Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blaszkamała

Jaki inhalator kupić dla dziecka?

Polecane posty

Gość Zuza

Czytać na stronach typu https://inhalujemy.pl/ i zwracać uwagę na szczegóły trzeba. O jakości i wydajności sprzętu decydują detale. Dopiero z jakimś zasobem wiedzy da się zrobić sensowny zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta

Warto kupić inhalator  Pro moim zdaniem. Dużo nie kosztuje bo moim zdaniem 200 zł za tej klasy atestowany sprzęt to nie jest majątek, a gwarancji masz tutaj aż 5 lat więc po prostu jest to inwestycja na lata a nie na jeden czy dwa użycia. Polska marka Sanity, mam dobre doświadczenia z ich innym sprzętem typu termometr choćby. Nie robią jakiejś cienizny chińszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberta1234

Polecam inhalator Novama Familino Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrr

Alergia Stop jest okej, kupowaliśmy rok temu ponad i ciągle działa tak samo dobrze, wydajnie, nie zaczął marnować lekarstwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajama

Dziewczyny jaki polecacie model dla 13mc dziecka? Pediatra polecił nam kupić bo młody od starszej córki ciągle coś łapie i już kilka razy miał zapalenie oskrzeli 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada

Mi się korzysta z nonContact bardzo dobrze, przede wszystkim – szybki i precyzyjny a więcej od termometru nie oczekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

stosowanie nebulizatorów dla dzieci (ale i dla dorosłych) jest bardzo dobrą metodą leczenia, ponieważ pozwala podać duże dawki leku i łączyć je z innymi preparatami. Nebulizatory bardzo często są wykorzystywane do inhalacji samą solą fizjologiczną, która doskonale nawilża układ oddechowy i ułatwia oddychanie, przez co jest pomocniczo stosowana w różnego rodzaju infekcjach górnych dróg oddechowych. Spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń, najważniejsze, szczególnie z perspektywy rodziców dzieci potrzebujących przewlekłego leczenia inhalacyjnego, będą następujące cechy nebulizatorów: 1. Możliwość nebulizacji większości popularnych leków 2. Cicha praca - szczególne jeżeli przypadłością naszego dziecka jest astma, bądź nawracające infekcje prowadzące do duszności, zdarza się, że atak występuje w środku nocy. Słychać, że dziecko ma trudności w oddychaniu, rzęzi, charczy. Nie ma wówczas konieczności wybudzania go, wystarczy szybka inhalacja podczas snu, dzięki której oddech wróci do normy. 3. Bezpieczeństwo! - zwróćmy uwagę, że nie wszystkie urządzenia pozwalają na nebulizację leków bez zmian ich właściwości. Popularne nebulizatory pneumatyczno-tłokowe na przykład oziębiają substancję, zaś nebulizatory ultradźwiękowe podgrzewają ją. 4. Mobilność 5. Dodatkowo pamiętajmy o stosunku prędkości nebulizacji do wielkość depozycji substancji aktywnej w płucach - pozwoli nam to określić realną efektywność urządzenia. Kupując nowy nebulizator, należy zwrócić uwagę na dostępne końcówki - dzieci do 4 roku życia (czyli w sytuacji, o którą Pani pyta) powinny być inhalowane za pomocą maski twarzowej, natomiast starsze dzieci oraz dorośli – ustnikiem. Ze swojej strony polecam nebulizator Air Pro, który jest jednym z szybszych nebulizatorów na rynku.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin.

Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam

Ekspert Air Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aminka

Czy może się zdarzyć zapchanie takiego urządzenia? Jak w takiej sytuacji postępować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 
zdarza się, że nieodpowiednio dobrana substancja lecznicza do nebulizacji może powodować zapchanie urządzenia. Jeśli nebulizator przestał działać i nie wydziela się para, to właśnie może wskazywać na zapchanie membrany nebulizatora. W tym celu należy przeprowadzić czyszczenie z użyciem białego octu. 
1. Do pojemnika na lek wlej 3-6 ml wody (najlepiej przegotowanej).
2. Dodaj od 2-5 kropli białego octu. 
3. Przeprowadź pełną nebulizację 
4. Zdejmij głowicę na lek i umyj ją w ciepłej wodzie poniżej 40 stopni przez ok. 5 minut. 
5. Nie puszczaj strumienia wody bezpośrednio na membranę. 
6. Pozostaw nebulizator do samoczynnego wyschnięcia. 
Jeśli ta metoda nie przyniesie oczekiwanego skutku, warto spróbować drugiej opcji: 
1. Odłącz głowicę od korpusu nebulizatora. 
2. Umieść głowicę nebulizatora w pojemniku zawierającym 200 ml przegotowanej wody w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni z dodatkiem jednej łyżeczki do herbaty białego octu na okres 3-5 minut. 
3. Wyjmij głowicę z roztworu i delikatnie osusz ją z pozostałości roztworu. Proces suszenia powinien być przeprowadzony z dużą ostrożnością. Zaleca się pozostawienie głowicy do samoczynnego osuszenia poprzez zebranie gazikiem niepotrzebnego płynu.
Proszę o informację zwrotną, czy powyższe rady pomogły i czyszczenie nebulizatora przyniosło skutek. 
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin. 
Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości. 
Pozdrawiam 
Ekspert Air Pro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxa
Dnia 31.12.2018 o 13:42, Gość Roberta1234 napisał:

Polecam inhalator Novama Familino Pro

Ja też go mam 🙂 Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone zdrowie

Ja kupiłem inhalator w tym sklepie: http://salmor.pl/138-inhalatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inhll

zobacz na ten ceneo.pl/37722137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje_Zdrowie

Ja z kolei mogę polecić polski inhalator Simple z firmy Sanity - poki co sprawdza się na prawdę fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moona

Ja kupiłam inhalator o nazwie Baby i jednorożec w komplecie. Z jednej strony można wygodnie i bezpiecznie podać dziecku lek przez aerozol, z drugiej jednorożec długo trzyma ciepło, można włożyć pod kołderkę żeby maluch mógł się wygrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Próbowałem różnych inhalatorów, ale będą w Niemczech kupiłem mini inhalator z nazwą Clip czy jakoś w tym stylu i mocno mnie zaskoczyło jak skutecznie sobie radzi z bólami głowy. A zakup był tak sobie bo w sumie cena była bardzo niska i to mnie zachęciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Nie wiem czy ktoś już miał okazję z tego inhalatora mini Clip korzystać, jeśli nie to potwierdzam, że w Polsce jest już dostępny, każdy ma okazję go kupić, a ta nietypowa forma pewnie wielu osobom przypadnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×