Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Kanapko napisałam Ci wczoraj, z trądzikiem noworodkowym raczej nic się nie robi poza przemywaniem ciepłą wodą, powinien sam zniknąć tak jak sie pojawił. U nas pomógł krem Atoperal baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia- co do Twojego pytania to ja mam rodzinke na mazurach, wiec niewiele pomoge, jesli chodzi o nocleg..Niestety totalnie sie nie orientuje gdzie warto jechac z dzieckiem,tak zeby sie nie nudzic i fajnie spedzic czas, my generalnie bylismy "wszedzie", jezdzilismy z jednego miasta do drugiego.. Co do lozyska, to ponoc nie da sie tak po prostu wytlumaczyc dlaczego u innych proces starzenia postepuje wolniej a u innych szybciej.. Wiem, ze wplyw na to ma palenie, ale ja oczywiscie nie pale, wiec to nie od tego... I tez nie jest powiedziane, ze na pewno urodze wczesniej, ten stopien lozyska moze mi sie utrzymac do samego konca.. No nic zobaczymy w praktyce jak to bedzie.. wwwwwwwwwwwwwww Dziewczyny, jeszcze takie pytanie, czy u Was byly rozbieznosci w usg??? Tzn chodzi mi o wymiary glowki i kosci udowej, bo u mnie roznica jest 3 tygodni.. Lekarz mowi, ze mam sie tym nie martwic, ze mala ma tak ulozone nozki, ze nie jest w stanie dokladnie pomierzyc... No ale wiecie jak to jest, lekarz jedno a pacjent drugie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaolcia GRATULUJE Jasieczka śliczny chłopczyk z niego niech rośnie zdrowy xxxx Emcia tzymam kciuki żeby sie udało trzymamy miejsce dla ciebie na forum xxx kanapeczka u nas smoczek tez się nie sprawdził ,jak Nathan jest bardzo głody to czasami mu daje i chwile doi co do chrztu to sie nie przejmuj u nas Nati spał cała msze i cały chrzest ,ale nawet jesli bedzie płakał to ma do tego prawo jest jeszcze malutki . xxxxx Sanders moim zdaniem kup laktator po porodzie ,moze nie będzie ci potrzebny.Ja mam ręczny z aventa nie polecam. xxxx jeny no wreszcie juz sie zaczynalam martwic.no nasz Nathan tez zasypia sam w lozeczku ,nawet sie nie obejrzysz a Lenka będzie podnosic główkę nie masz co się martwić do 3 go mc życia. kurde juz nosicie 74??? my 68 xxxx joasieńka mam nadzieje ze mała dojdzie do siebie wiesz zastanawiam sie bo moj maly tez robi zielone kupki w pl dostal probiotyk i mu preszlo a tu ma znowu xxxx Anetko malenswo rosnie super juz niedlugo i bedziesz tulic maleństwo xxx my dzis idziemy na szczepienie 12 tydzień zobaczymy jak małyto zniesie xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteście kochane :* z tym spaniem lenki to nie do końca tak pięknie, jak była malutka bardzo dużo płakała jak wiecie i wtedy ją nosiłam, bujałam całymi dosłownie dniami, spała tylko w wózku bo budziła sie co 15 min i tylko tam u miałam ją uśpic bujaniem, trzymałam jej rączki bo jej latały i to ją denerwowało i smoczek w buzi przytrzymywałam bo wypadał i teraz mam ;) spi w łóżeczku ale ja jakby z nią bo nie zasnie bez moich rąk, tzn robie to samo jedną rączki trzymam, drugą smoka - inaczej nie przejdzie, a jak za szybko puszczę to od razu sie budzi i od nowa.. a zasypia czasem godzinę wiec wieszę nad łózeczkiem teraz ;) ale przynajmniej nie noszę.. zasypia tez tak dziwnie bo najpierw wpada w głęboki sen i nic jej nie rusza po pół godziny rozbudza sie całkiem i wtedy różnie.. albo udaje mi sie ją ululac a jej zasnąć albo koniec spania.. lekko nie jest ;) wiec joasieńsko w dzien różnie.. czasem ma po kilka drzemek po te 20-30min a czasem uda sie jej zasnąc na te 2h.. anetko mi tez sie łózysko starzało szybko.. dotrwałam na nim do 39tyg bez problemu, nie martw się, kontroluj to.. i tez miałam rozbieżności w rozmiarach.. budzi sie moja królewna.. lece po butle napiszę póżniej bużka kochane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam okrone wyniki z morfologii :( anemia . Juz od kilku miesiecy biore 2*1 zelazo i pije sok z buraka i zamiast wzrastac to mi spada. Wizyte mam za tydzien. jak sadzicie jakie moga byc dalsze kroki lekarza? szpital wchodzi w gre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula, jakie żelazo bierzesz? Nie każde tak samo działa, a poza tym trzeba je odpowiedni przyjmować- ja brałam 2 godziny po posiłku i 2 godziny przed posiłku, więc wychodziło że tylko ok 1:00 w nocy. Ja brałam 2.tab. dziennie Sorbifer Durules- na receptę i wyniki mi się znaczaco poprawiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc -ja najpierw mialam sorbifer,ale moj organuzm go nie tolerowal.Mialam po nim takue bolesci brzucha i biegunki ze slanialam sie na nigach. I teraz biore chela-ferr, tylko ze mi lekarz kazal lykac zaraz po posilku.wydaje mi sie ze moj organizm nie przyswaja ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja całą ciąże miałam anemię i hgb na granicy 10,6 Od II trym brałam Tardyferon na receptę ale jak każde żelazo może powodować zaparcia więc przerzuciłam się na buraka w tabletkach i powiem Ci że rewelacja hgb utrzymywała się na jakimś tam poziomie grunt że nie spadała . Biorę go nadal ze względu na karmienie i hgb 14,4 w życiu takiej nie miałam ! Spróbuj tylko wazne żebyś brała regularnie najlepiej 2x2 dziennie. Dobra jest też natka pietruszki ale musisz potem zjeść coś kwaśnego lub łyknąc wit c żeby się przyswoiło. Anemia w ciąży jest częsta ale da się to opanować. Oprócz tego czerwone mięso , wątrobka ale rzadko , żółtka jaj , orzechy włoskie , zielone warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini przerabialam juz tabletki z buraka, pokrzywe do picia.ty to mialas rewelacyjne hgb bo ja w 10tygodniu mialam 10,7:i od tego czasu jestem na zelazie i roznych specyfikach a obecnie moje hgb 9,1.nie wiem ci robic :( .wizyte mam za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula jakiś czas temu jak byłaś na początku ciazy, kiedy za wcześnie było na anemie ciazowa pisałam Ci o tym ze warto zrobic dodatkowe badania a nie od razu zlecić żelazo. Niestety większość lekarzy tak robi i stad takie efekty. Ale to przecież nie Twoja wina. Teraz nakładają sie pewnie 2 sprawy. Musisz brać żelazo trojwartosciowe razem z wit c podczas posiłku. Jeśli nadal bedą problemy z wchlanianiem to niestety droga dozylna pozostaje. Moze masz po prostu upośledzone wchlanianie żelaza, to wcale nie jest rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasienka a jakie badania moglabym zrobic? bo juz konsultowalam sie nawet zrodzinnym itez mi nie pomogl.Jakie to zelazo 3wartosciowe ?nie moge doczytac czy moje takie jest.widze ze zawiera zelazo z kwasem foliowym witamina c,b6,b12.czy taka hemoglobina moze zaszkodzic dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula chodzi o ocenę gospodarki żelaza, ale co z tego ze zrobisz jak potem ktoś musi Ci to zinterpretowac... Rodzinny nie moze zlecić tych badań na NFZ. Chodzi o ferrytyne, transferyne, i poziom Fe w osoczu. Zanim to jednak zrobisz to spróbuj to żelazo 3-wartościowe. Ja wiem ze Tardyferon jest taki, a reszty nazw preparatów niestety nie znam. Kini pewnie będzie lepiej wiedziała. Spróbuj tego, jak to nie pomoże to wtedy znajdź kogoś kto Ci pomoże przyczynowo, najlepiej jakiś dobry internista. O dziecko sie nie martw, to jest tak skonstruowane, ze z Ciebie wyciąga wszystko, żeby dziecku niczego nie brakowało. Dopiero jak Hg spadnie poniżej 9 podaje sie żelazo dozylnie to wtedy pomija ewentualne problemy z wchlanianiem i będzie dobrze. Ja nie zauważyłam jaki Ty masz poziom. W drugim trymestrze anemia ciazowa moze być bardzo nasiona, a to mija w 3 także spokojnie, to nie jest sytuacja bez wyjścia. Najwyżej dostaniesz dozylnie i wszystko sie wyrowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, wczoraj lekarz w czasie badania ginekologicznego stwierdzil, ze szyjka calkowicie sie juz zgladzila pozatym mam rozwarcie na 2 cm i odeslal mnie do domu z nakazem bycia czujnym, bo porod moze sie zaczac lada chwila, chociaz z drugiej strony stan taki rownie dobrze może trwac jeszcze nawet z 2 tygodnie. Jak bylo u Was? Przy takim rozwarciu dlugo jeszcze czekalyscie na porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula Tardyferon jest żelazem 3 wartościowym wypisywanym na receptę. Innym lekiem jest Ferrum ale to musisz skonsultować z lekarzem jeśli nie rodzinnym czy ginekologiem to pójdź może do hematologa nie wiem. O dziecko to się nie martw jak pisze Joasieńka dziecko pociągnie z Ciebie dlatego musisz o to zadbać bo potem polecą zęby i włosy. Jeśli przepisali by Ci Tardyferon to mam jeszcze paczkę w zanadrzu mogę Ci wysłać bo mi została ale tak jak mówię musisz to najpierw skonsultować z lekarzem. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Endi88 to już lada moment;-) Ja Ci niestety nie pomogę w tej kwestii bo miałam zaplanowaną cc ale Gusia napewno powie Ci więcej w tym temacie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwonilam do lekarza i musze powtorzyc wynik, jak bedzie taki to raczej czeka mnie szpital: (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula to nie za dobrze, ale w Szpitalu zrobią Ci te badania i wyrównaja to żelazo. Będziesz pewnie miała konsultacje internistyczna. Wiem ze teraz szpital to zle brzmi ale najważniejsze żeby sie badania wyrownaly. Trzymaj sie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula- nic sie nie martw, tam o Ciebie zadbaja, przepisza odpowiednie leki i juz potem bedzie tylko lepiej... Na pewno bedziesz spokojniejsza po wyjsciu ze szpitala.. Trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini - tak myślę, a ty znawca - kupowałaś swojej niuni coś na ząbkowanie? Jakieś maści? Ja już tak zapobiegawczo myślę. Jak u was pogoda? Bo u nas na podlasiu pada, ale my z Damiankiem siedzimy (on śpi) na podwóreczku pod altanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapka- u mnie dzis slonecznie i cieplo:) rano bylam na zakupach, kupilam min.proszek a teraz wzielam sie za pranie..Tzn.wstawilam do pralki i samo sie pierze:) Potem musze to wszystko poprasowac i posegregowac.. Apropo prasowania to czy prasowalyscie tez skarpetki??? I gdzie sie reszta podziewa??? Mamusie pewnie na spacerkach ze swoimi pociechami, a ciezarowki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha - I jakie witaminy teraz stosujecie dla mam? No i masakra - po ciaży pojawiły mi sie rozstępy na brzuchu. A tak się smarowałam .... Chyba nie ma sposobów by je zlikwidować lub zminimalizować choć troszkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka - ja nie prasowałam skarpetek. Nawet niepomyślałam. Ale mi pediatra mówiła by w ogóle nie prasować ubranek. Ale ja prasuje bo nie mam sumienia synkowi wkładać pogniecionych rzeczy. A swoją drogą mój bączek juz wyrasta z ubranek na 56cm. Body już pakuje, a niektóre śpiochy są już akurat. Ciekawi mnie jeszcze - jak długo używa się pieluch rom.2 - te od 3-6kg. Bo już postanowiłam zejść z jedynek iż ma odciski na nóżkach. A teraz w biedronce Dada jest na promocji i w Kauflandzie Pampersy, ale strach robić zapasy. Jedynek poużywałam 4tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Melduję się. Jak wiecie, jestem na wakacjach w PL i miałam słaby (mobilny)internet, więc nwet nie wchodziłąm coś napisać, bo trwałoby to wieki, ale założyli juz nam kablówkę, więc powinnam częściej do Was zaglądać. Po pierwsze AGAOLCIU wielkie gratulacje i niech się Maleństwo super chowa, a dla Ciebie szybkiego powrotu sił i najwspanialszego okresu w życiu jakim jest Macierzyństwo. Gusia, Kini Mam do was pytanie, kiedy zacząć dawać dziecku jakieś jabłuszko, marchewkę? Wiem, że już w 5 miesiącu można dawać,a niektórzy dają już w 4, ale nie wiem, czy to nie zawcześnie? Więc chciałabym usłyszeć Waszych rad. U nas wszystko na razie ok. Wiki rośnie, interesuje sie wszystkim dookoła, ślini się i całe rączki i co napotka na swojej drodze wkłada do buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaolcia-wielkie gratulacje i szybkiego powrotu do zdrowia. Dziewczyny powiedzcie jak to u was było z przyrostem wagi. Ja przed ważyłam 64,a teraz nic nie tyje ważę 62 czyli schudłam,czy mam się martwić o dzidziusia,że mu czegoś brakuje,jakoś nie mam teraz apetytu,trochę się denerwuje.Do lekarza idę w poniedziałek. Przypomnę ,że to już u mnie 17 tydzień i dobrze się czuję,wcześniej lekarz nic nie mówił na wagę,że jeszcze zdążę przytyć. A u was dużo przytyłyście? Pozdrawiam wszystkie mamusie i ciężaróweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Kanapko ja nie myślałam jeszcze o ząbkowaniu ale pewnie kupię Camilię jest bez konserwantów i barwników w łatwych do aplikacji minimsach i mamy są zadowolone, ale zobaczymy jak to w praktyce będzie i jak będzie to przechodzić. Pogoda u nas ładna choć znacznie się ochłodziło i czuć jesień w powietrzu ;-)zazdroszczę Ci tego podwóreczka i altanki my co prawda mamy działkę ale w znacznej odległości od domu i muszę się zadowolić parkiem ale na szczęście jest piękny, w końcu to uzdrowisko to dbają . Co do witamin to ja biorę Prenatal Classic i jestem bardzo zadowolona jak skończę to opakowanie to będę brała Prenatal DHA , a na roztępy to pisałam juz kiedyś mnie bardzo pomogł bio oil uzywam go od ponad 3 mscy i po rozstępach ani śladu a stan skóry na brzuchu wrócił do dawnej ''świetności'' jeżeli mogę to tak nazwać w tym wieku! :-P Jeśli chodzi o pieluchy to najszybciej wyrastają z 1 i 2 , potem 3 już są na dłużej. Ja 1 używałam przez ok 1,5 msca potem krótko 2 jek z tego względu że zrobiłam sobie właśnie zapasy w netto chyba pomarańczowych pampersów właśnie 3jek i teraz ich używamy choć i 2 jki jeszcze na Emilkę pasują. Dla mnie jednak pampersy są najlepsze Dada jest nie do przyjęcia nie dość że zawartość wypływa na plecy to są okropnie sztuczne i śmierdzą plastikiem. Rób sobie zapasy zawsze większych pieluszek. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anetka jak prasowanie? ;-) powiem Ci że ja jako matka wariatka prasowałam wszystko nawet skarpetki ;-) a jakoś miałam na to ochotę , poza tym lubię jak wszystko jest wyprasowane i posegregowane tematycznie ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia hej ;-) cieszę się że podłączyli Cię do świata ;-) Słoiczki są od 4 msca tzw pierwsza łyżeczka ale ja jej wprowadzę dopiero ok 6 msca , myślę że to jeszcze dla niej za wcześnie . Nie jest to koniecznością przecież , niektóre matki karmią wyłącznie piersią do roku nawet. Zobaczymy jak to będzie, Gusia Ci pewnie więcej napisze w tej kwestii ;-) Moja też się bardzo ślini i zamakowała w swoich paluszkach ba! nawet w całych rączkach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik80 ja tez na początku schudłam 4 kilo dopiero ok 2 trym waga ruszyła ;-) w sumie przytyłam 14 kilo więc tak przepisowo ;-) nie martw się jeśli masz dobre wyniki to nadrobisz to spokojnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie nie zawedrowalam do szpitala.mam zawiekszona dswke zelaxa a za tydzien wizyte i zobaczymy.Musze zrobic wszystko ze utrzymalo sie na tym poziomie i nie spadalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u nas zaczeły się problemy Julcia wymiotuje. Rano zjadła ładnie się odbiło i trochę ulało ale potem po 10min chluśnięcie i tak dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, współczuję. robiłaś wyniki dwa razy? ja już dziś wracam do domu z wyjazdu. w sumie zmęczył mnie ten wyjazd i cieszę się, że wracamy. trzeba było trochę wcześniej pojechać, tak w piątym miesiącu by było optymalnie. końcówka szóstego to już trochę późno jak dla mnie, żeby zwiedzać. za to podróż autem ponad pięć godzin bez problemu. a w poniedziałek mam wizytę u lekarza, usg i obciążenie glukoza. a dziś mi się śnił koszmar z moim ginekologiem w roli głównej. nienawidzę chodzić do lekarzy, straszniem mnie stresuja, co się objawiło w tym śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna robilam wynim dwa razy w dwoch roznych laboratoriach.zobaczymy zatydzien, akurat w tychtygodniach tojest spadek morfologi, tylko ze ja juz wystartowalam z bardzo niskiej.maz mi serwuje takie obiady ze musi pomoc: ) pije pokrzywe, marchew iburaki, przygryzeam morele i 3 razy dziennie lykam zelazo no izobaczymy. Mi krzywa cukrowa wyszla ok,ale powiem ze takie to mdle ze caly cxas mi sie tym odbijalo.Daj znac ile wazy maly: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keyt.. u mnie było podobnie, moze nie chlustało, ale Maly ulewał masakrycznie... Dostalismy leki na zageszczenie pokarmu oraz na chorobe refluksową.. Radze Ci udać sie do pediatry jesli sytuacja bedzie sie powtarzala.. A ulewa mu sie czesto? Bo mojemu czesto i duzo.. nie była to przysłowiowa "lyzeczka".. Zdrówka dla Julci... No ale za to pojawił sie problem z kupcią.. Mały wygina się i stęka bardzo przy kupce.. Wczoraj wieczór mieliśmy z głowy, a dziś nad ranem powtórka... :-( Nie wiem czy to te leki....?! Pozdrawiam KOlezanki.. buzka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×