Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Aaaggataaa
Witam wszystkie Mamusie i każdej z osobna gratuluje. Teraz dopiero trafiłam na to forum i uważam je za cudowne miejsce dla Nas :) Nie jestem w stanie szybko nadrobić zaległości, ale chciałam podpytać o wspomniany wątek o badaniach z NFZ?? Trafiłam do lekarki, która nie dość że droga (właśnie szukam innej prowadzącej -może ktoś z Poznania poleci mi swoją lekarkę?) to wszystkie badania muszę opłacać. Wydaliśmy już na nie dość dużo pieniędzy i chciałabym móc kolejne robić na NFZ... Będą wdzięczna na powtórzenie informacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie... Badania na nfz... Ja tez chodze prywatnie i musze za wszystko placic z tym ze ja mam problem z nfz bo przenioslam sie ze slaskiego do lubuskiego i tu nawet nie biora pod uwage skierowan ze slaskiego funduszu. Bywam tam jeszcze czesto i moglabym chodzic do lekarza ktory prowadzil pierwsza ciaze ale badania musialabym robic tam bo tu i tak z takim skierowaniem kaske wolaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie u mnie cieżki dzień sie znowu zapowiada . ja do lekarza , poźniej z księgowa umówiona jestem i znowu do lekarza ale z synkiem bo juz wieczorem był jakiś niewyraźny i rano jak wstał to ma juz 38 stopni i brzydki suchy kaszel . ale nie idę do pracy bo inaczej nie dała bym rady . dam wam znać jak tak po wizycie nie muszę wam pisać że bardzo sie denerwuje . ale musi być dobrze . xxxxxxxxxxxxxx Agatka ja ze względu na darmowe badania chodze do dwóch lekarzy prywatnie bo ufam temu lekarzowi a po moich przejściach chcę być w dobrych rekach i na NFZ żeby mieć darmowe badania i jak na razie udało sie . ok 350 zł mam w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anilarak i Gosienka powodzenia na wizycie i jak jakaś dziewczyna też jeszcze idzie to też trzymam kciukasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i standardowo przyłączam się do trzymania kciuków :) xxxxx Muszę iść do sklepu po chleb a strasznie mi się nie chce :P Choć pierwszy krok zrobiony do wyjścia z domu... umyłam włosy ;) Czy Wy też macie takie długie i robi Wam się gorąco na myśl o ich myciu? :P Kurde krótkie to raz dwa trzy, 5 minut i można iść. A tu pół godziny suszenia. xxxxx Mój syn obudził się z bólem brzucha i rzadką kupką. Ale już jest ok. Na 15 mamy lekarza. Zobaczymy czy to jednorazowe bo np. coś zjadł czy co to. Ma iść dziś na urodziny więc wizyta potwierdzająca lub wykluczająca chorobę jak najbardziej wskazana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. ja miałam koszmarny poranek, wymiotowałam i to z krwią. pewnie ta krew z tego "ciśnienie, rwania". teraz az boje sie coś zjeść. brzuch mnie pobolewa... och.... słyszałam, ze oliwka wysusza skórę, sama nie mam zdania powiem szczerze. Kupiłam sobie wcześniej krem i oliwke bambino i czasmi smaruję, ale gdy przeczytałam ze wysusza, a nie nawilża to wysłałam Męza do apteki.Kupił mi pharmaceris foliacti, ale to jest od 4mc i troche boje sie to stosować, chciałabym znaleźć odpowiedni preparat dla ciężarnych ze skłonnością do rozstepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się niczym nie smaruję. Ogromniaste rozstępy na brzuchu i udach mam od końca podstawówki, kiedy to dość ciężko chorowałam i od leków przytyłam 10 kg w ciągu miesiąca... Wagę potem zrzucałam przez rok, zrzucić się udało, ale rozstępy pozostały. Gówniara byłam i nie zastanawiałam się nad tym. Parę więcej pewnie nie zrobi mi różnicy. Emka, ja mam włosy prawie do pasa. Mycie to nie problem, problem to suszenie :D. Za leniwa jestem na to, żeby się zebrać wieczorem, więc myję rano. Latem niby wysychają chwila moment. Jak chodziłam na basen, to wysychały zanim doszłam do domu, a spaceru miałam niecałe 10 minut. Ale jazda zaczyna się zimą, kiedy trzeba się wysuszyć przed wyjściem naprawdę porządnie. Plus ciąży jest taki, że przestały wypadać. Zupełnie. Ale podobno po porodzie wychodzą garściami :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nus27, jestesmy w podobnej sytuacji...tylko widze ze Ty jestes tydzien do przodu co mnie martwi bo planowalam skonczyc z tym okropnym samopoczuciem wlasnie najpozniej w przyszlym tygodniu :( ja tez tylko wymiotuje, spie i do tego boli mnie glowa...wczoraj to juz mialam taka migrene ze wylam...wzielam paracetamol, zimny oklad na glowe i jakos przeszlo w miare....mam pytanie czy ktoras z Was tez BOLI GLOWA CODZIENNIE!? :(:( ja jestem w takim stanie, ze nie chce sie zyc, czasem mowie sobie ze to pierwsza i ostatnia ciaza. Jasie czuje jakbym miala codziennie potwornego kaca!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze wlosow do pasa... Sama mialam za tylek w pierwszej ciazy jednak 3 mce po porodzie bylam zmuszona obciac bo wygladaly strasznie i tak oto zostaly skrocone ze ledwo siegaly ramion. Od tamtej pory nie udalo mi sie doprowadzic ich do porzadku. Teraz leci 4 miesiac ciazy a ja stracilam 3/4 wlosow... Leca na potege. Moze dlatego ze mam oslabiony organizm...? Niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) Ja też się męczę z migreną prawie dzień dnia :( myślałam że mnie to oszczędzi bo w pierwszej ciąży miałam to samo z miesiąc czasu, jakoś od ok 14 tygodnia ciąży prawie dzień w dzień mnie głowa bolała i teraz też zaczął się 4 miesiąc i powtórka. Dziś czwartek to od poniedziałku wczoraj miałam spokój tylko a dziś znów mnie ćmiła od rana ale narazie daje radę. XXX A włosy mam puki co ładne, po pierwszej ciąży przez pół roku też były ładne ale zaczęły mi się skoki tarczycy to płakałam przy każdym myciu głowy bo garściami wychodziły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia: do lekarza mam prywatna wizyte w niedziele, niestety tutaj w UK nie chca tak latwo przyjac do szpitala. Jakbylam na pogotowiu ze wzgledu na zle samopoczucie to pani doktor przepisala mi leki na zatrzymanie mdlosci i wymiotow, po czym okazalo sie, ze lekow tych nie mozna stosowac w ciazy. Tak ze ja angielskiej sluzbie zdrowia podziekuje. Montgomery: na dzien dzisiejszy objawy troche ustapily, wymiotuje raz max 2 razy dziennie itroche mnie muli, ale juz nie tak jak np przedwczoraj. Mam nadzieje ze juz idzie ku poprawie bo za dwa dni zaczynam tydzien 16 i nie wyobrazam sobie ze nie bedzie lepiej. A jutro juzjak bede dobrze sie czula to moze wroce do pracy, choc maz sie nie chce zgodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montgomery...mnie jeszcze niedawno tez bolala glowa codziennie od rana do wieczora a czasem i w nocy...ja to zrzucalam na niskie cisnienie...teraz juz od tyg nie boli wiec sie ciesze... Xxxx Nus...szkoda bo by cie postawili na nogi...mi moj lekarz mowil ze jak bede sie juz slabo czula od tych wymiotow to mam isc na pogotowie dadza mi kroplowke...o zadnych lekach nawet nie wspomnial...ja nie wiem co z ta sluzba zdrowia w uk i irl....same zle rzeczy slysze...a przeciez to taki rozwiniety kraj...to ja juz chyba na nasza sluzbe zdrowia przestane narzekac....mam nadzieje ze juz bedzie coraz lepiej...bo to strasznie dolujace...czlowiek nie ma z ciazy zadnej radosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia: niestety w UK ciaza nie jest traktowana jak choroba i raczej zbytnio sie niczym nie przejmuja. Nie mam mozliwosci prowadzenia ciazy w Polsce, bo tutaj pracuje i tu mam ubezpieczenie, a poza tym maz powiedzial ze nie pozwoli mi wrocic do Polski bez niego, bo on chce byc przy wszystkim obecny. Zostaje mi nadzieja ze bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia ja tez slyszalam, ze kroplowki swietnie stawiaja na nogi. Sama chcialam isc ale jestem w Niemczech aktualnie a ubezpieczenie mi sie zaczyna od 29.04 ..Nus, ja bym powiedziala na pogotowiu, ze od kilku dni np. 5 wymiotuje ciagle, nawet woda, nic nie przyswajam i sie czuje tragicznie, wydaje mi sie, ze w takim przypadku maja obowiazek przyjac ciezarna...tu w Niemczech nie ma problemu przyjmuja kazdego skacowanego czlowieka ;) a o ciezarne to juz w ogole dbaja..ja wlasnie wyszlam z psem na spacer i wymiotowalam na ulicy heheh :) wystarczy ze zobacze cos co mnie obrzydza i gotowe...juz sie z tego smieje bo plakac nie mam sily :) A co do smarowania to ja uzywam Palmers Cocoa Butter na rozstepy, smaruje piersi brzuch pupe i zewn strone ud a rozstepy tez mam stare jak przytylam 10kg w miesiac jak rzucilam fajki, chyba juz to pisalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama26lattt
hej dziewczyny. macie przebarwienia w ciazy? u mnie to chyba rodzinne, bo moja siostra jak w tamtym roku byla w ciazy to miala na twarzy, mi tez sie zaroilo od pieprzykow, te co mialam staly sie mocniejsze, ale najbardziej denerwuje mnie mocne przebarwienie na ... ustach! wyglada to brzydko, ciemny blyszczyk mi tego nie przykrywa, mam nadzieje ze zniknie to po ciazy. i owlosienie mi sie nasililo, rece mam wlochate jak facet, linie od pepka do spojenia łonowego tez mam owlosiona;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuś, współczuję Ci tego samopoczucia. Nie wyobrażam sobie cierpieć tak przez tyle czasu! przecież to niebezpieczne dla Ciebie i dzidzi. Dziewczyny mają rację. Powinnaś nawet nawyolbrzymiać, że słabo Ci jest cały czas, że masz mroczki przed oczami itp. Uprzeć się i nie wychodzić ze szpitala póki Ci nie pomogą:/ ja nie wiem co to za zwyczaje:/ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Mi się teraz włosy poprawiły, przed ciążą wychodziły, a teraz nic. Więc się cieszę, ale wiem, że to tylko do czasu. Później nadrobią;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Na rozstępy kupiłam sobie najpierw właśnie tego palmersa, ale nie mogę go używać tak mnie zapach odrzuca:/Stoi cały użyty tylko 2 razy. O 2 za dużo:D Kupiłam sobie Pharmaceris Foliaci, bo ponoć skuteczny i jestem zadowolona. Wchłania się błyskawicznie i nie pozostawia nic tłustego. Ale i tak myślę, że rozstępy mnie nie ominą, bo mam już troszkę starych od przytycia na udach i na piersiach. Chyba mam skórę, która nie daje rady. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Trzymam kciuki za wszystkie wizyty!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnilorakAksweisz i Malawronka trzymam za Was tez kciuki...ja mam na 14.40 więc zaraz się szykuję..strasznie się stresuję...mam nadzieję że wszystko będzie dobrze...muszę się zapytac lekarza o te witaminy że nie biorę bo miałam biegunkę i co dalej...no i o ból krzyża oraz o farbowanie włosów...dzisiaj kupiłam sobie farbę pisze na niej że zawiera nie dużo amoniaku a te bez amoniaku to tylko szampony koloryzujące do 28 myć...ja musze farbę bo mam juz kilka siwych włosów... co do rozstępów to też mi pozostały na udach i posladkach po pierwszej ciąży..nic nie stosuję mam nadzieję że więcej ich nie będzie... włosów też nie mam za dużo i idę jutro do fryzjera się obciąc bo straszne mam końcówki... pozdrawiam wszystkie brzuchatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nus 27 jak za 2 dni zaczynasz 16 tydz.? ja miałam ost. miesiączkę 6 stycznia i zaczęłam 16 tydz. w niedzielę to wg mnie Ty powinnas 3 dni po mnie czyli wczoraj w środę a nie za 2 dni w sobotę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie przedwczoraj tak bolała głowa, że nie mogłam nic zrobić, nawet myśleć...dziś też mnie boli, ale nieaż tak strasznie, aczkolwiek boli. nie wiem ile tego paracatemolu możemy brać na dzień? ja jeszcze przed ciążą miałam stwierdzone migreny i brałam efferalgan codeine i mig priv, ale w ciąży nie można takich leków. też mam rozstępy i już nie chciałabym miec kolejnych...tym bardziej że teraz wiemy ze moga sie pojawic i mozemy przeciwdziałać, a moje wczesniejsze sie pojawiły jak dorastałam i nie miałam pojęcia co to jest. a włosy to w ciązy mi strasznie wypadaja, teżmam długie, ale już nie są piękne lśniące, tylko matowe, suche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka: wedlug USG zaczynam w sobote :) bo wedlug OM juz w srode. Tak ze nie wiem jak teraz liczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nus 27 ja według USG to mam dziecko o 5 dni starsze ale według mnie liczy sie ostatnia miesiączka ponieważ dziecko raz szybciej rośnie raz troche sie moze zatrzymać...tak mi tłumaczył lekarz że nie ma co się sugerować USG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przede wszystkim trzymam kciuki za wizyty, a wy wieczorem trzymajcie tez za mnie:) Ja w pierwszej ciazy smarowalam sie Palmersem, bo kolezanka mi polecila, a pod koniec jak sie zorientowalam ze kompletnie nie dziala kupilam Mustele, ale chyba za pozno i mialam mnostwo rozstepow:/ Teraz tez wolalabym uniknac nowych i mam na oku taki olejek Clarins, ale musze dzis gina zapytac, czy na pewno sklad jest ok, niby producent zapewnia ze ok, a dziewczyny bardzo chwala, ale wole sie upewnic:) Mi sie snilo, ze lekarz powiedzial ze bedzie coreczka, wiec pewnie chlopiec, bo podobno sny tlumaczy sie odwrotnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam kciuki za wizyty :) Moja dopiero gdzieś ok 14-16 maja musze się umówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już po wizycie . i tak maluszka widziałam sobie spał i tak super trzymał rączki na uszach . kolejna wizyta na NFZ za miesiąc. dzisiaj byłam u lekarza z synkiem bo coś rano gorączkę dostał . i jak na razie tylko przeziębienie mam nadzieje ze choroba bardziej sie nie rozwinie . dzisiaj zrobiłam sobie wolne w pracy . ale ja nie usiedzę raczej w domu i pranie pierwsze zrobione kojec psa posprzątany . obiadek sie gotuje a teraz moze dostane wychodne od meża i pójdę sobie do koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Chciałabym się do Was dziewczyny przyłączyć, bo też jestem październikówką :D Mam już jedno dziecko synka z lipca 2009, a ta ciąża jest dla mnie zaskoczeniem, ale już się ogarnełam w tym temacie i się cieszę ze będę mamusią po raz drugi :) Jeszcze nie znam płci, do lekarza idę dopiero 7.05 może już coś mi powie w kwestii płci? Jeszcze ciągle mam mdłości, ale z dnia na dzień coraz słabsze więc liczę że niebawem całkiem sobie odejdą :D No i hemoglobinę mam 7,7 więc nie za ciekawie, ale łykam już żelazo i jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ivonkapl mój maluch tez jest niespodzanką :) tylko moją pierwsza :) Xxx Wlasnie sobie siedze na laweczce w centrum gdanska ;) nawet busa ogarnelam by tu dojechac !;) tak mialam dosc siedzenia w domu , pogoda piekna, slonko swieci tylko sie obijac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nus...strasznie mnie to dziwi...bo mamy 21 wiek i mimo ze ciaza to nie choroba to nozna kobiecie pomoc...dziwny kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×