Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Jagoda13: przykro mi ze sie nie udalo ale nie poddawaj sie napewno wkoncu sie uda. Czesto z tego co zauwazylam za pierwszym razem sie nie udaje mimo ze wszystko bylo pieknie przygotowane. Kiedy bedziesz miala nastepny, macie jeszcze zarodki do transferu? Mała_Mi777: Witamina D podobno moze podniesc wynik jak ma sie niedobor. Ja biore ta 5000 IU, sa tez 2000,3000 IU, a te najslabsze to w sumie nawet nie podnosza poziomu wit. Najlepiej jest zrobic bad wit D z krwi i wtedy suplementowac, bo ewentualny nadmiar jest szkodliwy ( chociaz b rzadko sie zdarza nadmiar zawsze kazdy ma niedobor ). Teraz w refundowanym ivf trzeba miec chyba 0,7. Najlepiej jest zrobic USG w pierwszej polowie cyklu i jak bedzie duzo pecherzykow antralnych to zrob badanie krwi bedzie wyzszy wynik AMH i moze wtedy sie zalapiesz. To nie jest stale jak mowia lekarze tylko zalezy od danego cyklu i ilosc***echerzykow. Ja po owulacji gdzie nie mialam pecherzykow wyszlo mi praktycznie nieoznaczalne a w nast cyklu gdzie byly pecherzyki juz 0,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Witam nowe kolezanki na forum :) Te ktore czytaly forum wiedza ze jednak i z niskim amh zachodzi sie w ciaze :) ba, ja zaszlam w ciaze z niskim amh i fsh w 1 cyklu ok 29.. Potem bylo juz fsh ok 9-9,5, wiec tez podwyzszone, a jednak udalo sie po 3 iui :) jetem obecnie w 29 tc , bedzie corcia, ciaza przebiega perfekcyjnie :) jak czytam tu ze jakis pekarz powiedzial ze nie ma szans z niskim amh ze nikt sie ivf nie podejmie to az mnie mierzi ... Wiem jak to jest odebrac taki wynik... Sama plakalam i bylam zalamana od dnia otrzymania wyniku po raz 1 po dzien w ktorym zobaczylam 2 kreski, mimo to trafilam na cudownego lekarza ktory oczywiscie prowadzi tez teraz moja ciaze, w klinic gameta w gdyni , lekarz ten nigy nie stawial pod watpliwosc ze bede matka, ba - na podstawie usg mowil ze wszystko wyglada ok. Po 4-6 pecherzykow antralnych w kazdym jajniku i zawsze 1 dominujacy, zawsze tez byla owulka, i mimo ze wyniki badan pokazywaly jak marna jest moja sytuacja on zawsze powtarzal ze wyniki wynikami a zycie zyciem:) wiadomo osobie w takiej rozsypce jak ja mlotem by tych slow nie wbil, ale jednak ulozyl plan dzialania, staralismy sie naturalnie, ale wyszedl wrogi sluz w badaniu po stosunku wiec zrobilismy iui no i sie udalo :) udalo sie gdy o dziwo byl to pierwszy miesiac gdy nie myslalam az tak o dzidzi bo prygotowywalam sie do slubu, kupilam rower i z lubym robilismy non stop dlugasne wyprawy rowerowe, zameczal mnie tak bym wracala do domu padnieta bez sily na myslenie o niczym poza snem :) i cykl w ktorym bralam slub, mialam 3 iui, byl tym cyklem :) jeszcze dzien przed testem wyrzylam sie na moim mezu , wyladowalam na nim cala frustracje i nerwy ze nie bede matka.. A na nastepny dzien piekne 2 krechy :) wiec czasem sie udaje...wiec dziewczyny nie poddawajcie sie.. Wiem ze nieraz idzie jak po gruzie.. Ale sprobujcie kazdej z metod, naturalnie, stymulacji, iui, ivf, ivf z kd- byscie nigdy nie migly sobie zarzucic ze nie zrobilyscie wszystkiego :)pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc Bella! Super ze sie odezwalas i dodalas otuchy wszystkim. Jasne, ze trzeba sie nie poddawac i probowac tylko najlepiej wlasnie bez cisnienia na spokojnie bo taka presja tylko moze przeszkodzic. Zycze Tobie duzo spokoju i zdrowej coreczki! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny kochane . Amh nie jest wcale wyznacznikiem naszej plodonosci!moje amh 3 lata wstecz wynosilo 0,7 ( faza plodna powyzej 1,4) i przez te 3 lata urodzilam 2 dzieci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latte1981
hej dziewczyny moje AMH to 0,3 FSH 6,31 mIU/ml mam prawie 34 lata starać się zaczęliśmy od kwietnia 2014 po dwóch miesiącach czyli w czerwcu zaszłam w ciąże bez żadnych leków ale niestety w 10 tyg poroniłam od pażdziernika staramy się dalej za tydzień mam wizytę w klinice invimed zobaczymy co zaproponuje nam lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Latte przykro mi ze Ciebie tez to spotkalo. Trzymaj sie i badz silna aby walczyc dalej. Koniecznie daj znac jak przebiegla wizyta MalaMi co u Ciebie po wizycie? Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję monika serce boli czasami jeszcze popłacze ale walczymy dalej byliśmy już w klinice i lekarz kazał jeszcze powtórzyć AMH właśnie czekam na wynik mówił że może być pomyłka bo FSH jest ok ale na nic nie liczę jak byliśmy z poprzednim wynikiem 0,3 to wspominał o in vitro i myślę że na tej wizycie na to zaproponuję.A ty kochana jakie masz FSH i AMH .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latte1981
to wyżej to latte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia200kh
Witam Poczytuję was od jakiegoś czasu. Z partnerem staramy się o dzidzie od 8 lat ,ja mam 32 lata , endometrioze , za soba laparoskopowe usuniecie torbieli oraz AMH 0,8 w 2013 r, i 0,14 w 2014 oraz FSH 11,89 w 2013 i 15.02 w 2014 . Lekarz w Gamecie powiedział że pozostaje nam tylko in vitro z kd. Mam pytanie czy słyszałyście o tym aby suplementacja wit,D , Q 10 oraz DEHA Eliot wpłyneła na wynik Amh ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, ja czytalam o trj suplementacji i zapytalam mojego lekarza, mowil ze niby sa takie teorie i mozna sprobowac, w zwiazku z tym bralam sobie 3x1 tab dziennie i nie wiem cZy to dalo efekt czy zbieg okolicznosci( bo niby na efekt po suplementacji dhea trzeba czekac 3-4 miesiace) i u mnie po niecalych 3 miesiacach wyszla ciaza... Nie mam pojecia co sie przyczynilo, ale wydaje mi sie ze skoro tyle teorii na ten temat krazy to nie zaszkodzi sprobowac tego przez te 3-4 miesiace :) oczywiscie bez konsultacji z lekarzem nie polecam brac na wlasna reke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte ja Ciebie czy aby nie udzielasz sie w podobnym watku na ovufriend? :) jak tak to pozdrawiam, pamietaj ze udalo Ci sie zajsc w ciaze, wiec to moze swiadczyc ze jednak mimo niskiego amh nie masz z tym jakiegos problemu zwlaszcza w tak krotkim czasie...jak to mowia.. Udalo sie raz uda i kolejny... Coraz wiecej tez sie slyszy ze wynik amh to jedno a kobiety ze skrajnie niskim zachodza... Wiec jest to bardzo watpliwy parametr, ale wiadomo nie ma co siedziec z zalozonymi rekami tylko dzialaac i dopomoc szczesciu :) pozdrawiam Was kochane i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dodatkowo, niskie amh to marker ktory pokazuje ze ta rezerwa ucieka, ale nie pokazuje w jakim tempie, nie pokazuje jaka jest jakosc jajeczek, pamietajcie ze do zaplodnienia potrzebne jest tylko jedno jajko i jeden plemnik, moze mimo niskiej rezerwy macie w sobie bardzo dobre jajeczka tylko trzeba zaczekac na ten wlasciwy cykl z tym najlepszym:) ja sie strasznie ciesze ze udalo nam sie mimo niskiego amh, i jak tylko minie rok od porodu - mam cc, to staramy sie o 2 gie, udalo raz to uda kolejny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia200kh i Bella84 - dziewczyny ja też mam skrajnie niskie AMH i wysokie FSH, od 1,5 roku biorę cyclo proygnowe i fsh spadło dość znacznie, jednak lekarze i tak skazali mnie na in vitro z kd, ja natomiast koniecznie chciałam spróbować stymulacji - chciałam mieć świadomość tego,że zrobiłam wszystko. Lekarka zgodziła się chociaż powiedziała,żebym nie spodziewała się cudów. Brałam DHEA eljot przez 3 m-cę oraz wit.D3 oraz kwas foliowy, dhea działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego - docelowo ma obniżyć FSH, które wpływa na płodność - tak ogólnie mówiąc. Natomiast u mnie wywołało skutek odwrotny fsh z 12 wzrosło na 29, a AMH takie jak było taki pozostało :( . Zaletą DHEA jest na pewno znaczna poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia, wraca chęć do życia jak sprzed choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Latte ja mam podobnie jak ty AMH 0,4, FSH i LH -7. i mam 33 lata. Po wynikach fsh i lh gdyby to bylo kiedys to by nawet nie mowili ze jest rezerwa bo to sa dobre wyniki. Tylko te nieszczesne amh teraz... Dziewczyny b wazny jest obraz naszych jajnikow podczas usg lekarz moze ocenic najlepiej jak pracuja jajniki ile pecherzykow antralnych jest potem ewentualnie pomoc w ich wzrastaniu i pekaniu i jezeli tu jest ok to lekarz nie powinien patrzec na amh. Ale za to fsh i lh jest dosc wazne ogolem bo jak bedzie za wysokie to slabo sie stymuluje. USG robi sie na poczatku cyklu i przynajmniej ze 3 cykle bo zawsze moze byc jakis gorszy zeby ocenic jak jajniki pracuja. Z drugiej strony to dziwne ze przy dobrym fsh i lh, wynik amh jest niski. Powinny mniej wiecej podobnie wyjsc. U mnie nestety ostatnio byl tylko 1 pecherzyk antralny a powinno byc kilka i do tego cienkie endo wiec ja sie tym martwie bo boje sie ze jajniki przestaja pracowac. Nie mam zadnych innych chorob i tez nigdy nie bylam stymulowana. Moze po stymulacji bedzie ich wiecej, mam nadzieje. Latte wiem ze to musi byc okropny bol ale nastepnym razem musi byc dobrze Trzymam kciuki! Daj znac co w klinice Tobie zaproponowali. Ja bym na Twoim miejscu sprawdzila obraz jajnikow i ile masz pecherzykow antralnych i jezeli nie bedzie ich za wiele to niestety powinnas myslec o ivf. Ja bylam ostatnio w klinice i tez mi powiedzial ze czasu nie ma. No i my juz po 30 ;) Wiecie napewno moze sie zdarzyc ze bedzie ciaza przy niskim amh tylko kazda z nas musi zadac sobie pytanie czy moze jeszcze czekac i jak dlugo. Ja zawsze chcialam miec 1 dziecko wlasnie okolo 30 i im pozniej tym wieksze zagrozenie. Gdybym miala ze 23 lata to pewnie ze bym jeszcze poprobowala a nie odrazu ivf, ktore czesto za 1 razem sie nie udaje. Kasia jesli chodzi o suplementacje to chyba nie jest to potwierdzone. Ale tez slyszalam ze jak ktos ma niedobor wit d to moze wyjsc nizsze amh. Napewno wit d ma wplyw na jakos jajeczek i ogolnie jest b wazna dla organizmu wiec warto ja suplementowac szczegolnie w zime ( jak ktos bierze silna wit d to powinien tez zbadac jej poziom) summerhill przy wysokim fsh jest juz troszke gorzej bo slabo sie stymuluje a ile masz pecherzykow antralnych w cyklu po stymulacji? Jezeli sa i dopoki sa to trzeba probowac na swoich jajeczkach na kd zawsze bedzie czas bo nie liczy sie juz wtedy nasz wiek i czas. Obnizanie FSH pomaga przy stymulacji ale nie zwieksza nam to rezerwy jajnikowej. Jest to tylko obnizanie samego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Summerhill
monica81 - przed stymulacją miałam 3 małe pęcherzyki, po dhea było tyle samo - żadnych innych leków na stymulację nie przyjmowałam, ale każdy z 3 lekarzy powiedział mi ,że to jest za mało aby robić punkcję, że pęcherzyki mogą być stare i puste, nawet nie chcą ze mną dyskutować, każdy od razu mówi ,że jedynie KD w moim przypadku. Mi przepisali dhea na zbicie fsh, ale wcale tak nie zadziałało, a wręcz odwrotnie, co było dla mnie zupełnie niezrozumiałe :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latte1981
Hej Monika właśnie dziwne to że przy prawidłowym LH i FSH AMH jest takie niskie ja powtórzyłam jeszcze amh w klinice ale pewnie będzie to samo pęcherzyków antralnych nie miałam sprawdzanych bo w sumie to dopiero się dowiedziałam o moim amh i zaczęłam działać 5.12 będzie moja druga wizyta w klinice .Moje endo jest ok tak 13-15 mm owulacja jet potwierdzona skokiem temperatury na monitoringu usg progesteron 7 dpo jest około 15 ng/ml trochę gorzej ze śluzem płodnym mąż nasienie ma ok.A ty Monika jaki masz plan będziecie podchodzić do in vitro .Summerhill ale lekarze w ogóle nie chcą cię stymulować może stymulacja mocniejszymi hormonami dało by jakiś efekt przecież spróbować można chociaż raz a nie od razu odbierać nadzieję Summerhill a jaki jest problem u was z zajściem w ciąże? muszę sprawdzić koniecznie te pęcherzyki antralne . Zobaczę co lekarz nam powie na wizycie i dam znać kochane trzymam mocno kciuki za was .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Summerhill
latte1981 - choruję od 28 r.ż. na przedwczesne wygasanie czynności jajników, które zostało zdiagnozowane po wynikach wysokiego FSH, ......stąd niskie AMH, to jedyny problem, ale aż taki "WIELKI". Żaden lekarz nie chce mnie stymulować silniejszymi lekami, powiedzieli,że jak nie zadziałają najtańsze w stylu Clostilbegyt (zapomniałam napisać w 1 klinice to mi podali,bez dhea i wit.d) to i te droższe nie zadziałają. W obu klinikach wymusiłam na lekarzach podanie mi tych leków, oni od razu powiedzieli,że to bez sensu,ale że nie mogą mi tego zabronić.... Ja jednak ciągle myślę,że może chociaż w 1 pęcherzyku coś mogło być...,ale lekarze tj. pisałam wcześniej mówią,że albo są stare albo puste i nie będą ich pobierać ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monica81
latte masz dobrze ze endo prawidlowe i owulacja potwierdzona nic tylko sie starac. Moze mialas akurat gorszy cykl gdy robilas badanie amh. Amh trzeba robic do 5 dnia cyklu. Mi wyszlo wtedy wyzsze a po owulacji gdy bylam po badaniu i nie bylo juz pecherzykow wyszlo prawie nieoznaczalne. U mnie niestety owulacja nie zawsze wystepuje ( nie mam skoku temp. ) i teraz do tego musze okres luteina wywolywac. Po nowym roku planujemy podejsc do in vitro. Sluz mozna poprawic wiesiolkiem, siemie lniane, ziola ojca sroki. Pilas je kiedys? Summerhill niestety ale wygasanie chyba jest najgorsze. Ja sie obawiam ze u mnie lada chwila bedzie to samo. Bo choroby mozna wyleczyc a z tym juz sie nic nie da raczej. Ale nie mozna tracic nadzieji. Ile masz lat? W Bocianie jest b dobry dr Mrugacz on juz wielu osobom pomogl gdzie inni nie widzieli szans. Na zbicie FSH podobno dobry jest biosteron moze ulatwic stymulacje. Clo wcale nie jest takie silne po nim zazwyczaj nie ma az tak duzej ilosci komorek. Moze warto byloby sprobowac silniejszej stymulacji na innych lekach tym bardziej ze to sa Twoje ostatnie proby wiec ja bym tak zrobila. Wiem ze niektore dziewczyny pily te ziola przy stymulacji i lepiej jajniki reagowaly. Chociaz nie powinni sie mieszac zilo z lekami stymulujacymi bo mozna sie przestymulowac ale w tym przypadku moze by cos dalo. Po usg sa w stanie stwierdzic czy te pecherzyki wzrosna i czy sa odpowiednie do dnia cyklu. Moze rzeczywiscie byly za male i nic by nie wyszlo. Tez patrza przy tym na inne wyniki np estradiol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do internetowego meblowego sklepu mebelmania.com gdzie znajdziesz rewelacyjne meble praktycznie do każdego pomieszczenia. Ceny dużo mniejsze niż w sklepach stacjonarnych i szeroki wybór nowoczesnych mebli – dodaj, że informację znalazłeś tutaj to udzielę 3% rabatu. Wpisz w dowolną wyszukiwarkę „Mebelmania” i wybierz interesującą Cię zakładkę. Pozdrawiam i zapraszam MEBELMANIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gijka8486
Witam wszystkich jestem tu nowa Moje wyniki fsh 21 a Amh 0,4. Czy jest ktos kto przy takich wynikach poddal sie in vitro? Moja lekarka nie chce sie podjac bo stwierdzila ze z moimi wynikami sie nie kwalifikuje. Podchodze teraz do drugiej inseminacji na stymulacji . Czy mimo tak niskich wynikow rezerwy jajnikow komus sie udalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Gijka, Na necie jest wiele przypadkow gdzie sie udalo przy AMH 0,4. Jak FSH jest za wysokie to obinzaja do stymulacji bo inaczej jest ciezko. Byly chyba nawet na tym forum dziewczyny z wyzszym FSH. W klinice powinni sie Toba zajac. W klinice nie chca Ci pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gijka8486
Monika81 dzieki za odpowiedz :) W klinice lekarka powiedziala zeby za duzo nie myslec o tym amh bo to po to jest to badanie zeby miec wizje jak to sie uklada na przyszlosc. Tylko mnie zdolowala ze moze rok dwa i juz nie bede miala z czego dzidziusia robic :( mowi ze teraz trzeba dzialac i szybko. a na obnizenie fsh to jakie leki sie przyjmuje? Ja biore gonal 75 w zastrzykach + ovitrelle +estradiol 4 mg codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia200kh
Witam Dziś odebrałam wyniki i jakimś cudem AMH podniosło mi sie do 0,59 ( w zeszłym cyklu było 0,14) ale za to FSH wyszło 17,30 ( w zeszłym cyklu 15,02) czy jest jakis sposób aby obniżyć FSH bez obniżania AMH ? Była bym wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gijka: przy niskim AMH lekarze zawsze mowia zeby sie spieszyc. Napewno wazne sa ogolne wyniki, obraz usg i wiek. Nikt Ci nie powie czy za rok czy 2 rezerwa sie wyczerpie, roznie moze byc ale jak jest juz obnizone to lepiej sie spieszyc. Widzialam na necie ze biosteron na obnizenie wyniku FSH dziewczyny braly, ja nigdy nie obnizalam swojego. Kasia: tak jak pisalam wczesniej amh zalezy od cyklu moze sie zmieniac co miesiac daje tylko takie ogolne spojrzenie na rezerwe. Obnizanie FSH raczej nie ma wplywu na AMH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny jestem nowa potrzebuje pomocy mam niskie amh 0,2 niedrozne jajowody nie zakwalifikowalam sie do programu rzadowego ale prywatnie jak chcemy to mozemy probowac jak mozna podnies wynik amh kolezanka Kasia podniosla ale jak ? Ja dzis dostalam skierowanie na laparoskopie na droznosc mamy jeszcze jedno wyjscie adopcja co ja mam robic ? Czy nie jest mi dane zostac matka biologiczna mam 37 lat lecze sie we Wrocławiu pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc groszek! Ja juz pisalam ze AMH jest zmienne w cyklach, co nie znaczy ze bedzie sie bardzo roznic. Najlepiej jest robic badanie amh na pocz cyklu po usg jak wiesz za masz po kilka pecherzykow. Wtedy powinno byc wyzsze. Na refundacje teraz trzeba miec chyba 0,7 teraz. Na IVF pewnie ze masz szanse na swoje dziecko trzeba wybrac klinike i sprobowac. Lekarz po usg czesto jest w stanie wiecej powiedziec niz po wyniku amh. Trzeba isc na pocz cyklu i zobaczyc obraz jajnikow. Dziewczyny tutaj braly wit D3 podobno poprawia jakosc komorek ale nie wiem czy ilosc. Lepiej zeby niebylo niedoboru ( ale nadmiar jest szkodliwy, wiec lepiej najpierw zbadac jej poziom )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robilam w 3 dc nigdy nie bralam wit. d3 bo nie trzeba bylo a co myslisz o tej laparoskopi pomoze na ta droznos mialam 2 razy robione hsg i teraz boje sie ze cos znow pojdzie nie tak mi juz psychika pada 9 lat latania od lekarza do lekarza a kiedy w koncu dochodzi ze podpisali ustawe to dupa wynik za niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia200kh
Ja na chwilę obecną suplementuję się DHEA Eliot 25 mg 3x1 tabl., koenzym Q10 100mg , czekam jeszcze na wynik wit D i jeśli będzie niski to zacznę jeszcze brać wit D. Do refundowanego ivf kwalifikuje cię AMH 0,5 zaś do refundacji leków Amh 0,7 , czyli w moim przypadku prawdopodobnie zakwalifikowała bym sie do programu , ale nie miała bym refundacji leków. Suplementuję się od 2 tygodni tak więc nie wiem czy to miało wpływ na wynik Amh .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×