Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Morganna cieszę się że nasze posty się do czegoś przydają , pytaj o co chcesz ;-) Na moim nosidełku w instrukcji jest napisane że od m/w 3 miesiąca jak dziecko już trzyma główkę sztywno i tak jakoś zaczęłam go używać a do którego miesiąca to nie piszą tylko do ilu kilogramów , w moim napisali że do 9 kg więc myślę że tak do 7-8 msca w tym przypadku.Czyli jeszcze mi trochę posłuży. Ja mam łóżeczko 120x60 i kołderkę do tego 100x135 i na taki wymiar kupuję pościel , podusia ok 35-40 cm ale na start i tak nie będzie potrzebna chyba że pod plecki jako wałek. Co do kremów to mogę Ci polecić tylko takie które mają oszczędny skład i jak najmniej szkodliwych substancji i których będę używać u Emilki ;-)Ale to tylko moje zdanie. Godne polecenia są: PHARMACERIS BABY, krem ochronno-kojący do twarzy dla dzieci od chwili narodzin Pat&Rub Krem ochronny do twarzy dla niemowląt i dzieci - Nie ma się do czego przyczepić - no może do tlenku cynku, ale to już moja prywatna obsesja :) Topfer, Babycare, Balsam dla niemowląt do skóry suchej - całkowicie ekologiczny krem coś pięknego ;-) Weleda Nagietkowy balsam na wiatr i niepogodę - także bez szkodliwych składników Rossmann, Babydream Krem chroniący przed zimnem i wiatrem - nie ma się do czego przyczepić ;-) Nivea Baby, Krem na każdą pogodę - ma co prawda tlenek cynku ale skład jest w porządku bardzo dobry na mrozy. HiPP, Babysanft, Krem ochronny na wiatr i niepogodę - no i Hipp który nigdy nie zawiódł ;-) mam nadzieję że coś wybierzesz dla siebie. dobranoc dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej walcze z zebami: (od 2miesiecy raz w tygodniu jestem u dentysty.najgotsze jest to ze nie wiadomo co sie dzieje bo boli pol szczeki.dam rade. Trzymajciekciukizebymnie8nie rozbolala bo nadaje sie tylko do wyrwania,a chcialabym jakos z nia dotrwac do porodu.obawialabym sie rwaniabo tak mi krwawia dziasla ze dentystka plomby nie moze zalozyc. poza tym wszystko ok,maly juz mi siegapod piersi. i jest przeslodki. wczoraj jak zaczelam glaskac brzuch toaz taki guz na brzuchu wyszedl,jak przestalam to sie chowal,a jak zaczynalam to wychodzil znowu. nie moglismy ie z mezem nadziwic.chyba mu sie podobalo: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini, dzięki za odpowiedź. Paula, a nawet sobie ostatnio myślałam, że pewnie Ci zęby przeszły, bo już nic nie piszesz i że dobrze, a tu takie buty. A powiedz, macie już imię wybrane? My się ciągle wahamy, ale jakoś tak pod nieobecność męża chyba się zdecydowałam i muszę mu oznajmić. Jak się zgodzi, to Wam napiszę :) Jakoś mi tak dziwnie mieć chłopczyka w brzuszku i nie wiedzieć, jak będzie miał na imię. My go nazywamy teraz bonhomme (bonom, bonomek), co po francusku znaczy człowieczek. Zaczęliśmy do niego tak mówić, jak usłyszeliśmy, że nasz kolega Francuz tak mówi do swojego synka i jakoś już się przyzwyczailiśmy do tego. Szkoda, że go tak nazwać nie można - mielibyśmy kłopot z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu, u nas będzie Chłopak, to tak w kwestii statystycznej :-) No widzę, ze nieuchronnie zbliża się wielki dzień, w zasadzie pozostało mi tylko spakowanie torby i jakieś końcowe zakupy. Wczoraj przyszły dwie paczki ale nie miałąm czasu ich rozpakować bo odsypiałąm bezsenną nockę. Dziś wybieram się obejrzeć porodówkę i to chyba tyle z nowości. Wczoraj trochę czasu spędziliśmy na szukaniu termometru i już nie wiem, które są dobre - może Wy, Mamusie jakieś polecacie, bo wybór duży, rozstrzał cenowy też ale najlepiej podpowiedzą osoby już doświadczone w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna nasz synio bedzie mial na imie Mateusz.dlugo trwaly spory. mezowi nic sie nie podobalo.w koncu mu oznajmilam imie i jakos sie juz do niego przyzwyczail.mi od wczoraj doszla zgaga.mam apetyt anie mogejuz tak duzo zjesc bo mnie uciska na zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rapidek
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f 32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ciekawosci ile po odejsciu czopa mozna urodzic? czy to kwestia dni czy tygodni? mojej molezance dzis odszedl a to35 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina, to celowo tak na L? :) Paula, w książce o ciąży czytałam, że może być nawet miesiąc od odejścia czopa, ale nie znam się. Ja dziś normalnie wpadłam w szał zakupów - chyba się nie połapię, tyle tego pozamawiałam :) No ale przynajmniej lista się skraca. Za to pieniędzy ile idzie! Normalnie studnia bez dna, a ja i tak wielu rzeczy nie kupuję, bo dostanę. Ale nie żałuję ani złotówki, nie mogę się doczekać, aż tego wszystkiego zacznę używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc zakończyło sie tym że potem niby mąż zwócił uwage by już mi niedogryzał, a teść strzelił focha i powiedział że więcej do nas nie przyjdzie. Powiedział tesciowej bo też wróciła z miasta i nieprzyszła. Mąż się do mnie rzucał że przegiełam w kłótni z teściem. Wpienilam się i poszłam do nich i im mówię że mi nie chodzi o to że mają nieodwiedzać Damianka tylko o te ich wtrącanie się. Powiedziałam że ja jestem mamą i wiadomo, że nie chcę mu źle. Och jak teść sie rzucił - że ja sie na zartach nie znam. Ja że żartować można raz, dwa, ale nie dwa razy dziennie. On coś tam swoje, potem teściowa jak się rzuciła. Zaczęli coś tam na mnie jaka to ja jestem. Nawet niepamiętam bo wpieniłam sie i wyszłam mówiąc na koniec gdzie oni byli jak byłam w ciaży. Bądź co bądź nieprzychodzą, mąż zły. Ale mówię mu że prosiłam go by zwrócił im uwagę - uniknęlibyśmy tej sceny. Mąż że nie wiedział że mnie to serio denerwowało. Myślał że ja to olewam. A ja mu że to jego wina bo uprzedzałam a on mnie nie słuchał. Ale obwinia i tak raczej mnie nie rodziców - niby czeka na opanowanie emocji 2-3dni i cos ma jeszcze z nimi gadać. Jak se chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko i bardzo dobrze że odważyłaś się powiedzieć co Ci leży na sercu. Jeśli tego nie rozumieją to tylko świadczy o ich wielkim egoiźmie i braku wyczucia. A mąż jeśli nie potrafi stanąć w obronie swojej rodziny to też nie padło jabłko daleko od jabłoni i bardzo Ci wspólczuję bo będziesz miała z nimi ciężkie życie....... Nie daj się bo Cię stłamszą i nie pozwolą podjąć Ci żadnej decyzji samodzielnie. Walcz dziewczyno i broń swoich racji i swojego dziecka to Twoje życie i nie pozwól wydrzeć sobie tych chwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula to ty jestes q ciazy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona no gratuluję serduszka piękny okres teraz przed tobą pełen obaw ale sie opłaci ,pisz na bieżąco jak się czujecie?? xxxx Kini ja też biegne po porade co dobre na ciemieniuszkę ??? kupiłam olejuszkę i uzywam tez oliwki ale młody ma takie uczulenie od tego że szok az na całej buzi i musze uzyc czegos innego??? a jak się Emilka miewa?? zdecydowałaś sie na robienie kariery??? xxxx sanders ja kupiłam bezdotykowy ale średnio jestem z niego zadowolona za każdym razem pokazuje inna temperaturę o jeden dwa stopnie i do tego kosztował cos ok 200 zł xxxx Kanapeczcko i dobrze mąż sie poboczy i mu przejdzie a teście no cóż będziesz miała troche spokoju pamietaj TY i Damianek jestescie najważniejsi buziaczki dla was. xxxx dziewczyny co sie dzieje z marietanka i jeny??? dawno ich nie było na forum . pozdrawiam mamuśki i ciężaróweczki xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedroneczko gratuluję serduszka teraz będziesz żyła od wizyty do wizyty :) powodzenia dla Was. Karinko Leoś ślicznie bardzo chciałam tak nazwać swojego synka ale zostałam przegłosowana przez męża i córkę i będzie Jaś. Morgana zakupy dla naszych pociech to najprzyjemniejsza sprawa :) też to miałam i mam a ponieważ wózek i te inne foteliki, łóżeczko już mam po Oli to szaleję z ubrankami w końcu z córci na synka nie nada :) Paula współczuję ja też mam zęba do leczenia ale czekam już na po porodzie. Kanapeczko twarda jesteś dasz radę synka masz pięknego i tak świetnie sobie radzisz jakbyś już to przerabiała, powiem Ci że ja mam stracha czy tak będę miała intuicję itd. a Twoje przepisy tez pamiętam z IUI np. robiłam kurczaczka z ryżem w rożku na lodu i smażone (ślinotok właśnie mam) do tego suróweczka pychota. Kanapeczko Ty chyba kiedyś pytałaś (nie mogę odszukać) ile na ktg oznacza taki dobry skurcz? mi dochodzi do 70 to mówią że to pobolewania a boli jak cholera. Te moje skurcze są raz lekkie raz bolesne zupełnie nieregularne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona84-gratuluję bijącego serduszka,to wspaniałe uczucie,niech zdrowo rośnie. A u mnie wszystko w porządku,za 1,5 tygodnia następna kontrolna wizyta i pewnie niedługo usg połówkowe. Mam tylko wysypkę,która znowu się pojawiła na nogach i swędzi,mam nadzieję,że to nic złego ,że w ciąży tak się zdarza. Pokaże to lekarzowi na wizycie. Jakich witamin używałyście w 2 trymestrze ,ja kupiłam prenatal classic .Kanapko-broń swojej racji,ty jesteś mamą. Pozdrawiam wszystkie mamusie i ciężarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik jak całą ciąże biorę Matruelle Pharmaton i zawsze miałam super morfologię, ostatnie wyniki hemoglobina 12,9 więc rewelka jak na ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaolcia - to chyba te tzw. skurcze przepowiadające. Ale dla moich lekarzy one nic nie znaczyły. A teście narazie nieprzychodzą. I chwała. Dobrze mi psychicznie a to zachowuja sie jak typowi "teściowie" wtącający się w życie. Mieli swoje maleństwa - ja im się niewtącałam. Niech przemyślą. Ja przepraszać nie będę bo nie mam za co. Nauczyli sie jechać po mnie i że to ja robię pierwszy krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko na oliwkę jest poprostu za ciepło i myślę że mały dostał poprostu potówek bo oliwka zatrzymuje wodę w skórze. Możesz spróbować Żelu zmiękczającego na ciemieniuchę Emolium lub kremu JA i MAMA , jest też krem z MUSTELI albo Pediatril Gel z Avene - te dwie ostatnie firmy są ogólnodostępne więc może u was też będą. Emilka póki co nie ma ciemieniuszki Położna mi powiedziała że przed kąpielą jakieś 2-3 godz nasmarować oliwką lub wazeliną albo maścią Diprobase a po kąpieli delikatnie wyczesać i tak przez kilka dni. Niekórzy też smarują tą oliwką po kąpieli i kłądą dziecko spać w czapce ale myślę że dopiero by się upocił. Generalnie chodzi o to żeby za pomocą tłuszczu zwilżyć tę zrogowaciały naskórek a potem go wyczesać , innego sposobu nie ma , nie wolno robić tego na sucho. Co do sesji to zastanawiam się bo trzeba jechać do W-wy , gdyby to był Wrocław to o wiele bliżej a tak nie wiem czy damy rady organizacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusię dziękuję za Wasze opinię i za to że jeszcze o mnie pamiętacie, miło mi się zrobiło :-) chyba podejdziemy wcześniej na własny koszt,nie będziemy czekać, dowiedziałam się że w refundowanym IVF mogą wychodować tylko 6 zarodeczków a podać mi tylko jednego, co za głupota, nie rozumiem tego jaki to ma sens! Teraz klinika ustala z ministerstwem i podobno mogę sama podejściem na fundusz muszę wykorzystać wszystkie swoje zarodki,co za chory system,to jak za pierwszym razem nam się nie uda to za kolejne teź będzieli musielh sami płacić jeśli będą zarodeczki! Aj zawsze pod górkę! A do tego kilka dni temu dowiedzialtam się że bratowa w ciąży...a starają się aż od jednego miesiąca...nie umiem sobie z tym poradzić... Pozdrawiam Was, dzisiaj tak bardzo smutno :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny..:) Jestem nowa tutaj i mam nadzieje ze moge sie dolaczyc??;) Mam 25 lat i to moje pierwsze dziecko.Termin mam na 27.08. Juz nie moge sie doczekac... Mam nadzieje ze przyjdzie to z nienacka...jak bylo to u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 22sierpnia w lidlu maja byc rozne akcesoria iciuszki dla niemowlat,w rozsadnej cenie.staniki do karmienia. kanapka ciesze sie ze sie niedalas: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny i cieszę się, że podzielacie moją radość. Kini77 ja niestety nie słyszałam bicia serduszka tylko widziałam na USG bo ta lekarka powiedziała że jest jeszcze za wcześnie żeby słuchać bicia serca ale wiem że inne dziewczyny już słuchały nie wiem dlaczego mi nie dała posłuchać serduszka. Następną wizytę mam 3 września już u mojej lekarki i może wtedy usłyszę :) Poza tym ciągle meczą mnie mdłości (kiedy wam przeszły?) paula111 ja też mam 2 zęby do zrobienia i nie wiem czy w 7 tygodniu mogę je zrobić czy czekać do II trymestru. Agaolcia dokładnie już nie mogę się doczekać kolejnej wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi witaj Jasne że cię przyjmiemy To ty już niedługo :D Później dopiszę cię do tabelki 🌻 Biedrona ja też miałam tak że na pierwszej wizycie tylko oglądałam serduszko a dopiero na kolejnej słuchałam ale juz nie pamiętam dlaczego tak było chyba że nie wskazane czy jakoś tak. Ważne że widziałaś a niedługo usłyszysz serduszko i na pewno będzie to niesamowity dźwięk. 🌻 Paula dzięki za info odnośnie promocji 🌻 A reszta mamusiek i ciężaróweczek jak się czuje a maluszki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka mi powiedzieli ze jak zab nie boli to mam sie wstrzymac do 2 trymestru.u mnie to najgorsze ze nie wiadomo ktory zab boli i ktory robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona mnie też boli, ale nie wiem który dokładnie to ząb. Wstrzymuję się do końca I trymestru. Współczuję, że masz mdłości. Mi wszystko śmierdzi, ale nie wymiotuję. Niestety od 3 dni straaaasznie boli mnie głowa:-( ************* Gusiu na tabelce znowu mnie nie ma :-) Możesz i mnie dopisać:-) TP 16 marca ************* Pozdrawiam Mamusie z Maluszkami i Ciężaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Mamusie 🌻 Gusia .............. 25.02.2013 ..... SN.... Alicja .......... Częstochowa Kini77.............. 08.05.2013 ......CC.... Emilka ....... Jelenia Góra Edzia81 .......... 08.05.2013 ......CC..... Wiktoria ..... Wrocław / DE Joasieńka ....... 23.05.2013 ......CC..... Blanka ....... Warszawa Nadzieja28 ...... 28.05.2013 ......CC..... Natan ........ Ostrów Św. / UK Jeny ............... 11.06.2013 ......CC..... Lenka ........ Rybnik Lonisława ....... 15.07.2013 ......CC..... Michaś ....... Łódź/Bxl Kanapka ......... 26.07.2013 ......CC..... Damian ...... Białystok Marietanka ...... 27.07.2013 ......CC..... Ola ............ Świdnik Keyt1211 ........ 01.08.2013 ......SN...... Julia ......... Biała Podlaska 🌻 Ciężaróweczki 🌻 Agaolcia ........ 16.08.2013 ......................... Radzyń Podlaski Edi88............. 27.08.2013 ......................... Anka1979 ...... 30.08.2013 ....... CH ........... Legnica Sanders 78..... 18.09.2013 ........CH............. Wrocław AnetaG84 ...... 12.10.2013 ....... DZ ............ Poznań Milka667 ........ 03.11.2013 ....... CH ............ Anulka8585 ... 03.11.2013 ........ CH ............ Katowice Morganna86 .. 25.11.2013......... CH ............ Paula-111 ......28.11.2013 .......................... olaolalalaa ..... 28.12.2013 .......................... Lisapanda ..... 24.01.2014 ........................... Warszawa Monik80 ........ 01.02.2014 .......................... Łódź Karina2709 .... 16.03.2014 .......................... Biedrona84......06.04.2014 ..........................Gdańsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaolcia melduj się bo nie wiadomo czy jeszcze jestes w dwupaku?? xxx Kini ja oliwka smarowałam ok godziny przed kapaniem dzis byłam u lekarza znowu bo ta wysypka powiedział że jest jakis szampon na to ale żebym nadal smarowała oliwka ehhhhh dał tez maść no zobaczymy .A jak Emilka sie miewa??? powiedz mi duzo juz gaworzy???? Nati jak go posadze w bujaku i jest jakas bajka to lampi sie smieje i piszczy Nie wiem czy to normalne ze on sie rozwija tak szybko???/ xxxx biedrona mnie mdłości przesły ok 14 tygodnia niedługo przejdzie a przyjda inne dolegliwości Powiem ci że mimo tego że ciężko przechodziłam ciąże to zazdroszcze wam brzuszka i chciałabym znowu byc w ciąży xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×