Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Gość gość
Twoje dziecko twoja sprawa. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu od kaszki Holle , ta kaszka jest gładka mimo płatków owoców ale czy przejdzie przez smoczek to nie pomogę bo karmię dziecko łyżeczką i nie daje kaszki z butelki. Ale z tego co wiem to są specjalne smoczki do kaszki w kształcie litery Y zapobiegające nadmiernemu i szybkiemu wypływowi. zzz Kanapka uwielbiam Cię!!!!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widać przecież, czy dziecko się dławi i jestem pewna, że gdyby tak było, to kanapka natychmiast zmieniłaby smoczek. Ja sama miałam podobną historię, mały ssał z butli i się dławił, bo miał źle dobrany smoczek. A ja byłam wtedy mało doświadczona, nie skojarzyłam faktów i tak ze 2-3 butle wypił lekko się dławiąc, a ja myślałam, że może po prostu nieprzyzwyczajony do butelki. Bo smoczek dostałam w szpitalu, to byłam pewna, że jest dostosowany dla niemowlaka, a nie był. Na szczęście nic się nie stało poważnego. Dziewczyny, mój Wojtuś zaczyna spać w nocy. Dziś przespał 7h! A powiedzcie, o której kładziecie swoje pociechy? Bo my Wojtka późno, tak koło 22.00. No ale dzięki temu śpi też dłużej. Ciekawa jestem, jak to u Was wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicky, no właśnie zastanawiałam się nad tymi siedzeniami ze zwiększonym miejscem na nogi i w końcu nie kupiłam, bo to było chyba jakoś 15 euro. Za to dopłaciłam coś 4 czy 5 euro za miejsce od przejścia. Jeszcze by mi wylosowało od okna i musiałabym się przeciskać - co to to nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedna refleksja... Nie przestaje mnie dziwić, jak spora różnica jest w prowadzeniu ciąży w Szwajcarii i w Polsce. Ja KTG nie miałam robionego ani razu do momentu porodu, a wy tu piszecie, że nawet w 34. robią w PL. Tak samo było z badaniem szyjki macicy... Iwka, w każdym razie chyba nie ma się co martwić, małe skurcze mogą się pojawiać i trzeba w takim przypadku odpoczywać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wygląda na to dzewczyny, że z marcowych mam będę ostatnia :) Iwka Karina to między nami jest tydz roznicy bo u mnie się koczy 33 tydz!I tez nie mam pampersow dopiero sie wybieram na te koncowe zakupy:) Dziewczyny trzymajcie się! zzzz Kanapka ;D ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini - mnie nie trzeba uwielbiać. Moze popełniam błędy ale tez nie mam zamiaru być sterylną mamą że na wszystko będę chuchać dmuchać i tak jak znajomi wychowali córkę że mąka musi być taka i taka, masło takie i takie, chleb taki i taki. U mnie bąbel wczoraj i mamci sernika pocmokał. A co do zakupu smoczku to zamierzam go kupić ale nie mam obecnie kiedy. Z dzieckiem nie wyjde jak wiatrzysko że idzie głowę urwać. A narazie jest dobrze. Je i niekrztusi się. Poza tym - juz wszyscy powinni wiedzieć ze jestem zakrecona i jak nie człowiek. Ale wiem jedno - dziecka nie dam skrzywdzić! Wiec niech ktos sobie pisze co chce - ale synek jest i będzie moim światem, bo jest moim spełnieniem marzeń - moim szczęściem. I sama mogę wate czy szmaty pchać zamiast podpaski a dziecku kupię pampery itp. Na szczęście narazie stać mnie i na podpaski i na pampery i na smoczek i na kaszkę. Bo gdybym była skompi dupcia to bym kupowała też kaszkę ze 5zł a nie za 13zł. I nawet zamiarzam kupić mleko Holle - mam nadzieje ze dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko to była oczywiście przenosnia i nie chodZiło o to czy popełniasz błędy czy nie tylko o dosadny sposób Twojej wypowiedzi.. Wiesz co mam na myśli... :-D;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapka - to nie byly moje wypowiedzi. Nie mam nicka ale nigdy nikogo nie krytykowalam i krytykowac nie zamierzam. Kazdy ma prawo wychowywac*****elegnowac jak mu sie podoba - a wiadomo, ze wlasnemu dziecku krzywdy nie chcesz zrobic. Poprosilam o pomoc na kilku forach i jakos trudno mi bylo uzyskac odpowiedz. Dziekuje, ze ty zareagowalas na moj wpis mimo, ze nie wiedzialas tak na prawde czy kaszka nadaje sie do butelki czy nie. Ale wogole zareagowalas - to mile. Ja uzywam smoczka Avent trojprzeplywowego - ma 3 rodzaje dziurek w zaleznosci od tego jak go ustawisz i dzieki temu moge karmic dziecko jednym smoczkiem dajac mu mleko, kaszke czy wodę. I majac ten smoczek mozesz poprobowac ktore ustawienie smoczka odpowiada najbardziej twojemu dziecku - ja np daje kaszkę na dwojce, a moze twoj synek bedzie wolal pic ja na trojce. Moge smialo c***olecic ten smoczek. Ale ty moze masz juz inne butelki to ten moze nie pasowac. Kaszke bananowa pil tez moj synek. Kupilam mu z nestle, ale tam jest cukier. Dlatego szukalam innych owocowych bez cukru i padl wybor na Holle. Kaszke kupic zamierzalam na Allegro, ale popatrzylam na oferte tej apteki co pisalas i jest fajna. Zrobie przy okazji wieksze zakupy bo mialam kupic pare rzeczy do pielegnacji akurat! Dzieki ci jeszcze raz Kanapka. Kini dziekuje za odpowiedz - tak, chodzilo mi wlasnie o to czy kaszka jest "gladka" :) Jak jest wlasnie taka to "przeleci" przez dziurkę :) Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapka, kaszka nie cieknie po brodzie mojemu synkowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem ze pijecie do mnie tępe krowy ale ja wiem lepiej bo mam większe doświadczenie niż kini,kanapka czy wy wszystkie razem wziete, urodziłam dwoje dzieci metodą naturalną i wiem lepiej wszystko wiesniary!!! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo to brawo mamusiu że wychowujesz tak swoje dzieci. Jak chcesz uczyc dzieci życzliwosci do innych jak sama jej nie masz. Ale mniejsza o to. Gościu Holle (tak cię nazwę) ja wiedziałam ze to nie ty. Co do apteki to jak zrobisz zakupy na ponad 250zł to masz przesyłkę gratis. Piszę ci to bo czasem jest tak ze człowiek nie wie i do tej sumy może mało brakować. Ja też zamierzam po niedzielce zrobić zakupy i kupię smoczka wreszcie, bo zanim wyjdę z domu ... U was też tak wieje? Wiem że smoka mam kiepskiego (za duża ta dziura) No ale tłumaczy się winny i puki co ten nie jest zły. Choć tak jak Kini próbowałam karmić łyżeczka i szacun ci Kini za cierpliwość. Prawidłowo powinno sie dawać jak najwięcej łyżeczką. Ja z Holle zamierzam teraz też kupić kaszkę. Obecnie mam jaglaną. Zakupiłam tam też olej z Holle i dodaję do obiadków i chcę kupić mleczko teraz na próbę. Choć jeszcze korci mnie kaszka z Bobovity expert - też jest bez cukru. Butelkę mam z Tommee Tippee i kupiłam też świetny kubek niekapek z tej firmy z miękkim ustnikiem. Sprawdził sie. A powiedz mi Gościu Holle - bo z tej firmy są smoczki wieloprzepływowe. Ale ja butelką podaję tylko kaszkę więc chyba nie ma sensu bym kupowała wieloprzepływowy tylko od razu do kaszki. Kini - ja dobrze wiedziałam o co chodzi. Wiesz że ciebie szanuję za wiele ... Moja wypowiedź może zabrzmiała jakby tyczyła się do ciebie ale nie miało to tak wyglądać. Powinnam po zdaniu "mnie nie trzeba uwielbiać" kliknąć enter i zacząć od nowego akapitu. Ale my się rozumiemy więc jest okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu Holle nie ma za co ;-) ja mam kilka kaszek z tej firmy i wszystkie są gładkie , a jeśli jeszcze rozrzedzisz mlekiem w butelce to napewno przejdzie przez smoczek. Ja także poszukiwałam tych bez cukru ale u nas jest raczej skromny wybór , bez cukru są Bobovita Expert w twardych pudełkach oraz bananowa jedyna chyba z bovovity w miękkim opakowaniu bezglutenowa mleczna. Ja też kupuję właśnie na gemini kaszki Hippa i na allegro ze sklepu o nicku BioBaby mają duży wybór także kaszek Humany ,Milupy lub Nestle bez cukru i sztucznych dodatków, oraz innych produktów dla dzieci deserków itp. xxxx Kanapko oczywiście tak jak piszesz , a z niektórymi nie warto poprostu wdawać się w dyskusje bo to jest bez sensu ;-) zzz keyt co u was ? k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja wrocilam dzisiaj z ferii od bratowej jest dobrze bo moj m troche sie za nami stesknil bo mial jutro po nas przyjechac a zrobil to dzisiaj po pracy. Zobacze jak bedzie jutro.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt bardzo się cieszę , mam nadzieję że teraz będzie lepiej i jakoś wam się poukłada. Buziaki dla Julci 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie dajcie sie "pomaranczy" prowokowac . Po prostu traktujcie ja tak jakby jej posty byly niewidzialmorganna moj maly tez usypia okolo 22:00 i najdluzej spal 8h, a tak przewaznie to 6h spi, za to w dzien nic. Dzis lacznie moze 1 h przespal. Pochwale sie ze my jestesmy po chrzcinach i jestem dumna z mojego dziecka, ani razu nie zaplakal, malo tego na obiedzie zachowywal sie jak przystalo na kawalera, byl grzecny jak nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie jestem tu po to żebyście się czegoś nauczyły wreszcie bo mam największe doświadczenie niż wy wszystkie razem wzięte.Jak mówię że oilatum jest najlepsze do pielęgnacji dziecka to jest,jak pisałam ze jogurty i nabiał można już dawać po 6 mscu to znaczy że można, jak mówiłam że lepiej kupic większe pampersy na start to tak lepiej itd.a Ty kanapko zainwestuj w ten smoczek bo dziecko udusisz idiotko.Nadziejo ja urodzilam metoda naturalną dwoje dzieci i jestem z tego dumna, wielkie mamusie sie znalazły każda prawie po cc gowno wiecie o macierzyństwie wiesniary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj Ty wieśniaro, wieśniaro, wieśniarę mamy na forum hip hip hurra-aa. BRAWO DLA WIEŚNIARY POMARAŃCZY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz dawno mnie tak nikt nie rozbawił!!!! :-D:-D:-D:-D:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, my chrzest będziemy mieli pod koniec lutego i już też nie mogę się doczekać. A Twój mały ma się dobrze? Infekcja wyleczona? Ja wczoraj zrobiłam próbę generalną Wojtusia w nosidełku i zdał na piątkę - ani razu nie zapłakał, głównie, to spał. Ale, ale... ja myślałam, że tej wagi się tak nie czuje! Po 10 minutach w sklepie oddałam Wojtka mężowi, bo mi ciążyło za bardzo. No ale pocieszam się, że na lotnisku to sobie mogę usiąść i odpocząć. Jak tam nasze młode mamy? Można by tabelkę uaktualnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbnica wiedzy się znalazła niczym wikipedia ;) wujek google może się schować! ponawiam pytanie nadziejki, jak to jest rodzić metodą naturalną?:D kini padam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj pomarańczo czemu ty taką żmiją jesteś chyba mąż ci dawno nie dał a jakoś rodzenie metodą naturalną rozumu ci chyba nie dodało ale no cóż takie życie .... Jakby co to ja też rodziłam naturalną hahaha i wcale oilatum nie jest najlepsze bo każde dziecko jest inne i co inne mu pasuje A siedź sobie na forum nas to ani ziębi ani parzy Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młode mamy dochodzą powoli do siebie ;) Miałam niestety pewne problemy, bo zarówno poród nie był dla mnie łaskawy, połóg też niespecjalnie - miałam długo bardzo mocne krwawienia i moja położna stwierdziła, że nie ma co czekać, byłyśmy u lekarza i faktycznie w macicy zostały jakieś skrzepy małe. Dostałam leki i "zleciało", nie trzeba było robić łyżeczkowania, teraz już prawie nie krwawię, szwy ściągnięte, więc piszę do Was siedząc na krześle (nie pomyślałabym nigdy, że to taki luksus! :)) i generalnie powolutku w końcu do żywych... Karmię piersią, ale po tych lekach mam taki niesamowity nawał pokarmu, że aż mi cieknie po nogach... Robię okłady z lodu, kapusty i co tam jeszcze zimnego mam pod ręką, mam nadzieję, że niedługo przejdzie, bo ciężko to wytrzymać. Znacie jakieś sposoby, żeby sobie ulżyć w tej kwestii? Jeśli chodzi o małego, to odpukać na razie czuje się dobrze, mam wrażenie, że powoli zaczynam rozkminiać, o co mu może chodzić i który ryk oznacza jeść, a który kupę... Oczywiście ciągle się jeszcze mylę i głównie ganiam go z cycem, bo mi się wydaje, że taki biedny głodny, ale mama kupiła nam wagę dla noworodków, więc co chwila go ważę i jestem spokojniejsza :) My chrzciny będziemy pewnie robili w majówkę, na razie jesteśmy na etapie wyboru chrzestnej i obrady są dość burzliwe, zwłaszcza, że do powiedzenia najwięcej ma dalsza rodzina i wszyscy wiedzą lepiej, co "wypada" i jak to "powinno" być. Masakra. Morgana, jakiego nosidełka używacie? Margot, jak się czujesz? Doszłaś już do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu ale mamy z ciebie ubaw na fb hehehe nie opuszczaj nas ,tak duzo ciekawych rzeczy można sie od ciebie dowiedzieć a ile nauczyc???/ skarbnica wiedzy ehhhh chcialabym miec taka mame jak ty .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie trzymajcie mnie! :) Jak ja kocham orange! Dziewczyna chce wkurzyć a rozbawia od rana :) Jakoś pije z tego smoczka i się nieudusił. Czekam na ten dzień i jakoś nic. Może dasz mi inną radę jak się dziecka pozbyć, bo metoda ze smoczkiem niedziała. A ty doświadczona - miastowa - tyle wiesz .... Czekam .... A może jakieś tableteczki z apteczki doradzisz - bo widzę też że masz lepszą wiedzę od Kini. Coś by może dziecku na sen ... A ja dziękuję za komplement - wolę być wieśniarą niż taką miastową jak nasza pomarańcza. Żal mi jej tylko bo przez ten poród naturalny dziewczyna złapała depresję poporodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Mamusie 🌻 Gusia .............. 25.02.2013 ..... SN.... Alicja ......... Częstochowa Kini77.............. 08.05.2013 ......CC.... Emilka ....... Jelenia Góra Edzia81 .......... 08.05.2013 ......CC..... Wiktoria ..... Wrocław/DE Joasieńka ....... 23.05.2013 ......CC..... Blanka .......Warszawa Nadzieja28 ...... 28.05.2013 ......CC..... Natan .......Ostrów Św./UK Jeny ............... 11.06.2013 ......CC..... Lenka ........ Rybnik Lonisława ....... 15.07.2013 ......CC..... Michaś ....... Łódź/Bxl Kanapka ......... 26.07.2013 ......CC..... Damian ...... Białystok Marietanka ...... 27.07.2013 ......CC..... Ola ............ Świdnik Keyt1211 ........ 01.08.2013 ......SN...... Julia ......... Biała Podlaska Agaolcia ......... 19.08.2013 ................ Jaś ........... Radzyń Podlaski Edi88............. 27.08.2013 .................................... Anka1979 ...... 30.08.2013 .................................. Legnica Sanders 78..... 18.09.2013 ........................... .......Wrocław AnetaG84 ...... 15.10.2013 ........CC......Lilka.........Poznań Milka667 ........ 26.10.2013 ....... CC ....Igorek Anulka8585 ... .30.10.2013 ....... CC ....Dawid Morgana ........ 13.11.2013 ........SN.....Wojtuś Paula-111 .......14.11.2013 ..........CH........... olaolalalaa ..... 28.12.2013 .......................... - chyba Lisapanda ..... 23.01.2014 ..........SN ........... CH Margot28 ....... 25.01.2014 .........CC............CH Guśka30 ....... 🌻 CIĘŻAROWECZKI 🌻 Monik80 ........ 01.02.2014 .......................... Łódź Iwka_82..........15.03.2014............................ Karina2709 ....16.03.2014 .......................... GosiulaK.........24.03.2014..........CH............Ostrów Wlkp. Biedrona84.....06.04.2014 ..........................Gdańsk Piszcie co mam zmienić w tabelce jakby co, bo nie mam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×