Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Montgomery: ja też nie mam balkonu. Z synkiem jak mieszkaliśmy u rodziców to pielucha z kupą była szczelnie zawijana w reklamówkę jednorazową i wyrzucana do normalnego kosza ;) I pod koniec dnia ktoś szedł do kontenera ze śmieciami. Wcale nie śmierdzi jakby mogło się to wydawać ;) PS: ja chcę tylko powiedzieć, że jeśli kogoś stać i ma przede wszystkim warunki mieszkaniowe to niech kupuje wszystko co mu się podoba. Ale myślę, że nam chodziło jednak o stworzenie listy takich na prawdę niezbędników, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, finansowo to koszmar, dlatego mam nadzieję pożyczyć od znajomych a jak nie to ten bujak co kupiłam będzie musiał jej wystarczyć. Chociaż z tymi huśtawkami tak już pisałam miałam doświadczenie i sprawdzały się cudownie, jeszcze ta muzyczka, śpiew ptaszków, jakaś rzeczka itd..Chociaż wiem, że niektóre dzieci ich nie znoszą, boją się i w ogóle im nie pasuje. Dla mnie to była chwila wytchnienia, takie odłożenie dzieci, puszczenie muzyki i bujanie..A co do smoczków to słyszałam o jakimś bardzo polecanym w Anglii z Aventa nazywa się Soothie Pacifier, widziałam na paru filmach, czytałam trochę opinii, wygląda trochę dziwnie...Co myślicie, któraś używała może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do śpiworka to kwestia indywidualna. Ja nie polecam ze swojego doświadczenia :) na początku jak Młody był Malutki to spał owinięty ciasno w kocyk i do tego w chłodniejsze noce, przykryty był kołderką. Później, jak dziecko już się wierci, nie śpi szczelnie opatulone, to kołderka (która jest mega lekka) daje mu właśnie szansę na wykopanie się z niej (uwierz, że nie zdarzyło mi się zastać dziecka z kołdrą na głowie ;) ). A takie wykopywanie się pozwala mu na swobodę i dobranie sobie pozycji itp. Ja patrzę w dużej mierze po sobie. Oszalałabym, gdybym chciała sobie wystawić nogę poza przykrycie, a tu zonk! i szczelnie pozamykane z każdej strony ;) Nie ukrywam, że Młody miał śpiworek, jak miał około roku i właśnie w nim potrafił tak się powiercić, że śpiworek wykręcony np. tyłem do przodu hehe. A można sobie wyobrazić jak wtedy było niewygodnie. Szybko wróciłam do kołderki ;) No ale to ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam tego smoczka :) xxxxxxxxx W ogóle to pamiętam, że przy synku miałam fioła na punkcie bezpieczeństwa butelek. Wówczas była cała akcja o bisfenolu A. Byłam wtedy skłonna używać szklanych butelek, ale znalazłam jedną firmę, która produkuje butelki bez tej substancji - Born Free i koleżanka mi z UK przysłała, bo w Polsce nie było (i chyba nadal nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montgomery na prawde nie smierdzi z tego kosza:) Musisz do niego uzywac specjalnych workow. Chcialam dodac link z tym ktory ja mam, ale wyskakuje mi spam:/ Moze jutro sie uda... Ogolnie to rzeczy ktore beda sie powtarzaly na wiekszosci list mozna bedzie uznac za niezbedniki:) Moj synek ma swoj pokoik od malego, kupilam komplet drewnanych mebli, lozeczko, komoda wysoka i szafka pod przewijak z szufladami. Do 3 miesiaca spal u nas w sypialni w kolysce przy lozku. W pokoiku mialam tez fotel bujany do karmienia, hustawke, lezaczek i mnostwo zabawek:) Na ale dziewczyny nie ukrywajmy ze tu rzeczy dla dzieci sa tansze, albo po prostu ceny sa adekwatne do zarobkow i mozna sobie pozwolic na takie wydaki. teraz dla coreczki tez bede urzadzac caly pokoik, jak bedzie gotowy to pokaze Wam zdjecia:) A ja jak przegladam na necie ceny z artykulami dzieciecymi w Pl to az ciezko mi uwierzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Choc mnie nie widac to jestem tu :) Mam małą chorą, zabrałam się za prawko i ogólnie bardzo mało siedze na necie, ale widzę, że ostatni temat to wyprawka. Ja sama wczoraj posortowałam ubranka po córce te na początek. I wiem czego mi braku. O ile jutro gin potwierdzi drugą kobietkę :) Ja może skomentuję i skoryguję po swojemu listę Emki. Mam córkę niespełna roczną więc jestem na świeżo no i trochę mądrzejsza :D -Wózek (mam po córce ale drugi raz kupiłabym tylko z fotelikiem. Spacerówkę kupiłam laskę, lekka i mała) -Fotelik -łóżeczko -materac (kokosowo-gryczany mam i jestem zadowolona) -pościel + poszewki -wanienka ( ze stelażem sprawdza się tym bardziej po cc) -kocyki 3-4 szt jak najbardziej! 1 cienki, reszta grube (tym bardziej że rodzimy w październiku) -lekka lampka nocna (widzisz dziecko co uspokaja:) ) -krzesełko do karmienia (u nas sprawdziło się dopiero około 8-9 miesiąca) -laktator w razie 'w' (na początek radziłabym najtańszy. U mnie nie było pokarmu i poszedł w kąt) -pampersy -chusteczki nawilżające (ja kupuje nie więcej ni 2x4 paczki naraz, bo wysychają) -pieluchy tetrowe (dużo ) -ręczniki wg mnie 2 wystarczą -kosmetyki nie kupowałabym żadnych. W szpitalu dostajemy dużo próbek które wystarczaja na jakiś czas a i można zobaczyć co służy maleństwu. Może co najwyżej płyn do kąpieli. -gaziki jałowe do pępuszka z 30 szt -szczotka do włosów -obcinacz/nożyczki -termometr -sól morska (polecam Naso drill. Duża i najtaniej wychodzi. ) - aspitaror do nosa (u mnie sprawdza się tylko z campolu. Końcówka jest miękka i wygodna) Z tych zbędnych-niezbędnych:) -nawilżacz! Sezon grzewczy, czasem woda w misce czy mokry ręcznik nie wystarcza a taki zwykły za 50 zł wystarcza -rożek może się przydać ze względu na porę roku Z ubranek Body z długim rękawem, z krótkim trochę tylko. Śpiochy, kaftaniki(bez kołnierzyka i najlepiej białe), pajace(używamy do dziś), pół-śpiochy, rajstopki, czapeczki. Teraz kupie też na pewno elektroniczna nianię i sterylizator, który wydawał mi się zbędny przy jednym dziecku :) Ach, dużo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co to jest ten materac kokosowo-gryczany? Montgomery ja tego smoczka nie uzywalam Bo po prostu mi sie nie podoba:) ale inne z Aventu polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montgomery...moja kumpela miala ten kosz to fajny gadzet ale tak drogi w uzytkowaniu (worki) ze po 2 miesiacach zzrezygnowala... Xxxx Fajnie dziewczynki ze robicie te listy....ja mam juz dwie listy od przyjaciolek ale prawie pokrywaja sie z waszymi...zawsze mozna sobie cos dodac lub odjac... Xxxx Mi kol polecila laktator medela i tej samej firmy masc na sutki bo to ponoc jedyna ktorej nie trzeba zmywac przed karmieniem...butelki mam.juz tommee tipee...bo ja zamierzam karmic i piersia i butelka od samego poczatku...i mam juz termometr ten bezkontaktowy beurera jest bardzo precyzyjny porownywalam z tym zwyklym pod pache...a sterelizator kupilam taki do mokrofali najtanszy jaki byl... Xxxx Najbardziej glupieje z ubrankami nie mam pojecia jak sie ubiera zima tego maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie a co sie dzieje z malawronka...zawsze sie odzywala a teraz cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jakich pieluch uzywacie?bo slyszalam ze te najtansze z rossmana sa najlepsze...i te biale pampersy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
Hej dziewczynki ... ale dziwnie teraz z tą szatą graficzną. Ja dziś połówkowe mam, śniło mi się dzisiaj że będzie chłopak ;) i ogólnie że nie dało sie zbadać ;) Moje sny są czasem tak realne, że jak się obudzę to się zastanawiam chwilkę gdzie ja jestem i co się dzieje. Mężowi nie chce się odmienić i on chce niespodziankę, ale zobaczymy... ja napewno poproszę by mi powiedzieli, kogo mam w moim brzuchu..;) Okazało się, że będę mogła dłuzej popracować, bo facet zadowolony z pracy mojej i kolezanki i nam przedłuzy umowę. Jeśłi chodzi o mnie, jeśli powiem, że trochę za ciężko dla mnie zmniejszy mi ilość dni pracy w tygodniu lub ilość godzin dziennie- ale to juz bedzie zalezalo ode mnie, jaka opcje wybiore. Bradzo się ciesze z tego, bo ta praca wydluzy mi potem płatny czas siedzenia w domu z maluszkiem ;) Jesli chodzi o listę - to ja mam propozycję, tylko nie wiem się na nią zgodzicie. Proponowałabym zrobić coś na zasadzie pewnego rodzaju tabelki i jedna z nas by to pilnowala i uzupleniala. Kazda z nas by wypisala co tam ma, a potem zrobic z tego jedno wielkie podsumowanie, na zasadzie powiedzmy mamy materacyk i sa jego trzy rodzaje. i Np w tabelce w rzedzie poziomym wypiszemy nas wszystkie po kolei z tabeli dat urodzin i przy kazdym obstawic kropke krzyzyk czy co tam chcecie, pionowo wlasnie wypisane te rzeczy, łącznie z podziałem na rodzaje. Na dole wtedy zsumujemy i bedziemy widzialy najlepsza opcje. Ja bym to tak widziala. Później wypisze wam moja liste w formie tabelki, no i w koncu zaloze sobie konto na tej kafeterii ;) Trzymajcie kciuki, by moje "bejbe" znó mi tyłka nie pokazało ;) pozdrawiam i do później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Mam pytanie do doświadczonych mam. Czym różnią się pieluchy tetrowe od flanelowych? I po co ich tyle skoro będziemy używać pampersów? Wydaje mi się ze wczoraj poczułam pierwszego kopniaczka. Dziwne uczucie. Mogę to porównać do uczucia jak czasem nerw skacze (wiecie o co chodzi:)) Poczułam tak kilka razy koło pępka po lewej stronie. Myślicie że to kopniaczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka ja tez mialam takie wrazenie przy pierwszym kopniaczku...wiec to z pewnoacia kopniaczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona: ta propozycja tabeli z dopisywaniem rzeczy a później stawianiem plusów przy pozycji która już jest na liście, już padła z mojej strony, no ale umarła bo nikt się nie podjął :) Także pozostaje czerpać z tych list które są i samemu sobie coś dodawać czy odejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieluch tetrowych duzo nie trzeba ale przydaja sie przy ulewaniu lub przy kapieli. flanelowe sa kolorowe i grubsze dlatego mi latem sluzyly jako kocyki. xxxxxxxxxxx co do pampersow- jako pierwsze mozna kupic takie specjalne z otworem na pepek lub kupic zwykle i wycinac dziurke xxxxxxxxxx i teraz najlepsze: uzywalam tylko pieluch z biedronki! sa tanie i naprawde rewelacyjne!; nie uczulaly mojej corki i byly chlonne, nazywaja sie DADA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malawronka
witajcie nie było mnie wczoraj bo kafe nie chciała mi sie włączyć . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tullippanna , mniamniek, nadia i reszta dziewczynek miałam wczoraj wizytę jest wszystko dobrze . posłuchałam sobie serduszka maleństwa. a co nosze pod sercem nadal nie wiem :). bo nie miałam USG . Kolejna wizyta i USG 6.06 u prywatnego . połówkowe mam dopiero około 23 tygodnia na NFZ. A u prywatnego jeszcze nie wiem . a i schudłam od poprzedniej wizyty pół kilo. ważę 58kilo . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Szczecinianka witaj xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx better ja wczoraj bardzo nisko czułam maluszka .a tak to zazwyczaj troszke wyżej po prawej stronie . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Emka ja przy wózku po synku mam dwa dużę koła pompowane i 2 małe i byłam zadowolona z niego . xxxxxxxxxxxxxxxxxxx crazy mamma a ja czuje kopniaczki po prawej stronie . xxxxxxxxxxxxxxx Gabi Mateusz świetne imię. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Gosieńka masakryczna cena za wizytę 320zł a ile zawszę płacisz? xxxxxxxxxxxxxxxxxx Larwa gratuluje decyzji o prawku . ja jestem kierowcą dopiero 1,5rocznym stażem i bardzo zadowolona jestem . Asiulka ja miałam z 15 pieluszek . 5 z nadrukiem obrazkowym (np. do lekarza ) i 10 gładkich białych . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx wczoraj wieczorem bardzo nisko czułam dziecko a jeszcze bardzoooo bolały mnie plecy tak bardzo ze aż wzięłam no-spe i luteinę . położyłam sie i po 20minutach koniec bólu a już myślałam ze na izbę bede jechała. taki ból miałam przy porodzie pleców tylko z 100 mocniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malawronka
witajcie nie było mnie wczoraj bo kafe nie chciała mi sie włączyć . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tullippanna , mniamniek, nadia i reszta dziewczynek miałam wczoraj wizytę jest wszystko dobrze . posłuchałam sobie serduszka maleństwa. a co nosze pod sercem nadal nie wiem :). bo nie miałam USG . Kolejna wizyta i USG 6.06 u prywatnego . połówkowe mam dopiero około 23 tygodnia na NFZ. A u prywatnego jeszcze nie wiem . a i schudłam od poprzedniej wizyty pół kilo. ważę 58kilo . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Szczecinianka witaj xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx better ja wczoraj bardzo nisko czułam maluszka .a tak to zazwyczaj troszke wyżej po prawej stronie . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Emka ja przy wózku po synku mam dwa dużę koła pompowane i 2 małe i byłam zadowolona z niego . xxxxxxxxxxxxxxxxxxx crazy mamma a ja czuje kopniaczki po prawej stronie . xxxxxxxxxxxxxxx Gabi Mateusz świetne imię. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Gosieńka masakryczna cena za wizytę 320zł a ile zawszę płacisz? xxxxxxxxxxxxxxxxxx Larwa gratuluje decyzji o prawku . ja jestem kierowcą dopiero 1,5rocznym stażem i bardzo zadowolona jestem . Asiulka ja miałam z 15 pieluszek . 5 z nadrukiem obrazkowym (np. do lekarza ) i 10 gładkich białych . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx wczoraj wieczorem bardzo nisko czułam dziecko a jeszcze bardzoooo bolały mnie plecy tak bardzo ze aż wzięłam no-spe i luteinę . położyłam sie i po 20minutach koniec bólu a już myślałam ze na izbę bede jechała. taki ból miałam przy porodzie pleców tylko z 100 mocniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka87: to na pewno kopniak ;) Też takue czuję, a ponieważ to druga ciąża to wiem, że to TO :) xxxxxxxxx Co do pieluch to nie ma reguły. Ja np. używałam Huggies`ów. Pampersy niby najpopularniejsze na rynku, a Młodemu z nich kupa wychodziła bokiem ;) Poza tym Huggies`y są bezzapachowe, a te perfumowane mnie drażniły w połączeniu z siuśkami czy kupką. Tych tańszych z Rossmana czy Biedronki nie odważyłam się kupić z orostej przyczyny - szkoda mi było kasy, gdyby okazały się beznadziejne, ale owszem słyszałam, że są dobre. Z tego co pamiętam to jedna z koleżanek zachwalała Tesco! A co do Huggies czy Pampers to można je kupić na sztuki w aptekach i wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malawronka
witajcie nie było mnie wczoraj bo kafe nie chciała mi sie włączyć . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tullippanna , mniamniek, nadia i reszta dziewczynek miałam wczoraj wizytę jest wszystko dobrze . posłuchałam sobie serduszka maleństwa. a co nosze pod sercem nadal nie wiem :). bo nie miałam USG . Kolejna wizyta i USG 6.06 u prywatnego . połówkowe mam dopiero około 23 tygodnia na NFZ. A u prywatnego jeszcze nie wiem . a i schudłam od poprzedniej wizyty pół kilo. ważę 58kilo . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Szczecinianka witaj xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx better ja wczoraj bardzo nisko czułam maluszka .a tak to zazwyczaj troszke wyżej po prawej stronie . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Emka ja przy wózku po synku mam dwa dużę koła pompowane i 2 małe i byłam zadowolona z niego . xxxxxxxxxxxxxxxxxxx crazy mamma a ja czuje ko pniaczki po prawej stronie . xxxxxxxxxxxxxxx Gabi Mateusz świetne imię. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Gosieńka masakryczna cena za wizytę 320zł a ile zawszę płacisz? xxxxxxxxxxxxxxxxxx Larwa gratuluje decyzji o prawku . ja jestem kierowcą dopiero 1,5rocznym stażem i bardzo zadowolona jestem . Asiulka ja miałam z 15 pieluszek . 5 z nadrukiem obrazkowym (np. do lekarza ) i 10 gładkich białych . xxxxxxxxxxxxxxx jeszcze do tego bardzo bolały mnie plecy tak bardzo ze aż wzięłam no-spe i luteinę . położyłam sie i po 20minutach koniec bólu a już myślałam ze na izbę bede jechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka87: to na pewno kopniak ;) Też takue czuję, a ponieważ to druga ciąża to wiem, że to TO :) xxxxxxxxx Co do pieluch to nie ma reguły. Ja np. używałam Huggies`ów. Pampersy niby najpopularniejsze na rynku, a Młodemu z nich kupa wychodziła bokiem ;) Poza tym Huggies`y są bezzapachowe, a te perfumowane mnie drażniły w połączeniu z siuśkami czy kupką. Tych tańszych z Rossmana czy Biedronki nie odważyłam się kupić z orostej przyczyny - szkoda mi było kasy, gdyby okazały się beznadziejne, ale owszem słyszałam, że są dobre. Z tego co pamiętam to jedna z koleżanek zachwalała Tesco! A co do Huggies czy Pampers to można je kupić na sztuki w aptekach i wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da się w ogóle na tym kafe normalnie funkcjonować. Tylko się nadenerwuję jak tu wchodzę Chodzi oczywiście o jej zapłon a nie o Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da się w ogóle na tym kafe normalnie funkcjonować. Tylko się nadenerwuję jak tu wchodzę Chodzi oczywiście o jej zapłon a nie o Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Asiulka różnią się materiałem a niektóre dzieci dużo ulewaja mleka i służą żeby wytrzeć buzie i nakryć sobie ramię przy odbijaniu :) Mój syn nie ulewal i pieluchy mam po nim nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Asiulka różnią się materiałem a niektóre dzieci dużo ulewaja mleka i służą żeby wytrzeć buzie i nakryć sobie ramię przy odbijaniu :) Mój syn nie ulewal i pieluchy mam po nim nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka87: to na pewno kopniak ;) Też takue czuję, a ponieważ to druga ciąża to wiem, że to TO :) xxxxxxxxx Co do pieluch to nie ma reguły. Ja np. używałam Huggies`ów. Pampersy niby najpopularniejsze na rynku, a Młodemu z nich kupa wychodziła bokiem ;) Poza tym Huggies`y są bezzapachowe, a te perfumowane mnie drażniły w połączeniu z siuśkami czy kupką. Tych tańszych z Rossmana czy Biedronki nie odważyłam się kupić z orostej przyczyny - szkoda mi było kasy, gdyby okazały się beznadziejne, ale owszem słyszałam, że są dobre. Z tego co pamiętam to jedna z koleżanek zachwalała Tesco! A co do Huggies czy Pampers to można je kupić na sztuki w aptekach i wypróbować. asiulka87: to na pewno kopniak ;) Też takue czuję, a ponieważ to druga ciąża to wiem, że to TO :) xxxxxxxxx Co do pieluch to nie ma reguły. Ja np. używałam Huggies`ów. Pampersy niby najpopularniejsze na rynku, a Młodemu z nich kupa wychodziła bokiem ;) Poza tym Huggies`y są bezzapachowe, a te perfumowane mnie drażniły w połączeniu z siuśkami czy kupką. Tych tańszych z Rossmana czy Biedronki nie odważyłam się kupić z orostej przyczyny - szkoda mi było kasy, gdyby okazały się beznadziejne, ale owszem słyszałam, że są dobre. Z tego co pamiętam to jedna z koleżanek zachwalała Tesco! A co do Huggies czy Pampers to można je kupić na sztuki w aptekach i wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona-powodzenia na polowkowym. Ja dzisiaj prywatnie idę sprawdzić czy chłopiec czy dziewczynka taka. Tez mi sie śniło badanie USG i kiedy juz lekarz miał określić płeć to sie obudzilam :-/ nie wiem czy to czasem nie jest znak ze moze nie ma sensu iść na to badanie bo dzieciak uparty i nie pokaze do końca co tam ma. Troche sie niepokoje o malawronke. Nic nie dała znać po swoim polowkowym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka87 ja tez od 4 dni czuje kopniaczki :) pierwszgo wieczoru nie zwrocilam uwagi i byly leciutkie a teraz kolejnego dnia sa coraz mocniejsze i czestsze.. dokladnie tak samo to odczuwalam , tak jakby nerw skakal haha :D ale teraz uz wiem ze to to i czasami nawet przez brzuch czuc jak sie zamachnie :)) dziwne uczucie, ale fajnie czuc ze maluszek bryka :)) dziewczyny, jestem przerazona tymi listami :D naszczescie ciuszki, wozek,fotelik jujz mamy , bo dostalismy mnooooooooooostwo z rodziny , reczniczki, kolderki, posciele, kocyki, ochranicze na lozeczko, tak wiec polowe mamy za soba. nie wiecie jakie smoczki najlepiej sie sprawdzaja? moja mama powiedziala ze dla mojego brata (co prawda bylo to 10 lat temu), kupila po jednym z kazdego rodzaju bo nigdy nie wiadomo co dzidzius wybrzydzi, i ze warto sprobowac wszystkiego... jeszcze w dodatku jestesmy z narzeczonym w malym proszku bo w przyszla sobote wyprowadzamy sie na stale do Szwecji i pakowanie nam strasznie opornie idzie.... MASAKRA jednym slowem ah i chcialam sie jeszcze pochwalic, ze półmetek juz za mna UF! :D buziaki dla mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×