Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ninka281

sierpien\wrzesien 2013

Polecane posty

Gość daga2307
Dobrze macie... ja narazie mam za duzo stresu na glowie zeby myslec o porodzie. 18.01 skonczyla mi sie umowa o prace. wczoraj chlopak zapytal zdziwiony dlaczego innej pracy nie szukam, przeciez chora nie jestem tylko w ciazy. szkoda tylko, ze ja ogolnie nie mam sil, w dodatku zdazaja mi sie plamienia, a raczej podczas siusiania leci mi krew wiec boje sie co bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia Diazon nie wiem nic o ich stronie internetowej ale jak bardzo chcesz to się dowiem bo to bardzo blisko mnie :) natomiast wiem że cennik mają konkretny. byłam tam kiedyś pytać o jakieś badania to mało oczy nie wyszły mi z orbit :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga a nie mogłaś lub nie proponowali ci dalszej umowy? czy może poszłaś na zwolnienie? i gdzie ty mieszkasz ? na wszystko jest jakieś wyjaśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
Niestety mieszkam w Niemczech i pracodawca nie ma obowiazku przedluzyc umowy jak kobieta jest w ciazy. 23 listopada mialam oderacje i do konca umowy bylam na zwolnieniu ( 6 tyg od ortopedy i 2 tyg od ginekologa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tak jak JoAsiaUK napisała.....do porodu masz płacone a zdrowotne do wyjścia ze szpitala .szwagierka tak miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli, nawet gdyby gin Ci dal jeszcze zwolnienie, nci by ono nie dalo? W jakim miescie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
JoAsiaUK niestety ale nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
Pracowalam tu rok... i niestety zeby dostac zasilek musze im zalatwic papiery z Polski ( nie rozumiem tylko po co oni chca wiedziec gdzie wczesniej pracowalam, mieskalam i zaswiadczenia, ze w pl byly skladki odprowadzane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbq23
wiecie co... pisałam tu 3 razy, napisałam 3 bardzo obszerne posty, a wszystkie mnie zlałyście ciepłym moczem. I teraz też widzę = jakaś laska o coś zapytała, przywitała się, kulturalnie dzisiaj a wy co - zlewa totalna, zapatrzone w siebie. nara, chamskie jesteście i tyle, nic więcej chyba nie trzeba dodwawać. Mielcie się tu dalej w tym swoim słodkim, pierdzącym fiołkami sosie. Ale wiedzcie, że zachowujecie się wobec innych, nowych dziewczyn ni fair. nara🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
JoAsiaUK przepraszam, ze to napisze ale twoje dziecko tez bedzie z tych NIRODOWODOWYCH. jak mozesz o nich tak pisac???????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, a ubezpieczenie w AOK masz? Bo jak co, to ktos moze Cie wciagnac na swoje. Sama opieka nad ciezarna w Niemczech z tego co wiem, to bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga-ja nie czuje sie gorsza, ale tu naprawde tak jest, dyskryminacje sie czuje. To nie forum na ten temat, ale moge Ci podac mase przykladow. Anglicy to rasa panow, a nad nimi tylko ciapaci, czyli hindusi. Poza tym nie ma tu kwestonariusza, gdzie nie musisz zaznaczac rasy i obaywatelstwa. W Polsce prawie tego sie nie spotyka, w Niemczech tez tak nie jest. Nawet do biblioteki jak sie zapisujesz jest pytanie o pochodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
bbq23 przepraszam ale ja nie czesto siedze na forum i nie czytam wszystkich wczesniejszych wiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że miała na myśli i napisała tak jak to mówią na obcokrajowców którym dzieci rodzą się w innym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbq23
Daga spoko, akurat Ciebie czy Asiuli nie miałam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
JoAsiaUK mylisz sie. sadzisz, ze w Niemczech jest jak w bajce? wiecej jest tutaj obcokrajowcow niz rodowitych niemcow. Moja siostrzenica chodzi do szkoly gdzie na 23 osoby moze 5 jest czystego pochodzenia niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbq23 forum trochę tu szwankuje,często nie widać naszych postów więc można coś przeoczyć a nie od razu lekceważenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOOOOOOOOOOOOOHHHHHHHHHHHHHOOOOOOOOOOoo czyżby kolejne potyczki słowne?????????? teraz w każdym kraju jest taka mieszanka narodowości że szok Ja myślę że te hormony tak w nas działają :D :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
Nie hormony. po prostu dla mnie czlowiek to czlowiek i niewazne czy ma on "RODOWOD" czy nie. nie powinno sie tak mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matki i przyszłe matki :P chodzcie idziemy spać ;) Jutro też jest dzień. może lepsze albo bardziej spokojne posty "spłodzimy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, ja mniej wiecej sie orientuje jak jest w Niemczech, wiem,ze tam tez nie jest jednolicie,znaczna czesc swojego dziecinstwa spedzilamw tym kraju, znam jezyk, kulture,moj tata jest Niemcem. Dlatego, ze mam mniej wiecej porownanie, nie twierdze,ze tam jest jak w bajce, ale w porownaniu z tym, co w tym poprawnym politycznie kraju sie dzieje, to w Niemczech naprawde nie ma takiego rasizmu. Zakladalismy internet, w tym samym czasie wprowadzali sie sasiedzi-Anglicy, ta sama siec, im dali termin na za 2 dni, my 3 tygodnie. pytam, co za roznica, koles odpowiedzial, ze no bo wie pani, oni tutaj maja wieksze wiezy, im siec jest bardziej potrzebna. Kolezanka ma dziecko w szkole odleglej o 3 mile od domu, drugie ma w innej szkole, nie ma samochodu. W tej samej szkole jest jeszcze 3 polskich dzieci, jest mozliwosc zalatwienia transportu dla tych dzieci. W urzedzie i to jest cytat-dla 4 tu cisza polskich znow cisza dzieci nie bedziemy glowy sobie zawracac. My mielismy problem z sasiadami-pierwsze pytanie na policji, czy to Anglicy. Odpowiedz twierdzaca, wiec sorry, ale oni niewiele moga zrobic. A kolezanke Polke podkABLOWAla sasiadka Angielka i policja mogla zareagowac. Kiedys cos zalatwialam, zabraklo mi slowa i zapytalam, czy pan zna niemiecki. On,ze jest w ANgli, u siebie-jak podkreslil i nie musi mowic w innym jezyku. W Polsce jest mile widziane, kiedy urzednicy znaja obce jezyki. Nie mowie, bo znam fajnych Angoli, chodzilam do szkoly, gdzie wrecz euforie wykazywali dowiadujac sie, ze jestem Polka, pomagam w takim centrum kulutralnym, gdzie tez sie ciesza,ze Polka sie angazuje. Ale szefowa tego centrum to Niemka, wiec moze dlatego ha ha. Coz, jestem tu, mam swiadomosc,ze to moj wybor i musze sie dostosowac. U nas tez sie dyskrminuje niektore nacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie osobiście rodowód to ma pies czy jakieś tam zwierze, ale nie czepiam się słówek, bo to głupota, miałyśmy się wspierać a ciągle się o coś spieramy ........... duże kobiety a czasami jak dziewczynki z piaskownicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga2307
asiula74 ja jestem przewrazliwiona na pym punkcie. matka chlopaka tez mnie ostatnio nawyzywala m.in. "asocjal z bloku wchodniego podobny do szczura" wiec wiem, ze dla nikogo to nie jest mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, Ty pewnie tez niejednego doswiadczylas, pewnie juz sie przyzwyczailas i nie reagujesz, dla mnie to jeszcze czesto szok. I dre morde, jak pisalas, bo wiem,ze bez tego nic nie wskoram. Ciesze sie,ze znam jezyk, bo wtedy bylabym ta jeszcze gorsza kasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×