszym rozwiązaniem okazał się być ten suplement. Wiadomo, że z nadciśnieniem nie ma żartów ale jeśli komuś może to pomóc to polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sok z buraków obniży ciśnienie -tylko systematycznie pić.Życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadciśnienie to jest poważna sprawa. Ja leczę sie u kardiologa, ale czasami zapisuje sie na wizyty do chirurga naczyniowego (http://chirurgnaczyniowygdansk.com.pl/), konkretniej na doplera żył i tętnic. lepiej wiedzieć za wczasu jak sie coś dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy łagodnym nadciśnieniu nie zawsze są potrzebne leki, ale lepiej tego nie ignorować, w wielu przychodniach można zmierzyć ciśnienie bezpłatnie np. w Prosenie (płocka), a czasami można wziąc udział w programie i być pod stałą opieką lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0000
W przypadku nadciśnienia ważne jest również to, by mieć możliwość kontrolowania swojego stanu zdrowia. Przydatnym urządzeniem mogą okazać się holtery ciśnienia - https://kredos.pl/holtery-cisnienia . To właśnie dzięki nim możliwe jest zbadanie ciśnienia chorego w całodobowym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Od dawna choruję na nadciśnienie, jak wiele innych osób, a poziom wiedzy na temat tej choroby jest niepokojąco niski! Ciężko wtedy pomóc drugiej osobie. Znalazłam ostatnio krótki i zwięźle napisany artykuł, warto zajrzeć na początek, może komuś zaświeci się światełko w głowie: http://www.euro-clinic.pl/blog/12/skuteczne-sposoby-na-nadcisnienie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TWWWW
Używamy w domy modelu Desktop Geratherm. To nam mama poleciła, także kupiliśmy sobie z żoną tak dla profilaktyki. Ma funkcję wykrywania arytmii, wyświetlacz jest spory, wyniki dokładnie widać bez lupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja babcia z nadcisnieniem ciezko jezdzi do uzdrowiska tutaj www.uzdrowisko-swieradow.pl podono te zabiegi bardzo pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście w przypadku nadciśnienia ważna jest konsultacja lekarska, ale równie ważna jest dbałość o zdrowie we własnym zakresie. Co należy zrobić: 1. Ograniczyć tłuszcze nasycone, a zwiększyć ilość korzystnych dla zdrowia, które znajdziemy w takich produktach jak: oliwa z oliwek, olej lniany, ryby morskie, orzechy włoskie,... 2. Ograniczyć znacznie ilość sodu ( soli), pamiętając, że sporo soli znajduje się w przyprawach, konserwach mięsnych oraz przekąskach- krakersach, chipsach, paluszkach, itd.. 3. Wykluczyć napoje podnoszące ciśnienie: kawę naturalną i colę, napoje energetyczne, alkohol, 4. Zwiększyć spożycie warzyw i owoców bogatych w potas: banany, brzoskwinie, brukselkę, pomidory... 5. W przypadku nadwagi lub otyłości - obniżyć masę ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a myslicie, ze jaka skutecznosc maja takie uzdrowiska jak www.uzdrowisko-swieradow.pl ? jestem ciekawa takim rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama pokonala nadcisnienie dzieki wakacyjnemu pobytowi w www.uzdrowisko-swieradow.pl maja bardzo duzo zabiegow, które sa pomocne przy nadciśnieniu, mysle, ze warto w ten sposób zadbac o swoje zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja o wiele lepiej się czułam korzystając z tego we Wrocławiu http://miastokobiet.eu/zywa-woda/. Jest to świetna alternatywa żeby nie faszerować się kolejnymi lekami tylko pomóc sobie w inny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, Jestem studentką 5 roku psychologii i piszę pracę magisterską na temat jakości życia osób chorujących kardiologicznie. Chciałabym na jej podstawie określić, jakie czynniki są odpowiedzialne za jakość życia w tej grupie pacjentów. Nie zrobię tego jednak bez głosu samych zainteresowanych. Bardzo Państwa proszę o wypełnienie króciutkiej ankiety (zajmie to Państwu dosłownie 5 – 10 minut). Dzięki Państwa pomocy, będę mogła napisać pracę magisterską i skończyć studia. A może i mnie uda się Państwu pomóc poprzez opisanie czynników odpowiedzialnych za Państwa jakość życia, które będzie można później wzmacniać u Państwa w trakcie leczenia kardiologicznego. Bardzo proszę o zaangażowanie osoby zarówno korzystające, jak i niekorzystające z rehabilitacji kardiologicznej. Z góry dziękuję za Państwa ogromną pomoc! Ps. Ankiety są anonimowe, a wyniki z nich uzyskane posłużą tylko celom statystycznym Wersja dla Pań: https://docs.google.com/a/st.swps.edu.pl/forms/d/1T6H8PPYMmiiS3iR-rFR8BYQ5ZRuFK44zArDNBTNrs5U/edit?ts=572df814 Wersja dla Panów: https://docs.google.com/a/st.swps.edu.pl/forms/d/1YiSbXeayzca4rKUmb5HRD-dqAAi9s3AuvaDcN2YytTg/edit?ts=574095f3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość dzieci które były bite ponizane i dręczone przez rodzicow ma podwyższone cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawdę dobrze jest się badać regularnie, dzięki temu nawet jak zacznie się coś dziać, to wykryje się to we wczesnym stadium, u mnie wyszło nadciśnienie niedawno i zaczęłam się leczyć u http://kardiologszczecin.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według najnowszych doniesień z nadciśnieniem walczyć można naturalnymi sposobami, jak chociażby dzięki działaniu noni (morwy indyjskiej). Owoc zwany niegdyś aspiryną starożytności stymuluje organizm do produkcji tlenku azotu, który w organizmie poszerza i uelastycznia naczynia krwionośne a co za tym idzie reguluje ciśnienie krwi. Moim ostatnim odkryciem są produkty firmy Kyani, a szczególnie Nitro które dzięki wysokiej koncentracji noni przynosi spektakularne rezultaty. trojkatzdrowia.kyani.net - zachęcam do zapoznania się z produktami, w razie pytań służę pomocą 693009812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia ma nadciśnienie, stosuje odpowiednie leki, ale pomagają jej też kąpiele w żywej soli magnezowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie choruje na nadciśnienie już 10 lat. utworzyłem bloga w którym opisuje swoją walke z tą chorobą możę ktoś wyciagnie jakieś wnioski zapraszam http://w-normie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinka33dd
Trzeba sobie by przejrzeć trochę tych aparatów, wybór jest spory. Ja się zdecydowałam kupić sprzęt polskiej firmy Sanity, model nazywa się Simple i rzeczywiście jest simple jeśli chodzi o obsługę. Duży przycisk, duży wyświetlacz, mankiet z możliwością dopasowana do ręki. Nic tu skomplikowanego w tym mechanizmie nie ma i mi bardzo taka konstrukcja osobiście odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata44
Może Ci się sprawdzi ciśnieniomierz Senior firmy Sanity. Warto sobie poczytać i poszukać w necie. Można za nieduże pieniądze kupić zwłaszcza że gwarancja jest tutaj nawet do 5 lat. Wiem że moi rodzice z tego korzystają i też chciałem sobie do swojego domu coś takiego zamówić, żeby tak od czasu do czasu skontrolować ciśnienie. Niby na nic konkretnego nie choruję, ale ostatnio zacząłem ćwiczyć więcej więc może warto sobie monitorować pracę serducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alasobol
Dostałam w prezencie nie tak dawno ciśnieniomierz SmartCardio i działa mi bez zarzutu. Szybki wynik, pomiar który mi ręki nie miażdży...to mnie chyba najbardziej cieszy w tym modelu, że mankiet nie robi siniaka na ramieniu podczas pompowania, a zazwyczaj tak było przy innych aparatach z jakich korzystałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletamars
Mamy w domu od niedawna ciśnieniomierz i jest to automat na ramię Simple Sanity. Rzeczywiście obsługuje się to dość – Simple ;) Mały automat, można swobodnie spakować do torebki i wziąć ze sobą choćby do przychodni do lekarza. Nie mam porównania, bo nigdy wcześniej ciśnienia nie kontrolowałam, ale chyba mierzy szybko, w każdym razie na pewno mnie ręka po takim mierzeniu nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selenakot
Mi pasuje ciśnieniomierz Simple Sanity. Niska cena, bo dałam za niego sto złotych, ale za to długa gwarancja bo 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×