Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Dzięki Kini, no i mam problem bo myślałam, ze tylko te dwie firmy wchodzą w grę a tu jeszcze balneum. Znalazłam na necie tylko serię balneum optiderm a nie balneum baby optiderm - czy to to samo? Przepraszam, że głowe tak zawracam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak balneum optiderm nawet lepiej też można stosować od pierwszych dni życia , seria baby jest bardziej do mniej problemowej skóry. Nie ma sprawy pytaj o co chcesz buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina dzięki za wywołanie :-) czytam was na bieżąco ale nie udzielam sie zbytnio bo u mnie bez zmian, na szczęście :-) narazie wszystko ok, mamy juz 16-tydzień i bardzo sie cieszę że to największe ryzyko poronienia już mineło, chociaż nie powiem codziennie zastanawiam sie czy moje maluszki czują się dobrze. za 2 tyg. mam wizytę i później usg. brzuszek już widać, chodzę na basen bo gin mi pozwoliła, staram sie patrzeć co jjem i narazie jestem do przodu 1,5kg, cały czas mam w głowie "aby tylko za dużo nie przytyć" :-) i szukam dobrych kremów na rzostępy bo strasznie sie ich boję, a mój brzuszek może być okazały, mam kilka propozycji i musze o nich poczytać, a czy wy macie jakieś sprawdzone kremy? pozdrawiam mamusie, ciężarówki i z tego co pamiętam to LisaPanda już jest na "wykonczeniu":-) także bezbolesnego porodu życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini, bardzo dziękuję za pomoc - już zrobiłam zamówienie:-) Zamala, u mnie sprawdził się krem Gerbera na rozstępy - smarowałam się nim od 3-4-go mca i nic się nie pojawiło. Moja siostra też go stosowała i też jest zadowolona. Pozdrawiam Was Dziewczyny bardzo serdecznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina, jeśli chodzi o wielkość dzidziusia, to u nas też był podobny "problem" - co prawda tylko ok. 3 tyg. do przodu, ale tez wszyscy nas oglądali i nie wiedzieli za bardzo, co z nami robić. Dopiero na dzisiejszej wizycie u lekarza (38 + 4) ustaliliśmy, że próbujemy naturalnie, bo może się okazać, że urodzi się bez problemów, a że mamy wykupioną położną, która będzie się nami opiekować, to po prostu ją uprzedzić, że pierwszy kłopot, przestój itp. i tniemy, nie czekamy. Ja jestem zdania, że lepiej, że te nasze dzieciory większe, zawsze jest cc, niż mniejsze, bo wtedy zawsze stres, czy na pewno zdrowe. Dawaj znać, jak sytuacja u Ciebie :) Może po prostu urodzisz wcześniej i nie będziesz musiała wypychać 5 kg :P Powiem Ci też, że wyczytałam ostatnio, że nie da się okreslić, czy bardziej boli poród 4500 g czy 2800 - zależy to od kobiety i miliona innych czynników, więc może się okazać, że Twój poród będzie sporo łatwiejszy niż innych - czego Tobie i sobie życzę :P Zamała - a Twoje bliźniaki pokazały już, co mają między nóżkami? :) My nadal z Przemciem we dwoje, dzisiaj byliśmy i u lekarza, i na KTG, wszystko na szczęście ok. Lekarz mówi, że wg niego to może się zacząć lada chwila, ale też nie wiadomo, więc czekamy sobie dalej :) Bóle okresowe są nadal dosyć mocne, nawet coraz mocniejsze, dzisiaj też upławy mega (ale to pewnie po badaniu), ale skurczy zero. Na wszelki wypadek na jutro umówiłam się na powtórzenie depilacji, bo tak mnie straszyli wcześniejszym porodem, że robiłam miesiąc temu, więc trzeba powtórzyć operację :P Margot, a jak u Ciebie? Masz jakieś objawy porodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja28 Przepraszam,że dopiero odpisuję,ale z czasem nie mogłam się wyrobić i musiałam się pozbyć anginy. Już jestem zdrowa. Pytałąś o herbaniki. Dałąm 2 razy herbatniki i poszło ok.Oczywiście jeszcze za każdym razem mam stracha, bo Wiki wpycha wszystko w całości do buzi. Zupki je też już zmiksowane nie na gładką masę, lecz drobne kawałki się znajdują. A owoce daję jej tarte, albo w siateczce. Morganna Myślę,że tą asymetrią nie powinnaś się przejmować, skoro zrobiła się po porodzie. U mojej Wiktorii asymetria była od urodzenia, po prostu Wiktoria w brzuszku leżała ciągle w tej samej pozycji i dlatego miała utrwalony wzór trzymania w jednej pozyzji główki. U nas fizjoterapia (sama jestem fizjoterapeutką) przyniosła tyle,że Wiktoria zaczęła przekręcać główkę w drugą stronę, ale spałą ciągle w tej samej co zwykle. Z reguły asymetria mija jak dziecko zaczyna interesować się zabawkami. Wtedy trzeba wszystko wieszać po drugiej stronie. Jeśli nie minie to do końca 4-5 miesiąca tzn,że już samo nie minie. U nas było tak,że jak patrzyłąm się od góry lub z tyłu na główkę Wiktorii to widziałam przesunięcie uszu (nie były w linii prostej), ale kask daje naprawdę rewelacyjne efekty. Najlepiej jest go zakładać w 6 miesiącu, bo wtedy główka rośnie szybko i dziecko nie zauważa,że coś ma na głowie. Jedynym minusem jest cena tego kasku. Musisz wyłożyć 1820 Euro. A pierwsza konsultacja czy w ogóle coś takiego jest potrzebne jest za darmo, no i wszystkie wizyty kontrolne też są już w cenie. U nas przy zakładaniu kasku różnica przekątnych główki była 2,2 cm a po 5 tygodniach już tylko 1,3 cm, wiec jak widzisz efekty super. Juro jedziemy na drugą kontrolę. Początkowo lekarz przewidywał,że Wiki będzie musiała ten kask nosić jakieś 5 miesięcy,ale teraz wyjdzie,że może 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LisaPanda Hej hej :) nie ja żadnych objawów jak na razie nie mam... Nawet takich boli jak Ty opisujesz... Jedynie to twardnienie brzucha od czasu do czasu ale żadnych skorczy ... Nic... Sama jestem ciekawa jak to wszystko bedzie u mnie przebiegać ale ja dopiero za tydzien ide do lekarza i on wtedy zważy i potwierdzi ułożenie i bedą decyzje czy cc czy sn. Pozdrawiam i trzymam za ciebie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Edzia za opisanie sytuacji. U nas to raczej nie jest wrodzone, choć ja się nie przyglądałam mu pod tym kątem od urodzenia. Z przodu tak nie widać, dopiero jak go dziś obejrzałam, jak leżał na brzuchu, to aż się przelękłam, taką krzywą ma tę głowę :( Krzywą z boku i płaską z tyłu. Mam nadzieję, że to się cofnie, nie chciałabym tego kasku mu nakładać (i nie chodzi o kasę, bo wydaje mi się, że moje ubezpieczenie pokryje 90% kwoty, ale szkoda dziecka). Robimy co możemy, stajemy tylko z prawej strony, nawet zaczęłam mu obracać tę głowę, jak leży. No i więcej go na brzuchu kładę, mimo że tak nie lubi. A wizytę u osteopaty mamy na za miesiąc dopiero (a to prywatnie! dziwne to jest, że tu tak brakuje tych lekarzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, któraś z Was ma to łóżeczko, prawda: http: //allegro.pl/maxx-wypas-lozeczko-turystyczne-kojec-wibra-i3885437095.html ? Nie pamiętam, Morgana, Lonia? Czy mogłybyście mi napisać,czy jesteście zadowolone? Sprawa jest dość pilna, bo rodzice chcą koniecznie dzisiaj zamawiać (są święcie przekonani, że NIE ZDĄŻĄ :P) i nie jestem pewna, czy zostać przy tym, czy szukać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz pisalam, jestem niezadowolona z lozeczka turystycznego, ale jesli jestes zdecydowana, to ja bym je brala. Jest fajne. Nie uzywam czesci z tych bajerow, jak np. Tej zabawki, luku, moskitiery, funkcji bujania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kobietki i przepraszam że tak długo się nie odzywałam ale same wiecie jak to jest z maleństwem ;) widzę że na forum się dzieje dzieciaczków nam przybywa super kochane super:) a u mnie znaczy u nas Igorek rośnie jak na drożczach 26 stycznia skończy 3 miesiące a teraz waży już 7 kg mój mały pulpecik :) ogólnie jest zdrowy wesoły i energiczny :) w nocy śpi ładnie tylko raz się budzi na jedzonko oczywiście jesteśmy na cycuc****edyne z czym mamy problem to ból brzuszka (kolki) strasznie małemu dokuczają :( postaram się do was częściej zaglądać aby być na bieżąco POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE I CIĘŻARÓWECZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morgana, ja mam takie "normalne" łóżeczko, a turystyczne potrzebne nam tylko do rodziców i na działkę, mama dzisiaj wpadła w histerię, że musimy koniecznie dzisiaj kupić, dlatego dopytywałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna86 Jak byś chciała to mam do oddania poduszkę korygującą asymetrię główki, którą polecił mi osteopata. Wiktoria spała na niej i od tego czasu zaczęła trzymać główkę prosto, a nie skręconą na prawo. Ta poduszka nazywa się baby born kissen, możesz wklepać w internecie,żeby przeczytać opis jej działania. Mam 2 (jedną do 6 kg i drugą powyżej 6 kg). Mogłąbym Ci je wysłać jakbyś chciała. Moja kasa chorych niby za kask też zwraca, ale nie zawsze. Póki co musiałam się odwoływać i czekam na odpowiedź. w sumie to też nie chodziło mi o pieniądze, lecz o powikłania tej krzywej główki, bo jak wiadomo później dochodzi do wad zgryzu i skoliozy. Nam zostało do skorygowania jeszcze 1 cm i będzie ok, a Wiktoria tego kasku w ogóle nie zauważa. Uważa go jakby swoją część ciała.O ile się nie mylę to Ty mieszkasz w Szwajcarii nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu, mieszkam we Francji, a do lekarzy chodzę w Szwajcarii. Nie mogę znaleźć na necie tych poduszek, ale skoro osteopata przepisał, no to bym była bardzo wdzięczna i kasę za wysyłkę mogę zwrócić. Ja mam taką jedną, ale na niej nie było napisane, ze to na wage dziecka. Taką mam: http://i2.cdscdn.com/pdt2/0/8/6/1/700x700/bab3661276010086/rw/babymoov-coussin-lovenest-vert.jpg ale nie używałam jej regularnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisapanda moje dzieciaczki jeszcze się chowają, mam usg za ok 3 tyg to juz pewnie sie dowiem :-) oj coś się dzisiaj nie odzywasz, czyżby zaczeło sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna Jasne,że mogę. Napisz mi swój adres do wysyłki. Podaję Ci mój email: edzia_kowalska@wp.pl A o tej poduszce poczytaj na niemieckiej stronie www.simonatal.de (Babydorm kissen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu, podesłałam. Nie wiem, jak dziękować! :* U nas dziś wizyta babć - przyleciały samolotem do niedzieli. Ale Wojtuś ma teraz dobrze, noszą na rękach, bujają, całują... :) Fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane:) My po wizycie, Mały ma 1,715 ułożył się już główką do dołu, ale my i tak mamy cc. Za 3 tyg będę wiedziała kiedy dokładnie idziemy do szpitala już się doczekac nie mogę!Zostało nam 7 tyg!Śliczny nasz Skarbuś dzisiaj pokazał troszkę buźki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja wczoraj bylam u ortopedy wizyta w porzadku ale mala ma problem z lewym bioderkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keyt, a co się stało? Ja jak byłam mała też miałam dysplazję i musiałam w specjalnym siodełku być. Paula, jak u Ciebie? Mateusz daje żyć, czy dalej taki niespokojny? U nas głośno i wesoło. Babcie zakochane w Wojtku, tylko się kłócą, której kolej na noszenie :) A ja zostanę potem sama i będę musiała go odzwyczajać. Ale nie bronię im, sama też bym nosiła go więcej, gdybym nie miała problemu z kręgosłupem i żylakami. W ogóle, tu w szwajcarskim informatorze dla rodziców jest napisane, żeby nosić jak najwięcej i nie martwić się, że się go przyzwyczai, bo noszenie buduje więź. Kini, mam pytanie, jak brałaś cyclo3forte podczas karmienia, to jak długo go brałaś i ile tabletek dziennie? Tam jest napisane 4 dziennie max. przez tydzień, ale 4 dziennie to mi się strasznie dużo wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzimy nadal bez zmian, już tracę nadzieję na poród w styczniu, bez kitu :P Tylko nerwy coraz większe, mały mniej się rusza, tylko co jakiś czas łokieć czy kolanko mi wypchnie, więc śpi i w ogóle nie wykazuje chęci działania. Właśnie się wzięłam na sprzątanie mieszkania, oby to coś dało. Nie chcę narzekać, bo tak długo czekałam na ten stan, ale jestem wyczerpana, zestresowana, a M całe dnie i pół nocy w pracy, bo jakiś budżet i przez to też jakiś nastrój podlejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna nie ma potrzeby żebyś brała 4 dziennie no chyba ze naprawdę masz już duży problem krwawi itp.ja mialam taka kuracje ze przez 3 tyg brałam 2 tabl rano i wieczorem potem przerwa przez 10 dni i znowu.tak 3 razy u pomogło bo te tabl uszczelniaja sciany naczyń zylnych.sa bezpieczne ziołowe zresztą.dobrze zebys jednocześnie zastosowała czopki ja miałam procto glyvenol ale hemorectal tez ok.no i błonnik w kapsułkach sobie kup 1 tabl dziennie ale wazne żeby było regularnie. Co do babć to pewnie pozwól im na noszenie babcie są od rozpieszczania a my od wychowywania, ja natomiast nie noszę Emilki dla samego noszenia bo chyba bym miała te hemoroidy do podłogi :-P a więź budujemy na powierzchniach płaskich ;-) zzz Keyt moja tez miala problem z bioderkiem i kazali układać na żabę na brzuchu ale julka jest już starsza więc niewykluczone ze zapiszą wam frejke takie szerokie majtki z poduszka ale to kwestia kilku tyg nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki, my dziś po wizycie u pani doktor, która zajmuje się patologia ciąży. Stwierdziła, że nasz "Maluszek" jest zdrowy tylko wielki :) Wg niej jak tak dalej pójdzie to w terminie porodu będzie miał 5- 5,2kg :) Kazała też sprawdzać codziennie cukier 4 razy na dobę. Mówiła też, aby nie przejmowac się poszerzeniem jego UKM-ów, bo to ponoć co 3 chłopca spotyka i jest to do weryfikacji 2 tygodnie po porodzie. Więc powiem Wam, że dziś po raz pierwszy od wielu tygodni jestem spokojna. Mój "Gigant" poza wzrostem jest też mega *****iwy, więc na nudę nie narzekam. :) LisaPanda już za chwileczkę, już za momencik :) GosiulaK widzę, że mamy podobny termin porodu :) Kini77 mój gin przepisał mi na te dziąsła dentosept, ale też nie za bardzo pomaga. Muszę chyba wytrzymać do porodu;/ Zamała 3 tygodnie szybklo zlecą i zobaczysz swoich kochanych "lokatorów"- co tam między nóżkami mają :) Biedrona a co u Ciebie? Nadzieja, Gusia, Morganna, Lonia, Milka i pozostałe Dziewczyny- pozdrowionka dla Was i Waszych Maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×