Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zielonacałkiem

jak odzyskać dług od sąsiadki?

Polecane posty

Gość zielonacałkiem

to taka biedna rodzina,mąż leń smierdzący,tylko patrzy żeby żona wszystko robila w domu i kombinowała kase,dzieci siedmioro...no i przyszła w któryś dzień poprosiła żeby jej pożyczyć 150 zł,żal mi się jej zrobiło...miała oddać w sobote i echo:( co robić? iść tam do nich?czy spokojnie czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrokto
Oczywiście, że iść! I uznać, że to już były DWIE pożyczki: pierwsza i OSTATNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonacałkiem
trochę się boję:( ten mąż taki gbur....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrokto
Możesz poprosić sąsiadkę na klatkę schodową na przykład...(nie wiem, jak mieszkacie). A jeszcze lepiej, gdyby "przypadkiem" znalazła się tam inna osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12313213213
koniecznie idz odebrac... nie wolno tak postepowac nawet w biedze. jak nie miala oddac to powinna przyjsc do ciebie przeprosic i porozmawiac a nie tak ze bierze kase a potem znika ijuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonacałkiem
no i wczoraj poszłam...powiedziała że narazie nie odda bo nie ma:( no i po ptakach chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha10
od jakiegoś czasu króluje zasada: "niech się martwi ten co dał, a nie ten co brał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulltra
wejdz do domu i zabierz jej cos co moze byc wartościowe. powiedz jej ze skoro nie ma kasy to bierzesz np. czajnik lub 2 krzesła albo zeby oddała ci zamiast pieniedzy jakies złote kolczyki lub obraczke.... to jest takie zagranie bo w tedy będzie wiedzieć ze jestes bez względna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym poszła , po co porzyczała skoro wiedziała że i tak nie odda, nie rozumiem takich ludzi, wiadomo spóżnić sie można 2 lub 3 dni, ale po tym czasie bym poszła by oddała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulltra Schowaj się dziecko z tym zlasowanym mózgiem. Autorka ma z siebie robić złodzieja za 150 zł? Pojebało cię? :D Autorko myślę, że pieniądze odzyskasz, nie prędko, ale jednak. W końcu ta kobieta przyszła do ciebie, a nie olała sprawę z oddaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ś
pożyczyłam koleżance 200 zł 2 lata temu. dziecko jest z downem jechała na operacje serca. nie ma z czego oddać ma jeszcze kupe długów. jej mąż odrobi mi przy budowie 20 godzin po 10 zł. z czego ma oddać jak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 231231321313
ja bym nie odpuscila. nie moze tak byc, ze babsko pozycza i to z zamiarem ze nie odda. nachodz ja coraz czesciej i zadaj pieniedzy. powiedz ze jak nie odda to narobisz rabanu. moja mama nas wychowala osmioro sama bo tata zmarl gdy najstarsza miala 15 lat i jakos z tego powodu mama nie kradla. a to co zrobila ta baba to zwykla kradziez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym darowała ten dług,ale na jakiekolwiek pożyczanie juz bym sie nie dała naciągnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA 222
Mam dwie sąsiadki , które ciągle pożyczają ode mnie pieniądze i tak w koło jedna pożycza druga oddaje . Myśle sobie że lepiej być pomagającym jak potrzebującym. Na pewno na raty, ale ci odda, co nie znaczy, że za pare dni znów przyjdzie po pożyczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweta dla kota
91mi91 ty idź pozycz słownik, koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na odzyskanie długu najlpeszy moim zdaniem jest komornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tak, jesli zawodzą inne metody - nie ma co się bawić w sentymenty, tylko wnieść wniosek o egzekucję komornicza i tyle. Tutaj http://www.tarnow-komornik.pl/wnioski/ znajdziedsz niezbędne wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomnij juz o tych pieniadzach......dobrze ze nie wieksza suma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Miałam problem ze ściągnięciem kasy od znajomego, fakturę wystawiłam za wykonaną usługę i się zastanawiałam, że to kumpel, że głupio. Ciężka sprawa to jest, ale każdy musi mieć świadomość że trzeba płacić a nie uciekać od płatności. W końcu zdecydowałam  się przekazać sprawę do firmy windykacyjnej - Deputo. Zajęli się problemem i ściągnęli kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 23.07.2017 o 17:35, Gość gość napisał:

Na odzyskanie długu najlpeszy moim zdaniem jest komornik

Pod warunkiem że jest pisemna umowa pożyczki a nie "na gębę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hubert

Albo firma windykacyjna - w moim przypadku sprawdziła się firma Deputo, która szybko poradziła sobie z moim problemem nieodzyskania długu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×