Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Anilorak z tego co pamiętam to moj jak miał dwa lata potrafił mnie uderzyć w twarz na urodzinach przy wszystkich a teraz ma 5 i lepszego syna nie mogłabym mieć. To jest okres kiedy dziecko sprawdza na ile może sobie pozwolić . Nigdy nie byłam za biciem albo klapsami ale to się zmieniło jak Oliwier zaczął dorastać. Kiedyś całą ciastoline rozrzucil po pokoju jak lazalam posprzątać powiedział ze nie umie i bolą go ręce więc ja mu klapsa i znów że ma pozbierać a on dalej że nie umie i bolą go ręce woec ja dwa klapsy przy czterech klapsach płakał i zbierał od ttej pory slucha i czuje respekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka niestety ale dziecko tak się ruszalo i kopalo że nie dała rady zmierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko u nas to nie bicie tylko jawne znecanie. Np 3 mce temu polamal nos mojej mamie. Chwile wczesniej uderzyl kolege metalowym aurem w twarz i rozcial mu warge kopie mnie po brzuchu gryzie gdzie tylko moze. Niszczy nie tylko zabawki ale tez mieszkanie. Wydrapal dziury w podstawce telewizora a mamy go od niecalych trzech tygodni. Ostatnio ugryl innego kolege krew sie polala... Nie zachowuje sie jak rowiesnicy i klaps tu nic nie dal bo ja mu klapsa w pampersa a on mi w twarz... Nawet moja mama stwierdzila ze to juz nie sa przelewki.... Po prostu jestem bezsilna. Dzis nawet nie zdazylam zaczac obiadu bo co sie za cos biore to rozpieprza cos innego. A ja nie mam sily na cokolwiek.... Malo spie malo jem i im dluzej to wszystko trwa tym gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa to dobrze ze maluszek byl taki ruchliwy . Ja jak bylam ostatnio na USG to lekarz tez mial z tym problem . Oj z ciastolina tez ostatnio mialam problem ale moja taktyka byla inna pare razy mu kazalam zebrac a pozniej sama pozbieralam i przy nim wyrzucilam do kubla na smieci byl placz ale teraz raczej szybciej sprzata po sobie. Ale uwazam ze odpowiedni klaps tez nie jest zly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak racja lepej idzie do psychologa bo jak na dwu latka to niezły z nigo gagatek ;) coś musi się z nim dziać że ma aż tyle w sobie agresji. Ciekawe jakie bedzie to drugie dziecko :) moj mąż jal usłyszał że to chyba dzoewczynka powiedział że to niemożliwe a później się śmiał i stwierzil że musi sprawdzić czy któryś sąsiad nie zaglądał do mnie :) Malawronka jak czytam te mądre gazety o dziecoach :) to moje maleństwo mam około 11-12 cm ale jest super bo czuje już jak kopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka nie chodzi bo 7 maja dopiero 2 lata konczy. Ja sie obawiam ze to wina tego co widzial i slyszalam jako maluszek. Moj byly maz robil mi przy nim awantury wywalam dziury w drzwiach scianach potrafil uderzyc mnie a on to widzial i slyszalam. A to musialo sie odbic na jego psychice... Dziekuje Bogu za to ze w tej chwili moj partner darzy go tak wielkim uczuciem bo i Szymek go uwielbia. Nie bez powodu to wlasnie do niego mowi tata... pojde do poradni moze cos wymysla. Dzieki za rady dziewczyny czasem dobrze jest sie wygadac chocby wirtualnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak na pewno to moglo wplynac na niego . Ale spokojnie on ma zaledwie 2 latka to wedlug mnie pomodz psychologa i cierplowosc do nego duzo da. Teraz widzi w domu milosc i szacunek to zobaczysz. Zmieni sie jego zachowanie . Tego zycze ci z calego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak takie wydarzenia musiały zostawić ślad w psychice.małego i na pewno miałaś dużo stresu w ciąży a to racja że się odbija na dziecku. Twój synek mam teraz okres buntu ale jak bedzie starszy też łatwiej bedzie mu wytłumaczyć co wolno a co nie :) głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka,powiedz, w jaki sposób odczuwasz ruchy?bo ja juz zaczynam łapać schizy,że u mnie nic?a to jest moje 2 dzieciątko i powinnam szybciej coś czuć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja zanim wstane to wy juz tyle napiszecie ze do kawy mam ciekawa lekture:) Ewka serdecznie gratuluje!:) Anilorak te 2 latka to strasznie trudny wiek dla dziecka, no i dla rodzicow tez, na pewno dobry psycholog Wam pomoze, a Ty uzbroj sie w cierpliwosc... Ja polowkowe tez bede miala ok 20 tyg, w czwartek bedzie 18 i bede musiala namawiac lekarza zeby zrobil usg, z synkiem w 17 powiedzial na 100% ze chlopczyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola nie jest powiedziane ze powinnas, tylko ze mozesz. Nic sie nie martw jesli jeszcze nie czujesz, moja kolezanka sie przejmowala, bo juz nawet lekarz jej powiedzial ze najwyzsza pora na kopniaczki a ona dalej nie czula... Dopiero po 20 tyg poczula, ale z taka sila ze hej:) W ktorym jestes tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np bardzo wyraźnie czuje jak leże na brzuchu wtedy dzidzia się wkurza że ja gniote i mnie kopie :) albo dziś rano leżałam a z jednej strony brzucha zrobili się taki twardy "guz" a za chwile uciekł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka---GRATULACJE-GRATULACJE-GRATULACJE-GRATULACJE-GRATULACJE Asiula-jestem w 16. Może masz rację że jeszcze mam czas:)ale dziekuje za wsparcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super że wizyty udane :) ja dopiero jutro zaczynam 14 tydzień tak więc daje sobie jeszcze góra 4 tygodnie na pierwsze kopniaczki bo liczę że dłużej nie będę musiała na nie czekać jak w pierwszej ciąży :) A wizyta to już w ogóle w okolicach 16 maja mam się zapisać a to będzie 17 tydzień i też liczę że poznam już płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja tez mam jeszcze okolo 4 tyg do pierwszych ruchow ;) czekam z niepokojem;) Xxx Dziewczyny u mnie swieto lasu - moj mąż naprawi mi drzwiczki od pralki po roku i umyje okna ;D cud!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A robicie sobie zdjęcia brzuszków z tygodnia na tydzień ?? ja puki co to nie a obiecałam sobie że w drugiej ciąży tak zrobię i jutro pierwsze foto będzie :) i mierzyłam brzuch ile przybędzie na finiszu tak z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na telefonie więc póki co jedno zdanie do Anilorak. Po pierwsze dwulatek ma prawo do buntu. Jest nawet zdefiniowane naukowo pojęcie "buntu dwulatka" właśnie. Psycholog tj. bardzo dobry pomysł. Napewno nie zaszkodzi, a podpowie kilka metod, które mogą Młodego ujażmić. W najmniejszym stopniu nie zgadzam się z Ewą. Nie zgadzam się na klapsy. Mój syn ma 5 lat i OD NIKOGO nigdy nie dostał nawet klapsa. W pełni również popieram dziecko, które na klapsa zareaguje oddaniem... mówię o małym dziecku, nie o nastolatku. Tak mi pokazujesz to ja też tak robię. Będę może nudna, ale najważniejsza jest konsekwencja! Ja nie należę do cierpliwych osób, często podnoszę głos, ale mimo to nie daję dziecku za wygraną, mimo, że bywało, że chciało mi się wyć. c.d.n. :) Podam później przykład z życia wzięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Szymek dostal klapsa raz. Jak skoczyl mi na brzuch. To byl bardziej odruch niz kara. Tym bardziej ze bylo to w tym okresie kiedy nakazano mi lezenie plackiem bo macica byla nisko i szyjka przekrwiona. To bylo raczej z paniki niz ze zlosci. A co do buntu dwulatka to u niego trwa od +/- 8 miesiaca zycia wiec nie sadze wczesniej nie bylo lepiej z tym ze nie chodzil wiec latwiej bylo go pilnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak o tym buncie to takie pier.... w każdym wieku jest bunt bunt dwulatka, bunt trzylatka czterolatka itd a pózniej okres buntu nastolatka i człowiek staje się dorosły i tez ma bunty. Każde dziecko jest inne z jednym jest łatwiej a z innym ciężęj. Emka pisze że nie jest za klapsami i ok ma do tego prawo każdy wychowuje dziecko po swojemu ale nie zawsze konsekwencja przynosi takie cudowne rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka.....tak, mieszkam w UK juz od dobrych 7 lat dlatego mysle o Kevinie :) jednak nadal mam nadzieje,ze bedzie to dziewczynka. Mam juz dwoch chlopcow. Dziewczyny a myslalyscie juz moze o sesji ciazowej jakiejs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już czuję ruchy :) teraz jak się polożyłam na plecach i wziełam laptopa na kolana to dostałam z 3 mocne kopniaki :) jak miło to znów poczuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×