Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mysza91

Kiedy poczułyście PIERWSZE RUCHY maleństwa w brzuszku mamusie ???

Polecane posty

Hej dziewczyny :) Jestem w 17 tc ,zastanawiam się kiedy poczuję pierwsze ruchy mojego maleństwa...Jak to było z Wami ?;>Mam czasem bulgotania i dziwne rzeczy dziejące się w moim brzuszku ale wydaje mi się ,że bardziej sobie to wmawiam niż to naprawdę istenieje.Nie mogę się już doczekać aż będę mogla co dziennie czuć mojego skarbka w sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba ci sie pojecia pomylily
jak mialam aborcje i go cieli w srodku to czulam rozne czesci ciala cool uczucie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 18 tyg :) podobno te szczuplejsze czuja wczesniej niz te bardziej puszyste. wedlug podrecznikow ok 20 tyg. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porannarosaaa
ja w 15 tygodniu czułam juz takie jakby drgania miesnia, potem na usg sie okazało ze malenstwo ma tam nózki akurat wiec juz wtedy czulam jak kopie ;p ale takie ewidentnie wyczuwalne ruchy to tak w 17 tyg dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak samo
w 18 tygodniu, ale było to bardzo delikatne, jakby przystawić palec do nadgarstka i poczuć tętno. Ale nie czułam ich początkowo każdego dnia. Obecnie jestem w 25 tyg. ale mój dzidziuś jest raczej leniwy po tatusiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutinka9_0
Brava- to się nie do końca sprawdza bo ja należę do tych szczuplejszych a poczułam dopiero w 21 tygodniu ;) teraz jestem w 28 i codziennie czuję a nawet czasem widzę moje maleństwo (kiedy wypchnie łokieć lub kolanko) :) kocham te ruchy we mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży "coś" czułam już od 13 tc, a kopnięcia od 17 tc. A w obecnej ciąży leci już 18tc i kompletnie nic nie czuję, ale może to wina dodatkowych niezrzuconych kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porannarosaaa
Mama2013Luty - witaj hehe trafilysmy na ten sam topic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimomo
Pierwszy raz w 18 tygodniu,ale to był taki jeden czy 2 bąbelki bardzo delikatne ;) Późnym wieczorem po ruchliwym dnoiu poczujesz lada dzień,tylko musisz się zrelaksowac i skupić ;)) Teraz jestem w 22 tygodniu i kopie wyraźnie ;)))) Szykuj sie na cos wspaniałego,to jest świetne! Mnie na początku rozsmieszało do łęz !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasablanka90
A wiecie może w jakiej pozycji mogę najwcześniej poczuć ruchy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghyhyh
W pierwszej ciąży w 20 tc, a w kolejnej juz w 17 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
W pierwszej ciąży 20tc, w drugiej 16tc. Później ruchy były nie do zniesienia, mała robiła takie wyprosty, że nie mogłam znaleźć sobie pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też jestem w 17tc
nie czułam jeszcze ruchów dziecka, przynajmniej nie wydaje mi się aby to był dzidziuś ,prędzej coś w jelitach :P Jestem w pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasablanka - ja czulam jedynie wtedy kiedy lezalam na plecach , ale tylko na malej podusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutinka9_0
Ja czuję najbardziej kiedy leżę na lewym boku albo na plecach :) ożywia się też kiedy jem lub coś mnie zdenerwuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Assiula
Ja poczułam w 20 , teraz jestem w 37 i mały tak się rozciąga, wypycha, straszne górki mi się robią i spać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkiego dobrego...
Js poczulam w pierwszy dzien 20 tygodnia:) Wczesniej mi sie wydawalo ze to jest TO, ale jak poczulam to juz bylam pewna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franka_xxx
17 tydzien i kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patent na własne zdanie
1 stycznia 2010, g 7.00 rano, równo 5 miesięcy i 10 dni przed terminem porodu, nie pamiętam który to był tydzień. Wyraźny kopniak, tydzień później inni też mogli już wyraźnie czuć. Motylków nie było, syn do tej pory wali prosto z mostu bez subtelności:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo wcześnie, nie pamiętam dokładnie który to był tydzień, 15,16 - jakoś tak. W mojej rodzinie to normalne. Maluch mojej siostry w 16 tygodniu już się nieźle wiercił. U mnie dopiero teraz - w 19 tc synek daje o sobie codziennie znać, ale w nocy. Czuję już małe kopniaczki. Jak się przekręca to łaskocze mnie nie tylko brzuch, ale i przyłożona dłoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W sumie
"Brzuszek" to ma dziecko, a ty masz brzuch, a bedziesz miala bebech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qochanie
ostatnia miesiączka 22.05 pierwsze ruchy 3.10 nie pamiętam który był to tydzień ale pierwsze co dał mi poczuć to fikołek:] pierwsze ruchy tylko ja czułam, z resztą do niedawna kopał tylko jak byłam sama w domu, te kobitki które nie czują codziennie-prawdopodobnie rusza się jak śpicie :] ja ostatnio się niepokoiłam że tak mało ruchów w ciągu dnia-okazało się że harcuje w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahoniowy fiolet
ja pierwsze ruchy poczułam szybko, bo w 16tc, właśnie taki motylek, albo rybka. Sporo zależy od tego, jak masz ułożone łożysko, bo jeśli na pzedniej ściance, to raczej poczujesz później, bo ono tłumi ruchy i muszą być juz porządne, żeby wyczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anataz
Jakoś w 20 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×