Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona_ona_ona

jak to jest z tym terminem?

Polecane posty

jak to jest z tym terminem porodu wylicza sie go z ostatniej miesiaczki czy z usg?w jakim terminie wy urodzilyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie z OM. Pierwszą ciążę tak miałam obliczaną. Urodziłam 6 dni przed terminem. W drugiej ciąży miałam termin liczony z USG bo przesunęła mi się owulacja i zarodek był mniejszy o 2 tygodnie. Urodziłam też 6 dni przed terminem (przez cc bo mały miał być już duży bardzo a i lekarka nie chciała zwlekać, żeby czasem nie okazało się, że przenoszone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttttttttttttttttttttttt
42 tyg od ostatniej @ .... 40 tyg od zaplodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie koniecznie...
można rodzić między 38 a 42 tc. Jeśli chodzi o pierworódki mało która rodzi w wyznaczonym terminie, przeważnie przenoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo bylam zmuszona isc do innego lekarza niz moj prowadzacy i mnie zdenerwowal wedlug jego terminu moja ciaza bedzie noszona 44 tygodnie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki a co ja jestem slon zeby dwa lata w ciazy chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze rodziłam sn na początku 40 tygodnia licząc z OM. Drugie cc na początku 40 tygodnia (liczone miałam z pierwszego USG. Gdyby lekarz liczył z OM to byłby to 42 tydz. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttttttttttttttttttttttt
Ja pisalam jak sie wylicze. Termin z USG jest zazwyczaj dokladniejszy. Ja mialam taki sam z USG jak z @ a urodzilam dzien przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
to zmień lekarza... w sumie ja z wymiarów dzidziusia mam rodzić wcześniej niż termin z OM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
ja mam z usg wcześniej niż z OM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest moj lekarz prowadzacy moj lekarz mial urlop a ja musialam isc do jakiegos lekarza z wynikiem ktg a on mi takie rzeczy gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wg OM liczone. pierwszego jak i drugiego synka nosilam dluzej, pierwszy rodzil sie w 40t3dniu a drugi w 40t5 dniu. wg terminu z 1 usg jeszcze dluzej, bo 1, jak i 2 bylby to 40t6d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A cykle masz 28 dniowe? Ja sprawdzałam na 4 kalkulatorach i data porodu wychodzi między 29.01 a 01.02. Strasznie duże rozbieżność u Ciebie między terminem z miesiączki a z terminem z USG. A z kiedy to USG? Bo najbardziej miarodajne jest do 13 tygodnia. Później każde dziecko rośnie w swoim tempie. Ale jak od początku jest taka rozpiętość to prawdopodobnie przesunęła Ci się owulacja, ciąża jest trochę młodsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×