Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Aniorak ja bym pojechala do lekarza juz dzisiaj nie czekala bym do czwartku. Pewnie jest wszystko dobrze ale po co ci te nerwy do tego czwartu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka dobrze ze jest wszystko dobrze z maluszkiem i u ciebie . Ja plec naj szybciej poznam 9 maja . Teraz w czwartek mam wizyte ale to jest na NFZ a tak jest takie USG ze nie mam ci liczyc . Xxxxxxxxxxxxxx wczoraj wymyslilam nowe imiona dla synka : Igor , Robert ,Michal Coreczki : Izabela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synestezja
Aasiula28 - mnie też męczą koszmary. Ogólnie dotyczące mojej rodziny, nie mnie samej. Może się podświadomość jakoś przygotowuje na ochronę potomstwa? Wiesz poczucie zagrożenia stada:). xxx Cudny dzień - ładuje baterie pracami ogrodowymi. Moja córka chodzi za mną i powtarza : " Mamusia odpocznij, masz dzidziusia w brzuchu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz pracuje nad imionami. Na razie mam Alicja albo Kevin. Ale to nie jest wcale ostateczna decyzja. A tak apropos decyzji tez macie takie problemy z ich podjeciem ? Doslownie wszystko, ciuchy,kolory,co ugotoawc na obiad, jaki owoc chce zjesc, ze wszystkim problem. Stoje ,patrze i sie wkurzam. I nie moge podjac decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lezalam plackiem i odpoczywalam dlatego dopiero pisze. Tullippanna ja przytylam sporo ale brzucha prawie nie widac. Jak ktos niewie ze jestem w ciazy to nie widzi ;-). Ja stwierdzilam ze poczekam i wrzuce troche na luz bo ostatnio za duzo biore na siebie i moze przez to organizm dziwnie reaguje . Ja jutro bedzie to samo to pojade prosto do niego bez dzwonienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigi,my idziemy łeb w łeb:).Też miałam@ 06.01, a termin mam 13-14.10.2013.ale zbieg okoliczności:)Pozdrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TEŻ MIAŁAM OSTATNIĄ MIESIĄCZKĘ 6 STYCZNIA...W CZWARTEK IDE DO LEKARZA I MAM NADZIEJĘ ŻE POZNAM JUŻ PLEC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka82 myslisz ze tak wczesnie juz bedzie mozna okreslic plec ? ja juz nie moge sie doczekac. A jeszcze miesiac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizyte w czwartek, mam nadzieje ze lekarz mi powie kogo nosze w brzuszku:) Przyznam szczerze ze juz mnie denerwuja te wszystkie spekulacje, wygladasz na dziewczynke, o brzuszek jak na chlopca:) Nawet w rodzinie zaklady zaczeli robic:) hhaha:) Chyba bardziej ode mnie nie moga sie doczekac, dla mnie najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa, ale ciekawosc momentami bierze gore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak - ja też jestem panikarą po przejściach. Wizyta na pogotowiu w takim przypadku byłaby standardem ;) A jak teraz się czujesz? Agnieszka - to dobrze, że pojechałaś. Pewnie lekarz podejrzewał lekkie odwodnienie. Co do usg, to muszę się dopiero zapisać, bo z tego stresu na ostatniej wizycie zapomniałam tego zrobić. Dzisiaj byłam na pobraniu krwi. Oddałam 4 fiolki :( Na szczęście koszty pokrywa NFZ. W poprzednich ciążach wszystkie badania robiłam prywatnie. Jak dobrze, że Was mam i oświeciłyście mnie, że badania można zrobić na fundusz. Zaoszczędziłam jakieś 400zł, które należą nam się z resztą bez szemrania. Dziękuję :* Syntezja - słodka ta Twoja córcia. Ile ma latek? Karola, Gosieńka - mając świadomość, że ktoś ma ten sam termin jest raźniej. Nie macie takiego odczucia? Pozostaje tylko pytanie która pierwsza wyląduje na porodówce. Ja ostatnio rodziłam tydzień po terminie, więc pewnie teraz będzie podobnie :) Tullippanna - mi na ostatniej wizycie powiedział, że najwcześniej w 17 tygodniu, czyli jak my sobie na forum liczymy - w naszym 18 - określi płeć. Ale, że niby też nie ma co się nastawiać, że powie na pewno. Co do ćwiczeń kegla, to polecam. W poprzedniej ciąży ćwiczyłam. Głównie w 3 trymestrze. Pod koniec ciąży używałam Epino, ale to już Wam pisałam ;) Pani położna powiedziała, że jak na pierworódkę, to ładnie urodziłam. Pewnie za sprawą tego sprzętu. Używa sie go na 2 tygodnie przed terminem. A tak poza tym popołudniu bolała mnie trochę głowa. Mam nadzieję, że pogoda się nie pogorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamusiaPatusia....jestes dzielna...zycze ci z calego serca zebys niedlugo juz podzielila sie z nami cudna wiadomoscia ze jestes w ciazy i zeby wszystko poszlo dobrze... Xxxxx Co do snow to wiecie ze mi sie dzisiaj snilo ze pielegniarka mi pobierala krew strzykawka bez igly....i cale rece mi podziurawila ta.strzykawka...masakra jakas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna wydaje mi się że może być już widac w 16 tyg. tym bardziej że będę miała robione USG na bardzo dobrym sprzęcie prywatnie...ciekawe kiedy będzie chciał zrobić to prenatalne połówkowe USG. podobno się go robi między 15-21 tyg.więc już bym się kwalifikowała... gigi82 ja miałam miesiączki tak po 23-25 dni przerwy więc mi wychodzi termin wg lekarza na 8-10 październik. Córcię rodziłąm 9 dni przed terminem ale miałam robiony masaż szyjki macicy w gabinecie na wizycie i na drugi dzień dostalam bóli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam dziwne sny ;( jeszcze teraz moj maż czesto na 2-3 dni wyjezdza to zasypiam w salonie na kanapie przed telewizorem, sama spac nie moge ;( Xxx Dzis bylam na badaniu ;) z maluszkiem wszystko ok wiercil sie i machal lapkami i tylko tyleczek wypinal lekarzowi hehe , w dalszym ciagu jest malutki ,bo ma 6 cm, ale podobno wszelkie wymiary glówki i kostrczek ma w porzadku i rozwija sie dobrze ;) po naciskach mojego męża o pleć malucha gin dał mu cały 1% wiecej ze to raczej chlopak niż dziewczynka hehe ;p i nawet dostal foto 3D maluszka by przestal juz pytac co to za płeć;D Xxx Better ja dostalam kompleksowa witaminke ze wszystkim ;) Xxx Tulipanna mi gin powiedzial ze plec powinno dac sie okreslic na kolejnej wizycie czyli ok. 17 tyg ale nie obiecuje hihi ;) Xxx Podsumowujac glupim pytaniem natury fizjologicznej ;) czy was tez meczą ładnie mówiąc ,gazy ??bo mnie strasznie az mąż sie ze mnie chichra ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam W sobotę byłam na weselu i wcześniej martwilam się że nie bede mogła tańczyć przez te moje bóle (wolalam być ostrożna) ale dziwna rzecz się stała, bo tego dnia nie miałam żadnych boli. To pierwszy raz od 1,5 tyg. I teraz nie wiem czy to dlatego że odstawilam witaminy (robiłam takie doświadczenie) czy to zbieg okoliczności? Wczorajteż mnie nie bolało ale dziś gwałtownie.kichnelam i przeszył mnie tak potworny ból że myślałam że coś mi się stało. Od tego czasu znów mnie pobolewa ale nie tak jak kiedyś. Co do koszmarow- dziś śniło mi się że moja siostra zachorowała na guza mózgu, to było potworne! Cały czas mi się to przypomina i aż ciary przechodzą... Aż mi głupio że mi się to przysnilo nigdy się siostrze do tego nie przyznam. Jutro zaczynam 15 tydz i dla ddalszego eksperymentu powroce do witamin. Jeśli pi 3 dniach przyjdą mocne bóle to wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigi,Gosienka-ja rodzilam moja Wiki prawie 2 tygodnie po terminie to może ja będę ostatnia:).ale fajne jest to że wiem że nie jestem sama z tym samym terminem:).jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka....mi na polowkowe prenatalne kazal przyjsc od 21 tyg...wiec to na pewno moe od 15....tylko od 21 do 23 tyg... Xxxx Grace...nie wydaje mi sie zebys jakoekolwiek bole miala od witamin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigi nie czuje sie swietnie szczegolnie ze ostatnio jestem strasznie slaba co w moim przypadku sie nie zdarza... Moja mama sie smieje ze z silacza zrobila sie mala krucha istota. Jestem blada wiec bez makijazu nie wychodze bo skore mam polprzezroczysta. Czesto mam chwilowe omdlenia. a brzuch boli mnie codziennie. Do tego martwie sie czy ten torbiel nie rosnie. Ale wczoraj znowu po trzech dniach ciszy czulam malucha. Balam sie bo ruchy czulam dosc szybko i z synkiem i teraz a przez trzy dni nic... Ale wczoraj dostalam kilka soczystych kopniakow wiec dzidzia funkcjonuje i chyba bedzie odzwierciedleniem starszego brata on tez od samego poczatku taki zywy. W ciazy z nim w 11 tyglekarz nie mogl go zmierzyc bo nie lezal ani chwili spokojnie. Po porodzie zreszta stwierdzono nadruchliwosc wiec cos w tym jest. RubyDragon co do "gazow" u mnie objawiaja sie strasznymi wzdeciami na ktore espumisan nie dziala i leze okolo godziny dziennie bo oddycha sie ciezko nawet a brzuch mam wtedy jak w 9mcu ciazy blizniaczej ;-) A co do plci to lekarz u ktorego bylam na usg 4d w 14tym tyg powiedzial ze nie ma opcji zeby nie poznac plci do 18-20 tyg. To musi byc lekarz ciapa zeby nie widzial. sam tak skierowal usg ze i bez jego mowienia widzialam ze mamy raczej chlopca. Sam stwierdzil ze w tym tyg mozemy sie jeszcze pomylic bo u dzieciaczkow wyglada to podobnie. Zobaczymy w czwartek czy sie nie mylil ;-) co do terminu porodu ja rowniez czuje sie razniej wiedzac ze nie tylko ja tego dnia spodziewam sie porodu. Pozdrawiam wszystkie dwupaki i zycze milego slonecznego dnia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace88 rzeczywiście od kichania, czy kaszlenia są bóle brzuszka, też tak mam. niestety czasmi są też po takim czymś powikłania- ale to już chyba w skrajnych przypadkach- w szpitalu leżała ze mną na sali dziewczyna co kichnęła i zaczęła krwawić. te dziwne sny w oierwszym trymestrze są męczące:) budzisz się w nocy i nie wiesz czy to sie działo naprawdę czy tylko sen, ale potem sny podobno ustają na sile, mijają i będzie lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki mi dziś wizytę i oby po tej chorobie wszystko było ok. może poznam płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka,no oczywiście że trzymamy:) Tylko po wizycie szybciutko na neta i chwal się nam jak było:) Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej. Czytam na bieżąco, ale nie zawsze mam możliwość coś napisać. Powrócił temat imion :) Ja nic nie wiem. Nic mi się nie podoba. Tulipana: a Ty za granicą mieszkasz, że o Kevinie myślisz? :) xxxxx Zaczął się sezon na "chłopiec czy dziewczynka" ;) Teraz kolejna część z nas (w tym ja), które są w okolicach 14 tyg. i mają wizytę w niedługim czasie będzie nam donosić co tam w brzuchu siedzi. Strasznie fajna sprawa :D xxxxx Co do snów to gdzie nie wejdę na jakąś stronę o ciąży to wszędzie piszą, że właśnie w tym okresie często mogą pojawiać się koszmary. Ja niestety mam koszmary dotyczące synka, który już na świecie jest. Nie wiem co się dzieje z psychiką ciężarnej, ale normalnie to jest straszne. Cały czas mi się śni (często jeszcze dobrze nie usnę - czyli mi się wyobraża), że coś mu się dzieje, wypada z okna, ktoś go porywa, gubi się itd. Masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o terminach już pisałam, będę mieć umówioną cesarkę ok. tydzień przed terminem (fajna data byłaby 13.10.13 :) ). A pierwszą ciążę przenosiłam o 10 dni i mimo dwóch kroplówek i kilku godzin bóli, postępu nie było, łożysko zaczęło się odklejać i wzięli mnie szybko na cc. Ot i cała moja historia porodowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa trzymam kciuki . Xxxxxxxxx Emka jesli chodzi o imiona mamy duzo propozycji dla synka a dla coreczki tylko jedno ale mezowi sie one nie podoba . Xxxxxxxxxxxx Aniolarak jak sie dzisiaj czujesz? Xxxxxxxxxxxxx Gosienka u mnie polowkowe robia w 20 tygodniu . Xxxxxxxxxxxxx Grace wesele ja mam w sierpniu jeszcze duzo czasu a juz sie zastanawiam w co sie ubiore . Xxxxxxxxxxxcxx Gigi ja w poprzedniej ciazy tez za wszystkie badania placilam a teraz robie wszystko na NFZ. Epino szczerze nie wiem co to jest ale poczytam sobie na necie Xxxxxxxxxxxxxxxx Asiulka , Gosienka ja tez mam wizyte w czwartek miedzy 8 a 11 godzina na NFZ. Bede miala robione USG ale na bardzo starym sprzecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dzidzia zdrowa i bardzo ruchliwa. Wystraszyłam się bo lekarka nie mogła znaleźć serducha tym urządzeniem co się słyszy bicie (nie wiem jak się nazywa ) ale na usg wyszło ze jest ok. i na 60-70% to dziewczynka :) chyba będę miala parkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka brzuch pobolewa przy kazdym ruchu ale sama juz nie wiem z jakiego powodu. U mnie przyczyn moze byc wiele poczawszy od mocnego tylozgiecia szyjki skonczywszy na zrostach po zabiegu i przesunietej siatce przepuklinowej dlatego staram sie nie siac panik plamien poki co dzis nie bylo. Co do koszmarow ja ostatnio non stop je mam i sa tak cholernie rzeczywiste.... masakra. Z synkiem w ciazy koszmar mialam raz teraz przynajmniej co druga noc. Mam pytanie do mam chlopaczkow. Moj syn jest hmmm niegrzeczny to malo powiedziane. Z miesiaca ns miesiac jest gorzej i zaczynam sie bac co bedzie jak sie urodzi malenstwo. Bije krzyczy wszystko niszczy rzuca... I patrzac na dzieciaki w jego wieku widze ze sa inne. Myslalam o paradni psychologicznej dla dzieci i niewiem czy moge pojsc z tak malym dzieckiem. Moze pomogli by mi cos zmienic bo sama nie daje rady. Kary nie zdaly rezultatu nagrody tym bardziej... jestem po prostu bezsilna i siedze i wyje godzinami a on i tak robi co chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do snów to mi się dziś śniło że moja mama też była w ciąży :) a to żea menopauze to taki szczegół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka a wymiary maluszka masz? Xxxxxxxxxxxxx Anilorak mrtwie sie o ciebie . A jesli chodzi o synka to moze to kwestia glupiego wieku . Jak masz watpliwosci to idz z nim do psychologa . Moj jest starszy i jak narazie nie wie ze bedzie mial brata albo siostre . Ale chyba bedzie dobrym bratem teraz zajmuje sie swoja myszka miki . Ubiera pieluszke kolysze usypia i okrywa do snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×