Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość undo
knw1986 ja bujaczek dostałam, wiec się nie orientuję jakie są na rynku nawet :/ dalyah ja też mam termin na 10.10 i jakoś od tygodnia też mam bóle w kroczu - najbardziej odczuwalne w nocy i rano - jak rozchodzę w ciągu dnia to już lepiej, ale w nocy bardzo mocno dokucza-normalnie się czuję jak kiedyś miałam zakwasy po rozciąganiu na jodze:) a tu organizm sam się przygotowuje, rozciąga, to niesamowite... ktoś pytał o płyn do prania-też mam Lovelę i jestem zdziwiona, bo po praniu z podwójnym płukaniem ciuszki intensywnie pachną ( bardzo ładnie z resztą) ale dziwne,że tak mocno jak żaden mój normalny proszek... Milka1988 pisałaś o piciu oranżady - ja właśnie też oprócz owoców mam "fazę" na gazowane pomarańczowe - Fantę, Mirindę, colę się straram mniej, ale też mega mi smakuje. Mąż już przygotował auto do podróży do szpitala:) Ale nadal nie wiem gdzie jechać! czy 40 km do szpitala gdzie dają zzo i mają najlepszych specjalistów i najlepszą neonatologię (ale średnie warunki, przepełnione sale, no i ta odległość).. czy do mojego szpital a 10 min spacerkiem, gdzie znam położne, ale warunki też kiepskie (sala porodowa malutka i łazienka na korytarzu!), no ale blisko... jest jeszczze trzecia opcja-szpital w sąsiednim miasteczku (15km) z fantastycznymi warunkami-śliczne sale porodowe, poporodowe, raczej nie ma dużego obłożenia, ale też nie dają zzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
No martwią mnie tez te moje zawroty głowy,tak jakoś dziwnie,ale może nie ma co panikować.. _Bóle w kroczu i pachwinie mam już od jakiegoś czasu i właśnie z niecierpliwością czekam na rozwiązanie,wczesniejsze rowiązanie.Też mam termin na 10.10 ale ja 36 tydzień,jak u ciebie wyszedł 37?? _Co do leżaczka,bujaczka itp.to z pewnością by się przydało,zastanawiam się właśnie co kupić,ponieważ ja na dole mam kuchnie a na górze salon,pokój dla synka,sypialnie i ogólnie więcej pomieszczeń na górze,no ale w kuchni przydało by mi się coś dla małego żeby go włożyć w coś a ja bym mogła się zająć np.obiadkiem.Pomyślę coś nad tym ale jak coś bym kupowała to z Fischer Price . _Dziś miałam święty spokój z kundlem sąsiada,od wczorajszego poranka ani razu go nie słyszałam,chyba sie zlitowali nad ciężarną.Ale prędzej wydaje mi się,ze przez pogodę,bo od wczoraj strasznie leje i wieje i pewnie pieska w domku mają.Dlatego cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dziękuję za wsparcie i troskę... Witam nowe mamusie Od 3 dni leżę w szpitalu dostaję kroplówki na bóle brzucha i zastrzyki na rozwinięcie płucek.. Wody płodowe mam jednak w normie, 2 razy dziennie mam KTG.. Nic więcej nie wiem.. Trzymajcie się ciepło i dotrwajcie do terminów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po wizycie. 34tydz3dni. Wszystko jest w porządku, szyjka się nie skraca. Gin powiedział że jeśli bóle brzucha byłyby bardzo silne to mam się zgłosić wcześniej, a jak nie to za 2 tygodnie. Pobrał mi wymaz z pochwy i odbytu. Mały waży 2, 5kg więc już nie taki mały, nic dziwnego że pcha mi się mocno na wszystkie strony, szczególnie pod żebra. JulkaZ- fajna ta tabelka, widać że zakres między 10 i 90 centylem jest na prawdę spory więc nie ma co się przejmować jeśli dziecko jest parę gramów większe czy mniejsze od innych. Rozmawiałam też z koleżanką która pracuje na ginekologii w Niemczech o znieczuleniu zewnątrzoponowym, tam to norma. Nie potwierdzono żeby przedłużało ono poród, a z jej obserwacji wynika że te które go stosują mają więcej sił na parcie. Także jeśli będziecie miały taką możliwość może warto spróbować. Wyprawka prawie zebrana, wózek zamówiony, brakje mi tylko wanienki, kilku pajacyków i koszuli do karmienia. W przyszłym tygodniu się pakuję. Bujaczka na razie nie kupuję, na początku nie będę stosować, a może rodzce będą chcieli robić jakieś prezenty to zaproonuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
eh, coś link nie zadziałał, źle odliczanie pokazuje:/ nie klikajcie zatem, albo skopiujcie do przeglądarki całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Mi zadziałał link,no fajne.A jak możesz napisz pierwszy dzień ostatniej miesiączki.No zaraz,za chwilę będzie 37,ale jeszcze 36 jest :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalyah
Radmon--Ostatnia @ miałam 3.01.2013 i z wg kalkulatora i mojego gin jestem w 37 tyg :) Dzieki dziewczyny pocieszylyscie mnie troche, mimo ze już teoretycznie w 37 tyg można spokojnie rodzic to wole jednak dochodzic do wyznaczonego terminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura samograjka
Można się jeszcze do was dołączyć? Termin porodu mam wyznaczony na końcówkę października początek listopada. Spodziewam się córy, to moje pierwsze maleństwo :) Jestem z Warszawy i mam 28 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
:) rozumiem :) Ja ostatnio 4.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was, chcialabym zapytac czy u was pojawily sie rozstepy na ciele i w jakim to bylo tygodniu ciazy ? Ja jestem obecnie w 34 tc i na razie nic nie mam. Czy jeszcze wszystko przede mna,? Dajcie znac prosze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem w 34 tygodniu i nie mam ani jednego, ale podobno może się to wszystko zmienić zarówno do końca ciąży, jak i po ciąży. Oby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalyah
Ciągle zastanawiam sie tez gdzie isc rodzic, czy jechac do trójmiasta (35km) czy isc do szpitala który mam po drugiej stronie ulicy, ale w nim juz raz rodziłam i szału nie było, teraz tez ponoć na lepsze sie tam nie poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wam Witam nowe mamy. Tak jak i wy chciałabym się już rozpakować;-) Drugi rok z rzędu chodzę w ciąży więc już mam dość he he Za 2 tyg roczek corci i mam nadzieję że nie będzie niespodzianki typu szpital itp;-) 37tydz więc wszystko się może zdarzyć. Czasami strasznie bolą mnie plecy i kłuje w klatce piersiowej i w plecach :-( A tak ogólnie to daje radę.Córka jeszcze nie chodzi ale mam nadzieję że na dniach zacznie. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie niesamowicie boli krocze. W ciągu dnia jeszcze ujdzie, ale w nocy mam trudności z przewróceniem się z boku na bok tak mnie boli. Kręgosłup też mnie boli i niestety łydki :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis 14-te urodziny mojego syna ! Wiec ostatni raz rodzilam 14 lat temu i wcale sie nie balam ! Teraz za to bardzo sie boje :( paniczny strach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Co do rozstpow ja mialam pierwsze na pośladkach ok 25 tc. Na piersi zrobimy mi sie ok 33 tyg mimo codziennego smarowania kremami i masażu podczas kąpieli. Brzuch narazie czysty. Co do leżaczkow - zarówno mojej jak i męża chrzesnicy (2 mce roznicy pomiedzy dziewczynami) kupilismy lezaczki fisher price ktore rosna z dzieckiem - zarowno jedna jak i druga byly meeeega zadowolone i w 100% spełnił swoje funkcje. Ja chcialabym ten leżaczek tiny love o ktorym pisal juz ktos - narazie nie kupujemy bo pare osib zapowiedzialo sie ze bedzie chciało zrobić wiekszy prezent wiec leżaczek, mata i karuzela narazie nie zakupione. Jakby co to zawsze mozna zamówić na allegro i na drugi dzien max za dwa dni kurierem przyjdzie. Z dolegliwości boli mnie momentami brzuch jak na miesiączkę - głównie rano i wieczorem. Zgaga sie nade mna zlitowala i daje pospac. Ograniczyłam napoje przed snem i dzieki temu nie budze sie na siku - ale rano musze pedzic do wc szybko bo jak mlody sie rano zacznie krecic to mam wrazenie ze zaraz nie wytrzymam :))) Czuje momentami takie ciagniecie w kroczu - jakby mięśnie nadciagniete - ale nie jest to uciazliwe. No i to klucie w szyjce. W poniedzialek mam wizytę zobaczmy co lekarz powie - mam przeczucie ze szyjka jeszcze nie miekknie i sie nie skraca co może zwiastowac porod w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja się zastanawiam czy z moim lekarzem prowadzącym jest coś nie tak. Zbadał mnie tylko raz na początku ciąży i tyle. Oczywiście skierowania na badania co miesiąc, na USG wtedy kiedy trzeba, ale przy końcówce myślałam, że mnie zbada co i jak czy nie ma rozwarcia czy w ogóle z szyjką wszystko ok. Na ostatniej wizycie zrobił tylko jakiś posiew i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam 38 tc , codziennie mam skurcze ale nieregularne. Waga stanęła w miejscu przytyłam 17 kg ale tego nie widać tak bardzo :) Zauważyłam , że od kilku dni nie mogę chodzić codziennie 10 , 15 min i starczy , ponieważ nasilają się bóle podbrzusza. Rozstępów nie mam ale tak jak pisałam wcześniej na to nie ma reguły. Mogą wyjść po porodzie. Wszystko już mam przygotowane , łóżeczko , torba do szpitala spakowana , ciuszki wyprane i wyprasowane , mieszkanie całe wysprzątane. Jak będę w szpitalu mąż umyje okna zmieni firanki i naszą pościel. Tak więc jestem przygotowana do porodu ale nie ukrywam , że wolę jeszcze poczekać dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kura samograjka - ja myślę , że lekarz powinien sprawdzać rozwarcie oraz czy się szyjka nie skraca. Przecież to takie ważne. Ja mam takie badanie co 3 tygodnie od samego początku. Na początku sprawdzał też pod kątem grzybicy czy czasem jej nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U mnie kazda wizyta wyglada tak ze na poczatku jest wywiad lekarski, cisnienie, waga i samolot :) Bada szyjke, wysokość dna macicy i właśnie wziernikiem czy nie ma grzybicy czy innych jakis odstepst. I teraz jeszcze dodatkowo każe mi sie kłaść na kozetce i przyklada słuchawki do brzucha i słucha tetna. A usg tak jak mowilam robi w zasadzie tylko te obowiązkowe. Powim Ci z to baaardzo dziwne ze nie robi "przegladu" na wizycie - bardzo dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a właśnie mnie nie bada w ogóle. Wyznacza tylko kolejne wizyty i badania. Chociaż z tych badań się cieszę, że mam co miesiąc, bo moja morfologia jest bardzo kiepska. Raczej już zmieniała lekarza nie będę, ale może prywatnie gdzieś się wybiorę, żeby mnie lepiej przebadali. To ostatnie USG też miałam takie na odwal się. I lekarz powiedział, że młoda w 31 tygodniu ciąży o 100 gram waży za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziwne to mało powiedziane. Ja lekarzem nie jestem, więc nie będę mu dyktowała co ma robić, ale wkurza mnie to, bo chciałabym wiedzieć czy jest wszystko ok tak od wewnątrz. Może wychodzi z założenia, że skoro wszystko było ok na pierwszej wizycie to tak jest do teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze na początku miałam cytologię. Zadzwonili do mnie z tej przychodni, że badanie do powtórzenia, bo wyszła jakaś silna infekcja i co? I powtórzenia cytologii nie było. Mimo moich uwag. Stwierdził, że nie potrzeba :-o Wtedy już mogłam myśleć o zmianie lekarza, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziwna sprawa. Przecież infekcji w ciąży nie można lekceważyć. Jaki wyniki miałaś dokładnie z cytologii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi, nie jestem w stanie tego powiedzieć, bo nie dostałam wyników. Tak jak dostaje każdy wynik z badań, które zleca co miesiąc tak z cytologii nie dostałam. Może wychodzi z założenia, że skoro się nie skarżę na praktycznie żadne dolegliwości to jest wszystko ok. Teraz za tydzień mam wizytę, bo mam odebrać wyniki tego posiewu, ale nawet nie poinformował mnie o co chodzi z tym posiewem, co miało na celu to badanie. A ja przez to mierzenie ciśnienia, ważenie i badanie tętna zapomniałam się zapytać. Może wy wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalyah ja też się zastanawiam, gdzie rodzić. Wybieram raczej szpital na Zaspie (do którego mam ok 50km) ze względu na dobrą opiekę dziecka. Boję się tych wszystkich nowości, bo szpital tutaj gdzie mieszkam znam dobrze, ale źle wspominam jeśli chodzi o pomoc dziecku w razie jakby coś się działo. Więc dla mnie podstawą jest dobra opieka nad dzieckiem, ja jakoś wszystko przetrwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie GBS jest badaniem przesiewowym na obecność paciorkowców z grupy B. Badaniu powinny poddać się wszystkie kobiety pomiędzy 35. a 37. tygodniem ciąży. Dzięki temu badaniu jest wiadome czy paciorkowce będą obecne w drogach rodnych kobiety podczas porodu. Ja wynik miałam za godzinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna25
Mierzhcie sobie czasami cisnienie.? Cisnienie jest ok ale puls od poczatku ciazy mam podwyzszony. Dzisiaj mam 86 I czuje sie slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×