Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Milakulus- tutaj masz list odnisnie glutenu. Jeśli Pani Maluszek jest karmiony mlekiem modyfikowany to zgodnie z obowiązującym schematem żywienia wprowadzanie glutenu jest podzielone na 2 etapy i trwa łącznie 4 miesiące (od 6 do 9 miesiąca życia). W pierwszym etapie (6-7 miesiąc) trwającym 2 miesiące powinna wprowadzić Pani do diety dziecka jeden posiłek zawierający dodatek 2-3 g produktu glutenowego ( lyzeczka zwyklej kaszy mannej badz lyzka stolowa kaszki mannej nestle) w ciągu doby. W etapie drugim (8-9 miesiąc) zwiększamy ilość produktu glutenowego do 6g w ciągu doby. Pełny posiłek glutenowy przygotowany zgodnie z informacja na opakowaniu (1 pełna porcja – 150 ml wody + 5 łyżek kaszki) Pani Maluszek będzie mógł otrzymać kiedy rozpocznie 10 miesiąc życia. Pragnę dodać, że jeśli Pani Maluszek jest karmiony piersią wprowadzanie niewielkich ilości glutenu (2-3g produktu glutenowego w ciągu doby) powinno trwać 2 pełne miesiące. Po tym okresie może Pani podawać dziecku gluten bez ograniczeń i przygotować posiłek zgodnie z informacją na opakowaniu (1 pełna porcja – 150 ml wody + 5 łyżek kaszki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - wedlug schematow i miesa i ryby daje sie ok 10g, tj. mniej wiecej 2 lyzeczki. wweweww Patiip- u nas kiedys sie zdarzalo, ze mala robila sobie drzemke np o 18.30, ale nie mialo to wplywu na dlugisc jej snu. Jedynie zamiast isc spac o 20, to zasypiala o 20.30. wweeww Lilka juz spi. Ja tez zmykam obejrzec jakis film razem z moim m, takze dobrej nocy wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam zaleglosci w czytaniu. . Troche nadrobiklam, ale jeszcze zostalo. Krolewna 6 dzień marudzi. Trzeba ją zabawiać, steka. Obiadu nie chciała. Rece opadajà. Wstala dzis o 4.30 ...Czekam na nastepne zàbki... Aneta czy moglabys kiedys w wolnej chwili wrzucic te przepisy cudowne na poczte. Oczywiscie jesli to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw u mnie w rodzinie była taka sama sytuacja . Twoja teściowa nie może przyjąć zadnego spadku. Jeżeli przyjmie to będzie musiała płacić długi. Jeżeli to nie był tata Twojego męża to nie przejdzie dług anina Twojego męża ani na dziecko. Dobrze by było jakbyście się spitkali z jakimś radca prawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta-fajne rzeczy gotujesz Maleństwu knw- na prawi się nie znam. U nas nie jest tak że Młodego noszę cały czas, tylko trochę jak jest zmęczony a ja chcę przeciągnąć usypianie. On właściwie woli mieć swobodę ruchów. Tyle że szybko się nudzi, trzeba często zmieniać położe ie i zabawki a ja muszę być blisko bo inaczej Królewicz niezadowolony :-) Od kilku dni trzeba jeszcze co chwilę zmieniać mu kierunek bo czworakuje pomiędzy punktami których nie powinien dotykać- kontakt, odtwarzacz CD, komputer, buty... Zabawki wogóle nie są interesujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety też na prawie się nie znam ale myślę że parę osób trochę Ci pomogło. xxx Mój synek też jak zaczął raczkować to zabawki są oczywiście mało interesujące, najlepsze są kable, zabawki kota, dvd i sam kot za którym lata po pokoju :) :) xxx byłam w carrefourze zakupić te zupki ( spróbujemy ten z indykiem i owockami) i piwka, jeśli któraś z Was lubi to sześciopak Warki za 17 zł a drugi sześciopak za złotówkę :D My z M piwosze jesteśmy także zakupy udane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw dokładnie tak jak Mimi pisze, jeśli teść nie był ojcem twojego męża (kojarzę jak pisałaś, że teściowa drugi raz wyszła za mąż) to on nie musi odrzucać spadku. Inna sytuacja byłaby gdyby był, wtedy spadek dziedziczą żona (czyli teściowa) i dzieci w częściach ułamkowych. I wtedy musiałby się zdecydować czy spadek przyjąć wprost ( najgorsza wersja), z dobrodziejstwem inwentarza, czy odrzucić. Jeśliby się zdecydował na odrzucenie, to wtedy przechodzi na waszą córeczkę i trzeba w sądzie rodzinnym odrzucić za nią. Termin to 6 miesięcy, nie jest wcale taki długi, sąd nawet jak już przychyli się do prośby o odrzucenia to potem czeka się na uprawomocnienie postanowienia. Nie pisze dalej bo tak jak mówię teść chyba nie był ojcem twojego męża. Co do teściowej i zgody na kredyt to nie wypowiadam się, bo nie wiem. Moim zdaniem powinna albo odrzucić spadek, albo przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, to zależy od wartości aktywów i pasywów. A i jeśli jest więcej spadkobierców to jeśli np. jeden przyjmie z dobrodziejstwem inwentarza, inni również są traktowanie jakby w ten sposób przyjęli, czyli są poniekąd chronieni, ze za długi odpowiadają do wartości spadku. Spadek można odrzucić lub przyjąć również u notariusza. Najlepiej idzcie do radcy prawnego, to są ważne sprawy, on wam powie co i jak. Od pewnego czasu interesuje się prawem cywilnym, spadkowym i pracy, ale to takie bardziej moje hobby, lubię po prostu czytać o tym. Natomiast uważam, że najlepiej poradzić się radcy prawnego. AnetaG dzięki za info odnośnie glutenu, bo już trochę zgłupiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta,tak jesteśmy w Międzyzdrojach.Jeśli chodzi o warunki to mamy dobre.Pokój z łazienką i aneksem kuchennym,tyle że mało miejsca mamy :) Łóżeczko turystyczne wzięłam swoje-tu nie mają.Ogólnie jest ok,ale my tylko 5 dni tu będziemy,ale gdybym miała być dłużej to stanowczo mało miejsca!Wstawiliśmy łóżeczko,do tego wózek i nie ma jak się ruszyć.Co do obiadków to też bym chciała wypróbować coś z twojego menu :) Alan wczoraj jadł troszkę dorsza-bardzo mu smakowała rybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:) My już wstałyśmy, późno się kładziemy bo o 22 a wstałyśmy przed 7. Poprawia się długość przerw nocnych bo dzisaj tylko o 3 na jedzonko, wtedy daje mm - zjada ok. 60 ml, niestety nie moge jej oduczyć usypiania przy piersi. Kombinowałam, nosiłam, bujałam, nic nie działa, dopóki nie dostanie cyca. Nie wiem co to będzie jak całkiem ją odstawie, a robi się to coraz trudniejsze. xxxxx Szczepienie zniosła dobrze, żadnej gorączki ani marudzenia, poza płaczem oczywiście:) No i długa jest, nie wiem czy dobrze ją zmierzyły ale ma 76cm i 7800. Ubranka też nosimy część 74 i 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anna ostatnio pisalas ze ma 72cm? 4cm urosla w ponad miesiac? To nie mozliwe. Raczej zle zmierzyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana - to u nas dzisiaj bardzo podobnie ze spaniem :) o 22 dostała mleczko na spiocha (tyle ze zasnęła o 19:40) i o 3 pobudka na jedzenie a pozniej spala do 6:30 :) u nas 5h snu bez zadnej pobudki to długo.... widac ze juz jej sie wydluza ten czas spania bez budzenia ale do calej przespanej nocy jeszcze daleko.... :( ----- Dzisiaj jak na razie bardzo ladna pogoda u nas, wiec po drzemce jedzenie i spacerek a po poludniu na dzialeczke/ o ile nie zepsuje sie pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za hasło ale jaki jest nowy adres? Mam też pytanie ile wy ml mleka dajecie swoim dzieciom? moje jedzą trzy razy po 240 ml w tym na wieczór raz dostały z kleikiem i na drugie śniadanie dostają z kaszką i jakby było im mało. Wy już wszystkie przesiadłyście się na spacerówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może możliwe, może nie, ale mi też wychodzi, że tyle ma. W każdym bądź razie jest długa. xxxxx Mamamagdalena wysłałam Ci maila właśnie z nowej poczty, to tam masz adres. Ja jeszcze w gondoli ją usypiam, na długość już mała, ale i tak śpi na boku z podkulonym nóżkami. Spacerówka na wyjścia, ale i tak to już ostatnie chwile gondoli, a szkoda. xxxx Moja mała mało je, coś się jej poprzestawiało i nie chce mm jeść, chyba czuje, że chce jej cycka zabrać i jak się przyssie to je ile wejdzie, a z butelki max 60ml wypije, i obiadki jej smakuja bo zjada ok. 200ml zupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamagdalena wysłałam Ci login. Dużo jedzą Twoje dziewczyny, Kuba zatrzymał się na 180 ml też 3 razy dziennie, rano je kaszkę mleczno-ryżową robioną ze 150 ml mleka, ostatnie dni nie chce jej za bardzo, ale dzisiaj nawet wcinał, chociaż w połowie złapał mi za miseczkę i wszystko wylądowało na mnie i na nim:). No i ok 14 jemy obiadek, który też ostatnimi dniami jakoś mu nie podchodzi. Wczoraj niby zjadł cały, ale musiałam go zabawiać żeby otworzył buzię, a wolałabym go nauczyć, że jedzenie to nie czas na zabawę, no ale co zrobić, ważne, że zjadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana to zazdroszczę, że Kaja ładnie je, mój Franek zajada około 60-70 ml i zamyka buźkę, nie chce więcej, no chyba, że jest to obiadek na bazie fasolki szparagowej to potrafi zjeść nawet 150. Póki co przygodę z mm zawiesiliśmy na czas leczenia antybiotykiem zwłaszcza, że rzadziej robi kupki mimo tego ,że podajemy dicoflor osłonowo. Ech, żeby te choróbska już się odczepiły... Aneta fajne pomysły na obiadki z rybą-też skorzystamy. Na razie do warzyw dodaję połowę żółtka 2 razy w tyg, ale już zaraz spróbujemy mięska i ryb właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamagdalena właśnie patrzyłam na pocztę a Tu Twoje skarby:D cudowne, wyglądają tak samo śmieszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moje dużo jedzą mają apetyty a ważą na 7,5 miesiąca 8700 i 8500 ale nie są chyba za grube. Wysłałam zdjęcie z marca zaraz poszukam miałam gdzieś jeszcze z końca kwietnia to wyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy bliższym spotkaniu jednak się trochę różnią ale jakby nie było to bliźnięta jednojajowe ;-)Wszystkie maluchy są cudne dziękuje za maila , fajnie że mogę oglądać wasze cudne pociechy ale i pochwalić się moimi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) u nas w koncu piekna pogoda, wiec sobie spacerujemy. My w przyszlym tygodniu mamy szczepienie, wiec bede wiedziec ile Lilka wazy, a wzrostu ma 65cm, mowimy na nia Liliputek;) ja sama jestem niska, wiec pewnie wzrost odziedziczyla po mnie. wweeww Tatiana- jutro wrzuce wszystkie przepisy na poczte, troche ich jeszcze mam:P wwewww Mamamagdalena- moja mala wypija 150-180 ml mleka dwa razy dziennie, a trzeci mleczny posilek to kaszka z owocami badz bez na 150 ml mleka, jedzona lyzeczka na gesto. No i obiadek ok.180 ml. ps.fajne te Twoje dziewczyny. Sa identyczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale super, ze tak ladnie zupki wasze dzieci jedza. Wiki słabo..tylko jablko z marchewką by jadła. A z miesem słabo. Ana na pewno wyczuła, woli cycek i koniec. Moja mm wcale nie ruszy no chyba, ze przez sen. ... Wiki usiadla w bujaku. Ale to sie chyba jeszcze nie liczy. Tylko wymusza teraz, ze chce siedziec..i co ja mam zrobić. Nie chcialam jej sadzać, niemowlak samodzielnie siada z czworaka chyba kolo 8-9 mca. Ale nie slyszalam zeby ktoś tyle czekał. Co o tym sądzicie? Tak sie cieszy jak sie dzwignie. Ale wiadomo z plaskiego nie da rady. I krzyczy, a na kolanach to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowamama1
witam wszytskie mamusie :) czy moge dolaczyc do waszej grupy?? pytam bo wiem, że juz dlugo ze soba piszecie, ale takze szukalam wlasnie forum o dzieciach i bardzo spodobal mi sie pomysl dolaczenia do was :) takze moge z wami pisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie. I nowa mame. Milo widziec ze mamamagdalena jeszcze z nami jest :) jak tylko wroce to koniecznie musze zajrzec na poczte i zobaczyc dziewczynki. No i podesle jakies nowe fotki mojej Lilki. My juz spakowane. W drodze na lotnisko :) Udanego,slonecznego weekendu wszystkim mamom !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do osoby o nicku nowamama1 nie możesz, bo z dużym prawdopodobieństwem chcesz docelowo wyłudzić hasło do nowej poczty i tyrać po użytkowniczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowamama - mile widziane są tu wszystkie mamy chociaż czasem musimy liczyć z niemiłymi komentarzami osób piszących anonimowo. Roponuję ni zwracać na gości uwagi i napisz coś o swoim Maleństwie Ja nie wiem jakie objętości Błażej wypija ale ciągle dostaje piersi 5-6 razy na dobę do tego zupka i kaszka na gęso. Dla nas to postęp bo do niedawna było 8-9. W schematach zawsze piszą że pierś na żądanie więc nie walczę z tym szczególnie ale jak czytam że Wasze dziec***iją mleko 3 razy dziennie to robi to na mnie wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabezpieczylam sobie juz nick aby nikt obcy sie nie podpisywał pod nim:) na kazdym forum znajda sie "mili" goscie, niestety tacy sa ludzie ale dzieki za rade nie bede zwracała uwagi :) moze napisze cos o nas zebyscie nas poznały :) mam 25 lat moja córeczka ma na imie Lenka, mówimy na nią Nusia :) jest jak narazie jedynaczką pół roku sie o nią staralismy, az się udało przyszła na świat 27 pazdziernika, poród sn. Mała jest karmiona piersią dodatkowo je już zupki, deserski i kaszki. Gotuje sama ale narazie takie podstawowe rzeczy, miedzy posiałkami je biszkopta, flipsy, banana. Zasypia jedynei przy piersi lub na spacerku, spi oddzielnie w łózeczku. Potrafi sama się bawić, ale częściej wymaga ciągłej uwagi :) wczoraj na szczepieniu wazyla 7700 ubranka nosi 68, 74 chociaz wiekszośc już na 74, co jeszcze? z umiejetnosci to kreci sie wokol wlasnej osi, stabilnie siedzi (przy upadku podpiera sie rekami i dzieki temu nie upada) :) jesli chcecie moge wysłac wam zdjęcie mojej małej nie mam z tym problemu wszedzie udosepniam zdjecia publicznie i nie oczekuje ze dostane jakies haslo czy cos, bo czytalam kilkanascie ostanuch stron i widze ze ktos namieszal, takze nie bojcie sie nie czyham na wasze hasło, jak to ujal gosc :P hehe chce normalnie czerpac informacje o dzieciach z tego samego wieku co moja nusia :) mam nadzieje ze z grubsza napisalam o nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodna2 - moja je podobnie tyle razy, widocznie "cyckowe" dzieci tak maja :D :) jesli chodzi o gotowanie dla dzieci to polecam stronke: http://40tygodni.pl/Category/015/2,20877,przepisy-na-obiadki-dl-6-miesiecznego-dziecka.html jest tam duzo ciekawych przepisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowamama1-witaj.Oczywiście że możesz z nami pisać,to forum,więc myślę że nie ma problemu.A co do poczty to hasło dostały te co miały dostać i na tym koniec. My kolejny cudny dzień nad morzem :) Wspaniale tu jest..aż nie chce się wracać..Alan ciągle tu śpi,tak dobrze się tu czuje :) Co do jedzonka to on je co 2h 120,czasami nie zje całości.Plus do tego obiadek i deserek. mamamagdalena-dziewczynki sa cudowne!Takie podwójne szczęście :) Miło że się odezwałaś!!! :) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8-9 razy piers. Obiad. Kasza. Owoce. Ile ml obiadu wasze dzieci jedza? Mi dzis sie udalo dac 160, ale mysle ze tak 180 powinna juz zjesc. Pediatra mowila ze min.140, ale ile jest prawidlowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olek ma trudny okres :O. Zwariowac idzie :-( koleżanka mówiła że to lęk separacyjny :-/ słyszeliście coś o tym? Przechodziła to któraś Mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michellinka nie pomogę, nie mam pojęcia nic na temat lęku separacyjnego. Tatiana, Kuba obiadku zjada 130 ml, tyle chyba mają te małe słoiczki, ostatnich dni nie liczę, wtedy to może po 50 ml udało mi się mu podać. Moje chłopaki już śpią, ja niestety muszę siedzieć nad pracą mgr, jutro oddaje kolejne poprawki i za tydzień już w całości muszę wydrukować. Poprosiłam męża żeby wziął poniedziałek i wtorek wolne, bo w ciągu dnia przy małym niestety nic nie mogę pisać, a będę miała jeszcze trochę jezdzenia. Wziął 2 dni opieki, bardzo się ciesze:) Jutro idziemy na urodziny do chrzestnego Kuby, a w niedziele mieliśmy jechać do Krakowa, no ale ze względu na pogodę chyba odpuścimy. Mały już pełza na całego, z pokoju do kuchni, albo do sypialni i też coraz bardziej interesują go rzeczy typu dvd, kabel od laptopa czy nogi ze stolika:). Dziewczyny czy macie jakiś dobry sposób na plamy z obiadku czyt. marchewka. Ostatnio parę fajnych ubranek ubrudziliśmy i za nic nie chcą się sprać. Mamamagdalena dziewczynki cudne. Radmon Tullipanna udanych urlopów, wypoczywajcie:) Nowamama witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×