Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość gość
***MAMUSIE ROZPAKOWANE*** ☆Danusia01986........ Kacperek........24.09.........(SN )...........2.800/53cm ★malbikk................. .Tomasz...........25.09..... ...(CC)............3.400/54cm ★1123.......................Laura...............01.10.. ........(SN)...........2.830/49cm ★Cyan_10..................Dominika........01.10...... ..(CC) ...........3.400/52cm ★mamamagda...........Ewa................02.10.......... (CC)..........2.20046cm ................................... Ola.................02.10.........(CC)... ........2.300/47 cm ★Przyszla mama........Kaja...............03.10.........(CC)........... 3.650/56cm ☆Tulippanna...............Lili..................03.10 .. .....(SN)............3.350/xxcm ☆pazdziernikowa........Weronika.......04.10.........( SN) ...........3.360/54cm ★Larrwa......................Helenka.........04.10... .....(CC)........... 3.170/56 cm ☆Knw 1986.................Wiktoria.........05.10..........(SN). ......... 2.940/52cm ★Michellinka.......... .. .Aleksander.....06.10........(CC) ............3.200/54cm ☆malinka321...............Krzysiu..........06.10..... ...(SN).............3.800/57cm ★milakulus.................Jakub..............07.10.... ....(CC)............4.140/60 cm ★MamaMatyldy..........Matylda. ........08.10.........(CC )............2880/55cm ☆Wodna2....................Błażej............09.10. .......(SN).............3.500/53cm ☆Aam..........................Krzyś.............09.10. . .....(SN).............3.470/53cm ★nika8307..................Jakub.............10.10... .....(CC).............2.880/55cm ☆Gigi82.......................Kacper..........11.10. ........(SN).............3.680/56 cm ☆ madziulkao7...........Maja...............12.10..........(SN) ............3.346/52cm ☆Fasolka2013. ..........Gabrysia. .......12.10..........(SN ). ..........3.500/54cm ☆babelek2013.............Lena..............13.10....... . .(SN).............3.080/50cm ★Delicja21a.................Blanka...........14.10..... ... (CC )...........3.300/56cm ☆2plus1.......................Piotruś............15.10...... ....(SN)........3.800/55cm ☆Undo.........................Franek............17.10......... ..(SN)........4.700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski te.co rozpakowane co wiecie o skurczach krzyzowych?? Bo jest mi to obce. A leze i ciagle boli rwie mnie obrecz krzyzowo ledzwiowa, cala miednica i stawy. A oprocz tego mam ochote na zrobienie dwojki w wc bylam juz z 10razy i nic. Dziwne nooo... czy cos z tego bedzie do rana hm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Ja miałam skurcze podbrzusza raczej, w krzyżu nic nie czułam... Gratulacje 2plus1 :D Karmiłam małego od 14stej do 16stej i do teraz śpi! Położna mówi ze w 1wszwj dobie nie mam go budzić na karmienie, musi odpocząć po porodzie... A ja z wrażenia nie moge spać... Przy okazji dopiszcie ze długi na 65cm jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Undo alez mam pietra no. Bo pierwszy raz mam takie bole i nie moge zalapac logicznych odstepow czasu sa ciagle. Mlody mi uciska zupelnie inaczej niz pierwszy i stad to. . Jeszcze czuje jakbym miala goraczke czy co. Taka rzgrzana jestem. Pewnie z adrenaliny i przejecia. Wzielam prysznic letni zeby wyciszyc i zobaczymy noo. Maluszek sie pewnie z rozm 62 miesci spokojnie bo przykurczony jest . Ale piekna dlugosc ,) pewanie 10-teczka w apgar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JuLKoWa ja mam n takie bóle od 7 miesiąca i nic mi to nie wywrozyło;) Masaż niech mąż zrobi i zakaz leżenia na pleckach. 2plus1 Gratuluję ale wielkie chłopaki się rodzą i kolejna dała radę sn. Ok zostało mi 2 dni no Alan wychodzimy raz dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam chwilę to napiszę co i jak. W niedzielę po urodzinowym szalenstwie szykowałam się do szpitala na rano. No ale maluchowi taki plan się nie podobał zupełnie i go zmienił. Po północy zaczęły się bóle, niby nie mocne, ale co 10 min i nie dawały spać. Więc sobie całą noc zapisywałam i jak z tymi bólami. Rano pojechaliśmy do szpitala i kupa czasu zeszła na podstawowych badaniach. Rozwarcie 3 i skurcze o 7 min. No to heja na porodówkę. Tam na przemian ktg i spacery po korytarzu. O 8 wieczorem pełne 5 cm i decyzja że idziemy rodzić. Wykupiliśmy poród rodzinny, czytaj cegiełkę. No i mega mocne bóle, ale dalej tylko 5. Więc skakałam na piłce ile się dało. O 24 dostałam znieczulenie i uwaga! usnęłam na 2h. Po dwóch godzinach obudziło mnie zesiusianie się na łóżko. Dostałam glukozę ponieważ byłam tak słaba, że bali się że nie dokończę dzieła. Potem poszło gładko. Ból prawie żaden, a jedynie parcie ala jak na oddanie stolca. No i o 2:55 maluch na brzuszku mamy i mega dużo szczęścia w dłoni. Tatuś przeciął pępowinkę, a w czasie gdy mnie składali do kupy przeżył pierwszą męską rozmowę z synem :) > > Teraz póki co boli krocze, kręgosłup i piersi, bo mam nawał pokarmu :( walczę by nie było zastoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do mam ktore juz urodziły; JAK WALCZYCIE Z NAWAŁEM POKARMU ?? Mleko samo leje sie strumieniami :( a piersi ogromne. Schlodzone reczniki jako oklad nid pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj dzwonię po pomoc laktacyjną, bo mały mi brodawki pogryzł i sama boję się cokolwiek ruszać. Tak bardzo chcę karmić piersią, że zdecydowałam, że nic na własną rękę robić nie będę. Możliwe że problem tkwi w anatomii brodawek, które są jak u nastolatki. Małe cycuszki z guziczkiem. Chociaż cycuszki urosły ale guziczki nie chciały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
undo u Ciebie wyprawka na 56 to chyba delikatnie za mala :) Ale kawał chlopa :)))) Szacunek :) Dziewczynki ja wczoraj stwierdziłam ze spróbuję naturalnych metod na przyspieszenie porodu :) Wiec z mężem się przytulilismy, masaz skutków zrobiliśmy i co :) Wszystkie dolegliwości przeszły, noc super, extra, rewelacyjna - wyspalam sie MEGA :) Humor dopisuje od rana - i zdążyliśmy sie z mężem przy śniadaniu z tego pośmiać że żeśmy przyspieszyli ze hooo hooo :) Bede powoli zbierala się do szpitala na KTG - odezwę sie później - MILEGO DNIA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Delicja a ściągasz pokarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:) Dobre wieści z rana, wkońcu coś się ruszyło Undo i 2plus1 gratulacje!!! Duże chłopaki!!! Może i u mnie się coś wkońcu ruszy tak przy weekendzie:) Już 2 tygodnie temu mowilam ze to ostatni weekend we dwoje a tu juz 3 sie zaczyna:) moja intuicja zawodzi na całej lini. Nocka nawet w miare przespana, nad ranem 3 godziny bez wstawania na siku to sukces. Juz dawno nie spałam dłużej niż 1,5h. Milka to Ty teraz jak czesto chodzisz na ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasiki ten.nawal.jest tylko jakis czas wiadomo ale.wkurza co... sposoby moje od.poloznych kiedys to odciagniecie laktatorem tylkomdo momentu az ulge poczuje zeby trawdosc zniknela. Mleko albo oszczedzm albo wylewam obojetne bo duzo go i tak. Noni warto miec w lodowce roztouczone liscie kapusty zmrzone. Przyklad sie tez i dzialaja cud. Ale zczegolnie jak ciezki zstoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ana - lekarz powiedział ze po terminie jak jest Ktg w porządku to mam przychodzić co 2 dni ale jest tak ze sie po prostu umawiamy na te dni kiedy ma dyżur w szpitalu. Ostatnie miałam w środę, dzisiaj następne a nie wiem jak to rozegra w weekend bo wątpię żeby mi kazał w niedziele przyjeżdżać wiec pewnie KTG będzie dopiero w poniedziałek i jak nic sie nie ruszy do tego czasu to pewnie wtedy ustalimy kiedy mam sie zgłosić do szpitala. Liczę na to, ze jak wytrzymam to będzie to nasz ostatni weekend we dwoje z mężem - oby następny był juz w komplecie :) Za nic nie chciałabym w ten długi listopadowy weekend siedzieć w szpitalu. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka no to malo pocieszajace ze moje nocne cierpienie to moga.nie byc skurcze. Ja pierwszy raz tak mialam i nienbylo zafajne. Od 2, 3 prusznic wzielam i.troche sie wyciszylo. Jak wstane z synkiem to dmucham pilke i skacze na.maxa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Julkowa oby u Ciebie byl to początek - ja juz momentami sie z tego śmieje. Albo skurcze bez bólu albo ból bez skurczu i tak w kółko - jak nie jedno to drugie:) Ale nic konkretnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie wiem czego się spodziewac, ale nastawiam sie na mega ból, i tak czekam i juz bym wolala zeby bolalo ale zeby juz bylo po. Przyszly tydzien zapowiada sie piekna pogoda i tak marzy mi sie ze uda sie zalapc na jakis spacerek. Milka a Tobie pokazuje ze masz juz jakies skurcze na ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na pazdz 2013
Hej jaki duży chłopak 65cm? Czy 56?:D Bo ja jeszcze nie widziałam 65 centymetrowego noworodka, chyba musi mieć wysokiego tate :P Co do nawału-mleko mi się lało, strumyczkiem, moczylo koszule itp. było tak przez 4-5 dni az się uspokoilo, dodatkowo piersi miałam twarde i z grudkami. 1.Przystawiajcie maluchy bardzo często do piersi przy nawale-nawet co 45 minut. 2.Jesli bardzo bola to pod prysznic i porzadnie sobie wymasować pod ciepła woda (wiem ze boli).3 minuty masazu na piers. 3. Można wziąć paracetamol(apap)-bezpieczny przy karmieniu. 4.Mozna sobie pod prysznicem laktatorem sciagnac trochę do uczucia ulgi lub po prostu reka posciskac aby poleciało tyle żeby poczuc ulge. Ja tak sobie poradziłam z nawałem i grudkami a było już kiepsko bo się w nocy pocilam az i cycki bolały bardzo. Teraz piersi mam luźne a mleczka tyle ze mała sie najada(poza jednym incydentem gdzie dałam po opróżnieniu obu piersi 30ml butelkowego(widocznie skok rozwojowy bo się nie najadła) i spi po 2-3 godziny po moim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na pazdz 2013
Wstawilam zdjęcia małej na poczte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak super ze tyle już rozpakowanych :-) kiepsko z czasem ale podczytuje was co jakiś czas. U nas ok już po pierwszej wizycie u pediatry maluchy ładnie przybierają. Ogólnie jest ciężko mam problem sciagam mleko czasem karmie cyckiem mało ze taki zabieg trwa wieczność i powtarza się go co 3 h małe wiecznie są głodne.tzn jedzą aż zostawiają w butelce ciut mleka i zasypiaja wydawało by się ze się najadly ale za godzinę znów płacz chyba mam kiepski pokarm :-( i zazdroszczę wam nawalu pokarmu ja mam na styk. A i mam pytanie do mam po cc. Wam też tak długo kurczy się macica ? U mnie już 2 tyg po a brzuch jakbym nadal w ciazy była taka piłka.. Trzymam kciuki za zapakowane i gratuluję tym które są już mamusiami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILKA1988 a Ty mając tego paciorkowca nie boisz się że podczas przytulanek możesz zarazić męża ? Mi lekarz zakazał no chyba że prezerwatywa pójdzie w ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama na pazdz 2013 ale śliczna i jaka uśmiechnięta , cieszy się że jest w domku ;) aaaaa ja już chcę mieć też synka przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Livvia86
Dziewczyny GRATULACJE. Ja jestem w 26 tygodniu i już nie mogę się doczekać córeczki. Ale wam zazdroszczę. Wydaje mi się, że tylko ja jedna na świecie tak długo muszę czekać, a innym kobietom jakoś szybciej ciąża leci :) Powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka1988. Mam laktator ale jeszcze nie sciagalam mleka.. W sumie to dzisiaj jest juz z cyckami lepiej niz wczoraj na wieczor.. Mam nadzieje,ze za pare dni cycki beda juz normalne i beda wiedzialy ile potrzebuje mala mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamagdalena moj brzuch wyglada jakbym dalej byla w ciazy ale to dopiero 4 dzien po cesarce..spokojnie wrocimy do formy macica sie obkurczy,karmimy piersia wiec nie bedzie sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam znowu problem z mala iloscia mleka. Od wczoraj mimo ze karmie co 2 godz 2 piersiami to maly i tak glodny. Piersi jak daje sa takie jakby pol twarde i szybko spija ze robia sie mega miekkie i nie umi juz chwycic za sutki. W nocy musialam dokarmiac sztucznym. Nie wien co mam robic, zeby tego mleka bylo wiecej, wczesniej nie bylo takiego problemu. Mi tez macica w ogole sie nie obkurcza, mam tez problemy ze skrzekami w niej, dzisiaj 5 raz jade na rozszerzanie, juz mam dosc tego bolu. Poradzcie cos na to mleko? Gratulacje dla nowych mamusiek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus mojej siostrze pomogły te herbatki laktacyjne oraz bardzo dużo jadła nabiału typu biały ser, jogurty naturalne , indyk itd dzieki temu dała rade karmić do 8 miesiąca bez sztucznego mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mimi - co do skurczy na Ktg to podobno powinny wyglądać jak domki. Czyli wzrost, stala na wyższym poziomie i opadniecie. Jezeli tak jest faktycznie to nie mialam ani jednego :) Owszem przy r****ch dziecka skala pokazywala 60-70% ale był to stożek wiec lekarz nawet nie komentował. Dzisiaj na Ktg nadal brsk skurczy - mały trochę poskakal, raz nawet sie przekrecil i Ktg zgubiło serduszko ale za sekunde juz bilo znowu mocno i wyraźnie :) Potem młody usnal i na ktg nic sie nie działo - położna potrzesla brzuchem zeby go obudzić :) Następne Ktg we wtorek - mam awaryjnie zabrać torby bo lekarz mowi ze 50:50 zostane albo wyjde. Jak cos sie ruszy to mnie zostawia na wspomaganie a jak dalej cisza to w czwartek / piatek zglaszam sie na oddzial. A co do paciorkowca to jest to stałe nosicielstwo i czy w ciazy czy przed czy po to ta bakteria sobie we mnie będzie. Lekarz nic nie mówił wiec raczej nie ma jakiegoś zagrozenia. A czy podczas karmienia piersia można dokarmiac mm? Moze jakieś herbatki na laktacje spróbuj pic a do czasu jak ske nie rozkręci pokarm dokarmiac dziecko zeby nie bylo glodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne mozesz korzystac z karmienia mieszanego np w dzien jedna butl a w.nocy cycki i w dzien tez cycki. Ale ostrzegam maluch zaprzestanie efektywnie ssac i bedzie spijal tylko laktoze z piersi. Jakbys jednak dala.rade sie przemeczyc i nie dokarmiac to lepiej. Ktoras pisala ze co 2h musi. To nie jest zle. Taka ma potrzebe. Ja co 2, 5h jak w zegarku karmilam. Zwiekszy mu sie pojemnosc zoladeczka to wiecej podje i na dluzej starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko do mam karmiących mlekiem sztucznym - czy wasz maluch ma problemy z kupką - tzn czy robi ja rzadziej niż na mleku matki? drugie pytanie czy dajecie maluchowi coś do picia - herbatki ziołowe czy coś? i trzecie pytanie co robicie jak maluch ma czkawkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×