Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

malinka321 trochę ciężko jest czasem nadążyć ale ogólnie czuję się dobrze. Tym bardziej że jestem z małą prawie cały czas sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaska
malinka 321 witam Ciebie i wszystkie dziewczyny. Ja własnie tez zmagam sie z cukrzyca ciazowa,to moja druga ciaza .Zosie urodzilam w 2010r tez przechodzilam z nia przez te meczaca diete (wystarczyla sama dieta) jakos dawalam rade .Zosia urodzila sie zdrowa 3.5kg 58dluga:-) teraz czeka na dzidziusia:-).Przeczowalam ze gdy zajde w ciaze to cukrzyca tez bedzie i nie mylilam sie :-( tylko tym razem nie ogarniam cukrow na czczo po posilkach mam ok do 120 po h ,ale te na czczo juz wymiekam z nimi wczoraj zjadlam kanapke o 21 a tu dzisiaj cukier na czczo 101!!!!!!!!! jeszcze nigdy takiego nie mialam boje sie bo ponad 90 tez bywaly .....kurcze licze ze mi ktos wkoncu doradzi nie mam sie juz zywcem komu w domu wygadac bo juz chyba wszyscy maja dosc mnie i mojej cukrzycy:-( moze ktoras z Was tez miala takie problemy i jakos poradzila sobie bez insuliny z gory dziekuje za jakakolwiek podpowiedz. Do lekarza ide w poniedzialek ale mam takiego mruka ze za wiele sie od niego nie dowiem ...jedyne co mi da to insuline .Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamagdalena
Ja jestem w 23 tyg i 3 dni przed 24 będę robiła te badanie tak mi już zlecił lekarz. Nie powiem nic o cukrzycy ciążowej bo nie miałam nawet żadnej koleżanki z tym problemem każdej wychodziło ok. Mi lekarz powiedział że mam kupić glukozę 75g i cytrynę żeby sobie plasterek wrzucić i że w szpitalu będą wiedziały co z tym zrobić. Ja wyczytałam tylko że nie mogę nic jeść 12h przed ,na kolacje nie jeść owoców i słodyczy ,że tam po wypiciu robią jedną próbę z palca po 2h drugą i że przez ten czas nie wolno łazić trzeba siedzieć w miejscu i nic oczywiście nie jeść nie wiem jak to wytrzymam ja rano mam najlepszy apetyt;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Proszę pomóżcie wydać pieniądze:) :) : najpierw znalazłam łóżeczko 120x60, teraz szukam pościeli do tego łóżeczka, ale są w przeróżnych rozmiarach. Moje pytanie brzmi czy tylko taki rozmiar 120x60 będzie pasował do tego łóżeczka? Taką pościel dla maluszka można kupić w kompletach n-elementowych, ile takich kompletów potrzeba? Czy wystarczą takie pełne 2 komplety z tymi ochraniaczami na boki itd i dokupić jeszcze 2 w postaci tylko prześcieradła i poszewki na kołderkę? Wystarczy? W tych kompletach sprzedawana jest też podusia, ale to chyba dla większego dziecka? To prawda,że na początku maluch śpi i leży bez poduchy? W wózku też bez poduchy? Zielonam aż turkusowa!!! Ale bez paniki, Mama do mnie przyjedzie w październiku:) Na razie tylko oglądam i spisuję co i ile potrzeba:) Na temat cukrzycy się nie wypowiem, u nas ok, ale chyba po swoich przejściach z niewykrytym mięśniakiem, nie oddałabym się w ręce zwykłego gin/poł. Może zasięgnąć rady w poradni diabetologicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno na początku dzieci śpią na płasko w samym rożku lub pod kocykiem i to im w zupełności wystarcza ale nie wiem mnie rodzice kładli na poduszkę prawie cała na niej leżałam i żyje;-) ja kupie 4 zestawy pościeli żeby każda miała dwie na zmianę ale ja to razem z kompletem kołdra poduszka kupuje będzie już czekać. Co do wózka to u niektórych widziałam ale taką bardzo płaską. W sumie ciekawe jak będzie wyglądał w tym roku koniec roku czy szybko zrobi się bardzo zimno mogłoby nie żeby i nasze pociechy trochę powietrza zażyły ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apettit91
czesc dziewczyny :) co do poscieli to macie racje , tez slyszalam ze noworodki spia bez poduszeczek , podobno to sprawia ze krzywi im sie regoslup czy cos w tym stylu , ale mozna wlasnie tak klasc pratydzie calego maluszka na podusi i powinno byc okej . Ja dzisiaj zaupilam lozeczko wraz z materacemi taka poduszkowata jakby podkladka , nie mam pojecia do czego to sluzy nawet ale poczytam instrucje i bedzie wiadomo : ) Wydaje mi sie 2 komplety poscieli w zupelnosci wystarczaja , po prostu zeby jeden byl na zmiane aby moc ten jeden uprac :) A co sadzicie na temat kocykow ? Tez mam z tym metli w glowie . Gdyz tak mysle sobie po prostu jakie kupic znaczy polar czy jais inny? Ile ? Jakiej wielkosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamagdalena - właśnie to sobie wyobraziłam, dwa łóżeczka, 4 komplety pościeli, dwie buzie rozdarte w nocy z wołaniem jeść... zaszaleliście, nie ma co:) będzie wesoło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak będzie wesoło to na pewno ;-) Ja też jak sobie to wyobrażę to bywam przerażona ale w końcu nie my pierwsi nie ostatni tyle jest mam bliźniaków ba nawet trojaczków i dają sobie radę więc damy i my chodź wiem że będzie bardzo ciekawie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Malinka brzuch mi nie przeszkadza,ale muszę uważać żeby mała mnie w niego nie kopła. Ogólnie nie jest źle,mała teraz wstaje na nóżki więc bardzie muszę uważać żeby nic sobie nie zrobiła. Te 3 miesiące będę najgorsze teraz ale nie żałuję jak narazie że zdecydowałam się tak szybko.zobaczymy później 🌼 Ewelina jeśli chodzi o poród w wodzie to też miałam taką opcję do wyboru a także poród w domu. Nie zdecydowałam się. Teraz stwierdzam że na fotelu będę rodzic 2 raz:-D Jest chyba najwygodniej jak dla mnie. W sumie jak już się zacznie to już bez różnicy jak i gdzie. Byle szybko:-D 🌼 Ja mam 2 komplety pościeli,kołdre do wózka,małą ubierałam w kombinezon i przykrywałam kocykiem z polaru 🌼 Odradzam!! Kładzenia dziecka całego na poduszce bo takim dzieciom często się ulewa. Nie mają wtedy możliwości obrócenia główki na bok Ja położyłam małą na poduszce i dobrze że spojrzałam bo się dławiła-(lepiej na równej twardej powierzchni kłaść i główkę raz na jedną raz na drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam jeden komplet poscieli plus koldra z poduszka - do tej pory nie uzywalam - bo corka nie lubi byc przykrywana :) nie wiem kiedy przyda sie ta koldra ;) dwa prześcieradła - mi wystarczalo jak byla mala to pod glowe kladlam złożoną pieluche flanelowa i jak ulala to zmienialam i przykrywalam rozkiem ktory służył jak kolderka potem kocyk polarowy ale najlepsze sa bawelnianwe bo lepiej oddychaja ochraniacz uzywalam jak zaczela wedrowac po łóżku i co chwilę reka albo noga lądowała między szczebelkami i później ciężko było sie jej przekrecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i oczywiście bez zadnej poduszki, do tej pory spi bez (19mcy) dzieciom nie jest to potrzebne i jest zdrowsze na początku jak jeszcze nie potrafi sie przekrecac to kladzie sie raz na jednym raz na drugim boku, najlepiej jeszcze jakims zwinietym kocykiem podeprzec plecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dobrze wiedzieć to może nie będę od razu kupować po dwa komplety na zmianę jak nie wiadomo za ile użyję tylko że myślałam że jednak na zimę to przyda mi się chociaż kołdra. Ja po krzywej cukrowej o masakra wyników nie ma jeszcze ale grunt że to już za mną. Szczerze myślałam że te próby robią z palca a oni mnie dziś w sumie 3 razy kuli no ale co zrobić myślę że chociaż dokładniejszy wynik będzie. A co tam u was co taka cisza?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja dzisiaj po wizycie. Mały waży już 1230, więc szykuje się duży chłopak. Wszystko wyszło dobrze, od jutra mam już liczyć ruchy, podobno rano musi być minimum 8, a wieczorem 10. Od jutra zaczynam też szkołę rodzenia, jednak mogę rodzić naturalnie, więc w sumie nawet się cieszę, zawsze coś nowego się tam dowiem. Poruszałyście wątek porodu w wodzie, myślę, że to super sprawa, i również zdecydowałam się na taki poród, jak już wiem, że mogę rodzić naturalnie. Przed planowanym terminem trzeba jeszcze tylko zrobić jakieś dodatkowe badania i wymazy i jeśli wszystko jest ok to zostaje już nam tylko przywitać maleństwo w wodzie:) Czy wy też macie coś takiego, że mimowolnie masujecie swoje ciążowe brzuszki. Mi dzisiaj położna powiedziała, żeby absolutnie czegoś takiego nie robić, bo można wywołać wcześniejszy poród. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super że wszystko jest ok oby tak dalej ;-) Poród w wodzie wydaje się super ale ja przy bliźniętach będę mieć nie wiadomo jakie rozwiązanie więc pozostaje mi wam zazdrościć ;-) Jeśli chodzi o brzuszek to ja od początku miałam zakaz bo twardnieje mi brzuch więc zero i mojego głaskania brzucha jak i innych fajnych rzeczy ;-) Teraz jedynie kładę rękę czasami myślę że może wtedy czują moje ciepło że jestem tu mimo że nie głaskam ich a chciałabym zwłaszcza jak kopią;-( a opropo przypomnij mi w jakim Ty jesteś tyg. od którego trzeba liczyć ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie położna (jak byłam w szpitalu) obtańcowała czemu tak rzadko się wypróżniam tj co drugi dzień w tamtym czasie.... wiadomo szpitalne żarcie, leżenie ehhh p*****lnięta o 5 rano wykład o gównie mi zrobiła że zaparcia mogą wywołać wcześniejszy poród, jak trzymałam rękę na brzuchu (nie masowałam) też się przysrała. Nie popadajmy w paranoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościem byłam ja. Ja do szkoły rodzenia chodziłam tylko i wyłącznie dlatego że wymagali zaświadczenia jeśli się chciało poród rodzinny. Ale ogólnie nudyyyyyyy. Jedynie co to atrakcja była jak nas na porodówkę zabrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mamy ten sam termin też mam na 30;-) dobrze mówisz niektórzy popadają w paranoje ja jak mówiłam że mam zaparcia to słyszałam że jak dłużej niż 3-4 dni nic się nie dzieje to można reagować a tak to to nic wielkiego i nie słyszałam że to wpływa na wcześniejszy poród jedyne co to mówili o hemoroidach itp.a kiedy wy wybieracie się do szpitala w którym będziecie rodzić zapytać się co i jak czy w ogóle wcześniej przed porodem tam nie zaglądacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apettit91
czesc dziewczyny . Ja dzis mialam wizyte u lekarza , jaos czuje sie zawiedziona i nie wiem czy nie zmienie go bo jedna zdrowie malusza jest najwazniejsze . Wyobrazcie sobie powiadomilam go i zapytalam o rade co mam robic gdy boli mni nerka przy chodzeniu. Bo mam tak od dwoch dni a on mi na to ze NAPEWNO nerki pracuja mi na sucho i dlatego boli . A raczej w to nie wierze bo pije duzo wody conajmniej dwie duze buteli 1.5 litra wiec niech nie gada mi takich bzdur straszliwych . Dal mi skierowanie na test obciazenia glukoza i musze go zrobic ja najszybciej wiec chyba w przyszlym tygodniu siie wybiore do laboratorium . Porod w wodzie wydaje sie swietna opcja ale nie azdy szpital nawet teraz oferuje go pacjentka , nie maja potrzebnej tej specjalnej sali a raczej basenu : ) A szpital w ktorym bede rodzila zwiedzam sobie na bierzaco , wiekszosc badan mialam tam robionych mowie oczywiscie o przeziernosci karkowej , usg polowkowym. Ostatnio ja bylismy to wypelnialismy taa ankiete specjalna , wogole nie wiaadomo bylo o co im tam chodzi :) Porodowki nie widzialam jeszcze i szczerze mowiac troche sie boje :) W nastepny piatek znowu sie tam wybieramy , mamy jakis termin ustalony tylko praktycznie rzecz biorac nie wiem na co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie;) ja uwazam ze to troche glupie nie dotykac brzuszka. Ja bym sie nie oparla I glaskam malenstwo I badania sa ok tylko oprucz HB bo to mam troche za niskie wiec obawiam sie anemii... Moje znajome rodzily w wodzie bedac nago ja wolalabym chociaz cos na gore zalozyc bo jestem raczej wstydliwa osoba. Ostatnio porobily mi sie odciski na lewej dloni chyba z 5 juz a niewiem od czego bo nic takiego nie robilam. Polozna w uk stwierdzila ze moze od niskiego HB ale sama jakos nie wiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zaczęłam 29,a ruchy powinno się liczyć od 30 tyg., ale moja gin. powiedziała, żebym sobie ten tydzień już tak dla siebie liczyła, żeby się przyzwyczaić. Jeśli chodzi o porodówkę, to byłam już zobaczyć, ale to przy okazji innej wizyty. Dali mi nr tel i w razie jakiś pytań typu co ze sobą wziąć itp mogę dzwonić. Byłam tam chwilkę, chyba akurat był ruch, zobaczyłam sale porodowe i wanne do porodu w wodzie, a i izbę przyjęć żebyśmy wiedzieli gdzie podjechać, a nie potem w nerwach szukać, tym bardziej, że ten szpital jest bardzo duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, przepraszam że dłużej się nie odzywam ale tu gdzie mieszkam na urlopie jest kiepski zasięg i muszę gdzieś wyjść żeby się z Wami połączyć. Nadal nie zdecydowałam się gdzie będę rodzić, więc zwiedzani szpitala jak wszystko zostawiam na sierpień. Apetit- faktycznie dziwne wyjaśnienie, większe ilości wody byłyby wskazane jeśli zakłada że mogłabyś mieć kamienie w tej nerce. Ale ból w tej okolicy przy chodzeniu raczej wynika z ucisku korzeni nerwowych przy kręgosłupie, co w ciąży jest raczej częste. Niestety poza wzmacnianiem mięśni niewiele z tym możesz zrobić. Słyszałam że masaż brzuszka jest nie wskazany ale nie odmawiam sobie dotykania go czy pogłaskania, przecież tam jest moje dziecko :-) Pozdrawiam Was gorąco ze słonecznych Beskidów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalyah
Witam chciałabym sie przyłączyć :) ja mam termin na 10 pazdziernik, To moja druga ciąża z pierwszej mam 7 letniego synka, teraz podobno tez bedzie chłopie z czego mój małzonek się ogromnie cieszy no i ten sposób mnie w domu zdominowali sami faceci hehe nawet pies jest płci męskiej. Ta ciąże przechodze zupełnie inaczej niż pierszą, może to z racji wieku... dziś mi stukneło 31 lat ;) . Czy jest tu ktoś kto miał pierwszy poród przez cc z powodu dysproporcji płodowo- miedniczej? Ja taki miałam gdyz syn był duzym dzieckiem i nie kwapił sie do porodu, i tak sie zastanawiam czy ta moja "dysfunkcja" wyklucza mnie teraz z naturalnego porodu? Wiecie cos moze na ten temat, ogólnie to wolałabym rodzic naturalnie niż miec kolejne cc robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalyah witaj;-) Też mam termin na 10:-D Z położeniem nie pomogę bo miałam Sn ale wydaje mi się że ciąża ciąży nie równa i jak ułoży się prawidłowo to masz szansę na poród naturalny. ALE to moje zdanie. Ekspertem nie jestem.Lekarza najlepiej zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalisi:)
witam serdecznie przyszle mamy ;] Ja rowniez chcialabym sie przyłączyć. Tak sie składa, że dostałam zwolnienie na 3 tygodnie i trzeba znaleść sobie jakies zajecie...Zostane Mamusia 1 pazdziernika i spodziewamy sie synka. Miłego dzionka Zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny trochę mnie nie było ale mam nadzieje że teraz będę regularnie się odzywać. ----------------------------------------- Pozdrawiam i witam nowe mamusie październikowe ----------------------------------------- Byłam ostatnio na weselu i fajnie się wybawiłam no ale niestety na drugi dzień już swoje wycierpiałam,strasznie napinał mi się i bolał brzuch a więc byłam skazana na łóżko.Teraz jest już lepiej ale niestety tak mam że jak trochę więcej popracuję albo nawet wybiorę się na dłuższy spacer to od razu to odczuję. ----------------------------------------- Co do głaskania swoich brzuszków to myślę że to nierealne ja nie wyobrażam sobie nie dotykać i nie głaskać brzuszka zwłaszcza że maleństwo tak fajnie na to reaguje ---------------------------------------- milakulus kurcze ten Twój maluch to już jest ogromny oby tak dalej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalisi:)
aaa zapomnialam... zapisalam sie z moim chlopakiem do szkoly rodzenia, i w poniedzialek mielismy wizyte na porodowce. szczerze powiem , nie bylam zachwycona, sale malutkie i ciemne, Pani polozna zaczela pokazywac przerozne, i dziwne narzedzia typu kleszcze,igle,ssak itp.w kazdym badz razie nie podobalo nam sie tam.i mam pytanko: moge rodzic gdzie chce czy musze w tym szpitalu, w ktorym pracuje moj lekarz prowadzacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jak spaceruje dluzszy czas to czuje jak mi sie brzuszek napina i lekko pobolewa ale jak odpoczne to przechodzi:)ogolnie malusze buszuje w brzuszku ze hoho i nie moge sie juz doczekac az bedzie z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×